Bakıcı

Bakıcı

Bakıcı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 32 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Bakıcı Firmaları

cemile verir

evli bir çocuk annesi modern ve anlayışlı bir bayanım.İse cokkk ihtiyacım var.Memnun ederim

Ayşenaz Sabancı

Neriman İşgören

İlay Koca

özge sarı

Mine Kaynak

elif sevim

rabia dörtköşe

Duru Küçük

Son gelen Bakıcı talepleri

18 yaş engelli oğlum için bakıcı arayışım bulunmaktadır
İstanbul / Pendik
yatılı yardımcı arıyorum. çocuk bakacak, yeri geldiğinde ütü, temizlik ve yemek de yapacak. ücret dolgundur. evde 1 yardımcı daha var. işleri ortak yürütecekler.
İstanbul / Başakşehir
sağlam güvenilir bir telefon kadar yakınım ihtiyaçiniz olan ne varsa burda
İstanbul / Bakırköy

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Bakıcı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Bakıcı

Bakıcı Hizmetleri

Bebek ya da yaşlı bakımında yardımcı olmak üzere bakıcılar destek olmaktadır. Çalışan kişilerin yükünü hafifletmek adına bakıcı desteği kişinin hayatı kolaylaştırmaktadır. Bakıcı arayışında olan kişiler bir takım endişeler içerisinde olabilirler. İşe alacakları bakıcı nasıl olacak, bebeğini ya da yaşlı hastasını emanet ettiği kişi bu sorumluluğu alabilecek yeterlilik ve karakter özelliklerine sahip mi gibi sorular bakıcı arayan kişileri endişelendiren sorulardır. Sevdiğiniz kişiyi emanet edeceğiniz bakıcıyı Ustala.com’da bulabilirsiniz. Bakıcı seçerken peki nelere dikkat etmek gerekir. Bakıcı bul kategorisinden en uygun bakıcıyı bulmak için nelere dikkat etmek gerekir öncelikle bunlardan bahsedelim;

Bakıcı Arayanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Bakıcı seçiminde dikkat edilmesi gereken temel kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bakıcı seçimi yaparken acele etmeyin. Bir can emanet edeceğiniz kişi hakkında detaylı bir araştırma yapmadan bakıcı alımını aceleye getirmeyin.
  • Bakıcıların referanslarını iyice inceleyin. Referansları iyi bile olsa daha önce çalıştıkları yeri arayarak bakıcının karakter özellikleri ve iş ahlakı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Bakıcı seçerken gündüzlü mü yoksa yatılı mı bakıcı alacağınıza karar verin. Gündüzlü bakıcı seçerken çalışma saatlerini doğru bir şekilde belirleyin. Gündüzlü bakıcılar genelde sabah 8:00 akşam 18:00 arası çalışmaktadır ama işinizin durumuna göre iş saatlerinde değişiklik yapabilirsiniz. Yatılı bakıcı almak için hazır olup olmadığınızı düşünün. Tüm gün boyunca yabancı birinin evinizde devamlı kalmasının sizi rahatsız edip etmeyeceğini düşünün. Buna göre kararınızı verin.
  • Türk mü yoksa yabancı uyruklu mu bakıcı almanız konusunda kararınızı iyi verin. Türk bakıcılar için sigorta işlemleri daha kolay olabilecekken yabancı bakıcılar için sigorta işlemleri daha zor olabilmektedir. Yabancı bakıcılar genelde yatılı kalmak istemektedir, Türk bakıcılar ise gündüzlü çalışmayı tercih etmektedir. Bunları da göz önünde bulundurarak bakıcı tercihinde bulunabilirsiniz.
  • Bakıcı için ödeyebileceğiniz maaşı da hesaplayın. Bu iş için ne kadar bütçe ayırabileceğinizi hesapladıktan sonra bakıcı almaya karar verin.

Bebek ve Çocuk Bakıcılığı

Bakıcı ilanı sayfasına ilan vererek bebek ya da çocuğunuz için bakıcı arayışında bulunabilirsiniz. Bebek ve çocuk bakıcılığı zor ve aynı zamanda bir o kadar da eğlenceli bir iştir. Çocukları seven kişiler için bu iş severek yapılır ve yaşanılan sıkıntılar sorun olmaz. Bebek ve çocuk bakıcılığında ayrı ayrı bahsedecek olursak bebek bakıcılığı daha büyük çocuklara göre daha çok sorumluluk istemektedir. Ayrıca bebeğiniz henüz konuşamadığı için bebeğinizi emanet edeceğiniz kişiyi doğru seçmeniz çok önemlidir. Siz yokken bebeğinizi emanet ettiğiniz bakıcı bebeğinizle yeteri kadar ilgileniyor mu sizin yokluğunuzu doldurabiliyor mu gibi pek çok endişeli durumlara kapılmanız normaldir. Bu endişelerin üstesinden gelmek için iyi bir araştırma içinde olmalı ve ona göre bakıcı seçmelisiniz. Ustala.com’dan aradığınız güvenilir bakıcıyı bulabilirsiniz. 

Daha büyük çocukların bakımı sabır isteyen bir iştir. Çocuğunuz konuşmaya başladıysa endişeniz biraz daha hafifleyebilir. Çocuğunuzun kendini ifade edebilmesi, olumsuz durumları sizinle paylaşması bu konuda güven verebilir. Bakıcı olarak seçim yapacağınız zaman çocuklar konusunda sevecen, sabırlı, işini severek yapan birini bulmayı tercih edin. Bakıcı konusunda tecrübe önemli olsa da en önemlisi bakıcının çocuklarla olan iletişimidir. Bu konuda işe alacağınız bakıcının karakter özelliklerini iyi tanımaya çalışın. Referansı olmadan bakıcı alımı yapmamaya çalışın. 

Yaşlı Bakımı

İş ilanları kategorisinde yaşlı bakımı için ilan veren kişiler buradan evdeki yaşlıları için uygun bakıcıyı bulabilirler. Yaşlınızın bakımı için bakıcı alacağınız zaman durumunuzu göz önünde bulundurun. Gündüzlü mü yoksa yatılı mı bakıcı ihtiyacınız var bunu iyi tespit edin. İş saatleriniz uzunsa ve hastanızla ilgilenecek çok zamanınız yoksa yatılı bakıcı alımını düşünebilirsiniz. Çalışma saatleriniz çok uzun değilse ve siz yokken hastanızla ilgilenecek biri yeterliyse gündüzlü bakıcı sizin için daha iyi olacaktır. 

Hastanın durumu da bakıcı seçimi konusunda önemlidir. Yatalak hastanız varsa bakımı daha zor ve meşakkatli olduğu için bu konuda bakıcınızla konuşun. Bakıcını kraterlerini de göz önünde bulundurarak duruma uygun şekilde bakıcı seçimi yapmaya çalışın.

Bakıcı Maaşları Ne Kadardır?

Bakıcı maaşları bu kategoride merak edilenler arasındadır. Bebek ya da hasta bakımı için bakıcı arayan kişiler bakıcı ücretleri konusunda da araştırma yapmaktadır. Piyasaya bakıldığında bakıcı maaşları yaşanılan yere göre değişiklik gösterebilir. Büyük yerlerde bakıcı maaşları daha pahalıyken küçük yerlerde bu ücret daha düşük olabilmektedir. Sigortalı olarak çalışan bir bakıcı genel olarak asgari ücret civarında çalışabilmektedir. Tabi bu ücret bakıcının uzmanlık durumuna, eğitimine, yaşına göre değişebilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak bakıcı seçimi konusunda bütçenizi de düşünerek ona göre seçim yapabilirsiniz. Gündüzlü bakıcılar yatılı bakıcılardan daha az ücret almaktadır. Bakıcı düşündüğünüzde tercihinizi bu bakımdan gündüzlü bakıcıdan yana kullanabilirsiniz. 

Gündüzlü Bakıcı mı Yoksa Yatılı Bakıcı mı?

Bakıcı seçimi konusunda kişiler gündüzlü mü yoksa yatılı bakıcı mı almaları gerektiği konusunda kararsız kalabilmektedirler. Her ikisi de değerlendirildiğinde iki tür bakıcının da kendine göre olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Maaş açısından daha az ücret ödemek isteyenler, gün boyu bir yabancıyla olmaktan hoşlanmayanlar için gündüz bakıcı alımı daha avantajlı olabilir. Mesai saatleri uzun olan ve çok uzun saatler çalışmak durumunda kalanlar, yatalak hastası olup ilgilenecek zamanı olmayanlar için ise yatılı bakıcı daha avantajlı olabilmektedir. İhtiyaç duyduğunuzda her an yardımınıza koşacak birinin olması hayatınızda kolaylık sağlayacaktır. Aradığınız bakıcıyı Ustala.com’dan bulabilirsiniz.

Bakıcının Yaşamınıza Kattığı Avantajlar Nelerdir?

Günümüzde pek çok kişi artık çalışmak durumundadır. Eskiden olduğu gibi erkek işte kadın evde durumu artık günümüzde pek olmamaktadır. Her iki tarafta çalışarak aile bütçesine katkı sağlamaktadır. Eğitimli okuyan kesim de mesleğini yapmayı tercih etmekte ve çalışmaktadır. Hem erkek hem kadın da çalışınca evde çocuk ya da hasta varsa ilgilenecek kişi lazımdır. Bakıcılar bu işler için vardır. İyi bir bakıcıyla yaşamınıza bu sayede konfor gelir. Çocuğunuza ayıracağınız kaliteli zamanlar artar, hastanız varsa içiniz rahat bir şekilde birine emanet etmenin rahatlığını yaşarsınız. Bakıcı alımı konusunda doğru tercih yapanlar için destek olan bir yardımcı kişiye büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu bakımdan çocuğunuzla ya da hastanızla ilgilenecek iyi ve uzman bir bakıcı bularak çocuk ve hastanızı bakıcıya emanet edebilir ve işinizin başına rahatça dönebilirsiniz.

Bakıcı Hizmeti Verenler

Bakıcı hizmeti verenler listesinde bakıcı arayan kişiler için fırsatlar bulunmaktadır. Siz de alanında iyi bir bakıcı olduğunuzu düşünüyorsanız müşterilerin sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için Ustala.com’un ilan sayfasına girerek burada müşterilerin vermiş olduğu bakıcı ilanlarına göz atabilirsiniz. Size uygun bir ilan varsa teklifinizi hemen yapabilirsiniz. Teklifinizle birlikte sizi iyi tanıtan referanslarınızı da vererek müşterilerin güvenle sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Kolayca müşterilere ulaşmak ve ilanlara teklif vermek için bakıcı ilan sayfalarına girerek buradaki ilanları dikkatlice incelemeniz yeterlidir. Müşteri yatılı mı yoksa gündüzlü mü bakıcı arıyor, ne kadar maaş vermeyi vaad ediyor, bakıcıdan beklentileri neler gibi ilan detaylarını dikkatlice okuduktan sonra teklifinizi vermeye başlayabilirsiniz.