Araç Servis & Bakım

Araç Servis & Bakım

Araç Servis & Bakım

Tüm Ustalar

Kayıtlı 1404 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Araç Servis & Bakım Firmaları

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Araç Servis & Bakım ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Araç Servis & Bakım

Bakımları Yaptırın ve Aracınızı Güvenle Kullanın

Araçların düzenli bakımlarının yapılması, güvenli sürüş deneyimi için oldukça önemlidir. Araç bakımlarını, güvenilir araç bakımı firmalarına yaptırmanız faydalı olacaktır. Aracınızın üretici firmasının belirlediği bakım sürelerini dikkate alabilirsiniz. Ustala.com üzerinden araç bakımı yaptırabileceğiniz firmalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Öncelikle üyelik sözleşmesini okumalı ve yeni bir üyelik oluşturmalısınız. Sonrasında ilan vererek araç çevrenizdeki araç bakımı firmalarından teklif alabilirsiniz. Uygun gördüğünüz teklifleri değerlendirerek araçlarınızı gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.

Aracınızın kullanım kılavuzuna sahip değilseniz, internet sitelerinden kullanım şartlarına ve ideal bakım aşamalarına bakabilirsiniz. Böylece araç bakımlarınızın ne sıklıkla gerçekleşmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Muayeneleri, onarımları, periyodik değişimleri ve arızaları dikkatle takip etmeniz gerekmektedir. Aracınızın düzenli bakımlarını yaptırarak kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Ayrıca ustala.com üzerinden bulabileceğiniz oto bakımı firmaları gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. 

Araç Bakımı Nasıl Yapılır? Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? 

Araç bakımının üreticinin vereceği talimatlar üzerinden ilerlemesi, güvenliği ve verimliliği arttıracaktır. Kullanım kılavuzlarından veya internet sitelerinden aracınızın bakımı için gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Araç markasına göre seçeceğiniz oto bakımı firmaları da gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Bakımları düzenli yaptırarak arıza riskini en aza indirebilir ve oluşabilecek maddi, manevi zararlardan korunabilirsiniz. 

Araç bakımında periyodik işlemleri kullanıcının bilmesi önemlidir. Lastiklerin değişme aralıkları, fren disklerinin kullanım ömürleri, balataların durumu gibi özellikler kullanıcı tarafından takip edilmelidir. Aracınızın iç ve dış bakımları düzenli olarak yapılmalı ve gerekli iyileştirmeler gerçekleştirilmelidir. Sıklıkla, aracın lastik basıncını, aküsünün durumunu, motorunu ve frenlerini kontrol etmek kullanım ömrü açısından büyük avantaj sağlayacaktır. Ayrıca bakımları yaptırarak oluşabilecek daha büyük ve masraflı arızalardan kurtulabilirsiniz. En önemlisi de bu arızalardan meydana gelebilecek olumsuz durumlardan uzak kalabilirsiniz. Bakımı yapılmadan kullanılan araçların performansında düşüklükler olacaktır. Düzenli bakımları yaptırılmayan araçların yıpranması kaçınılmazdır. Verimli ve kullanışlı sürüş deneyimleri için araç bakımlarının yapılması çok önemlidir. 

Araç Dış Bakımı Nasıl Yapılır?

Aracınızın güzel görünmesi için gerekli en önemli yatırımlardan biri bakımını aksatmadan yaptırmaktır. Araçlarınızın dış bakımını düzenli olarak yaptırmazsanız aşınmalar ve yıpranmalar meydana gelebilir. Temizlik, cilalama, onarım ve bakım gibi oto bakımı rutinlerini düzenli olarak uygulamalısınız. Aracın dış kısmını temiz tutarak paslanmalardan ve zamanla aracınızın dokusuna işleyecek kirlerden aracınızı koruyabilirsiniz. Aracınızın dış bakımı yapılırken otomobiller için özel olan temizlik ürünleri kullanılmaktadır. Temizlik ürünlerinin yeterli olmadığı durumlarda pasta cila da kullanılabilir bir alternatiftir. Araçlarınızın dış bakımı kolay ancak titizlik gerektiren bir iştir. Bunların kirli olması güvenlik tehlikelerine yol açabilir. Camlar için özel üretilen temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Bu şekilde çizilmelere karşı korunabilir. Aracın iç ve dış bakımları kullanım ömrünü uzatmak için atılan ilk adımlardandır. 

Araç İç Bakımı Nasıl Yapılır?

Araç iç bakımı da uzun ömürlü araç kullanımı için oldukça önemlidir. Paspas, koltuk ve plastik yüzeylerin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Araç koltukları temizlenirken aracın kumaş türüne göre farklı ürünler kullanılmalıdır. Deri ise özel ürünler kullanarak dokusuna zarar verilmemelidir. Kumaştan oluşan koltuklar için özel spreyler tercih edilebilir. Paspas temizliği de araçların iç bakımı için önemlidir. Plastik yüzeyler temizlenirken özel ürünler tercih edilmelidir. Havalandırma temizliğinde ince fırçalar tercih edilmelidir. Elektrik süpürgesi ile tozlar süpürülmelidir. Torpido, bardaklık, vites kolu, radyo gibi sık kullanılan yerlerin temizliğine de özen gösterilmelidir. Araç bakımında önemsiz gibi gözüken detaylar aslında uzun vadede çok önemlidir. Aracınızın ömrünü uzatır ve rahat bir kullanım imkanı sunar. 

Araç Aksam Bakımı Nasıl Yapılır?

Araç bakımında akşamların bakımı da çok önemlidir. Araba aksam bakımında kullanılan malzemelerin parçalara zarar vermemesi gerekmektedir. Bunun için tecrübeli ustalar ve firmalarla çalışılması gerekmektedir. Ustala.com üzerinden bulacağınız oto bakımı firmalarına araçlarınızı gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz. Torpido ve benzeri akşamların içerisine dolan tozlar zamanla yıpranmasına ve çürümesine neden olabilir. Ayrıca böyle yerlerde bakteriler yaşayabilir ve bu bakteriler sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Buralar mikrofiber bez, yumuşak fırçalar ve temizleyici bezler yardımıyla temizlenmelidir. Direksiyon, bardaklık, torpido gözü gibi aksamlar detaylı temizlenmelidir. Araç bakımında iç ve dış aksamların temizlenmesi önemlidir.

Araç Rutin Kontrolleri Nasıl Yapılır? 

Araçların düzenli ve sorunsuz çalışması için periyodik kontrolleri mutlaka yapılmalıdır. Araç üreticilerinin kullanım kılavuzlarını takip ederek gerekli bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir. Ustala.com üzerinden en güvenilir araç bakımı firmalarına ulaşabilirsiniz. Aracınıza yapılabilecek en önemli periyodik kontroller, yağ bakımı ve lastik basıncını kontrol etmektir. Üreticinin önerdiği yağ tipi ve kapasitesinin yanı sıra lastik basıncı da kontrol edilmeli ve uygulanmalıdır. Filtre değişimi de belirlenen aralıklarla araca uygun şekilde yapılmalıdır. Genel olarak araç yağları 3000 km’de bir değiştirilmektedir. Kullanılan yağa bağlı olarak kullanım ömrü değişmektedir. Araç bakımında atlanmaması gereken konuların başını çekmektedirler. 

Lastik basıncını düzenli olarak kontrol ederek, güvenli sürüş deneyimlerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca lastiklerin belirlenen basınç değerlerinde olması aracın yakıt performansını artıracaktır. Lastiklerin aşınmasını engelleyerek ömrünü uzatacaktır. Ustala.com üzerinden bir araç servisine ulaşarak belirlenen süreleri öğrenebilir ve düzenli kontrollerinizi yaptırabilirsiniz. 

Günlük olarak sürücülerin yapması gereken kontrollerde bulunmaktadır. Lastik havasının kontrolü, araç altında ve yanlarında yağ sızdırması kontrolü ve farların kontrolü yapılmalıdır. Bu şekilde arıza gözlenmesi durumunda araçlar oto bakımı servislerine gösterilmelidir. Haftalık bakım olarak yağ seviyesi kontrolü yapılmalıdır. Aylık olarak aracın iç ve dış bakımları yapılmalı, kaporta hasar kontrolü, jantların ve akünün kontrolü yapılmalıdır. Araçların üreticinin belirlediği aralıklarda kontrole götürülmesi önerilmektedir. Araç bakımında, araç periyodik bakımı, araç yağ bakımı, araba motor bakımı, araç yakıt tankı bakımı, araç fitil ve filtre bakımları gibi tüm detaylar incelenmelidir. Yapılan kontroller sonucu var ise gerekli onarımlar ve değişimler mutlaka yapılmalıdır. Araç bakımı ve araba tamiri süreleri genellikle 10000 km’de bir yapılmaktadır. Ancak zaman zaman çeşitli arızalar meydana gelebilir.

Araç Bakımı Fiyatları

Araç bakımı fiyatları, çeşitli parametrelere bağlı olarak değişmektedir. Bu parametreler aracın markasına, kullanım süresine, kullanıcının gösterdiği dikkate ve birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Aracın periyodik olarak düzenli bakımları yapılmalıdır. Yapılan bakımlar sonucunda görülen arızalar ve değiştirilmesi gereken parçalar değiştirilir. Bu parçaların fiyatları bakım fiyatlarını etkilemektedir. Ayrıca işçilik fiyatları da önemlidir. Araç bakımı ve onarımı tecrübe ve ustalık gerektiren bir iştir. Bu nedenle bilgili ve tecrübeli araç bakımı firmalarına yaptırılmalıdır. Aracınızın uzun ömürlü ve kullanışlı olması için gerekli kontrollerini periyodik olarak yaptırmanızı öneririz. Bu ileride oluşabilecek arızaları engelleyecek ve tasarruf elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca en önemli unsur insan sağlığının korunması ve kazaların gerçekleşmeden engellenmesidir. 

Araç bakımı servisleri, ustala.com’a üye olarak müşterilerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Öncelikle üyelik işlemlerini tamamlamalı ve çevrenizdeki müşteri ilanlarını incelemelisiniz. Sonrasında uygun gördüğünüz ilanlara teklif verebilir ve anlaşma sağlayabilirsiniz. Böylece daha fazla müşteriye daha kolay ulaşabilir kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Müşterilerinize kaliteli hizmet sunarak puanlarınızı arttırabilir ve müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.