Köpek Gezdirme

Köpek Gezdirme

Köpek Gezdirme

Tüm Ustalar

Kayıtlı 180 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Köpek Gezdirme Firmaları

Nazlı Güler

Ümit Çifti

hayat yurtseven

fatime nur akçinar

Asude Demirci

Bersan Ateş

aleyna temizler

Kemal can Atalı

Hüseyin Asan

Son gelen Köpek Gezdirme talepleri

Köpeğim gezdirilsin
Adana / Seyhan
Sabah vaktinde veya öğle vaktinde saat mekan farketmez.
İstanbul / Pendik
Gezdirme bu kadar
Kırklareli / Merkez

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Köpek Gezdirme ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Köpek Gezdirme

Köpek Gezdirme

Günümüzde şehirlerin kendine has kargaşası, yoğun iş temposu gibi sebeplerle günün uzun bir bölümü iş yerleri ya da ofislerde geçmektedir. Bu da şehirde yaşayan insanların kendilerine ve köpek dostlarına daha az zaman ayırmasına neden olmaktadır. Tek başına yaşayan, yoğun iş hayatı sebebiyle evinde zaman geçiremeyen köpek sahiplerinin en büyük sorunlarından biri, köpek dostlarını düzenli gezdirmeye zaman bulamamalarıdır. Halbuki dostların hem ruhsal hem de biyolojik olarak günlük enerji atmaları, açık alanlarda en az 45 dakika boyunca yürümeleri gerekmektedir. Böylece enerjilerini dengeleyebilir, sosyalleşme ihtiyaçlarını evden çıkarak giderebilirler. En iyi dostlarımızın bu etkinliğe her gün ihtiyaç duymaları ve bizlerin buna zaman ayıramayışı sebebiyle, yepyeni günümüz ihtiyaçları tabi ki yeni sektörleri beraberinde getirmiştir. Bu sebeple evcil hayvan bakıcılığı ve köpek gezdirme hizmeti vermenin çok önemli günümüz ihtiyaçları arasında olduğunu söyleyebiliriz. Köpek gezdirme, yurt dışında metropollerde oldukça yaygın olan bu iş kolu ülkemizde de son yıllarda popüler olmaya başlamıştır.

Köpek gezdirme ustaları artık çok yakınınızda, seçeneklerinizi kendiniz belirleyin boşuna zaman kaybetmeyin. Köpek gezdirme işlerinizi yaptırmak için Ustala.com'da ilanınızı oluşturun, konuyla ilgili en uzman kişiler en hızlı biçimde size ulaşsın. Üye girişinizi yapın, hangi hizmeti almak istediğinizi seçin, adresinizi girin, ilanı oluşturun ve alanında profesyonel ustalardan gelen köpek gezdirme fiyatları arasından size en uygun olanı seçin. Yapmanız gereken bu kadar kolay..

Köpeklerin Düzenli Gezdirilmemesinin Zararları

Köpekler için gezmek, dışarı çıkmak hava su kadar gereklidir. Gezdirilmeyen köpeklerde ruhsal ve fiziksel problemler ortaya çıkabilir. Köpek bakımının en önemli kısımlarından biri köpeği düzenli olarak gezdirmektir. Köpekleri gezdirmek sadece tuvalet ihtiyaçları için gerekli değildir, köpekler için dışarı çıkmak ve gezmek bundan çok daha fazlasıdır. Düzenli olarak gezdirilmeyen köpeklerde hem fiziksel hem de ruhsal problemlerle karşılaşma ihtimali yüksektir. Bu sebeple köpek sahiplenmek isteyen kişilerin köpeğin diğer ihtiyaçlarını karşılamanın yanında düzenli olarak dolaştırılmasını sağlayabileceğinden de emin olması gereklidir. Düzenli gezdirilmeyen köpeklerde olabilecek olumsuz etkiler şöyledir;

Sosyalleşme eksikliği: Köpekler herkes tarafından bilindiği gibi çok sosyal varlıklardır. Köpekleri insanların bu kadar çok sevmesi ve insanlarla kusursuz denilebilecek kadar başarılı şekilde ilişki kurabilmelerinin en önemli sebebi sosyal oluşlarıdır. Aynı zamanda köpeklerin başka köpeklerle sosyalleşmesi ruhsal sağlıkları için vazgeçilmezdir. Tabii ki dışarıya çıkarılmayan köpekler bu sosyalleşmeyi yaşayamazlar. Bu nedenle sürekli tek başına bırakılan köpeklerde saldırganlık eğilimi oluşma olasılığı çok daha yüksektir. Köpeklerin yeterince sosyalleşebilmeleri için muhakkak düzenli olarak dışarıya çıkarılması gerekir.

Yetersiz egzersiz: Köpeklerin sağlıklı olabilmeleri için muhakkak yeterli seviyede egzersiz yapmaları gerekir. Dolaşmaya çıkarılmayan ve yeterli egzersiz yapması sağlanmayan köpeklerde kalp-damar hastalıkları, obezite vs. gibi hastalıklarla ve çok fazla fiziksel problemle karşılaşma riski yüksektir. Obezite sorunu aynı zamanda şeker hastalığı ve kanser gibi birçok hastalıkların oluşmasına sebep olabilir.

Kas-eklem sorunları: Köpeklerin düzenli dışarı çıkarılıp dolaştırılması, hareket etmeleri, koşup oynamaları kas ve eklem sistemlerinin de sağlıklı olmasını sağlar. Halbuki gezdirilmeyen, uzun süre evde oturmak ve yatmak zorunda bırakılan bir köpeğin iskeleti ve kasları güçsüzleşir. Aynı zamanda kas-iskelet sistemi hastalıklarına yakalanma riski de yükselir.

Sindirim sistemi sorunları: İnsanlarda olduğu gibi köpeklerin de sağlıklı bir sindirim sistemi için yeterli seviyede yürüyüp hareket etmesi gerekir. Düzenli gezdirilip dolaştırılmayan, yeterli egzersiz yapması sağlanmayan köpeklerde kabızlık gibi sindirim sistemi problemleri ile çok sık karşılaşılır.

Görüldüğü üzere köpeğinizi düzenli olarak gezdirmemeniz ona düşündüğünüzden çok daha fazla zarar verir. Bu sebeple lütfen köpek dostunuza daha fazla özen gösterin ve düzenli her gün biraz zaman ayırarak yürüme, gezme ihtiyacını karşılayın.

Köpek Gezdiricisinde Olması Gereken Özellikler

Köpek gezdirici gezdireceği ve ilgileneceği köpekleri çok iyi tanımalıdır. Köpeklerin vücut dili hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Gezdirdiği köpeğin vücut dilinden anlamalıdır.

Gezdirdiği köpekleri, gezindiği bölgede yaşayan sokak köpekleriyle temas ettirmemelidir. Diğer köpeklerle olabilecek bir köpek kavgasına engel olmalıdır.

Köpekleri mümkün olduğunca az sayıda gezdirmelidir. En az sayıda hayvan olan sokakları tercih etmelidir.

Her köpek farklı karaktere sahiptir. Köpeklerin farklı zayıf noktaları vardır. Köpek gezdirici bunlar hakkında bilgi sahibi olmalı ve buna dikkat etmelidir.

Gezdirdiği köpeğin tavır ve davranışlarına dikkat etmelidir. Anormal bir davranış ya da dışkı renginde, kıvamında değişiklik var ise köpek sahibini bilgilendirmelidir.

Köpek gezdiricisi köpeklerin dışkılarını parklarda ve sokaklarda bırakmamalıdır. Eldiven ya da poşetle alıp en yakın çöp kutusuna atmalıdır.

Köpeklerin ırkına ve yaş grubuna göre egzersiz ihtiyacı da farklılık gösterir. Bazen fazla egzersizde zararlı olabilir. Bunun için bu konuda bilgi sahibi olmalı ve buna dikkat etmelidir.

Köpek gezdiricisi köpekleri dışarı gezdirmeye çıkarmadan önce bel ya da boyun tasmasının ve gezdireceği kayışın sağlamlığını kontrol etmelidir.

Köpekleri gezdirdikten sonra eve sokmadan önce patilerinin aralarını yabancı cisim var mı diye kontrol etmelidir. Köpeklerin patilerine zarar vermeyecek şekilde pet mendilleri ile temizlemelidir.

Daha önceki maddelerde köpeğin beden dilini bilmesi gerektiğini söylemiştik, son olarak köpekler hakkında dominantlığı ve zapt etmeyi çok iyi bilmeli ve bunu uygulamalıdır. Başka hayvanlardan ve trafikten uzakta, yeşillik ve yürüme yolları tercih edilmelidir.

Köpek Gezdirmek İçin Uygun Zaman

Yürüyüşler köpeğin gündelik hayatının en önemli parçasıdır. Yürüyüşler kısa süren rutinler biçiminde olmamalıdır. Yalnızca tuvalet ihtiyacı halledilip eve dönülmemelidir. Köpekler için yürüyüş bir ritüeldir. Enerjisini atmanın, rahatlamanın, stresini atmanın ve başka insanlar ve köpekler ile sosyalleşmesinin bir yoludur.

Köpek gezdirmek için belli bir zaman aralığı yoktur. Köpeğiniz onu gezdirdiğiniz programa alışır. Bu sebeple, düzenli olarak yapabileceğiniz bir program oluşturunuz. Köpeğinizi aceleci bir şekilde gezdirmeyiniz. Bu iş için fazlasıyla vakit ayırın. Köpeğin gezinti esnasında yapmak istediklerini yapmasına izin verin.

Köpeğiniz için bir gezinti programlarken bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Köpekler doğanın belirlediği kurallara göre yönlendirilirler. İşe gitmek gibi zorunluluğunuz yoksa, güneş doğarken güzel bir havada gezintiye çıkarsanız, köpeğiniz bu durumdan çok keyif alacaktır. Gece boyunca gezmeye çıkmadıysanız, dışarı çıkmak isteyecek ve hemen ihtiyacını giderecektir.

Köpek normal şartlarda günde üç kere dışarı çıkar. Bu sebeple, yürüyüşleri gün içine bölmek en iyi alternatif olacaktır. Bir sonraki gezinti öğle zamanı olacağından, öğle yemeğinden önce ya da sonra istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Köpekleri özellikle yemekten sonra yürüyüşe çıkarmak tavsiye edilir. Böylece ihtiyacını giderebilir ve bir sonraki yürüyüşe kadar beklemek durumunda kalmaz. Fakat gerçekte bu çok önemli değildir. Köpeklerin sindirimi uzun sürer. Bir sonraki yürüyüşe çıkana kadar tuvalet ihtiyacını tutabilir.

Son gezintinizi öğleden sonra ya da akşam olacak biçimde ayarlayın. Bu en uzun gezintiniz olmalıdır. Oyunlar ve egzersizler içermelidir. Böylece köpeğiniz uyumadan önce enerjisini atma imkanına sahip olacaktır.

Köpek Gezdirme İlanlarını Kaçırmayın

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek köpek gezdirme hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok basit! Köpek gezdirme ilanları kısmına giriş yapıp, size en uygun ilanlara teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç katarsınız. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir, bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.