Bu alanda 5336 hizmet veren var. Talep oluştur, teklifler hemen gelsin

Son gelen Tamirat & Tesisat talepleri

elektrik ve su tesisatları boya tadilat tamirat yapılacak
İstanbul / Kadıköy
Vala herşey lazım baya birşeyler yani az buz değiş kısa uzun demen yapıacalak
Adıyaman / Çelikhan
Banyodaki eski duşakabin ve eski klozetin sökülerek yerine yenisinin takılması, banyo ortasındaki su giderinin kapatılması
Ankara / Çankaya

Tamirat & Tesisat Ustaları

Osman saim
Fatih DOGAN
Gokhan Ayvaz
Ahmet acar
Murat Meric
Mustafa ilvan
Musa koc
Elektrik elektronik dalinda 17 yıllık tecrübe sahibiyim.hırsız alarmı kamera ve güvenlik sistemleri data ve telefon altyapısı elektrik teaisatı panı bakım ve arıza müdahalesi hakkında gözüm kapalı vaziyette işlerimi yapabilecek ustalıktayım.teşekkürler.
HUSEYIN CIKIN

Klima Servisi mi Aradınız?

Konforlu yaşam alanlarında kullanılmak üzere tercih edilen klimaların yaşamımızda önemli yeri vardır. Yazın sıcağın etkisinden korunmak kışın ise ortamı ısıtmak için klimalardan yararlanılır. Klimalar ev ya da iş yerleri ve daha pek çok alanlarda kullanılmak üzere tercih edilen ürünlerdir. Yaşam merkezlerinin daha yaşanılır kılınması adına klimalar destek olmaktadır. Klimalardan en iyi şekilde yararlanmak için seçilen klimanın kaliteli olması bulunan ortama doğru şekilde seçilerek uyumlu olması, servis imkanın bulunması gibi özelliklere dikkat etmek gerekir. Her klima her ortama uyum sağlamayabilir. Hangi alan için hangi klima seçileceği önemlidir. Ortama uyum sağlayamayan montajı doğru şekilde yapılmayan klimalar kaliteli olsa da kullanım açısından size zorluk çıkarabilir.

Klimalarda karşılaşılması muhtemel sorunlara önlem almak adına alacağınız ürünün yetkili servisinin olması çok önemlidir. Klimalarda çıkabilecek sorunların doğru şekilde çözümü için karşınızda yetkili birim ya da kişinin bulunması gerekir. Aksi takdirde yetkisiz kişilerin duruma el atması klimanızdaki sorunu çözmek yerine klimanızda daha büyük sorunların oluşmasına neden olabilir. Bu açıdan klima seçerken yetkili bayisi olan güvenilir yerlerden klima almaya özen gösterin. Karşınızda muhatap bulabileceğiniz bir yetkilinin olmasına özen gösterin. Böylece klimanızda bir sorunla karşılaştığında yetkili servis sorunu kısa sürede ve doğru şekilde çözecek. Böylece klimanızı uzun yıllar daha kullanmaya devam edebileceksiniz.

Klima Servisi Hangi Hizmetleri Sunar?

Klima servisi klima ile ilgili her alanda size destek sunmaktadır. Kaliteli klimaların satıldığı yerlerde mutlaka klima servisleri sunulmaktadır. Tanınmış iyi yerden klima aldıysanız istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz yetkili bir kişi her zaman bulursunuz. Klima servisleri klimalar arıza yaptığında klimalardaki arızayı gidermek için yardımcı olan servislerdir. Klima tamiri, klima temizliği, periyodik bakım ve onarım gibi klimayla ilgili her türlü sorunun çözümünde klima servislerinden destek alabilirsiniz. Klimanız arıza yapmasa bile klimanızın yıl içinde bakım ve onarımının yapılması gerekir. Bu bakım ve onarım sayesinde fark edilmeyen küçük arızalar tespit edilebilir ve zamanında bu sorunlar giderilerek klimanızda daha büyük sorunun ortaya çıkması önlenir. Yetkili klima servisleri zamanı geldiğinde klimanızın bakım ve onarımını yapmak için evinize ya da iş yerinize gelirler. Klimanızı kontrol ederek klimanızda sorun olup olmadığını tespit ederler. Bir sorun varsa sorunu gidermeye çalışırlar. Klimanızın düzenli bakım ve onarımı sayesinde klimanızın çalışma performansı artar ve klimanızı daha uzun süre kullanma hakkına sahip olabilirsiniz. Klimanızın bakım ve onarımı yapılmadığı takdirde klimanızın çalışma performansı azalır, klimanız istenilen verimlilikte çalışmaz. Daha fazla elektrik harcayarak size maddi anlamda zarar sağlar. Zaman içinde de klimanız çalışamaz durumuna gelebilir.

Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Klima montajı klimaların doğru şekilde doğru yere takılmasını sağlayan sistemdir. Klima bayilerinden satın aldığınız klimanın montaj işlemi yetkili servis tarafından yapılır. Klima montajı yapan yetkiler öncelikle klimayı doğru yere takmak için ortamı inceler. Klimanın etkili çalışması için en uygun ortamı belirler. Klima montajı yapılırken bazı hususlara dikkat edilir. Bu hususları sayacak olursak;

  • Klimanın iç ünitesine yakın yerde herhangi bir nesne olmaması gerekir.
  • İç ünitenin düzgün çalışması için hava akışının olduğu yere klima montajı yapılmalıdır.
  • İç ünite yanında kaloriferi fırın gibi sıcak nesneler olmamalı.
  • İç ünitenin düz bir zemine monte edilmesi gerekir. Aksi durumda cihaz gürültülü şekilde çalışır.
  • İç ünitenin sağ ve sol tarafında bir miktar boşluk bulunması gerekir.
  • Isınan ya da soğuyan havanın dışarı gitmemesi için pencere ve kapı yanlarına yakın yere klima montajı yapılmamalıdır.
  • Klimanın dış ünitesinin montajı yapılırken yakında bitki olmaması gerekir.
  • Dış ünite etrafında baca gibi sıcaklık kaynakları bulunmamalıdır.
  • Direk güneş ışığı alan yere dış ünite monte edilmemelidir.

İç ve dış ünitelerin montajı şu şekilde yapılmaktadır. İç ünite montajı yapmak için öncelikle klimanın boyu ölçülür. İç ünite etrafında boşluklar bırakılmalıdır. Bu boşluklar arıza durumlarında klimayı rahatça sökme içindir. Askı sacını terazi ve montaj yapılacak duvara konularak deliklerinden işaretleme yapılır. Askı sacının sağında 8 cm kadar bir delik açılması gerekir. Bu delik su gider hortumlarının ve boru sinyal kablolarının kolaylıkla geçmesi içindir. İç ve dış ünite arasındaki bakır borunun 3 metre kadar olması gerekir. Dış ünitenin de askı aparatları dayanıklı şekilde yapılır. Düz ve sabit bir yere düşmeyecek şekilde dış ünite montajı yapılır. Son olarak elektrik bağlantılarının da doğru bir şekilde yapılması gerekir. Elektrik bağlantıları da yapıldıktan sonra klima montajı tamamlanmış olur.

Klima Tamir İçin Akla İlk Siz Gelin

Klima tamiri klimalarda yaşanan arıza durumlarında yapılmaktadır. Klimalar çeşitli nedenlerden dolayı arıza yapabilir. Klimaların motor gücü zayıflayabilir. Toz ve kirler klimaların filtre bölümlerine dolabilir. Klima içindeki filtrelerde toz birikmesi klimanın düzgün çalışmasını etkileyen en büyük etkenlerden birisidir. Filtre temizliği yapılmazsa cihaz zarar görür. Verimli çalışmaz. Daha çok elektrik harcayarak çalışır. Zaman için klimanın temizlik ve bakımı yapılmadığında klimanız bozulur ve bir daha çalışamaz duruma gelebilir.

Klimanızı uzun yıllar kaliteli şekilde kullanmak için klimanızın bakım ve onarımını düzenli şekilde yaptırmanız gerekir. Periyodik bakım ve onarım zamanı gelen klimaların ihmal edilmeden bakımlarının mutlaka yapılması gerekir. Klimanızın bakım ve onarımına dikkat ettiğinizde uzun yıllar daha klimanızı sorunsuzca kullanabilirsiniz. Ayrıca yetkili klima bakım ve onarımı ile klimanızdaki sorunlar giderilir ve klimanızın verimi artarak eskisi gibi çalışır.

Klimanızda yaşanan arıza durumlarında yetkili bayilerden yardım almanız işinizi kolaylaştıracaktır. Klima tamiri konusunda akla ilk gelen firmalardan biri olarak siz gelin. İşinizi en iyi şekilde yaparak müşterilerinizi memnun edin ve farklı müşterilerin de size ulaşmasını sağlayın. Bu alanda yapacağınız verimli çalışmalar ve müşteri memnuniyeti sonrasında akla ilk gelen klima servis bayilerinden biri olun.

Müşterilerinizin Kolayca Sizi Tercih Etmesini Sağlayın

Klima bakım ve servisi konusunda servis ihtiyacı olan müşterilerin aklına ilk gelen siz olun. Klima ilgili her türlü hizmetler konusunda müşterilerinize sağlayacağınız kaliteli hizmet müşterilerin sizi tercih etmesini sağlayacaktır. Daha önce klima servis ve tamiri konusunda müşterinizi memnun ettiyseniz daha sonraki dönemlerde müşteriniz doğal olarak sizi tercih edecektir. Müşteri devamlılığını sağlamak adına işinizin kalitesini artırmak ve müşteri memnuniyetimi en iyi şekilde sağlamak size düşüyor. Böylece daimi müşterileriniz olabileceği gibi sizden memnun kalan müşterileriniz sizi çevresindekilere anlatacak ve böylece farklı müşteriler de edinmeniz kolaylaşacaktır. Hizmet kalitesine önem vererek öncelikle daimi müşteri kazanmaya özen gösterin. Sonrasında farklı müşterilerin de size ulaştığını göreceksiniz. Piyasada iyi isim yaparak adınızın duyulmasını sağlayabilirsiniz. Pek çok müşteri için en önemli özelliklerden birisi işini iyi yapan kaliteli bir kurum ya da uzmanla çalışmaktır. İşin devamlılığı adına piyasada adınızı iyi bir şekilde duyurduysanız ileriki zamanlarda en çok tercih edilen ve aranılan firmalardan birisi olursunuz. Hedefiniz kalite ve müşteri memnuniyeti olsun. Böylece işlerinizde aradığınız başarıyı kalıcı olarak sağlayabilirsiniz. Kalite, güven ve müşteri memnuniyeti ile çalışarak alanınızda en iyisi olun.