Alarm & Güvenlik

Alarm & Güvenlik

Alarm & Güvenlik

Tüm Ustalar

Kayıtlı 411 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Alarm & Güvenlik Firmaları

Mustafa Şen

okan kütük

yunus emre doğan

kaan tokat

seal elektrik

murat dereçam

Tuncay iskefiyeli

BURAK YAZICIOĞLU

nezih ir

Son gelen Alarm & Güvenlik talepleri

Yangın alarm sistemi devreye alma işlemi yapılacak
Kamera sistemi
Bursa / İnegöl
4lü kamera sistemi istiyorum.1ay kayıt olacak,kurulum
Antalya / Manavgat

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

145.8k

Kullanıcı

119.4k

İş talebi

96.6k

Mesajlaşma

97.1k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Kolay Arama ve Filtreleme Özelliği

Ustala, kullanıcıların aradığı hizmeti kolayca bulabilmeleri için gelişmiş arama ve filtreleme özellikleri sunar. Ana sayfada yer alan arama kutusuna hizmet kategorisini yazarak başlayabilirsiniz. Ardından, arama sonuçlarında sunulan filtreleme özellikleri sayesinde, hizmet kalitesi, fiyat, konum ve müşteri yorumları gibi kriterlere göre ustaları daraltarak, ihtiyaçlarınıza en uygun ustaları hızlıca bulabilirsiniz. Bu sayede, kullanıcılar zaman kaybetmeden doğru hizmet sağlayıcılarıyla iletişime geçebilirler.

Kullanıcı Dostu Platform Tasarımı

Ustala.com, kullanıcı dostu bir platform tasarımına sahiptir ve ziyaretçilerin ihtiyaç duydukları bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlar. Web sitesi, açık ve anlaşılır bir yapıya sahip olup, mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiştir. Bu sayede, kullanıcılar herhangi bir cihazdan rahatlıkla ustala.com'u kullanabilir ve hizmet sürecini etkin bir şekilde yönetebilirler.

İletişim ve Destek Hizmetleri

Ustala, kullanıcıların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında hızlı ve etkili destek alabilmeleri için kullanıcı dostu iletişim ve destek hizmetleri sunar. İletişim sayfası üzerinden e-posta, telefon veya canlı destek yoluyla platformun müşteri hizmetleri ekibine ulaşarak, sorularınızı sorabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ustala ekibi, kullanıcıların sorunlarına en kısa sürede çözüm bulmak için her zaman yanınızdadır.

hero

Teklifler cepte

Ustala mobil uygulaması, Türkiye'nin en iyi ustalarını parmaklarınızın ucuna getiriyor! Ev, ofis ve dış mekanlar için profesyonel hizmetlere ihtiyaç duyduğunuzda, ustala.com mobil uygulaması sayesinde her zaman ve her yerden ustaları keşfedebilir, teklif alabilir ve hizmet alabilirsiniz.

iOS ve Android cihazlar için optimize edilmiş ustala.com mobil uygulaması, güvendiğiniz ustaları her an yanınızda taşımanıza olanak tanır. Şimdi ücretsiz olarak indirin ve hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet deneyiminin keyfini çıkarın!

Nasıl Çalışır?

Hizmet Arama ve Usta Seçimi

Ustala üzerinden ihtiyacınız olan hizmet kategorisini arayarak, platformda bulunan profesyonel ustaları inceleyebilirsiniz. Hizmet kalitesi, fiyat, konum ve müşteri yorumlarına göre uygun olan ustayı seçin.

Alarm & Güvenlik - Fiyat Teklifi ve Randevu Ayarlama

Seçtiğiniz ustalardan fiyat teklifi isteyin ve hizmet detayları hakkında bilgi alın. Teklifleri karşılaştırarak bütçenize ve beklentilerinize en uygun olan ustayla hizmetin gerçekleştirileceği gün ve saat için randevu oluşturun.

Hizmetin Gerçekleşmesi ve Ödeme

Belirlenen gün ve saatte, seçtiğiniz usta hizmeti gerçekleştirmek için belirttiğiniz adrese gelecektir. Hizmet tamamlandıktan sonra ödemenizi güvenli bir şekilde Ustala üzerinden gerçekleştirin.

Konuma göre Alarm & Güvenlik

Alarm ve Güvenlik Ustaları

Evlerde ve işyerlerinde kullanılan kamera ve alarmlı güvenlik sistemleri de gelişen teknolojiye ayak uydurarak daha gelişmiş bir hal aldı. Alarm ve güvenlik sistemleri; hırsızlık gibi durumların yanı sıra yangın, su baskını, gaz kaçağı gibi durumlarında önlenmesine yardımcı olmaktadır. İhtiyaçlara doğru bir şekilde cevap verebilmek adına geliştirilen iç ve dış güvenlik sistemleri kullanıcılara daha güvenli bir yaşam alanı vadetmektedir. Bireysel olarak evlerde kullanılabileceği gibi kurumsal kimlikle kullanılabilecek alarm sistemleri yer almaktadır. Sadece evdeki bir sıkıntı için değil aynı zamanda acil tıbbi müdahale gerektiren durumlarda kullanılabilmek üzere geliştirilmiş güvenlik sistemleri de bulunmaktadır. Alarm sistemi, bu sayede kendinizi daima güvende hissetmenize yardımcı olurlar.

Kişilerin güvenliklerini sağlamak için geliştirilmiş alarm ve güvenlik ürünleri, bu işle uğraşan ustalar tarafından kurulur ve gerektiği durumlarda onarımı yapılır. Sundukları servislere göre farklı modelleri olan alarm ve güvenlik sistemlerinden ihtiyaca en uygun olanı seçilebilir. Evinize veya işyerinize uygun alarm ve güvenlik sistemlerini kurmak için güvenilir ustayı Ustala.com’da bulabilirsiniz. Alarm kurulumu alarmın türüne göre farklılık gösterir.

Hırsız Alarmı

Sağlam kapı, pencere ve balkonlardaki korkuluklar ne yazık ki hırsızın eve girmesini önlemeye yetmiyor. Her geçen gün yeni yöntemlerle çelik kapılarla kapalı evlerin içine giren hırsızlar, hem strese hem maddi kayıplara sebep oluyor. Bu nedenle evlerin hırsız alarmı ile korunuyor olması hem daha huzurlu uyumanıza yardım edecek hem de olası bir maddi kaybın önüne geçecektir. Hırsız alarm servisi işini bilen usta kişiler tarafından dikkatli bir şekilde kurulduğu takdirde maksimum verimle çalışır.

Yangın Alarmı

Bir kıvılcımla başlayıp dakikalar içerisinde bütün evi hatta apartmanı etkisi altına alabilen yangınların sebep olacağı kayıpları önlemek için yangın alarmları büyük önem taşıyor. Yangın alarm sistemleri olası bir yangın tehlikesi belirledikleri ikaz sistemini devreye sokarak ev sakinlerini uyarır. Isı veya duman hassasiyetine sahip modelleri olduğu gibi ortamdaki oksijen seviyesine duyarlı modelleri de vardır. Olası bir tehlike anında alarm vererek ortamın hemen tahliye edilmesine olanak sağlar. Böylece yaşanacak can ve mal kayıplarının büyük ölçüde önüne geçilir. Ev, işyeri, okul, hastane, otel gibi birçok mekanda bulundurulması hayati önem teşkil eden yangın alarm sistemleri kullanıldıkları mekanların daha güvenli olmasına aktif olarak yardım ederler. Evde kimse yokken veya uyku ve baygınlık gibi durumlarda da hızlı müdahale ile can ve mal kayıplarının en aza inmesine olanak sağlayan yangın alarm sistemleri tüm mekanlar için son derece önemlidir.

Yangın Alarm Sistemleri Nasıl Kurulur?

Yangın alarm kurulumu yapılırken öncelik verilmesi gereken ilk konu yangın alarmı bağlantı şeması hazırlamak olmalıdır. Kurulumun bu şemaya bağlı olarak yapılması işlem sırasında herhangi bir hatanın yapılmasının önüne geçerek sistemin kolay bir şekilde uygulanmasını sağlar. Yangın alarm sistemleri adresli yangın algılama sistemleri ve konvansiyonel olmak üzere ikiye ayrılır.  Konvansiyonel alarm sistemlerinde, yangın alarm dedektörü ve yangın alarm butonu gibi parçalar belirli bir bölge hattına bağlı olurlar. Bu şekilde herhangi bir durumda bölgesel tespit yapılarak yangın kaynağına ulaşılır. Adresli yangın algılama sistemlerinde ise, yangın alarm dedektörü ve yangın alarm butonu gibi parçalar bir çevrim hattına bağlı olurlar ve yangının kaynağının noktasal olarak tespit edilmesine olanak sağlarlar. Büyük ve karmaşık düzene sahip yapılarda hangi yangın alarmının tetiklendiğini daha kolay tespit etmek adına genellikle bu sistemler kullanılır. Yangın alarm fiyatları kullanılan sisteme göre değişkenlik göstermektedir.

Gaz Kaçağı Dedektörü

Tutuşabilir gazlarda meydana gelen sızıntıları algılayıp alarm vererek hayat kurtaran bir güvenlik önlemi olan gaz kaçağı dedektörü en basit haliyle ortamdaki gaz sızıntısının yoğunluğunu ölçmek için tasarlanmıştır.  Gaz kaçağı dedektörü kapalı mekânlarda gaz yoğunluğunun makineye tanımlanan değerin üstüne çıktığı durumlarda sesli ve ışıklı olarak alarm verir ve gaz seviyesi normal değerine inene kadar durmaz. Bu sayede patlama, gaz zehirlenmesi ve yangın gibi tehlikelerin önüne geçilir

Gaz Dedektörü Montajı

Ev ya da iş yerlerinde hayat kurtarıcı olabilen gaz dedektörlerinin monte edileceği yer tavandan yaklaşık olarak 20 cm aşağıda kalan bölüm olmalıdır. Eğer tavana veya tavan arasına monte edilecekse, en yakın duvar ile arasında 40 cm kadar boşluk bırakılmalıdır. Kombinin bulunduğu bölge değerlendirilerek monte işlemi yapmalıdır. Kiriş ya da kolon ile ayrılan odalarda, gaz dedektörü gaz dağıtım kanalının bulunduğu tarafa monte edilmelidir. Gaz dedektörünün ideal olarak gaz ocağından ya da gaz kaynağından en fazla 2 metre uzaklıkta bulundurulması tavsiye edilir.

Gaz dedektörü Montajı yapılırken dedektörün şu bölgelerde olmadığına dikkat edilmelidir.

  • Ocak üstü, davlumbaz üstü veya aspiratör yanı,
  • Ağır koku olan bölgeler,
  • Mutfak dolap içleri gibi kapalı yerler
  • Pencere yakınları, çok sıcak ve nemli bölgeler
  • Duş, lavabo ve evye gibi su sıçrama riskinin olduğu yerler

Gaz dedektörü alarmı devreye girdiğinde asla kibrit, çakmak gibi aletler kullanılmamalı, elektrikli cihazlar ve lamba açılmamalıdır. Sayaç vanası hemen kapatılmalı ve kapı zili, telefon gibi aletlerin kullanmaktan kaçınılmalıdır. Mümkünde kapı ve pencereler  açılarak ortam havalandırılmalı ve gerekli emniyet tedbirleri aldıktan sonra güvenli bir ortama gidilerek 187 aranmalıdır.

Su Baskın Dedektörü

Evlerde en sık karşılaşılan sorunlardan birisi olan su baskınları birçok hasara sebep olduğu gibi ev sahiplerini stresli bir pozisyona da sokmaktadır. İstenmeyen bir durum olan su baskınlarının gerekli tedbirler alınarak önüne geçilebilir. Evdeki su baskınları; çamaşır makinesi, tıkanmış mutfak lavabosu, patlamış borular gibi birçok farklı sebeplerden meydana gelebilir.

Su Baskın Dedektörü Nasıl Çalışır?

Genellikle mutfak, banyo gibi suyun devamlı kullanıldığı mekanlara kurulması ideal olan su baskın dedektörleri, herhangi bir su sızıntısını önceden tespit ederek sorunun büyümeden halledilmesine olanak sağlar. Böylece su baskını kaynaklı oluşabilecek hasarlar minimuma indirilmiş olur. Alarm ve güvenlik ustaları ile birlikte karar verilen su bağlantı şeması takip edilerek monte edilen su baskın dedektörü nün alt kısmı su ile temas ettiğinde alarm çalarak sesli uyarı verir. Böylece olay büyümeden gerekli önlemlerin alınmasına olanak sağlanmış olur. Ayrıca, ortamdaki nem ve sıcaklık değerlerini de ölçen dedektör, bu değerler normalin dışına çıktığında alarm sistemini devreye sokarak olası bir sızıntı ya da hasar ile ilgili uyarır. Sadece su sızıntılarında değil yüksek nem oranı gibi durumlarda da haber veren sistem, rutubetten oluşabilecek küf gibi sorunların da önüne geçer.

Su Baskın Dedektörünün Sağladığı Avantajlar

Su baskınları, evlerde en sık hasara sebep olan durumlardan birisidir. Olası bir su baskınında parkelerden mobilyalara evin birçok yeri hasar görür. Hem maddi hem manevi olarak yoran su baskınlarını önlemek bu sebeple çok önemlidir. Özellikle sıklıkla yağış alan bölgelerde ya da zemin katta oturan kişiler tarafından kullanıldığında su baskını kaynaklı sorunları büyük ölçüde önleyen su baskın dedektörleri hem zaman olarak hem maddi olarak tasarruf sağlar.

Alarm ve güvenlik ustası olarak ustala.com üzerinden yeni müşteriler edinebilir, verilen ilanlar içerisinden yeteneklerinize uygun olanlarına dönüş yaparak portfolyonuzu geliştirme imkanı elde edebilirsiniz.