Bu alanda 48 hizmet veren var

Talep oluştur, teklifler hemen gelmeye başlasın

Teklif Al
Su kaçak tespiti İlanları
Alt siteye bizim banyodan şu kaciriyor
bir yıl önce
DUŞ TEKNESİ İLE DUŞAKABİN ARASINDAN SU SIZINTISI VAR VE BU KAÇAN SU BANYO ZEMİNİNDEN ALT KOMŞUYA GİDİYOR, DERZLERDE SORUN VAR VE DUŞAKABİN İLE TEKNE ARASINA SİLİKON SIKMAK LAZIM...
bir yıl önce
Aydın
İstanbul

Su Kaçak Tespiti Ustaları

Onarım Tesisat

Onarım Tesisat Su Kaçağı Tespiti Servisi.

Teklif Al
Orhan Altınel

TeTa Tesisat Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma, Tesisat - Tadilat Arıza Bulma - Onarım, Kırmadan su kaçağı tespiti Maltepe, Kırmadan Tıkanıklık Açma Maltepe,

Teklif Al
Suat Usta

Teklif Al
Hasan Eralp

Teklif Al
Metin Kuş

serbest calişıyom firmam yok

Teklif Al
Zafer Çetin

Teklif Al
Burak Arbl

Teklif Al
Didim Çağdaş Tesisat
Teklif Al
Ramazan

Teklif Al
Kenan Cin

null

Teklif Al
Murat Söyler

Firmamız Tüm ustalık ve beceri belgelerine sahip uzman ekip kadromuz ile hizmet vermektedir.

Teklif Al
Mert Yılmaz

Mert Sıhhi Tesisat 26 yıldır güvenilir şekilde hizmet vermektedir. Teknoloji cihazlarla nokta atışı Su kaçak tespiti. Klozet, Batarya, Rezervuar, musluk tamiri, şohben-termosifon montajı,Duşakabin. Her türlü tadilat tamirat montaj işleri.

Teklif Al
Mustafa Koçak

Teklif Al
Taha Ayan

Teklif Al
Cihan Ege

Teklif Al

Su Kaçak Tespitinde Kalite ve Uygun Fiyatı Bir Arada Bulabilirsiniz 

Evinizde ve işyerinizde karşılaşabileceğiniz su kaçağı problemleri, sorun çıktıktan kısa bir süre sonra halledilmezse ciddi sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle su kaçağı gibi problemler ile karşılaştıktan sonra en kısa sürede çözüm bulmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden su kaçağı tespiti için ulaşabileceğiniz farklı birçok firma hizmet veriyor.  

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? 

Su kaçağı tespiti akustik dinleme ve termal kamera gibi farklı yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Geçmişte kullanılan su kaçağı yöntemlerinde öncelikle arıza yapan tesisatın kırılması gerekmekteydi. Bu nedenle tesisatın arıza tespit aşamasında, tesisat ve bulunduğu tüm odaya zarar verilmekte ve tesisat onarımından sonra evin de tamir edilmesi gerekiyordu.  

Gelişen teknoloji ile birlikte, tesisata zarar vermeden arıza tespit işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede banyoda ya da mutfakta görülen su kaçağı tespiti yapılırken ortama zarar verilmiyor. Evinizde su kaçağı olup olmadığını, kendi kendinize yapacağınız birkaç yöntem ile de tespit etme ihtimaliniz bulunuyor. Evinizde bulunan tüm musluk ve bataryaları kapattıktan sonra duvarların arkasından hala su akıntısı sesi geliyorsa evinizde muhtemelen su kaçağı vardır.  

Evinizde su kaçağı olduğunu anlamanın bir başka yöntemi ise bir anda artan su faturalarıdır. Su faturanızda kullanımınız artmadan gereksiz bir fiyat artışı oluşmaya başladıysa, su kaçağı servisi ile iletişime geçerek evinizdeki su tesisatının kaçak kontrolünü yaptırabilirsiniz. 

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir? 

Su kaçağı servisi kaçak tespitleri için farklı yöntemler kullanmaktadır. Hizmet alacağınız su kaçak servisinin personelleri ile iletişime geçerek hangi kontrol yöntemlerini kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Kaçak tespit firmaları tarafından genellikle tercih edilen iki farklı yöntem vardır. 

  • Termal Kamera; 

Termal kamera ile su kaçak tespiti, gelişen teknoloji ile birlikte yaygınlaşmaya başlamıştır. Yeni çıkan bu teknik ile su kaçakları fayansları kırmadan tespit edilebilmektedir. Su kaçağının onarım aşamasında ise sadece kaçak olan bölgenin fayansları kırılarak onarım minimum zarar verilerek yapılmaktadır. Termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılması için öncelikle kaçak tespiti yapılacak tesisata sıcak su gelmesi gerekiyor. 

Sıcak su gelmeyen tesisat için termal kamera ile kaçak tespiti yapılamıyor. Termal kamera ile su kaçak tespiti yapılırken öncelikle musluk ya da bataryadan sıcak su açılır. Su borularından geçen sıcak su, kamera ile takip edilir. Tesisat borularının geçtiği tüm noktalarda sıcaklık artacağı için bu bölgeler kamerada kırmızı çizgi şeklinde görülmektedir. Tesisatın herhangi bir bölümünde kırmızı çizgilerde sapma görülmesi halinde su kaçağı olan bölge de bulunmuş olur. 

  • Akustik Dinleme; 

Akustik dinleme yöntemi, termal kamera yöntemi ile kaçak tespiti yapılamayan tesisatlar için kullanılmaktadır. Akustik dinleme yöntemi, temel işleyiş olarak termal kamera yönteminden daha kolay gerçekleşmektedir.  

Akustik dinleme yönteminde su tesisatından geçen suyun ısınmasına gerek yoktur. Bu nedenle herhangi bir bölgede bulunan su tesisatı için kullanılabilir. Bu tespit yönteminde ortam tamamen sessiz hale getirilir ve suyun çıkardığı sesi algılayabilen cihaz ile borular dinlenir. Akustik dinleme cihazından gelen tüm veriler kaydedilir ve tesisatın tüm noktaları için veriler kaydedildikten sonra veriler incelemeye koyulur. Su sesi tesisatın hangi noktasında yoğunlaşırsa bu nokta işaretlenir ve tespit edilen bu noktada kaçak giderme çalışmaları başlar. 

Su Kaçak Tespiti Firmaları  

Evinizde su kaçağı var ya da olduğundan şüpheleniyorsanız size en yakın su kaçağı servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Çevrenizde bu hizmeti veren bir firma yok ise internet üzerinden araştırma yaparak yüzlerce farklı su kaçağı servisine ulaşabilirsiniz.  

Firmalar tarafından genellikle verilen hizmet kalitesi farklı olduğu için aynı hizmete istenilen ücretler farklılık göstermektedir. Su kaçak tespit fiyatları bu nedenle firmalar arasında farklılık gösterebiliyor. Almak istediğiniz kaçak tespit işlemi için en uygun fiyat tekliflerini almak istiyorsanız farklı birkaç firma ya da usta ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Alacağınız fiyatları ve bu fiyatlara dahil olan tüm hizmetleri karşılaştırarak kendinize en uygun firma ile anlaşabilirsiniz. Kaçak tespit servisleri genellikle arıza tespit ve onarım işlemlerinden ayrı ayrı ücret almaktadır. Arızanın su borularının ne kadarına yayıldığı ve onarım için ne kadar masraf edilmesi gerektiği tam olarak bilinmediğinden işe başlamadan önce arıza tespit ücreti için anlaşılmaktadır. Tespit edilen arızanın durumuna göre yeni fiyat teklifi alabilirsiniz. 

Su Kaçağının Nedenleri 

Evinizde su kaçakları farklı birçok nedene dayalı olarak oluşabilir. Boruların bir kısmının tıkanması ile boruda su birikmesi gibi durumlarda özellikle boruların bağlantı bölgelerinde korozyona bağlı olarak su kaçağı görülmektedir. Bu tür su kaçakları genellikle çok fazla sızdırma yapmaz. Bu nedenle su kaçağı olduğu birkaç yıl sonra bile ortaya çıkabilir. Genelde apartmanların üst katlarında oturuyorsanız, alt katın mutfak ya da banyo tavanının sararmaya başlaması ile anlaşılmaktadır. Ancak su faturanızın eskisine göre daha fazla geldiğini düşünüyorsanız, su kaçağı servisi ile iletişime geçerek tesisatınızı gözden geçirebilirsiniz. 

Su kaçağının bir başka nedeni ise tesisatın döşenmesi sırasında çalışan ustanın hatalı tesisat döşemesi ya da tesisat döşenirken malzemelerin çatlaması ve kırılması olabilir. Hatta çok sert malzemelerden üretilmiş su borularında ufak bir deprem bile boruların çatlamasına neden olmaktadır. 

Evinizde Su Kaçağı Olup Olmadığını Nasıl Anlayabilirsiniz? 

  • Su faturanız normalden çok daha yüksek gelmeye başlıyorsa, 
  • Banyo ve mutfak duvarlarında küflenme ve boyada dökülme görünmeye başladıysa, 
  • Kombi suyu, sıcak su kullanılmıyor olsa dahi azalıyorsa, 
  • Evinizde ya da alt kat komşunun tavanında su damlaları oluşuyorsa, 

evinizde su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Bunun gibi durumlarda su kaçağı servisi ile iletişime geçerek evinizin tesisatını gözden geçirmeniz gerekiyor. 

Eğer evinizde ya da alt kat komşunun tavanında oluşan su damlacıkları, belirli aralıklar ile oluşuyorsa sorun muhtemelen atık su tesisatındadır. Ancak damlacıklar sürekli oluyorsa, temiz su tesisatında kaçak olduğu anlamına gelmektedir. Evin salon ve yatak odası duvarlarında kararma ya da boyasında dökülme görülmeye başlıyorsa, kalorifer tesisatında su kaçağı olma ihtimali yüksektir. 

Müşterilerin Size Ulaşmasını Beklemeyin, Siz Müşterilere Ulaşın 

Ustala.com’da bulunan ilanlar sayfasında tüm kişiler ihtiyacı olduğu hizmet için ilan açabiliyor. Bu sayede hizmet verdiğiniz sektörde müşterilerin numaranızı bulup sizinle iletişime geçmesini beklemenize gerek kalmıyor. Ustala.com’da müşteriler, hizmete ihtiyacı olduğu alanlarda kendi ilanlarını oluşturabiliyor. İlanlar kısmında, yapılması istenilen işin kategorisini ve iş detaylarını görebilirsiniz. Bu sayede firmanızın hizmet verdiği alanda hizmet ihtiyaçlarını çok daha hızlı keşfederek bu ilanlara teklif bırakabilirsiniz. Müşteriler, ilanlarına gelen tüm teklifleri değerlendirerek kendisine en uygun avantajları sunan firmalar ile anlaşma sağlayabiliyor. 

Siteye yeni kayıt olan firmaların, alacağı ilk siparişler oldukça önem taşıyor. Açılan ilanda yer alan sipariş tarafınızca teslim alındıktan sonra belirli bir teslim tarihi bulunuyor. Bu teslim tarihi genellikle müşteri ve firma arasında belirlenmektedir. Yapılması gereken iş tamamlandıktan sonra, müşteri dilerse tamamlanan sipariş hakkında firma sayfanıza yorum bırakabiliyor. Yeni kayıt olan firmaların gelecekte de iş almaya devam etmesi ve müşterilerde güven oluşturmasında, profilde yer alan olumlu yorumlar büyük avantaj sağlıyor. Genelde tüm firmalar sadece fiyat teklifleri ve sunduğu hizmetler ile ön plana çıkarken, aldığınız olumlu yorumlar ile bir adım daha öne geçebilirsiniz.