Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 124 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Duvar Kağıdı Firmaları

Ferhat arğın

Yılmaz ime

ismail türkyılmaz

Aytunç Doğru

Şükrü Bal

BaLoGuLLaRı DeKaRasYoN

sinan ulucan

YAŞAR ATALAY

hakan biçen

Adnan Uslu

Son gelen Duvar Kağıdı talepleri

Duvar Kağıdını biz temin ettik. Bir duvara uygulanacak, yapıştırma vs malzemeleri ustamızın temin etmesini rica ediyoruz.
İstanbul / Kadıköy
Duvar kağıdı sökülüp yenisi yapilacak
Ankara / Sincan
2 metrelik duvarıma poster duvar kağıdım var onun yapıştırılmasını istiyorum
İstanbul / Başakşehir

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Duvar Kağıdı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı ile Evlerinizi Güzelleştirin!

Duvar kağıdı, uygulandığı zeminleri renklendirir, dokusu ve kabartması ile evlerinize farklı bir hava katar. Sizde evlerinize yenilik katmak istiyorsanız Ustala.com’u ziyaret edebilirsiniz. En iyi duvar kağıdı ustalarından teklif alarak döşeme işlemine başlayabilirsiniz. Ustala.com’a girerek üyelik işlemlerini gerçekleştirdikten sonra ilanınızı verebilir, tecrübeli duvar kağıdı ustalarının size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Duvar kağıdı, çeşitli yapıştırıcılar ile duvara tutturulan bir dekorasyon aracıdır. Duvar kağıtlarının farklı üretim teknolojileri ve uygulama biçimleri mevcuttur. Duvar kağıdı seçiminde zevklerinizin yanı sıra odaların uygunluğu da önemlidir. Yatak odası, oturma odası, çocuk odası gibi kuru mekanlara istenilen duvar kağıdı uygulanabilir.  Ancak banyo, mutfak gibi nemli alanlarda nemi kaldıracak ve bez ile silinebilecek duvar kağıtları tercih edilmelidir. Duvarlarınızın yapısı seçim yaparken dikkate alınmalıdır. Pürüzlü bir zemin ise kabartmalı duvar kağıtlarını tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Duvar kağıdı yaptırmaya karar verdiğinizde, Ustala.com üzerinden en iyi duvar kağıdı ustalarına ulaşarak fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Böylece evleriniz için en uygun duvar kağıtlarına kavuşabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Duvar kağıdı döşeme işleminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. En önemli parçalardan biri de yapıştırıcılardır. Duvar kağıdı döşeme işlemini gerçekleştirecek olan ustanın, zemin ve duvar kağıdı özelliklerine göre yapıştırıcı tercih etmesi gerekmektedir. Nemli bir bezle silinebilen duvar kağıtları kullanıyorsanız, piyasada bulunan standart duvar kağıdı yapıştırıcıları işe yarayacaktır. Ancak vinil, kalın kabartmalı ve hasır duvar kağıdı kullanıyorsanız, duvar kağıdı ustalarının özel yapıştırıcılar kullanması gerekmektedir. Son zamanlarda kendinden yapışkanlı duvar kağıtları tercih edilmektedir. Bu şekilde zamandan ve paradan tasarruf sağlanabilmektedir.

Duvar kağıdı döşeme işleminde çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Duvar kağıdı ustaları, makas, maket bıçağı, merdiven, yapıştırıcı, duvar kağıdını düzeltmek için fırça, spatula, zımpara kağıdı, bez, şakül, sünger ve kova kullanmaktadır.

Duvarların İşleme Hazırlanması

Duvarlarınız çimento veya alçı sıva ise 24 saat önceden saten alçı macunu uygulanması gerekmektedir. Bu işlem sayesinde duvarınızı koruyarak, duvar kağıdı sökülürken zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Duvarlarınız boyalı ise duvar kağıdı döşeme işleminden önce deterjan ile silerek temizlenmelidir. Parlak yüzeyler, zımparalanarak duvar kağıdının daha etkili yapışması sağlanmalıdır. Öncesinde uygulanan duvar kağıtları var ise sökülerek temizleme işlemleri uygulanmalıdır. Duvar kağıtları sökülürken özel ürünler kullanılmaktadır. Duvar döşeme ustaları bu ürünleri temin ederek işlemleri gerçekleştirir. Duvar kağıdı sökmek için kullanılan ürünler sıcak su ile uygulanır. Eğer duvar kağıtlarınız kuruyken sökülmüyorsa buharlı duvar kağıdı sökücüler kullanılabilir.

Eski duvar kağıtları söküldükten sonra duvarlarınız pürüzsüz hale getirilmelidir. Duvarlarınızda ki kabarıklıklar spatula ile temizlenmelidir. Çatlaklar var ise alçı sıva ile kapatılmalı sonra duvar kağıdı döşeme işlemine geçilmelidir. Duvarlarınız yamuk olmamalıdır. Aksi takdirde uygulanacak duvar kağıtları zamanla deforme olabilir. Bu nedenle uygulama öncesi işlemler dikkatle yerine getirilmelidir. Duvar kuruduktan sonra ince zımpara ile üzerinden geçilmelidir. Oluşan tozlar temizlendikten sonra zeminin pürüzsüzlüğünden emin olunmalıdır. Duvar hazır olduğunda işleme başlanabilir.

Duvar Kağıdının Uygulanması

Duvar kağıdı döşeme işlemine başlarken, duvarların ölçüsü alınmalıdır. Ölçü alındıktan sonra duvar kağıdı yaklaşık 5 cm pay bırakacak şekilde kesilmelidir. Ek yeri olmayan kağıtlar da, diğer kalıplar da ölçülerek önceden hazırlanmalıdır. Ek yeri olan kağıtlar da ise sorun yaşamamak adına yapıştırıldıktan sonra kesim yapılmalıdır. Duvar kağıdı döşeme işlemine pencereden başlanarak ilerlenmelidir.

Duvar Kağıdı Yapıştırma İşlemi

Duvarın üst kısmından başlayıp kalıp ikiye katlı şekilde tutulmalıdır. Kalıbın kenarı daha önceden çizilmiş olan ölçülere getirilmelidir. Duvarın üst kısımlarından 3-5 cm taşmasına izin verilebilir. Kalıp duvara yapıştırıldıktan sonra fırça veya bir bez yardımıyla ortadan kenarlara doğru çekilerek hava kabarcıkları giderilmelidir. Sonrasında kalıbın kalan kısımları da açılarak yapıştırılmalıdır. Alt ve üst kısımların kayması engellenmeli, duvar kağıdı düzgün olarak yerleştirilmelidir. Aynı yapıştırma işlemleri bu kalıp içinde uygulanmalıdır.

Diğer kalıplar da önceden ölçüldüğü şekilde eksiksiz uygulanmalıdır. Kalıpların kenarları tam olarak yerine oturmalıdır. Elbette iyi duvar kağıdı ustaları ile çalışmak oldukça önemlidir. En iyi duvar kağıdı ustalarına Ustala.com ile ulaşmanız mümkündür.

Duvar Kağıdı Çeşitleri  

Duvar kağıtlarının, tarz ve uygulama koşullarına göre birçok çeşidi bulunmaktadır.

SIMPLEX Duvar Kağıdı

Tek kat hamur kağıt üzerine baskı yapılarak uygulamaya hazır olan duvar kağıdı çeşididir. Yüzeye genel ve hafif bir gofraj uygulaması yapılarak üretilmektedir. Simplex duvar kağıtları dış etkilere karşı dayanıksızdır.

EMBOSS Duvar Kağıdı

Renk ve desen baskısı yapılan birinci kağıt özel yapıştırıcılar ile ikinci bir kağıda eklenerek yapılmaktadır. Tasarıma göre özel kabartma efektleri verilerek üretilmektedir. Kabartma genel olarak tüm yüzeye verildiği gibi basılan desenlerin kabartılması ile de yapılabilir.

Bu tip duvar kağıtlarında kabartma ile desen uyuşmalı, kabartma kağıdı zarar görmemeli ve kabartma derinliği eşit olmalıdır. Duvar kağıdı ustaları, uygulama esnasında oldukça titiz ve dikkatli davranmalıdır. Kabartmalar zarar görmeden duvar kağıdı döşeme işlemi gerçekleştirilmelidir.

VİNİL Esaslı Duvar Kağıtları

Günümüzde en çok tercih edilen duvar kaplama ürünlerindendir. Kağıt astar üzerine pvc laminasyonu ile üretilmiş bir dekorasyon malzemesidir. Pvc kaplı olan üst yüzeye renk ve desen baskısı yapılmaktadır. Daha sonra özel makineler ile kabartma ve şekillendirme yapılabilir. Klasik duvar kağıtlarına nazaran çeşitli avantajlara sahiptir. Güneş ışığına dayanıklıdır ve solmadan uzun süreler kullanılabilir. Pvc yüzeyi ile kir tutmaz ve silinmesi kolaydır. Kendi içerisinde yapısal farklılıklar içeren birçok çeşidi mevcuttur. Uygulama alanlarına ve zevklerinize göre seçim yapabilirsiniz. Uygulandıktan sonra ek yerlerini belli etmez. Ayrıca kolay sökülebilir.

Boyanabilir Duvar Kağıtları  

Boyanabilir duvar kağıtları vinil esaslıdır. Bol çeşitliliğe sahip duvar kaplama ürünleridir. Duvar kağıdı döşeme işleminden sonra isteğe bağlı olarak boyanabilir. Desen ve kabartma yapısı sayesinde defalarca boyanabilmektedir.

Duvar Kağıdı Uygulama Maliyeti Ne Kadar?

Duvar kağıdı ustası fiyatı, çeşitli konulara göre değişiklik gösterebilir. Seçtiğini duvar kağıdı çeşidi, uygulanacak alanın büyüklüğü ve seçeceğiniz tarz fiyatları etkileyecektir.

Duvar kağıdı uygulanırken nelere dikkat edilmeli ve duvar kağıdı çeşitlerinden bahsetmeye çalıştık. Dikkat edilmesi gereken noktalara aşinalığınızın olması usta işini yaparken taleplerinizi dile getirme konusunda yardımcı olacaktır. Sizlerde evlerinizde bambaşka bir hava arıyorsanız duvar kağıdı doğru bir tercih olabilir. Şimdi Ustala.com üzerinden size uygun ustaları bulabilirsiniz. Ustaları ve tekliflerini değerlendirerek size en uygun ustayı seçebilirsiniz. Ustala.com arama dertlerinize son vererek zamandan tasarruf etmenizi sağlayan bir platformdur. Duvar kağıdı döşeme işlemlerinizin yanı sıra birçok işi Ustala.com ile hızlıca halletmeniz mümkündür.

Duvar Kağıdı Ustaları Müşterilerinize Hemen Ulaşın!

Duvar kağıdı ustaları, Ustala.com’a girerek üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir, müşterilerinize hızlıca ulaşabilirsiniz. Günümüzde gelişen teknoloji müşterileriniz ile iletişiminizi hızlandırmaktadır. İlanlara teklif verebilir yeni müşteriler bulabilirsiniz. Ayrıca zamanla iyi bir müşteri portfolyosu oluşturmanız mümkündür. Müşterilerin ayağınıza gelmesini beklemek yerine daha fazla müşteriye tek tıkla ulaşabilirsiniz. İşlerinizi büyüterek, kazançlarınızı arttırmak sizin elinizde! Şimdi Ustala.com ile sektörde yerinizi alın, hayatınız değişsin!