Apartman Temizliği

İzmir Apartman Temizliği

İzmir Apartman Temizliği

Tüm Ustalar

Kayıtlı 98 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İzmir Apartman Temizliği Firmaları

Meltem Uğurlu

ilkay salahova

işimin ehliyim memnun kalmanız için elimden geleni yaparım ve zaten memnun kalırsınız dip köşe temiz

onur ecerci

Tugba Bayraktar

Halil

ilay B

Merhaba Yaşamsal Alanlarınız da sağlıkla huzur keyifle yaşamınız için profosyonel

Didem ok

organizasyon ve temizlik alanlarında hizmet veriyorum

Kemal Akça

mustafa faki

Son gelen İzmir Apartman Temizliği talepleri

misafir var evde işlere yardımcı olacak 10 günlük eleman gerekli
Ankara / Elmadağ
Altı katlı 35 daireli apartman, E-5 Pendik köprüsüne 200 metre uzakta, Haftada iki gün apartman temizliği,
İstanbul / Pendik
Evin her yeri
Antalya / Kepez

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Apartman Temizliği ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Apartman Temizliği

İzmir Apartman Temizliği

Toplu kullanım alanlarımız olan apartmanların temizlenmesi sağlığımız açısından oldukça önem teşkil eder. Apartmanın temiz ve toplu görüntüsü içinde yaşayanları ve misafirlerini de etkileyecektir. Evden dışarı çıkarken ilk gördüğümüz alan ve günü yorgunluğu sonrası kendimizi güvenli alanımıza atmak üzere ilerlerken son gördüğümüz alan apartmanımızdır. Eskiden daha küçük binalarda yaşarken bu sorumluluk bireysel sorumluluğumuzdu ve sadece içinde yaşayanları ilgilendirirdi. Oysa artık binalar büyüdü haneler arttı ve ortak yaşam alanları çoğaldı. Bu sebeple bu sorumluluk bina ve site yöneticilerine kaldı. Ve günümüz sağlık şartlarında tüm bireylerin de yöneticilerin de önceliğiyle beraber zorunluluk halini aldı. Sokaktan gelen tüm kiri, tozu, çamuru ayakkabılarımızla beraber ortak yaşam alanlarımıza taşırız, çöplerimizi atmadan önce kapı önlerine bırakırız.  Ve tüm bunlar hijyeni doğrudan etkiler, hijyenin olmadığı bir yerde hastalıklar yaygınlaşır. İzmir apartman temizliği ve İzmir merdiven temizliği işleriniz için bir kişi veya firmayla anlaşarak olumsuz durumlardan kaçınabilir, ortak yaşam alanınızı temizletebilirsiniz.

Ortak Yaşam Alanlarının Hijyeni

Temiz görünümlü ve hijyenik bir apartmanda oturmak herkesin hakkıdır. İş yükü veya bütçesi açısından gözünüzü korkutan bu işler için temizlik firmaları size yardımcı olacaktır. Yapmanız gereken temizlenecek alanları doğru belirlemek olacaktır. Apartmanınızda varsa bodrum katı, eşya depolama alanı, su deposu, çatı katı, kalorifer dairesi gibi alanları temizlik ve ilaçlama işlemleri içerisine dahil etmelisiniz. Göz önünde bulunmaması sebebiyle hep atlanan bu alanlar, zamanla mikrop ve haşerelerin yuvası olacak ve bu alanlardan ortak yaşam alanlarına dağılacaktır.

İzmir apartman temizliği ve İzmir merdiven temizliği işleriniz için bir kişi veya firmayla anlaşırken firmaların genel hizmet başlıkları olduğunu göz önünde bulundurun.  Bu hizmet başlıkları haricinde bir alanınız, farklı ihtiyaçlarınız varsa bunlar ek hizmet olacaktır. Sizin için bu ek hizmetleri verebilecek firmalar, bunun için ek ücret isteyecektir. En başından ihtiyacınız olan hizmetleri doğru belirleyerek, doğru bütçeyi oluşturabilirsiniz. Temizliğin hangi periyotlarla yapılması gerektiğini de doğru belirlemelisiniz.  Farklı başlıkları ayda bir, genel temizliği haftada bir talep edebilirsiniz. Sizin için doğru planı çıkarmalarını talep ettikten sonra, çıkan başlıklar üzerine konuşarak, ortak bir plan belirleyebilirsiniz.  Doğru bir plan oluştuktan sonra hem iş yükünüz azalacak hem de belirli bir bütçeden şaşmadan ilerleyebileceksiniz.

Apartman Temizliği ve Merdiven Temizliği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Apartman temizliği ve merdiven temizliği için anlaştığınız firmadan istediğiniz hizmetler ve ortak yaşam alanlarının büyüklüğüne göre çalışacak kişi sayısı değişiklik gösterir. Kişi sayısı direkt olarak fiyatı etkilemektedir. İşin gerektirdikleri bu sayıyı ve fiyatı yukarı çıkarırken, aynı zamanda görevin eksiksiz tamamlanması için şarttır.

İzmir apartman temizliği ve İzmir merdiven temizliği işleriniz için bir kişi veya firmayla anlaşırken istediğiniz ek hizmetleri, ekstra alanları ve önceliklerinizi sunduğunuz da size gerekli bilgiyi vererek, gerekli iş planını ve buna uygun fiyat tekliflerini sunacaklardır. Tüm bu sürecin sonunda karşılıklı mutabakata vararak sözleşme imzalarsınız. Bu sözleşmeden belirtilen hizmetleri size sunmakla mükellef olan temizlik şirketleri ek hizmetler harici genel olarak şu hizmetleri verir : Asansörün iç ve dış temizliği, kapı temizliği, korkulukların ve camların temizliği, merdiven temizliği, dış kapı ve kapı önü temizliği, zemin temizliği yapılır.

Merdiven Temizliği ve Apartman Temizliği Detayları 

Merdiven temizliği ve apartman temizliği hizmeti veren firmaların genel olarak belirlediği başlıklara göz atarak, planlanmanız hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Merdiven ve trabzanların tümü silinerek veya yıkanarak temizlenir
  • Ortak yaşam alanlarımızın hava soluduğumuz ve dokunduğumuz alanlar olması sebebiyle kullanılan tüm temizlik malzemeleri çevreye ve doğaya duyarlı seçilir
  • Asansörlerin iç ve dış temizliği yapılır
  • Daire kapıları ve kapı pervazları silinir
  • Apartman kapısı, kapı önün, varsa kapı önü merdivenleri ve korkulukları temizlenir
  • Apartman içerisinde yer alan posta kutuları, su sayaçları, doğalgaz kutuları ve elektrik panoları temizlenir

 

Apartman temizliğinde ve merdiven temizliğinde dikkat etmemiz gereken noktaları bilirseniz işi doğru denetleyebilir ve yönlendirebilirsiniz. Apartman temizliğinin ve merdiven temizliğinin en üst kattan başladığına ve aşağı doğru inildiğine dikkat edin. Bir katın ayrıntılarıyla temizliği bitmeden diğer kata inilmemelidir. Birden fazla çalışan varsa farklı bölümler için aynı anda ve koordine şeklinde hareket etmelidir. Apartman temizliği ve merdiven temizliği aynı gün içerisinde başlamalı ve bitirilmeli, temizlik işlemi günlere bölünmemelidir. Bir kısmı temizlenen apartman ve merdivenlerin diğer kısmı kirli kalırsa, o kirler ve tozlar temizlenen alana da yayılacaktır. Bunun için yeterli eleman sayısıyla çalışılarak temizliğin kesintisiz ve sorunsuz şekilde aynı gün tamamlanması sağlanmalıdır. Ortak yaşam alanlarının en sık kullanılan ve en çok mikrobu barındıran aynı zamanda en küçük alanları asansörlerdir. Apartman sakinlerinin tümünü ilgilendiren ve bulaşıcı hastalıkların yayılımını sağlayan asansörlerin hijyenik maddelerle detaylı temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi insan sağlığı açısından önem teşkil etmektedir. En sık temizlenmesi gereken alanların başında asansörler gelir. Kullanılan malzemelerin insan sağlığına zararlı olmaması ve dermatolojik açıdan test edilmiş olması gerekir. Apartmanda yaşayan çocukların ve yetişkinlerin hemen hepsinin el sürdüğü alanlar olan kapıların dış kısmı, kapı kolları, ziller ve trabzanlar da düzenli olarak  dezenfekte edilmesi gereken alanlardır. Apartman temizliği ve merdiven temizliği yapılırken kullanılan su sıklıkla değiştirilmeli, su alınabilecek bir kaynak yoksa apartman sakini daireler sırasıyla su vererek bu konuda destek olmalıdır. Yönetici bu konuda organizatör görevini yerine getirmelidir. Temiz su ile kirli su ayrı haznelerde tutularak su israfından kaçınılmalıdır. Temizlik saati doğru ayarlanmalı, sabah çok erken veya akşam işi dönüşü gibi apartman ve merdivenlerin en yoğun kullanıldığı saatler seçilmemelidir. Yerlerin ıslaklığına ve kayganlığına karşı gerekli önlemler alınmalı, çeşitli kazaların yaşanmasının önüne geçilmelidir.

Apartman temizliği ve merdiven temizliği için nasıl bir hizmete ihtiyacınız olduğunu doğru belirlemelisiniz. Küçük ve basit detaylardan oluşan bir apartmanınız varsa bir kişiyle anlaşabilirsiniz. Ancak büyük bir apartman, daha fazla detay, site gibi alanlar için kurumsal firmalardan biriyle anlaşmalısınız. Bu firmalar sundukları ek içerikler, planlı ve programlı hizmetler, ihtiyacınız olan sayı da personel ile size daha yeterli ve kapsamlı hizmet verecektir.İzmir apartman temizliği ve İzmir merdiven temizliği işleriniz için bir kişi veya firma ile anlaşmaya karar verdiyseniz bu işin bütçesini de belirlemeli ve planlamalısınız. Farklı firmalardan ve kişilerden fiyat teklifi alırken, sunacağı hizmetin detaylarını da mutlaka öğrenin. Bu sayede firmaları fiyat ve performans açısından inceleyebilir ve doğru seçimi yapabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra planlamanın üzerinden tekrar geçip, istediğiniz hizmetleri ek ücret karşılığı ekletebilirsiniz. Profesyonel bir firmanın, belirlediğiniz periyotlarla tüm temizlik, ilaçlama, dezenfekte etme gibi süreçleri takip etmesi iş yükünüzü azaltacaktır. 

Böyle bir ihtiyacın varsa Ustala’ya ilan ver!

İhtiyacınız olan hizmeti detaylarıyla anlattığınız bir ilan verebilir veya Ustala.com’da yer alan firmaların ilanlarına göz atarak fiyat teklifi isteyebilirsiniz.