Petek Temizliği

Petek Temizliği

Petek Temizliği

Tüm Ustalar

Kayıtlı 36 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Petek Temizliği Firmaları

yusuf öztürk

solana danışmanlık

omer altin

recep uzun

null

Osman Irmak

Deneyimli Firmamız Yaklaşık 10 Yıldır Sektörde Faaliyet Göstermektedir Uzman Ekiplerimiz Kameralı Si

hamza arslan

Sevket sahin

Hakan Tekkanat

Ömer Aktaş

Son gelen Petek Temizliği talepleri

Daire içi Petek temizliği Edincik 1. Etap TOKİ
Balıkesir / Bandırma
4 ADET PETEK TEMİZLİĞİ VE BAKIM
İstanbul / Çekmeköy
kalorifer peteklerin temizlenmesi gerekiyormus . tam isitmadiklari için 10 adet petek

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Petek Temizliği ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Petek Temizliği

Kış Kapıda! Petek Temizliği Yaptırmayı Unutmayın 

Kış aylarında neredeyse her gün kullandığımız peteklerin performans düşüklüğü yaşamadan kullanılması için temizlenmesi gerekmektedir. Petek temizliği özellikle yaz ve bahar aylarında doğalgaz kullanılan her evde gündeme gelir. 

Kullanım ömrünün daha uzun olması için senede bir kere mutlaka petek temizliği yapılmalıdır. Uzun yıllar boyunca düzgün ısıtma sağlayan petekler için temizlik oldukça önemlidir. Petek temizliği doğru şekilde uygulanmadığı zaman, petekler kireç toplamakta ve eskisi kadar iyi çalışmamaktadır. Bu durum evlerin ısınma sorunu yaşamasına neden olmakta ve ısının her yere eşit dağılmasını engelleyerek sıkıntı çıkarmaktadır. Evlerde oluşan petek problemi, kış aylarında büyük mağduriyete neden olabilir. Özellikle küçük çocukların yaşadıkları evlerde, peteklerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Soğuk kış günlerinde peteklerinizin üstün performansla ısı vermesini istiyorsanız petek temizliğini aksatmamalısınız.  

Petek Temizliği Nasıl Yapılır? 

Esasında petek temizliği ev halkının da yapabileceği bir işlemdir. Ancak ev halkı peteklerin ne derece temizlendiğinden emin olamayacağından doğru temizliğin yapılıp yapılmadığı soru işareti olarak kalacaktır. Peteklerin içinde biriken kir tortularını, evde kullandığınız temizlik malzemeleri ile olması gerektiği şekilde temizleyemezsiniz. Petek temizliği yapayım derken doğalgaz tesisatına veya borulara zarar verme ihtimali de oldukça yüksek. Boruların içinin açılması veya borulara kameralar sokulması gerekebilir. Bu yüzden petek temizliğinin uzman kişilere bırakılması daha doğrudur. Uzman kişilerin bir günde bitirebilecekleri işlem, evde yapıldığında günler alabilir. Ev daha çok kirlenebilir ve daha uzun süren temizlik gerekebilir. Yorulmamak amacıyla peteklerin bilirkişilere bırakılmasında fayda vardır. Ancak kişiler peteklerini temizletecekleri firma hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıdır.  

Petek temizliği yapan firmaların pek çoğu, işini iyi yapmaktadır. Ancak bazı firmalar ucuz yollu iş yaparak, kalitesiz ilaç ve makina kullanmaktadır. Bu durum peteklerin iyi temizlenmemesine neden olarak, kışın peteklerin arıza vermesine neden olmaktadır. Doğrusu, yeni teknoloji makinalar ve doğru ilaç kullanan firmalara petekleri temizletmektir. Ayrıca petek temizleme ustalarının da tecrübeli olmaları önemlidir. Tecrübesiz ustalar petek temizliğini doğru gerçekleştirememekte ve mağduriyete neden olmaktadır. Peteklerin temizliğinin doğru şekilde yapılması için, uzman desteğine ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Bazı firmaların temizledikleri petekler 2-3 yıl bakıma gerek duymazken, bazıları yılda bir temizleme gerektirir. Bazılarında bu süre daha da kısalabilir. Peteklerin kış aylarında arıza vererek, soğukta mağduriyet yaşatılmamasını arzulayan kişilerin doğru firmalarla çalışmaları şarttır.  

Uzman kişilerin kolaylıkla yapacağı petek temizliğinin aşamaları şu şekildedir; 

İlk olarak petek tesisatında, vanalarında, kombisinde ya da borularında sıkıntı olup olmadığını kontrol edilmelidir. Herhangi bir arıza ya da sıkıntı durumunda, peteklerin iyice temizlenmesi gerekmektedir. Dolayısıyla kontrol sağlanmalı ve işleme başlamadan gerekli görülen yerlere bakım ve onarım yapılmalıdır.  

Daha sonra petek temizleme makinası için uygun bir alan belirlenir ve elektrik yükünün fazla olmaması için radyatör gibi cihazlar sökülür. Petekler temizlenirken boruların içinden kirli sular akacaktır. İşin uzmanı kişiler bu sorunların üzerinden kolaylıkla gelecektir.   

Petek içerisinden çıkacak olan kirler için tuvalet, lavabo gibi giderler tercih edilir. İşlem bittiğinde bu yerlerin çok iyi temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra, 10-15 metre uzunluğundaki hortumlar peteklerin içerisine yerleştirilerek temizlik başlatılır. Petek temizleme işlemi iki ayrı aşama gerektirmektedir, bu aşamalardan ilki üst boruları temizlemek iken, ikincisi tesisat borularının alt kısımlarını temizlemektir. Petek içerisinde kir, çamur, tortu ve çeper gibi malzemeler yer almaktadır. Radyatörler de çok fazla kir bulunmasa da temizliğin iyi yapılması şarttır. Petek temizleme çift yıkama gerektirmektedir, çünkü petek içerisinde görünmeyen başka kirler bulunabilir. Çift yıkama ile petekler pırıl pırıl olacaktır. Temizliğin tamamlanması genel olarak 2-3 saat sürmektedir, ancak bazı uğraştırıcı petekler söz konusu olduğunda işlem akşamı bulabilir. Kişiler peteklerini yıllık olarak temizletiyorlarsa, işlemleri kısa sürecektir. Petek temizleme işleminin yıllık olarak gerçekleştirilmesi, peteklerin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Uzun yıllar petek temizliği yaptırmamak, peteklerin kullanılamaz hale gelmesine de neden olabilir. Dolayısıyla petek bakımı ihmal edilmemelidir.  

Petek Temizliği Yaptırmanın Faydaları 

Petek temizliği yaptırmanın petek alt ve üst boruları, radyatör ve kombi için büyük faydaları bulunmaktadır. Kombilerin sürekli olarak sıkıntı çıkarmasını engellenmekte, kişilerin kış aylarında soğukta kalmalarının önüne geçilmektedir. Sürekli tamir yaptırmak ucuz bir işlem değildir, ayrıca kış aylarında yapılan petek temizliği de ciddi anlamda pahalıdır. Bakımı yapılmayan petekler zaman içerisinde ciddi maddi yük olacak arızalar çıkartabilir. Bu yüzden petek temizliği yaptırılmalı ve mümkünse bu işlem her sene gerçekleştirilmelidir. 

Petek temizliği yaptırmak: 

  • Yakıt tasarrufu sağlayarak, doğalgaz faturasının daha düşük gelmesine katkıda bulunmaktadır. Aile bütçesine katkı yapmak isteyen kişiler, yılda bir kere peteklerini temizletmelidir.  
  • Peteklerin her yere eşit ısı verecek şekilde dengeli ve daha çok ısınmasını sağlamaktadır. Petek temizliği düzenli olarak yapılan evlerin, petekleri daha çok ısı vermektedir. Bu durum evlerin fırın gibi olmasını sağlayacak ve kış aylarının sorunsuz geçmesine katkı sağlayacaktır. Özellikle küçük çocukların olduğu evlerde yıllık petek temizliği gerekmektedir.  
  • Kombi ve tesisatın ömrünü uzatır. Arıza çıkarmalarını engeller ve tamir için sürekli ödeme yapmaya gerek kalmaz.  
  • Kombinin gürültüsüz ve son derece ekonomik çalışmasına katkıda bulunmaktadır.

Yukarıda da detaylı açıklandığı gibi, evlerde yıllık olarak petek temizliği yaptırmak şarttır.  

Petek Temizliği Fiyatları 

Petek temizleme ücreti pek çok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Kişiler sürekli olarak petek temizliği ne kadar sorusunu gündeme getirmektedir. Petek temizliği fiyatı firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Fiyatlar arasında ciddi bir oynama olmasa da petek temizleme fiyatları bazı dönemlerde ciddi artış göstermektedir. Özellikle kış aylarında arızalanan peteklerin temizliği çok yüksektir. İnsanların mecbur olmaları ve başka şanslarının olmaması dolayısıyla fiyatlar yüksek tutulmaktadır. Petek temizlemenin en uygun fiyata mal olduğu aylar, şüphesiz mart nisan ve mayıs aylarıdır. İlkbahar aylarında temizlik işini aradan çıkarmak isteyen kişiler, en uygun fiyat seçenekleri ile karşılaşır. Erken temizlik daha indirimli olacaktır.   

Yaz aylarında fiyatlarda büyük bir fırlama ortaya çıkmaz. Eviniz veya iş yerinizdeki petekleri ortalama fiyatlara çok iyi şekilde temizletebilirsiniz. Ancak bahar aylarına kıyasla biraz daha yükselme olmaktadır. Sonbahar aylarında petek temizliği ücretleri iyice artmaktadır. Bütçelerin zorlanma aşamasına gelebileceği unutulmamalıdır. Ancak petek temizliğinin en yüksek fiyatlara mal olduğu aylar, şüphesiz kış aylarıdır. Çünkü bu aylarda arızalanmaya bağlı temizlik yapılmaktadır. Arızalanmaya bağlı temizliğin fiyatları ortalama fiyatlara göre daha yüksektir. Petek temizliği için doğru yerden hizmet alıyorsanız arıza gibi sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız. 

İşinizin Kalitesi Konuşulsun

Petek temizliği işleri için aranan kişi olmak istiyorsanız Ustala.com ailesinde yerinizi alın. Müşteri ihtiyaçlarına vereceğiniz uygun fiyatlı teklifler ile ön plana çıkabilirsiniz. Hizmet kalitenizi yaptığınız işe yansıtarak müşterilerinizden yüksek puan alarak daha fazla müşteri kazanabilirsiniz.