Boya Badana

İstanbul Boya Badana

İstanbul Boya Badana

Tüm Ustalar

Kayıtlı 2017 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Boya Badana Firmaları

mikail arslan

Selahattin demir

ÖZGÜR ELİBOL

Mehmet kaya

şahıs

vural kaya

kamuran akbaş

AKBAŞ DEKORASYON

ayhan kagitci

Yaşar doğru

Doğan ezer

Şahıs

Son gelen İstanbul Boya Badana talepleri

Tavan hariç plastik boya
Antalya / Konyaaltı
3,5 mt ye 4mt tavan ve duvar boyanacak Sadece 1 oda
İstanbul / Kağıthane
Tamir yok
İstanbul / Maltepe

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

110.2k

Kullanıcı

82.6k

İş talebi

73.7k

Mesajlaşma

88.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Boya Badana ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Boya Badana

İstanbul Boya İşleri Zahmet Olmaktan Çıkıyor

Boya badana işleri dert olmaktan çıkıyor. İstanbul boyacı ustasına hemen ulaşmak için Ustala.com’a girerek üyelik şartlarını okuyun ve üye olun. İlanınızı verin tecrübeli bir boyacı ustası sizinle iletişime geçsin. Evinize renk katacak boyama işlemleri için doğru adrestesiniz.

Boya evinizi güzelleştiren önemli unsurlardandır. İstanbul boyacı ustası evlerinizi özenle boyayarak sizlere teslim eder. Boya işlerini dikkatli yapmak çok önemlidir. Duvarlarınızda lekeler ve dalgalanmalarla karşılaşmamak adına tecrübeli ustalarla çalışmanızı öneririz. Tavan, kapı, duvar ve pencere gibi yerler için ayrı malzeme kullanılmalıdır. Yaşam alanlarında değişiklik yapmak isteyebilir veya eskiyen boyalarınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Kaliteli malzeme kullanımı uzun vadeli kullanımlar için önemlidir. Boya nasıl yapılır hangi malzemeler kullanılır ve çeşitleri nelerdir beraber inceleyelim.

Boyama Öncesi Hazırlık

Boya işlerine başlarken İstanbul boyacı ustasının rahat ve verimli çalışabilmesi için ev boş veya toplu olmalıdır. Eşyalarınızı bir araya toplayarak üzerini örtebilirsiniz. Nalbur veya yapı marketlerden boyama esnasında zemini korumak için branda temin edebilirsiniz. Ayrıca İstanbul boyacı ustası belirtmeniz durumunda malzeme konusunda size yardımcı olacaktır. Boyama esnasında eşyalarınızın ve zeminin lekelenmesini istemezsiniz. Tavanla duvarın birleşim noktalarına, boyanması istenmeyen pencere kenarlarına, kapı pervazlarına, sabit dolap ve benzeri yüzeylere koruyucu ince bant çekilmelidir. Boyama öncesinde bu önlemleri almanız boyacı ustasına kolaylık sağlayacaktır. Boyama işleminden 2-3 saat sonra bantlar çıkarılabilir ve kenarlar ince fırça ile boyanabilir.

Boya Nasıl Hazırlanır?  

Boya satın alındıktan sonra hazırlama işlemine geçilmelidir. Ustala.com üzerinden ulaşacağınız boyacı ustası, duvar tipinize göre hangi boyayı kullanmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Boyayı aldığınızda kutunun üzerinde ki inceltme oranına göre hareket edilecektir. Boyanın ayrı bir kovaya dökülüp belirtilen inceltici ile karıştırılması gerekir. Her boyanın kendine özgü özellikleri mevcuttur. Boya seçiminde hızlı davranılmamalı ve araştırma yaparak karar verilmelidir. Yapı marketlerden, nalburlardan ve internet sitelerinden boya temini yapabilirsiniz. Günümüz de gelişen teknoloji sayesinde duvarlarınızda hangi rengin daha iyi duracağına bakabilirsiniz. Bunun için çeşitli uygulamaları araştırmalısınız.

Boyama Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İstanbul boyacı ustası ilk olarak astar işlemini gerçekleştirecektir. Astar duvar ile boya arasında tampon görevindedir. Boyanın daha uzun süre yüzeye tutunmasını sağlar. Su ve nem geçirgenliğini düşürerek duvara dayanıklılık kazandırır.  İstanbul boyacı ustasının önereceği astarı kullanabilirsiniz. Astar uygulanmadan önce mutlaka inceltilmelidir. Uygulanacak işlemler astar kutusu üzerinde belirtilmiştir.

Doğru Malzeme Seçimi Nasıl Yapılır?

Evinizin bölümlerine göre malzemeler çeşitlilik gösterir. Kapı, tavan ve pencereler boyanırken farklı tip malzeme kullanılmalıdır. Son kat boya uygulanırken rulo kullanımı çok önemlidir. Duvarınızın dalgalı ve lekeli olmasını engeller. Yüzey ve boyanın özelliklerine göre rulo seçimi yapılmalıdır. İnceleyecek olursak, siyah kıllı fırçalar genellikle sentetik boyalar için beyaz kıllı fırçalar ise su bazlı boyalar için imal edilmiştir. İstanbul boyacı ustaları gerekli malzemeleri boyama esnasında kullanacaktır. Malzemeleri ve boyayı siz alabilir veya boyacı ustasının getirmesini isteyebilirsiniz. Ustala.com’a ilan vererek tüm bu işlemleri zahmet çekmeden halledebilirsiniz. Boyama işleri hakkında az da olsa bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Böylece isteklerinizi boyacı ustasına daha rahat anlatabilirsiniz. Boyacı ustasının kullandığı malzemelerin uygunluğunu kontrol edebilirsiniz. Tavan ve duvar büyüklüğü de rulo ve fırça seçiminde önemlidir. Boyanacak alan küçük ise ince fırça ve rulolar seçilmelidir. Boyanmasını istemediğiniz alanların kesim noktaları ince fırça ile geçilebilir. Tecrübeli bir boyacı ustası detayları atlamadan özenle tüm işlemleri uygulayacaktır. Birleşim noktaları kestirme fırçası adı verilen malzeme ile boyanmalıdır. Kenarlar boyanırken ince uçlu fırçalar tercih edilmez ise taşmalar ve lekeler meydana gelebilir. Rulo ve fırça ile duvar ve tavanlar boyanabilir. Pencere ve kapı kenarları için ince fırçalar kullanılmalıdır.

Boya Nasıl Uygulanır?

Boya uygulanırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Rulo ve fırça seçimi oldukça önemlidir. Boyama esnasında fırça veya ruloya fazla boya alınmaması için mutlaka boya eleği kullanılmalıdır. Fırça ve rulo boyaya bandırıldıktan sonra boya eleği üzerinde gezdirilerek yeterli miktarda boya alınması sağlanır. Rulo yüzeye “V” hareketi yaparak sürülmelidir. Son işlemde ise mutlaka yukarıdan aşağıya uygulama yapılmalıdır. Bu şekilde dalgalanmalar önlenebilir. Ustala.com üzerinden bulacağınız boyacı ustası gerekli teknik becerilere sahip olacaktır. Dalgalanma ile karşılaşmamak için fırça veya rulo mutlaka aynı yönde sürülmelidir. Kapı, pencere ve geçiş noktalarına bant çekilmeli sonrasında bu kısımlar ince fırça ile boyanmalıdır. Yerlere branda serilerek temizlik kolaylaştırılmalıdır.

Boyama işlemleri sırasında bahsettiğimiz konulara dikkat edilmelidir. Temiz ve güvenilir işlem için mutlaka tecrübeli bir ustadan destek alınmalıdır. Ustala.com ile istediğiniz tecrübeye sahip boyacı ustasına ulaşabilirsiniz.

Tecrübeli Bir Ustadan Beklenenler

İyi bir boyacı ustasının özelliklerinden bahsedeceğiz. Öncelikle bir boyacı ustasının en önemli özellikleri titiz ve dikkatli çalışmasıdır. Sizlerin istediği yenilikleri eksiksiz bir şekilde uygulamalıdır. Anlaşılan süre içerisinde işlerini öngörüldüğü gibi yapmalıdır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmalı ve tecrübelerini faydalı bir şekilde kullanmalıdır. Evinizde değişiklik yapmak isterken kötü sonuçlarla karşılaşmak istemezsiniz. Bu nedenle boyacı ustasının ve ekibinin tecrübesi önemlidir. Çalışırken oluşacak çöpler düzenli olarak temizlenmelidir. İşler bittikten sonra etraf toplu ve düzenli bir şekilde müşteriye teslim edilmelidir. Renklerin yoğunluğu istenilen şekilde olmalıdır. Ev sahibinin istekleri öncelikli olmalı ve istenildiği şekilde yerine getirilmelidir.

Boyacı ustasının iletişimi kuvvetli ve anlaşılır olmalıdır. Müşterinin dertlerini anlamalıdır. Talepler dinlenmeli, yapılacak her iş açıklanmalıdır. Teslim tarihi konusunda dürüst davranılmalıdır. Verilen sözler tutularak işler teslim edilmelidir.

Boya Çeşitleri Nelerdir?

Su bazlı Boya; Dış etkenlere karşı dayanıklı akrilik boya kokuya duyarlı olanlar içinde önerilmektedir. Çok kısa sürede kurur ve kullanışlıdır. Nemli bir bezle kolayca temizlenebilir.

Plastik Boya; İç cephede en çok kullanılan boya türüdür. Uygulaması kolay ve maliyeti düşüktür.

İpeksi Mat Boya; Kısa sürede kurur ve dayanıklı bir boya çeşididir. Lekeleri kapama konusunda oldukça etkilidir. Gün ışığını yansıtır ve mekanı olduğundan büyük gösterebilir. Kolay temizlenmesinin yanı sıra sağlıklıdır.

Yağlı Boya;  Zemine çok iyi yapışmaktadır. Yüzeyleri korur ve parlaklık kazandırır. Duvarlarınızda temiz ve pürüzsüz bir görünüm isteyenlere tavsiye edilir.

Dış Cephe Boyası; Zorlu hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Boyacı Ustaları Müşterilerinize Bit Tıkla Ulaşın!

İstanbul boyacı iş ilanlarına Ustala.com’a üye olarak ulaşabilirsiniz. Müşterilerin verdiği ilanları inceleyebilir ve size uygun ilanı seçebilirsiniz. Kolaylıkla müşterilerinizle iletişim kurabilir ve müşteri arama zahmetinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca sürekli müşteri bulma imkanına sahip olabilirsiniz. Profesyonelce işlerinizi yönetebilir. Tavsiye edilen bir boyacı ustasına dönüşebilirsiniz. Kariyeriniz için doğru bir tercih yapmak sizin elinizde. Ustala.com’a girin üyelik sözleşmesini okuyun ve üyelik oluşturun. Yeni müşterilerinize hızlı ve pratik bir şekilde ulaşın.