Su Kaçak Tespiti

Su Kaçak Tespiti

Su Kaçak Tespiti

Tüm Ustalar

Kayıtlı 68 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Su Kaçak Tespiti Firmaları

Murat dinç

Cafer AKIN

semıh kamer

Ahmet ORAL

Mesut kaplan

null

A.Kadir Taşdemir

Ozgur Cecen

erdinç osman

Mekanik tekniker

Osman Irmak

Deneyimli Firmamız Yaklaşık 10 Yıldır Sektörde Faaliyet Göstermektedir Uzman Ekiplerimiz Kameralı Si

Son gelen Su Kaçak Tespiti talepleri

Çatıdan su sızıntısı var alt kattaki daireye nereden geldiğini bilmiyoruz
Zonguldak / Merkez
Su kaçağı tespiti ve tamiri
Zonguldak / Merkez
Klozetin yanından su çıkıyor içindeki boru kırılmış onun değişimi yapılacak
Bursa / Osmangazi

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Su Kaçak Tespiti ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Su Kaçak Tespiti

Su Kaçak Tespitinde Kalite ve Uygun Fiyatı Bir Arada Bulabilirsiniz 

Evinizde ve işyerinizde karşılaşabileceğiniz su kaçağı problemleri, sorun çıktıktan kısa bir süre sonra halledilmezse ciddi sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle su kaçağı gibi problemler ile karşılaştıktan sonra en kısa sürede çözüm bulmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden su kaçağı tespiti için ulaşabileceğiniz farklı birçok firma hizmet veriyor.  

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? 

Su kaçağı tespiti akustik dinleme ve termal kamera gibi farklı yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Geçmişte kullanılan su kaçağı yöntemlerinde öncelikle arıza yapan tesisatın kırılması gerekmekteydi. Bu nedenle tesisatın arıza tespit aşamasında, tesisat ve bulunduğu tüm odaya zarar verilmekte ve tesisat onarımından sonra evin de tamir edilmesi gerekiyordu.  

Gelişen teknoloji ile birlikte, tesisata zarar vermeden arıza tespit işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede banyoda ya da mutfakta görülen su kaçağı tespiti yapılırken ortama zarar verilmiyor. Evinizde su kaçağı olup olmadığını, kendi kendinize yapacağınız birkaç yöntem ile de tespit etme ihtimaliniz bulunuyor. Evinizde bulunan tüm musluk ve bataryaları kapattıktan sonra duvarların arkasından hala su akıntısı sesi geliyorsa evinizde muhtemelen su kaçağı vardır.  

Evinizde su kaçağı olduğunu anlamanın bir başka yöntemi ise bir anda artan su faturalarıdır. Su faturanızda kullanımınız artmadan gereksiz bir fiyat artışı oluşmaya başladıysa, su kaçağı servisi ile iletişime geçerek evinizdeki su tesisatının kaçak kontrolünü yaptırabilirsiniz. 

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir? 

Su kaçağı servisi kaçak tespitleri için farklı yöntemler kullanmaktadır. Hizmet alacağınız su kaçak servisinin personelleri ile iletişime geçerek hangi kontrol yöntemlerini kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Kaçak tespit firmaları tarafından genellikle tercih edilen iki farklı yöntem vardır. 

  • Termal Kamera; 

Termal kamera ile su kaçak tespiti, gelişen teknoloji ile birlikte yaygınlaşmaya başlamıştır. Yeni çıkan bu teknik ile su kaçakları fayansları kırmadan tespit edilebilmektedir. Su kaçağının onarım aşamasında ise sadece kaçak olan bölgenin fayansları kırılarak onarım minimum zarar verilerek yapılmaktadır. Termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılması için öncelikle kaçak tespiti yapılacak tesisata sıcak su gelmesi gerekiyor. 

Sıcak su gelmeyen tesisat için termal kamera ile kaçak tespiti yapılamıyor. Termal kamera ile su kaçak tespiti yapılırken öncelikle musluk ya da bataryadan sıcak su açılır. Su borularından geçen sıcak su, kamera ile takip edilir. Tesisat borularının geçtiği tüm noktalarda sıcaklık artacağı için bu bölgeler kamerada kırmızı çizgi şeklinde görülmektedir. Tesisatın herhangi bir bölümünde kırmızı çizgilerde sapma görülmesi halinde su kaçağı olan bölge de bulunmuş olur. 

  • Akustik Dinleme; 

Akustik dinleme yöntemi, termal kamera yöntemi ile kaçak tespiti yapılamayan tesisatlar için kullanılmaktadır. Akustik dinleme yöntemi, temel işleyiş olarak termal kamera yönteminden daha kolay gerçekleşmektedir.  

Akustik dinleme yönteminde su tesisatından geçen suyun ısınmasına gerek yoktur. Bu nedenle herhangi bir bölgede bulunan su tesisatı için kullanılabilir. Bu tespit yönteminde ortam tamamen sessiz hale getirilir ve suyun çıkardığı sesi algılayabilen cihaz ile borular dinlenir. Akustik dinleme cihazından gelen tüm veriler kaydedilir ve tesisatın tüm noktaları için veriler kaydedildikten sonra veriler incelemeye koyulur. Su sesi tesisatın hangi noktasında yoğunlaşırsa bu nokta işaretlenir ve tespit edilen bu noktada kaçak giderme çalışmaları başlar. 

Su Kaçak Tespiti Firmaları  

Evinizde su kaçağı var ya da olduğundan şüpheleniyorsanız size en yakın su kaçağı servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Çevrenizde bu hizmeti veren bir firma yok ise internet üzerinden araştırma yaparak yüzlerce farklı su kaçağı servisine ulaşabilirsiniz.  

Firmalar tarafından genellikle verilen hizmet kalitesi farklı olduğu için aynı hizmete istenilen ücretler farklılık göstermektedir. Su kaçak tespit fiyatları bu nedenle firmalar arasında farklılık gösterebiliyor. Almak istediğiniz kaçak tespit işlemi için en uygun fiyat tekliflerini almak istiyorsanız farklı birkaç firma ya da usta ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Alacağınız fiyatları ve bu fiyatlara dahil olan tüm hizmetleri karşılaştırarak kendinize en uygun firma ile anlaşabilirsiniz. Kaçak tespit servisleri genellikle arıza tespit ve onarım işlemlerinden ayrı ayrı ücret almaktadır. Arızanın su borularının ne kadarına yayıldığı ve onarım için ne kadar masraf edilmesi gerektiği tam olarak bilinmediğinden işe başlamadan önce arıza tespit ücreti için anlaşılmaktadır. Tespit edilen arızanın durumuna göre yeni fiyat teklifi alabilirsiniz. 

Su Kaçağının Nedenleri 

Evinizde su kaçakları farklı birçok nedene dayalı olarak oluşabilir. Boruların bir kısmının tıkanması ile boruda su birikmesi gibi durumlarda özellikle boruların bağlantı bölgelerinde korozyona bağlı olarak su kaçağı görülmektedir. Bu tür su kaçakları genellikle çok fazla sızdırma yapmaz. Bu nedenle su kaçağı olduğu birkaç yıl sonra bile ortaya çıkabilir. Genelde apartmanların üst katlarında oturuyorsanız, alt katın mutfak ya da banyo tavanının sararmaya başlaması ile anlaşılmaktadır. Ancak su faturanızın eskisine göre daha fazla geldiğini düşünüyorsanız, su kaçağı servisi ile iletişime geçerek tesisatınızı gözden geçirebilirsiniz. 

Su kaçağının bir başka nedeni ise tesisatın döşenmesi sırasında çalışan ustanın hatalı tesisat döşemesi ya da tesisat döşenirken malzemelerin çatlaması ve kırılması olabilir. Hatta çok sert malzemelerden üretilmiş su borularında ufak bir deprem bile boruların çatlamasına neden olmaktadır. 

Evinizde Su Kaçağı Olup Olmadığını Nasıl Anlayabilirsiniz? 

  • Su faturanız normalden çok daha yüksek gelmeye başlıyorsa, 
  • Banyo ve mutfak duvarlarında küflenme ve boyada dökülme görünmeye başladıysa, 
  • Kombi suyu, sıcak su kullanılmıyor olsa dahi azalıyorsa, 
  • Evinizde ya da alt kat komşunun tavanında su damlaları oluşuyorsa, 

evinizde su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Bunun gibi durumlarda su kaçağı servisi ile iletişime geçerek evinizin tesisatını gözden geçirmeniz gerekiyor. 

Eğer evinizde ya da alt kat komşunun tavanında oluşan su damlacıkları, belirli aralıklar ile oluşuyorsa sorun muhtemelen atık su tesisatındadır. Ancak damlacıklar sürekli oluyorsa, temiz su tesisatında kaçak olduğu anlamına gelmektedir. Evin salon ve yatak odası duvarlarında kararma ya da boyasında dökülme görülmeye başlıyorsa, kalorifer tesisatında su kaçağı olma ihtimali yüksektir. 

Müşterilerin Size Ulaşmasını Beklemeyin, Siz Müşterilere Ulaşın 

Ustala.com’da bulunan ilanlar sayfasında tüm kişiler ihtiyacı olduğu hizmet için ilan açabiliyor. Bu sayede hizmet verdiğiniz sektörde müşterilerin numaranızı bulup sizinle iletişime geçmesini beklemenize gerek kalmıyor. Ustala.com’da müşteriler, hizmete ihtiyacı olduğu alanlarda kendi ilanlarını oluşturabiliyor. İlanlar kısmında, yapılması istenilen işin kategorisini ve iş detaylarını görebilirsiniz. Bu sayede firmanızın hizmet verdiği alanda hizmet ihtiyaçlarını çok daha hızlı keşfederek bu ilanlara teklif bırakabilirsiniz. Müşteriler, ilanlarına gelen tüm teklifleri değerlendirerek kendisine en uygun avantajları sunan firmalar ile anlaşma sağlayabiliyor. 

Siteye yeni kayıt olan firmaların, alacağı ilk siparişler oldukça önem taşıyor. Açılan ilanda yer alan sipariş tarafınızca teslim alındıktan sonra belirli bir teslim tarihi bulunuyor. Bu teslim tarihi genellikle müşteri ve firma arasında belirlenmektedir. Yapılması gereken iş tamamlandıktan sonra, müşteri dilerse tamamlanan sipariş hakkında firma sayfanıza yorum bırakabiliyor. Yeni kayıt olan firmaların gelecekte de iş almaya devam etmesi ve müşterilerde güven oluşturmasında, profilde yer alan olumlu yorumlar büyük avantaj sağlıyor. Genelde tüm firmalar sadece fiyat teklifleri ve sunduğu hizmetler ile ön plana çıkarken, aldığınız olumlu yorumlar ile bir adım daha öne geçebilirsiniz.