Genel Dekorasyon

Genel Dekorasyon

Genel Dekorasyon

Tüm Ustalar

Kayıtlı 379 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Genel Dekorasyon Firmaları

Yakup eren

Abdullah Koç

iç mimar mehmet yılmaz

dekorasyon

Yasin KHR

Yasin Arslan

yapı tadilat işi ve iç dış cephe dekorasyon alanlarında uzman ekibimizle faaliyet göstermekteyiz

fikri seyrek

Faruk Türkmen

Merhabalar; Hayallerinizi gerçeğe kavuşturmayı vizyon, Bunu en uygun ve kaliteli işçilikle yapmak m

Hüseyin Can ŞİMŞEK

İhale Uzmanı

ÖZDAG YAPI DEKORASYON

Özdağ Yapı Dekorasyon hizmetleri olarak Türkiye geneli anahtar teslim hizmet vermekteyiz

Son gelen Genel Dekorasyon talepleri

Taş ev 2 katlı Her katı 130 m2 Yüksek girişli 2 kat geniş balkonları olacak
Elazığ / Merkez
Köşe koltuk (bazalı) kumaş ve sünger yenileme 2 adet vintage berjer döşeme yenileme
İstanbul / Üsküdar
Büyük aynalı dolap
Ankara / Keçiören

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Genel Dekorasyon ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Genel Dekorasyon

Genel Dekorasyon Ustaları

Dekorasyon, inşa edilen yapıların iç ve dış mekânlarını süsleme sanatıdır. Dekoratif dokunuşlar, estetiğin insan beyninde oluşmaya ve önem kazanmaya başladığı zamanlardan beri çok önemli bir detay olmuştur. İnsanlar yaşadıkları yerlerde kendi iç dünyasından ve zevklerinden yansımalar olsun ister. Yaşanılan yer aynı zamanda bulunduğunuz anda size keyif vermelidir. Pek çok insan bu tip dekoratif dokunuşları sergilemekten ve bunu diğer insanlara aşılamaktan çok hoşlanır. Ev, ofis, ev bahçesi gibi ortamlar bir nevi sahibinin kişiliğini yansıtır. Huzur bulacağınız bu ortamı hazırlarken objeleri ve mekânı tasarlamaya dekorasyon denir. Ev dekorasyon ustası, bahçe dekorasyon ustası, genel dekorasyon ustası gibi genel ve özel anlamda çalışan ustalar bulunabilmektedir.

Dekorasyon Neden Önemlidir?

Hayatınızın büyük bir kısmını geçirdiğiniz evinizde, ferah bir çalışma ortamı yaratmak istediğiniz iş yerinizde dekorasyonun önemi oldukça önemlidir. Dekorasyonda kullanılan renklerin, objelerin insan üzerinde psikolojik etkileri vardır. Renklerin psikolojik etkilerini öğrenerek istediğiniz rengi dekorasyonda ana renk olarak kullanabilirsiniz. Örneğin bir mağazanın iç dekorasyonu, müşterilerin rahat etmesini sağlayacak bir şekilde dekor edilmelidir. Dekorasyon ustaları, en uygun tasarımları, müşterinin isteğine göre uygun hale getirmeye çalışır. Dekorasyonda estetik kadar kullanışlılık da önemlidir. Dekorasyon hem göze, hem de beyne hitap etmelidir. Zamandan ve enerjiden tasarruf yapmayı sağlamalıdır. Bu duruma uygun dekor malzemesi kullanılmalıdır. Oturma odası dekore edilecekse; buna uygun oturma takımları seçilmelidir.   

İç Dekorasyon

İç dekorasyon, mekânların tasarımlarına yönelik yapılan çalışmaların bütününe verilen addır. Dekorasyon ustası tarafından yapılan işçilik ile ortaya çıkar. İç mimari dekorasyon tasarımının amacı insanların bir mekândan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamaktır. İç dekorasyonun diğer amaçları ise;

 • Daha geniş alanlar oluşturmak
 • Kullanışlı alanlar oluşturmak
 • Görsel ahengi sağlamak
 • Daha aydınlık ortamlar oluşturmak
 • Mekâna kalite katmak olarak söylenebilir.

Dekorasyon Nasıl Olmalıdır?

Dekorasyon çalışmaları genel olarak pek çok farklı etkene bağımlı olabilir. Dekorasyonun nasıl yapılacağı konusunda dekorasyon uzmanı size yardımcı olacaktır. Ev içi dekorasyon konusunda size en çok yardımcı olacak kişiler dekorasyon ustalarıdır. İşlerin nasıl yürüdüğü konusunda bilgi sahibi olan dekorasyon ustaları, birçok seçimi sizin için kolaylıkla yapabilirler. Dekorasyon ustaları ile ortak çalışan ustalar genellikle;

 • Marangoz
 • Mobilya boyama ve cilalama
 • Özel mobilya tasarımı
 • Mobilya montajı ve tamiri
 • Raf ve dolap sistemleri
 • İç mimar
 • İşyeri ve ofis mobilyası ustalarıdır.

 Dekorasyon İçin Hangi Malzemeler Kullanılmalıdır?

Dekorasyon konusunda kullanılacak her malzeme, kullanılacağı alana göre birbirinden farklı olabilir. Örneğin mutfak dekorasyonunda en çok kullanılan malzeme mdf dolaptır. Bu ürünün tercih edilme sebebi başında ekonomik olması gelir. Mutfak dolapları sık değiştirilen ürünler olduğundan ekonomik olanları tercih edilmelidir. Dekorasyon denince ne kadar ev içi akla gelse de yapının dışı da dekor edilebilir. Dış kapı seçiminde öncelik sağlamlık ve güvendir. Bu nedenle alüminyum dış kapı oldukça fazla tercih edilir. Bu tip hususlara dikkat ederek ekonomik bir dekorasyon yapmış olunur.

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkes ihtiyaçları doğrultusunda ferah ve işlevsel bir ev dekorasyonu ister. Oturma odası, mutfak, banyo ve koridor gibi bölümlerin farklı malzemeler ile dekore edilmesi gerekebilir. Doğru ve işlevsel tasarım yapıldığında tüm dekorasyonlar aynı ölçüde değerlendirilmektedir. Bunun başında mekana uygun işlevsel parçalar seçmek geliyor.

Ø Mutfak Dolabı Seçimi

Günümüzde her bütçeye uygun, birbirinden güzel mutfak dolapları bulmak mümkün. Özellikle evde fazlasıyla vakit geçiren biri için mutfağın kullanımı oldukça önemlidir. Mutfakta yemek yapımı, temizlik gibi unsurlar düşünüldükçe kullanıcı için büyük ve ferah bir mutfak rahat çalışma ortam demektir. Mutfak küçükse açık bir renk tercih edilmelidir. Mutfak depolama, pişirme ve hazırlık alanları için önemlidir. Mutfak küçük olsa bile içine bir sürü dolap ve çekmece koymak zorunda kalabilirsiniz.

Ø Zemin ve Aydınlatma

Mutfak zeminine fayans kaplama yapabileceğiniz gibi laminant parke kaplama da yapılabilir. Su geçirmez özellikteki 1.sınıf laminant parkeler oldukça şık tasarımları ile mutfağa ayrı bir hava katabilir. Bu noktada parkelerin açık tonlarda olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu durum, mutfağa derinlik katacaktır. Aydınlatma da mutfak dekorasyonu için oldukça önemli bir yer tutar. Doğru bir aydınlatma tercih edilmesi, mutfak renklerinin kullanımı için önemlidir. Mutfağın genişliğine göre her alanın aydınlanacağı şekilde  veya 3 farklı aydınlatma sistemi kullanılmalıdır.

Ø Masa ve Aksesuarlar

Masa ve diğer aksesuarlar mutfak konforu için oldukça önemlidir. Mutfağın boyutuna göre köşeli bir masa tercih edilebilir. Bu alandan da tasarruf etmenizi sağlayabilir. Yapay ya da gerçek çiçekler mutfağa ayrı bir hava katarlar. Tablo ve saat mutlaka konulmalıdır. Mutfakta kullanılan küçük ev aletleri her daim kolay ulaşılabilecek şekilde konumlandırılışmış olmalıdır. Mutfak zemininde halı çok tercih edilmez. Kolay kirlenebilir ancak yine de dekoratif amaçlı küçük bir halı konması düşünülebilir.

Dış Dekorasyon

Dekorasyon denince akla her ne kadar yapının içinde yapılan dekorasyonlar gelse de, yapının dışının da dekorasyonu oldukça önemlidir. Dışı kötü olan bir yapının içi ne kadar güzel olursa olsun çok fazla insanın beğenisini toplamayacak ve işlevsel de olmayacaktır. İç dekorasyonun en büyük tamamlayıcılarından biri dış dekorasyondur. Yapının dışında kullanılacak dış cephe boyası, pencerelerin seçimi, bahçe süslemesi, balkon seçimi, işleme seçimi, kaplama seçimi gibi pek çok etken dış dekorasyon ilgi alanına görmektedir. İşinin ehli bir dekorasyon ustası dış cephede kullanılacak malzemeleri seçerek buna göre bir resim çizdirecek ve bunu müşterisinin beğenisine sunacaktır. Müşteriden gelecek reaksiyona göre hareket edecek dekorasyon ustası çalışmalarına titiz bir şekilde devam ederek işini sürdürür. Müşteri, dekorasyon ustasından kimi zaman da restorasyon işlemi isteyebilir.

Duvar Dekorasyonu

Genel dekorasyon sırasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri duvar dekorasyonudur. Bir salonun veya yatak odasının estetik görüntüsü, mobilyalar kadar duvarların estetiğine ve hangi zevkle yapıldığına de bağlıdır. Bun nedenle duvar dekorasyonlarına çok dikkat edilmelidir. Duvar dekorasyonu yapılırken şu hususlara dikkat edilmelidir;

 1. a) Çok Fazla Aksesuar Kullanmayın

Duvar dekorasyonu için çok sayıda aksesuar kullanmak, duvarı tamamen kaplayacak ve kalabalık gösterecektir. Duvar ölçüleri ile orantılı olacak sayıda aksesuar, çerçeve, tablo veya çiçek kullanmalısınız.

 1. b) Aksesuarlar Arası Mesafeleri Ayarlayın

Aksesuar arası mesafeler ideal ölçülerde olmalıdır. Aksi takdirde çok karmaşık bir görüntü ortaya çıkacak ve oda dekorasyonunuzun istediğiniz güzellikte olmasını engelleyecektir.

 1. c) Çok Renkli Tercihler Yapmayın

Belirli renkler belirlemek ve bu renkleri tercih etmek önemli bir noktadır. Çok fazla sayıda renk tercih etmeyin. Bu görselliği ve ahengi bozacaktır. Çok renkliliğin oda dekorasyonunun önüne geçmesini önlemelisiniz.

 1. d) Farklı Raf Sistemleri Tercih Edin

Yatak odası veya genç odası gibi odalarda duvar dekorasyonu yapacaksanız modern veya farklı geometrilerde raf sistemleri tercih etmelisiniz. Modern ve geometrik raf sistemleri duvarı daha dekoratif gösterecektir.

 1. e) Özel Tasarımlar Yapın

El becerilerinizi kullanarak duvarlarınıza dilediğiniz desen ve boyalarlar hayat verebilirsiniz.

Genel dekorasyon ustası olarak aktif bir şekilde çalışıyorsanız, müşteri sayınızı ustala.com ile arttırabilirsiniz. Ustalık alanınız ile ilgili karşınıza çıkacak binlerce ilan içerisinden, bulunduğunuz bölgeye yakın olan ilanlara hemen teklif verebilir, çabucak işe koyulabilirsiniz. Kendi standartlarınıza uygun olan işi alarak kazancınızı arttırın. Farklı tip müşteriler ile hem usta olarak kendi adınızı, hem de firmanızın adının daha fazla duyulmasını sağlayın.