Duvar Kağıdı

İstanbul Duvar Kağıdı

İstanbul Duvar Kağıdı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 124 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Duvar Kağıdı Firmaları

Ferhat arğın

Yılmaz ime

Şükrü Bal

BaLoGuLLaRı DeKaRasYoN

Adnan Uslu

Adnan Uslu

Musab turan

fatih kara

hikmet yerli

1998 yılından beri İstanbul içi hizmet veren kurumsal firmayız. malzeme ve işçilik garantisi vermekt

Ekrem Demircan

Son gelen İstanbul Duvar Kağıdı talepleri

Duvar Kağıdını biz temin ettik. Bir duvara uygulanacak, yapıştırma vs malzemeleri ustamızın temin etmesini rica ediyoruz.
İstanbul / Kadıköy
Duvar kağıdı sökülüp yenisi yapilacak
Ankara / Sincan
2 metrelik duvarıma poster duvar kağıdım var onun yapıştırılmasını istiyorum
İstanbul / Başakşehir

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Duvar Kağıdı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Duvar Kağıdı

İstanbul Duvar Kağıdı Ustalarını Bulmak Artık Çok Kolay!

Evinizde yenilik mi istiyorsunuz? En iyi alternatiflerden biri duvar kağıdı olabilir. Tecrübeli İstanbul duvar kağıdı ustalarına Ustala.com ile ulaşarak evinize yeni bir hava katabilirsiniz. Ustala.com’a girerek üyelik sözleşmesini okuyarak, üyelik oluşturabilir ilan verebilirsiniz. İstanbul duvar kağıdı ustaları ilanlara ulaşarak sizlere teklif verecektir. En uygun teklifi değerlendirerek kabul edebilir işe koyulabilirsiniz.

Duvar kağıdı uygulandığı zemine renk katan dekoratif bir üründür. Günümüzde birçok ev ve mekanda kullanılmaktadır. Duvar kağıtları, zevklerinize göre çeşitlilik göstermektedir. Kabartmalı, desenli, renkli ve yapısal olarak farklı duvar kağıtları bulunmaktadır. İstanbul duvar kağıdı ustaları çeşitli yapıştırıcılar kullanarak işlemlerini gerçekleştirir. Yazımızda duvar kağıdı seçim ve uygulama işlemlerinden bahsederek, bu konuda fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Böylece seçim aşamasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini bileceksiniz. Duvar kağıtlarının çeşitli üretim teknolojileri ve tasarımları mevcuttur. Duvar kağıdı seçerken, zevklerinizin yanı sıra, kullanılacak alanı da göz önünde bulundurmalısınız. Çocuk odası, oturma odası, yatak odası gibi nem barındırmayan yaşam alanlarınızda daha esnek seçimler yapabilirsiniz. Ancak banyo, mutfak gibi nemli alanlarda uygun duvar kağıtları kullanılmalıdır. Duvarlarınızın yapısı da seçim aşamasında önemlidir. Duvarlarınızın önceden boyalı olup olmaması veya sıva çeşidi duvar kağıdı seçiminizi etkileyebilir. Ustala.com üzerinden bulacağınız İstanbul duvar kağıdı ustası ile tüm konuları netleştirebilirsiniz. İstanbul duvar kağıdı ustası en iyi seçimi yapmanızı sağlayacaktır.

Duvar Kağıdı Uygulaması

Duvar kağıdı uygulanırken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Yapıştırıcılar duvar kağıdı uygulamalarının en önemli unsurudur. İstanbul duvar kağıdı ustalarının duvar yapısına göre yapıştırıcı seçimi yapması gerekmektedir. Yanlış yapıştırıcı kullanımı olumsuz sonuçlara yol açabilir. Kolay temizlenen, bezle silinen bir duvar kağıdı kullanıyorsanız, piyasada bulunan standart yapıştırıcılar kullanılabilir. Bunun dışında vinil, kalın kabartmalı ve hasır duvar kağıtları için, İstanbul duvar kağıdı ustaları özel yapıştırıcılar kullanmalıdır. Günümüzde daha çok kendiliğinden yapışan duvar kağıtları kullanılmaktadır. Böylece zamandan ve işçilikten tasarruf sağlanabilir.  

Duvar kağıdı uygulamalarında çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. İstanbul duvar kağıdı ustaları uygulama sırasında, makas, maket bıçağı, merdiven, yapıştırıcı, fırça, spatula, zımpara kağıdı, bez, sünger ve kova  gibi malzemeleri kullanmaktadır.

Uygulama Öncesi Hazırlık

Duvarlar çimento veya alçı sıva ise uygulama öncesi duvarlara saten alçı macunu sürülmelidir. Bu işlem duvar kağıtları sökülürken duvarların zarar görmesini engelleyecektir. Duvarlar boyalı ise uygulama öncesi deterjan ile temizlenmelidir. Parlak yüzeyler, zımparalanarak duvar kağıtlarının daha iyi yapışması sağlanabilir. Daha önceden duvar kağıdı işlemi uygulandı ise sökerek temizlenmelidir. Duvar kağıtları sökülürken özel ürünler kullanılmaktadır. İstanbul duvar kağıdı ustaları, gerekli malzemeleri temin ederek sökme işlemini gerçekleştirir. Sökme işlemleri, sıcak su ile uygulanmaktadır. Duvar kağıtları zor sökülüyorsa, buharlı duvar kağıdı sökücüler de kullanılabilir.

Duvar kağıtları söküldükten sonra duvarlar pürüzsüz hale getirilmelidir. Kabarık yerler spatula ile kazınmalı, çatlak ve çukurlar ise alçı sıva ile kapatılarak yapıştırma işlemine geçilmelidir. Zeminde bulunan bozukluklar duvar kağıtlarının zamanla çıkmasına veya deforme olmasına neden olabilir. Bu yüzden yapıştırma öncesi kontroller dikkatlice yapılmalıdır. Çatlaklar alçı sıva ile kapatıldıktan sonra kuruması beklenmelidir. Alçı kuruduktan sonra zımpara ile zemin yapıştırma işlemine hazırlanmalıdır.

Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

İstanbul duvar kağıdı ustaları, uygulamaya geçerken duvarların ölçüsünü almalıdır. Duvar ölçüleri alındıktan sonra duvar kağıtları 5 cm pay bırakacak şekilde kesilmelidir. Ek yeri olmayan duvar kağıtları da ölçülere göre hazırlanmalıdır. Ek yeri olan kağıtlar sorun yaşamamak adına pay bırakılarak sonradan kesilmelidir. Duvar kağıdı yapıştırma işlemine pencere kenarlarından başlayarak devam edilmelidir.

Duvar Kağıdı Nasıl Yapıştırılır?

Duvarın üst kısmından başlayarak kalıp ikiye katlı şekilde tutulmalıdır. Ölçüleri alınarak kesilmiş kalıplar belirlenen yere yapıştırılmalıdır. Kağıdın duvarın üst kısmından pay bırakılarak sonradan kesilmelidir. Duvar kağıdı yapıştırıldıktan sonra kabaran kısımlar fırça ile düzeltilmelidir. Devamında kalan kısımlarda yapıştırılmalıdır. Alt ve üst kısımların kayması engellenerek düzgün bir şekilde yapıştırılmalıdır. Duvar kağıdı işlemi mutlaka tecrübeli İstanbul duvar kağıdı ustalarına yaptırılmalıdır.

Tüm kalıplar ölçülen şekilde kesilmeli ve uygulanmalıdır. Duvar kağıtları yanlış yapıştırılırsa tekrar kullanılamayabilir. Bu nedenle işlem dikkatle yapılmalıdır. Ustala.com üzerinden en iyi İstanbul duvar kağıdı ustalarına ulaşarak işlerinizi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.   

Duvar Kağıdı Çeşitleri

Vinil Duvar Kağıtları

Günümüzde en çok kullanılan duvar kağıtlarının başını çekmektedir. İthal bir duvar dekorasyon ürünüdür. Son teknoloji ile üretilmiş kağıtların üzerine çeşitli yöntemlerle basılan desenler PVC ile kaplanmaktadır. Banyo ve mutfak dahil birçok yerde kullanılabilen vinil duvar kağıtları desen ve renk çeşidi bakımından oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Nemli bir bez hatta fırça yardımıyla kolaylıkla temizlenebilir. Özel talep üretimleri dışında rulo şeklinde satılmaktadır. Çeşitli makineler yardımı ile kabartma yapılabilir.

Tekstil Duvar Kaplamaları

Bu kağıt türü tekstil ürünlerinden oluşmaktadır. İpek, pamuk gibi doğal liflerden üretilirken, akrilik, viskoz, polyester gibi yatay lifli türleri de bulunmaktadır.

Akustik Duvar Kaplamaları

Mekanlarda ses yalıtımı sağlamak için özel olarak üretilen duvar kağıtlarıdır. Ayrıca dekoratif ve şık bir görünüm sağlamaktadır. Ofisler, toplantı odaları, konferans salonları gibi yerlerde tercih edilmektedir.

Boyanabilir Duvar Kağıtları

Boyanabilir duvar kağıtları vinil esaslı olarak üretilmektedir. Bol çeşitliliğe sahip duvar kaplama ürünleridir. Bu tip duvar kağıtları yapıştırma işleminden sonra isteğe bağlı olarak farklı renklere boyanabilir. Ayrıca desen ve kabartma yapısı sayesinde birçok kez boyama yapılabilir. Uzun vadeli kullanım sağlamaktadır.

EMBOSS Duvar Kağıtları

Renk ve desen baskısı yapılan kağıtların başka bir kağıt ile birleştirilmesi esasına dayanmaktadır. İstenilen tasarıma göre özel kabartma efektleri kullanılarak üretilebilir. Kabartma tüm yüzeye verilebildiği gibi basılan desenlerin tasarımına göre de verilebilir. Bu tip duvar kağıtlarında kabartma ve desen uyuşmalıdır. Kabartma kağıdı zarar görmeden uygulama yapılmalıdır. İstanbul duvar kağıdı ustaları uygulama esnasında oldukça dikkatli davranmalıdır.

İstanbul Duvar Kağıdı Ustası Fiyatı Nedir?

İstanbul duvar kağıdı ustası fiyatı çeşitli durumlara göre değişiklik gösterebilir. Seçtiğiniz duvar kağıdının çeşidi, uygulanacak alanın büyüklüğü ve uygulama süresi ile doğru orantılıdır.

Duvar kağıdı uygulamalarına ve çeşitlerine değinerek kafanızda bir fikir oluşturmaya çalıştık. Duvar kağıdı uygulanırken dikkat edilmesi gereken ince ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olmanızı sağladık. Böylelikle İstanbul duvar kağıdı ustası çalışırken sizde gözlem yapabilir gerekli yerlerde isteklerinizi rahatlıkla belirtebilirsiniz. Evlerinizde yenilik istiyorsanız duvar kağıtlarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. En tecrübeli İstanbul duvar kağıdı ustalarına Ustala.com ile ulaşarak hemen işe koyulabilirsiniz.

Tecrübeli İstanbul Duvar Kağıdı Ustaları

Ustala.com ile yeni müşterilere hızlıca ulaşabilirsiniz. Siteye girerek üyelik sözleşmesini okuduktan sonra üyelik oluşturabilir verilen ilanları kontrol edebilirsiniz. Size en uygun ilana teklif vererek yeni müşteriler edinebilirsiniz. Ustala.com ile zamandan tasarruf ederek daha fazla müşteriye ulaşmanız mümkün olacaktır. Müşteri portfolyonuzu genişleyerek uzun vadeli kazançlar elde edebilirsiniz.