İç Cephe Boya

İç Cephe Boya

İç Cephe Boya

Tüm Ustalar

Kayıtlı 496 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İç Cephe Boya Firmaları

emre alaybeyoğlu

Emre Alaybeyoğlu babadan oğula boya uygulama

aram turan

TURAN YAPI olarak 15 sendir boya badana alçı sıva dekor işleri ile müşterilerimize hizmet vermekteyi

Onur Süner

Evinizde, iş yerinizde, kurumunuzda kısacası tüm yaşam alanlarında Boya; binamızın iç ve dış unsurla

hamit aslan

işitme engeilliyim hem boya badana yapabiliyorum iç cephesi tavan boya amerkıan kapı yağlı boya wha

murat nizam

Yasin boz

Furkan UYAR

Boyama işini pistole tabancasıyla uapıyorum daha hızlı ve kaliteli oluyor. Pislenen yerleri temizley

Kazım işidurmaz

Orhan Özmısır

Son gelen İç Cephe Boya talepleri

2+1 oda ic cephe boyanacak
İstanbul / Sultangazi
Mutfak dolap banyolar antre seramik kapılar kiler dolap
İzmir / Çiğli
Üç dört metrelik bir alana elektrik ve anten kablosu çekilip priz takılacak odalarda birkaç yere alçıpan çekilip daire komple boya badana olacak tavan dahil
Bursa / İnegöl

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

İç Cephe Boya ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre İç Cephe Boya

İç Cephe Boyama ile Evlerinize Renk Katın

Evlerinizi yenilemenin en etkili yollarından biri boyamaktır. İç cephe boyama ile evleriniz yenilenir ve temiz bir görünüme kavuşabilir. Ustala.com en iyi iç cephe boya ustasına ulaşmanızı sağlayan bir platformdur. Ustala.com’a girerek üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra ilan verebilirsiniz. Tecrübeli iç cephe boya ustası sizlere ulaşarak teklif verebilir. Bu sayede zamandan tasarruf ederek en kısa sürede evlerinizin havasını değiştirebilirsiniz.

İç cephe boyama ile evleriniz yeni bir ruha kavuşabilir. Ayrıca uzun vadeli bir değişiklik yapmış olursunuz. Dalga ve izlerin önüne geçebilmek için tecrübeli bir iç cephe boya ustası ile çalışmanız önemlidir. Böylelikle harika iç cephe boyalarına rahatlıkla ulaşmanız mümkündür. Peki, boyamanın incelikleri nelerdir?

Boyama Öncesi Hazırlıklar

Duvarlarda herhangi bir çatlak, kabarma ve eskime var ise spatula ile kazınmalıdır. Çatlak ve hasarlı bölgeler alçı ile sıvanmalıdır. Zeminin düz olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde boyada dalgalanmalar görülebilir. Eski boyanız plastik boya ise mutlaka dönüşüm astarı kullanılmalıdır. Eski boya silikonlu su bazlı boya ise direk boyama yapılabilir. Eğer boyanız yağlı boya ise üzerine kesinlikle plastik boya kullanılmamalıdır. Bu durumda mutlaka yağlı boyanın zeminden kazınması gerekmektedir. Zahmetli bir iş olduğundan tecrübeli bir iç cephe boya ustası ile çalışmanız önemlidir. Ustala.com en iyi iç cephe boya ustasını bulabilirsiniz.

Boyanın Hazırlanması

Boya rahat çalışılabilecek bir kovaya aktarılır. Üzerinde ki talimatlar dikkatlice okunarak karışım hazırlanmalıdır. Boyalar genellikle yüzde 10-30 arasında sulandırılmaktadır. Bu durum boyadan boyaya farklılık göstermektedir. Talimatların okunması oldukça önemlidir. Boya ilk defa yapılacak ise iç cephe boya ustası, sıvadan iki hafta sonra boya yapılması gerektiğini belirtilecektir. Ustaya gerekli bilgileri düzgün bir şekilde aktarmanız önemlidir. Boya seçilirken gerekli standartlara uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak için kaliteli boyaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Boyaları iç cephe boya ustası ile seçebilir veya yapı marketlerden kendiniz temin edebilirsiniz. Günümüzde birçok alternatif bulunmaktadır.

İç Cephe boyasında, olması gereken özellikler bulunmaktadır. İç cephe boyası, örtücü bir özelliğe sahip olmalıdır. Boyanın su kaldırma gücü olmalıdır. İyi bir iç cephe boyası kolay uygulanabilmelidir. Ekonomik olmalı ve müşterinin kolay ulaşabilmesi gerekmektedir. Elbette renk çeşitliliği ve kolay temizlenebilir olması da müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemlidir.

Tavanların Boyanması

Duvarlarda çatlak, kabarma ve dökülmeler mevcut ise spatula ile kazınmalıdır. Tavan düz ve pürüzsüz bir görünüme kavuştuktan sonra boyama işlemine geçilmelidir. İç cephe boya ustası zemini istenilen koşullara getirdikten sonra boyama işlemine geçecektir. Tavanlar için özel boyalar kullanılmaktadır. Elbette müşteri tercihine göre duvar ile aynı veya farklı renkte tavan boyası kullanılabilir. Boyama öncesi kapı, duvar ve parke köşelerine bant yapıştırılmalıdır. Tavan köşeleri ince fırçalar ile boyanmalıdır. Ayrıca zeminin kirlenmemesi için yapı marketlerden branda temiz edebilirsiniz. Böylece zemine dökülecek boyalardan kurtulabilirsiniz. İç cephe boya ustası, tavan boyasını bitirdikten sonra duvar boyama işlemine geçmelidir.

Duvarların Boyanması

Boyama işleminden önce yapılması gereken ilk iş astardır. Yukarıda hangi koşullarda ne tip uygulamalar yapılacağından bahsetmiştik! Boya ile duvar arasında tampon görevi gören astar boya genelde uygulanmasa da eğer yeterli bütçeniz ve vaktiniz varsa yaptırılmasını tavsiye ederiz. Astar, su ve nem geçişini engelleyerek duvarlarınızı koruyacaktır. İç cephe boya ustası, kullanılacak boyaya göre astar seçiminde sizlere yardımcı olacaktır. Astar inceltmesi mutlaka üzerinde yazan talimatlara göre yapılmalıdır.

Doğru fırça ve rulo seçimi boyama işlerinde oldukça önemlidir. Şimdi, iç cephe boya ustasının kullanması gereken malzemelerden bahsedeceğiz. Tavan, duvar, kapı ve pencerelerin boyanmasında, farklı malzemeler kullanılmaktadır. Boyama işleminden istenilen verimin alınması için rulo seçimi oldukça önemlidir. Yüzey özelliklerine ve boya cinsine göre rulo seçimi yapılmalıdır. Genellikle siyah kıllı fırçalar sentetik boyalar için, beyaz kıllı fırçalar ise su bazlı boyalar için tasarlanmıştır. Macun ve saten alçı gibi düz yüzeylerde, boya cinsine bakılmaksızın saten rulo kullanılabilir. Sıva ve tekstürlü yüzeylerde ise plastik boya rulosu tercih edilmelidir. İç cephe boya ustası, yüzey büyüklüğüne ve özelliklerine göre doğru seçimi yapacaktır. Alan küçüldükçe daha küçük rulo ve fırçalar kullanılırken, alan büyüdükçe daha büyük fırça ve rulolar kullanılmaktadır. Pencere kapı gibi kenar noktalar ise kestirme fırçası olarak tabir edilen ince fırçalar ile boyanmalıdır. Boyanın diğer kısımlara taşmaması için kestirme fırçası kullanımı önemlidir. Duvar ve tavanları boyarken, fırça ve rulo kullanılabilir. Anca rulo işleri oldukça kolaylaştıracaktır.

İç Cephe Boyasının Uygulanması  

İç cephe boya ustası, tüm bu işlemleri yerine getirdikten sonra boyamaya geçebilir. Fırça ve rulo ile verimli bir boyama için mutlaka boya eleği kullanılmalıdır. Böylece boya sağa sola damlamayacaktır. Boya eleği boya kovasına daldırılır, sonrasında fırça ve rulo eleğe temas ettirilir. Bu durum yeteri kadar boyanın rulo ve fırçaya tutunmasını sağlayacaktır. Rulo yüzeye değdirildikten sonra geniş bir “V” hareketi ile uygulama yapılmalıdır. Sonrasında eşit şekilde aralıklar boyanır. Boyanın son taraması mutlaka yukarıdan aşağıya dengeli bir şekilde yapılmalıdır. Fırça veya rulo hep aynı yönde sürülmelidir. Bu durum dalgalanma ve lekelerin önüne geçecektir. Boyama öncesi kenar bantları çekmeyi unutmayın! Duvar düzgün bir şekilde boyandıktan sonra bantlar çıkarılır. İç cephe boya ustası, kapı ve pencere kenarlarını boyarken kestirme fırçası kullanmalıdır. Fırça boyaya daldırıldıktan sonra boya eleğine temas ettirilerek yeterli miktarda boya alımı sağlanır. İnce kestirme fırçası aynı yönde hareket ettirilerek kapı, pencere ve kenar kısımlara uygulanır. İç cephe boyama işlerinde tüm bu detaylara dikkat edilmesi güzel sonuçlar ortaya çıkaracaktır. İyi bir iç cephe boyacısı ile çalışmak çok önemlidir. Ustala.com’da ilan vererek size uygun iç cephe boyacısını bulabilirsiniz.

İç Cephe Boyacı Fiyatları

İç cephe boyacı fiyatları, çeşitli unsurlara göre değişiklik göstermektedir. Evin büyüklüğü, zemin özellikleri, boya çeşidi, boyama süresi ve kullanılacak malzemeler iç cephe boyacı fiyatlarını etkilemektedir. Ustala.com en uygun fiyatlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Ustala.com üzerinden en uygun teklifi veren iç cephe boyacısı ile çalışmanız mümkündür. Duvarlarınıza yeni bir hava katarak hayatınızda büyük bir değişiklik yapabilirsiniz. İç cephe boyama işlemi ile renkli ve temiz bir eve kavuşacaksınız!

Bu yazıda sizlere iç cephe boyamanın püf noktalarından bahsetmeye çalıştık. Boyama esnasında usta, boya ve boya malzemeleri seçimi hakkında bilgilendirmeler yaptık. Evlerinizde değişiklik yapmaya karar verdiğinizde ne gibi adımlarla karşılaşacağınız konusunda sizleri aydınlatmak istedik. Ustala.com’dan bulacağınız tecrübeli bir iç cephe boya ustası ile cesurca evlerinizi yenileyebilirsiniz. Bu zahmetten kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

İç Cephe Boya Ustaları Müşterilerinize Ulaşmak Artık Çok Kolay!

Müşteri bulma zahmetine çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ustala.com’a girerek üyelik sözleşmesini okuyabilir yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz. Sonrasında müşterilerin verdiği ilanlar arasından size en uygun olanı seçerek teklif verebilirsiniz. Birçok müşteriye hızlıca ulaşarak işlerinizi büyütebilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.