Tamirat & Tesisat

Tamirat & Tesisat

Tamirat & Tesisat

Tüm Ustalar

Kayıtlı 7018 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Tamirat & Tesisat Firmaları

m&b elektrik

M&B ELEKTRIK

özçelik elektrik

huseyin aydin

Cengiz Keskin

Hasan Karahasan

yavuz cankurtaran

Bayram pekmez

tepe teknik servis 10 yıllık deneyim var beyaz eşya kombi klima arza bakım ve montaj işleri yapılır

klima servisi

sahis firmasi

remzi karakoyun

Son gelen Tamirat & Tesisat talepleri

KEŞİF ÜZERİNE TEKLİF ALINACAKTIR TADİLATINI YAPACAĞIMIZ TESİSİTEKİ YENİ BANYO TUVALET TEMİZ SU PİS SU DOĞALGAZ TESİSAT İŞLERİ
İstanbul / Pendik
3 televizyon kurulumu duvara ve bağlaması 1 tanede koruda kitaplık 50 santime 1.80 küçük demirtwn kitaplık
Ankara / Etimesgut
Kırık kapı tamiri
Kayseri / Kocasinan

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Tamirat & Tesisat ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Tamirat & Tesisat

Tesisat Bakım, Onarım ve Tamir

Tesisat, bakım, onarım işleri büyük bir sorun olmaktan çıkıyor. Seçeneklerinizi kendiniz belirleyin boşuna zaman harcamayın. Tesisat işinizi yaptırmak için ilanınızı verin, konuyla ilgili en uzman kişiler en hızlı biçimde size ulaşsın. Üye girişinizi yapın, hangi hizmeti almak istediğinizi seçin, adresinizi girin, ilanı oluşturun ve alanında profesyonel tesisat ustalarından gelen teklifler arasından size en uygun olanı seçin. Yapmanız gereken bu kadar kolay..

Su hayatın kaynağıdır, su içmek, yıkanıp temizlenmek, eşyalarımızı, yaşadığımız alanları temizlemek, ısınma vs. kişisel ihtiyaçlarımızdan bir çok toplumsal ihtiyaçlarımızı su karşılamaktadır. Suyun kaynağından, yaşadığımız şehre, mahalle, sokak ve evlerimize kadar boru hatlarıyla taşınır. Ev ve işyerlerimizde gelen su borularla dağıtılır. Bütün bu işleri yapan araçlara ve uygun yerlere döşenmesine tesisat denir. Yeni yapılan ev veya iş yerinizin temiz su tesisatı, atık su tesisatı , ısıtma tesisatı vb. işlerini projelendirilip kullanımınıza uygun şekilde profesyonel tesisatçı ustaları yapar. Binanızın bozulan su kaçağı, tıkanmış lavabo, tuvalet gideri, ısınmayan petek vs. tamir ve onarım işleri tesisat ustası tarafından yapılır.

Tesisat Çeşitleri Nelerdir?

Tesisat denince akla birçok konu gelir. İlk akla gelen sıhhi tesisat, sokaktaki şebekeden alınan suyun binanızın içine boru sistemi ile taşınması, depolanması, ısıtılması, basınçlandırma, yumuşatılma ve dağıtımı, buna bağlı alet ve aygıtlardır. Atık suların arıtılması, pis suların atılması ve yağmur sularının tahliye edilmesidir. Yangın tesisatı, yangın için alınan önlemlerdir, can ve mal kaybına sebep olmadan yangını söndüren sistemleridir. Isıtma tesisatı, kullanılan mekanın ısıtılması, istenen belirli sıcaklıkta tutulmasını sağlar. Merkezi ısıtma ve bölgesel ısıtma olarak iki başlıkta toplanır. Kombi, petekler, doğalgaz sobası, klimalar, kat kaloriferi, termosifonlar, şofbenler, sobalar, şömineler bölgesel ısıtma ile çalışan cihazlardır. Merkezi sistem, merkezden elde edilen ısının binalara, kat ve bölümlere dağıtılmasıdır. Klima tesisatı, en çok kullanılan cihazlardan biridir. Yazın dayanılmaz sıcaklarıyla baş etmemizi, kışında soğuk havayla baş etmemizi sağlar. Klimalar ana hatlarıyla havayı soğutma, ısıtma, kurutma, temizleme ve havadaki nem oranını ayarlama işlerini yapar. Doğal gaz tesisatı, doğal gazın kullanım alanlarında güvenli bir biçimde tüketilebilmesi için doğalgaz tesisatı ana vanası, dağıtım borusu, tüketim hattı, sayaç gibi gerekli tüm donanım ve cihazları içerir. Çamaşırhane ve mutfak tesisatı, mutfak ve çamaşırhanelerde kullanılan davlumbaz, egzoz sistemleri, makine montaj ve demontajlarının yapılması, kullanım suyu ve pis su hatlarını çekilmesi ve hijyen kurallarının belirlenmesi işlemidir. Diğer tesisat çeşitleri, güneş enerjisi tesisatı, havuz tesisatı, asansör tesisatı, havalandırma tesisatı, basınçlı hava tesisatı, mekanik otomasyon, buhar, kondends, kızgın su ve kızgın yağ tesisatı, fenni muayene, medikal gaz tesisatı ve elektrik tesisatı olarak sayabiliriz. Usta tesisatçılar bütün alanlarda bakım, onarım ve tamir işlerini yapmaktadırlar.

Ev, İşyeri ve Binalarda Tesisat İşleri

Evimizde, işyerimizde kullandığımız lavabolar, duş tekneleri, evyeler, banyo küvetleri, klozetler, giderler, bataryalar sıhhi tesisat parçalarıdır. Gündelik hayatımızda en çok başımıza gelen sıhhi tesisat arızalarından biri musluğun su damlatma sorunudur. Suyun boşa akması, gece sizi rahatsız eden sesler, çözüm ararken zamanla bu durum daha kötüleşebilir, yerler ıslanır, sorun banyoda veya vanada ise halılar, bir çok şey su alır ve bir gün eve geldiniz her yeri su basmış, sıkılırsınız. Banyo musluğu bozulmuşsa, suyun çoğu boşa akar, soğuk, sıcak su ayarı olmaz, banyo keyfiniz kaçar. Mutfak musluğu bozuksa, size keyifsiz anlar yaşatır. Klozet musluğunun çalışmaması zor ve kötü durumdur. Tıraş olurken lavabonun ağzına kadar su ile dolar ve bir türlü açılmaz. Banyo yaparken su ayaklarınızın üstüne kadar birikir ve akıp gitmez. Mutfakta yemek yaparken ya da elde bulaşık yıkıyorsanız, lavabo, mutfak tezgahı berbat hale gelir. Lavabo gideriniz tıkanmıştır ve kötü kokular çıkmaya başlar. Siz plastik pompa ya da kimyasal malzemelerle lavaboyu açmaya çalışırken sorun daha da büyür. En kötüsü tuvalet giderinin tıkanması, sifonu çektikçe pislik gitmez ve yere taşar. Böyle durumlar sağlığınızı kötü etkileyebilir. Fatura zamanınız geldiğinde bir bakmışsınız normalin iki katı ücretlendirme yapılmış, şaşırırsınız, böyle durumlarda sorun tesisatta su kaçağı ya da su sızıntısı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu arıza binanızda su israfı,  rutubet, çürüme gibi daha fazla masraf gerektiren problemlere yol açabilir. Eğer kaçak atık boruda ise kötü koku, nem, rutubet yapabilir. Çatılar, balkon avlu gibi yüzeylere düşen yağış suları tesisatta sorun varsa akıp gitmez. Bu durum zamanla yoğun yağışla birlikte yapınıza daha büyük zararlar verebilir. Kırılmış lavabolar, klozetler, banyo küvetleri, duş tekneleri, eviyeler, gider boruları değiştirilmezse ilerleyen zamanda başka arızalara sebep olur, ek masraf ve sağlıksız bir yaşam alanı oluşturur. Uzun tatiller, iş gezileri öncesinde konutlarımıza döndüğümüzde tatsız bir sürprizle karşılaşılmaması için veya yeni taşınılan bir konutta çıkabilecek olası bir soruna önceden müdahale edilebilmesi ile birçok insanımız ciddi masraflardan kurtulmuşlardır. Kış ayları gelirken, ısıtma tesisatının bakımını ihmal etmeyin. Peteklerin kirlenmesi, petek içlerinde kir, tortu, balçık ya da pas oluşuma bağlı tıkanıklıklar meydana gelmesi sonucu peteklerin ısınmamasına neden olur. Ayrıca kombi bakımının önemi de petekleri etkilemekte, hem yüksek faturaların hem de yeterince ısı oluşmaması durumu ortaya çıkar. Bununla beraber petek üstlerinin ısınıp altları da soğuk kalabilmektedir. Bütün bu bakım, onarım ve tamir işlerinizi tesisat ustası yapabilir, arıza büyümeden, daha az maliyetle ve hızlıca halletmenizi sağlar.

Tesisatçı Ustaları Nasıl Çalışır?

Ev, bina iş yerinizde tesisat gider tıkanıklığı var, en yakın tesisatçı ile konuşup anlaştınız usta binanıza gelir ve işe başlar. Lavabo gider tıkanıklığı, pimaş boru tıkanıklığı, kanal gider tıkanıklığı, tuvalet gider tıkanıklığı, klozet gider tıkanıklığı ve banyo gider tıkanıklığı konusunda özel teknolojik, kameralı görüntüleme cihazlarıyla kırıp dökmeden temiz ve pis su giderlerini görüntüleyerek tıkanıklık sorununu tespit eder. Tıkanıklık bulma işlemini yaptıktan sonra, tıkanıklığı açıp gider temizleme işlemini gerçekleştirir. Ayrıca tıkanıklık sonucu oluşan kötü koku oluşumunu da tespit eder ve tamirini yapar. Tıkanıklık açma ve tıkalı gider açma hizmetini hızlı ve garantili bir şekilde yapar. Eğer kaçak arızası varsa, tesisatçı su tesisatına bağlı olarak, evinizde ya da iş yerinizde yaşadığınız su kaçağı, su sızıntısı, damlatma ve nemlenme sorunlarını tespit eder. Su kaçağı bulma işlemini, akustik dinleme cihazı ve kameralı cihazla kırmadan etrafa zarar vermeden hızlı bir şekilde gerçekleştirir ve temiz ya da pis su gider borusundaki kaçağı onarır. Su sızıntısı tespiti yöntemiyle, faturalarınız yüksek gelmez ve zorlu tadilat dönemi yaşanması önlenmiş olur. Cihazla su kaçağı tespiti ile hem fazla masraflar hem de kaçak sorunundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Tesisatçı Arayanlara Kolayca Ulaşın

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek tesisat bakım, onarım ve tamir hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok basit! Tesisatçı ilanları kısmına giriş yapıp, size en uygun ilanlara teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşmak. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç eklersiniz. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.