Apartman Temizliği

Apartman Temizliği

Apartman Temizliği

Tüm Ustalar

Kayıtlı 138 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Apartman Temizliği Firmaları

eylul temizlik

TUTKU TEMİZLİK

İlkay aşcı

Kıymet kahraman

mirac

Begum KÜÇÜK

aylin doğdu

yaşam temizlik

cemile verir

evli bir çocuk annesi modern ve anlayışlı bir bayanım.İse cokkk ihtiyacım var.Memnun ederim

Son gelen Apartman Temizliği talepleri

Daire temizlik
İstanbul / Büyükçekmece
tum mazemeler alinmali ve iso yerinde gormeli hangi isler yapilacaksa karar vetilir
merdiven, koridor, duvar, cam, bahçe temizliği asansör temizliği yok, asansörler kapalı
Bursa / Nilüfer

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Apartman Temizliği ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Apartman Temizliği

Apartman ve Bina Temizliği Nasıl Yapılır? 

Günümüzde artan kentleşme ile birlikte artık birçok kişi çok katlı apartmanlarda ya da sitelerde yaşıyor. Bundan yıllar öncesinde çoğu aile kendi evinde yaşarken, ev ve konut çevresi temizliği de bu aileler tarafından gerçekleştiriliyordu. Ancak birçok kişinin birlikte yaşadığı apartmanlarda, apartman içi ve çevresinin temizliği de bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.  

Apartman temizliği için hizmet veren farklı birçok firma bulunuyor. Bu firma ya da direkt olarak temizlik işini yapan kişilerle iletişime geçerek yaşadığınız apartman ya da sitenin belirli periyotlarda temizlenmesi için anlaşmalar yapabilirsiniz. Temizlik firmaları ile yapacağınız anlaşmalar sırasında kullanılmasını istediğiniz temizlik malzemeleri ve yapılacak temizliğin detayları ile ilgili değiştirmeler de yapabilirsiniz. 

Apartman Temizliği Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Apartman temizliği, binada yaşayan tüm ailelerin ortak yaşam alanlarının temizlenmesi anlamına geliyor. Ortak yaşam alanlarının temizliği ise apartmanda yaşayan tüm ailelerin yaşam kalitesini etkiliyor. Günümüzde artan sağlık sorunları ile birlikte, apartman temizliğinin daha sık periyotlarda ve detaylı şekilde yapılması sağlık açısından büyük önem taşıyor. 

Apartman temizliği hizmeti veren firmalar genellikle bu hizmeti birkaç farklı kategoride sınıflandırılmaktadır. Yapılacak hizmetin sadece merdiven temizliği, apartman ve çevresinin temizliği ya da asansör temizliği gibi detaylar içermesi, temizlik fiyatlarını da etkilemektedir. Bununla birlikte temizlik sırasında yapılacak yıkama ya da sadece silme gibi işlemler de apartman temizliği fiyatlarını etkilemektedir.  

Apartman temizliği hizmeti alacağınız firma ile yıkayarak ya da silinerek yapılacak temizlikler için detayları konuşma imkânınız bulunuyor. Çeşitli bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesini istiyorsanız temizlik sırasında tüm apartmanın ilaçlanması için de anlaşabilirsiniz. Apartmanınız her ne kadar detaylı temizlense de asansör kuyusunda ya da çatı arasında kalan kemirgen ve böceklerin binaya tekrar inmesi gibi sorunlar görülebilir. Temizlik sırasında yapılan ilaçlama işlemleri sayesinde böcek ve kemirgen sorunlarının da önüne geçilebiliyor.  

Apartman temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken en temel nokta bina içerisindeki tüm köşelerin detaylı şekilde temizlenmesidir. Posta kutusu, merdivenler, kapı önleri ve diğer göze çarpmayan detaylarda temizliğin aksatılması, temizlik sonrasında böcek ve diğer haşerelerin tekrar çıkmasına neden olacaktır. Apartman temizliğinde tüm detaylara dikkat edilmemesi halinde ise lavabo, tuvalet, küvet ve açık kalan pencerelerden evinizin içine giren haşere miktarında ciddi bir artış görülecektir. 

Apartman Temizliği Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Apartman temizliği fiyatlarını etkileyen farklı birçok detay bulunuyor. Temizlik şirketleri ya da direkt olarak temizliği yapacak kişi ya da kişilerle anlaşmanız halinde fiyatlar değişiklik göstermektedir. Peki, apartman temizliği fiyatları nasıl belirlenir? 

  • Apartman temizliği fiyatları yapılacak temizliğin detaylarına göre farklılık göstermektedir. Temizlik sadece merdiven temizliği olabileceği gibi merdiven, kapı önleri, posta kutuları, asansör ve tavan arası gibi tüm binayı detaylı kapsayan temizlik hizmetleri de olabilir. Yapılacak temizliğin ne kadar detaylı olacağı ise fiyatları etkilemektedir. 
  • Apartman temizliği sırasında çalışacak kişi sayısı, fiyatları belirlemede temel etkenlerden bir tanesidir. Çok yüksek katlı olmayan ya da daha az detaylı temizlik işlerinde 1 temizlikçi yeterli olurken, yapılacak temizliğin çok katlı apartmanlara yapılması gibi durumlarda çalışan sayısında 2 ya da 3’e çıkması gereklidir. Bu gibi durumlarda ise fiyatta artış görülebilir. 
  • Apartman temizliği sadece apartman içi olabileceği gibi birkaç apartmandan oluşan site temizliklerinde site içerisinin de temizlenmesi söz konusu olabiliyor. Apartman çevresinde bulunan ortak yaşam alanlarının, korkulukların ve diğer detayların temizlenmesi ise apartman temizliği fiyatlarını etkilemektedir.  
  • Apartman kapılarına, asansörlere ya da apartmanın dışına yapıştırılan çeşitli reklam broşürleri kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu yüzden temizlik sırasında asansör ve dış kapı camlarına yapıştırılan reklam broşürlerinin de temizlenmesi gereklidir. Reklam broşürlerinin kazınarak temizlenmesi işleminde, camı çizmeyen jiletler kullanılmaktadır. Bu işlemleri temizlik hizmeti alacağınız firma ile anlaşma sırasında belirterek bina içi ve çevresindeki reklamların temizlenmesini de sağlayabilirsiniz.  

Apartman Temizliği Sırasında Alabileceğiniz Ek Hizmetler Nelerdir? 

Apartman temizliği genel olarak merdiven temizliği ve genel olarak ortak yaşam alanlarını kapsamaktadır. Ancak bina, site ya da ofisiniz için detaylı bir temizlik istiyorsanız, temizlik firması ya da temizlik işini yapacak kişiler ile iletişime geçerek talebinizi belirtmeniz gerekiyor. Alacağınız ek hizmetlerin fiyatı için de bu firmalar ile anlaşma yapmanız gerekiyor. Peki, apartman temizliği alacağınız firmalar hangi ek hizmetleri veriyor? 

  • Apartman temizliği sırasında verilen genel hizmetler merdivenlerin ve bina girişinin temizlenmesidir. Merdiven temizliği firma personelleri tarafından silinerek gerçekleştirilir. Alacağınız hizmetlerde merdivenlere ek olarak asansör içinin, dairelerin kapı ve pervazlarının, merdiven tırabzanlarının, posta kutularının ve elektrik panolarının da temizlenmesini istiyorsanız temizlik hizmeti alacağınız firma ile hizmet öncesinde detayları konuşmanız gerekiyor. Firmalar tarafından merdiven temizliği dışında verilen hizmetler genelde ek ücrete tabi tutulmaktadır. 
  • Apartman temizliği genellikle tüm merdivenler ve kapı önlerinin silinerek temizlenmesi ile yapılır. Ancak merdivenlerin yıkanarak temizlenmesini istiyorsanız hizmet alacağınız firma ile temizliğin detayları konusunda iletişime geçmeniz gerekiyor. Standart silme işlemi yerine merdivenlerin yıkanması, kişilere çok daha detaylı bir temizlik hizmeti sunuyor. Bu sayede merdiveni kullanan neredeyse herkesin tuttuğu merdiven tırabzanlarının temizliği de daha detaylı gerçekleştirilebiliyor.  
  • Asansör içi temizliği genel olarak temizlik hizmetlerinin standart paketlerinde verilmez. Bu yüzden apartman temizliği sırasında asansörlerin de temizlenmesini istiyorsanız, anlaşma sırasında belirtmeniz gerekiyor. Asansör içi temizliği genellikle ek ücret ile yapılmaktadır. 
  • Günümüzde artan sağlık sorunları, apartmanların merdiven ve kapıları gibi ortak kullanım alanlarında hijyenin önemini artırıyor. Alacağınız temizlik hizmetleri sırasında her ne kadar çamaşır suyu ve çeşitli temizlik gereçleri kullanılsa da bunlar genellikle bulaşıcı hastalıkları önlemekte yetersiz kalıyor. Temizlik işlemlerinden sonra, hizmet aldığınız firmadan tüm apartmanın dezenfekte edilmesini de talep edebilirsiniz. 
  • Apartman temizliğinin önemli bir detayı ise ortak yaşam alanınızı sizinle birlikte kullanan böcekler ve çeşitli haşerelerdir. Her ne kadar görmek istemeseniz de merdiven altlarında, temizlik panolarında, çatı arasında ve göz önünde olmayan tüm köşelerde bu canlılara rastlanmaktadır. Yapılan temizlik sonrasında binanın ilaçlanması, tüm bina genelinde böcek kontrolü açısından büyük önem taşıyor. Apartman temizliğinin ardından tüm binanın haşerelere karşı ilaçlanması için de firmanız ile iletişime geçerek talepte bulunabilirsiniz. 

Apartman Temizliği için Fiyat Almak 

Apartman temizliği geçmişte bireyler tarafından verilen bir hizmetken, günümüzde aynı hizmeti çok daha yüksek kalite ve ek içerikler ile sunan kurumsal firmalar bulunuyor. Apartman temizliği fiyatları kurumsal firmalar ile bireyler arasında farklılık göstermektedir. Alacağınız hizmetin detaylarının yanı sıra bütçe planlaması da yapmak istiyorsanız hem firmalardan hem de apartman temizlik hizmeti veren kişilerden fiyat alabilirsiniz. Ustala.com’da Türkiye’nin dört bir yanından apartman temizliği hizmeti veren firmaları bir arada bulabilirsiniz. Bu firmalar ile direkt iletişime geçebileceğiniz gibi istediğiniz hizmetin detaylarını içeren bir temizlik ilanı oluşturabilir ve firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylece farklı firma ve kişiler ile iletişime geçerek tüm hizmetleri ve bu hizmetlerin ücretlerini kıyaslamaya çalışmak yerine, size gelen teklifler arasından en idealini tercih edebilirsiniz. 

Apartman Temizlik Hizmeti Vermek İçin İlanları Takip Edin

Son yıllarda giderek artan apartman temizliği konusunda müşteri taleplerine en hızlı şekilde cevap vermek istiyorsanız Ustala.com’da yeriniz hazır. Onbinlerce temizlik hizmeti almak müşteri ilanlarına saniyeler içinde teklif verebilirsiniz. Kalite farkını ortaya koyarak en çok aranan firmalardan biri olabilirsiniz.