Su Kaçak Tespiti

İstanbul Su Kaçak Tespiti

İstanbul Su Kaçak Tespiti

Tüm Ustalar

Kayıtlı 65 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Su Kaçak Tespiti Firmaları

Ozgur Cecen

erdinç osman

Mekanik tekniker

Mahmut bozdemir

Onarım Tesisat

Onarım Tesisat Su Kaçağı Tespiti Servisi.

Orhan Altınel

TeTa Tesisat Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma, Tesisat - Tadilat Arıza Bulma - Onarım, Kırmadan s

hasan eralp

metin kuş

serbest calişıyom firmam yok

Proiski Tesisat

Kadir AKSU

Son gelen İstanbul Su Kaçak Tespiti talepleri

Su kasak taspiti
İstanbul / Fatih
Şu kaçağı tespiti
Tekirdağ / Şarköy
tuvalet duvar kısmı ve tavan çok ıslak. üst dairemin vanası kapalı. üst dairemin yan dairesinden şüpheleniyorum Çünkü vanasını kapatınca 1 saat sonra duvardaki ıslak sızıntı duruyor. tespit ve onarım lazım.
Tekirdağ / Şarköy

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Su Kaçak Tespiti ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Su Kaçak Tespiti

Fatih Su Kaçağı Tespiti

Fatih su kaçağı bulma işlemleri gerçekleştiren firmaları ve yöntemleri sizler için inceleyeceğiz. Binalarınız, evleriniz ve işletmelerinizin su problemlerini çözmek için doğru yerdesiniz. Ustala.com’da sözleşme şartlarını okuyun ve üyelik işlemlerini tamamlayın. Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar size ulaşsın. Su kaçağı sorunları, hızlıca halledilmesi gereken sorunlardır. Ustala.com’a girerek doğrudan firmaların size ulaşmasını sağlamak mümkün. Artık sokak sokak gezmeye gerek yok. Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar ayağınıza gelsin.

Konut ve işyerlerinde su kaçağı tespiti yapmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar, teknolojik cihazlar ve tecrübeli personel ile tüm sorunlarınızı çözer. Klasik gözle yapılan kaçak arama yöntemlerinde gözle görülür zararlar olmak zorundadır. Ancak bazı durumlarda ufak delikler, bağlantı noktalarında gözle görülmeyen yerlerde problemler olabilir. Cihazlarla yapılan Fatih su kaçağı bulma yöntemlerinde gözle görülen bir hasar olmasına gerek yoktur.

Temiz Su Tesisatı Kaçağı Bulma

Hizmet verilen daire veya binada gözlem yapılır. Gözlem yaparken müşteriden bilgi alınarak kaçağın yeri tespit edilmeye çalışılır. Gözlemler sonucunda Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar yapılması gereken işlemleri belirler. Temiz su kaynağının sızdırma kontrolü basınç testi ile yapılmaktadır. Basınç testinden önce hatta bağlı olan tüm vanalar kapatılır. Kapatılan vana ve muslukların sızdırmazlığından emin olunmalıdır. Test pompası herhangi bir noktadan hatta bağlanır. Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar temiz su tesisatına kapalı devre 10-15 bar civarında bir basınç uygular. Basınç uygulandıktan sonra hatta sızdırma varsa basınçta düşme görülecektir. Uygulanan basınçta herhangi bir değişiklik yok ise temiz su tesisatında problem yok demektir. Basınç değerleri su kaçağının durumuna göre değişmektedir. Eğer binada veya evde sıcak su tesisatı var ise aynı işlem bu tesisat içinde uygulanmalıdır.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti  

Temiz su tesisatına uygulanan basınç testinden sonra ikinci işleme geçilmelidir. Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar tarafından su kaçağının olduğu nokta tespit edilir. Su kaçağının yerini tespit etmekte kullanılan özel araçlar vardır. Akustik dinleme cihazları ve bazen termal kameralar Fatih su kaçağı bulmada kullanılır. Akustik dinleme cihazları insan kulağının duyamayacağı sesleri yakalayabilir. Su kaçağı bulunan bölge tesisatta basınçlı su olduğu için az da olsa ses çıkaracaktır. Akustik dinleme cihazları ile sızıntının bulunduğu yer tespit edilebilir. Ustala.com’un profesyonel ekipleri sayesinde su kaçağı tespitini kısa sürede yapıp, tamir ettirebilirsiniz. 

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı bulma işleminde termal kamera her yerde kullanılacak bir araç değildir. Toplumda genel olarak termal kameraların yer altındaki boruları gösterdiğine dair söylentiler olsa da böyle bir durum söz konusu değildir. Termal kameralar ile yüzeyde oluşan ısı farkını tespit edebilirsiniz. Yani termal kamerayı yere doğru tuttuğunuzda görünen boruların kendisi değil, o borunun içindeki ısının yüzeye yansımasıdır. Yani sıcak su bulunan tesisatlar yüzeyi de ısıttığı için termal kamera yardımıyla görülebilir. Fatih su kaçağı bulma yöntemlerinden biri de termal kameradır.

Termal kameralar özellikle sıcak su tesisatlarında ki problemleri bulmak için faydalı araçlardır. Hatta su kaçağının bulunduğu yere termal kamera ile baktığınızda, bir dağılma görülecektir. Bu şekilde su kaçağının yeri tespit edilmiş olur. Soğuk su tesisatlarında ki sızıntıları termal kamera ile bulma ihtimaliniz azda olsa vardır.

Atık Su Gider Tesisatı Kaçağı Nasıl Bulunur?

Temiz su tesisatında yapılan işlemler sonrasında bir sızdırma durumu yoksa atık su tesisatına bakılmalıdır. Fatih su kaçağı bulma işlemlerinden diğeri atık su tesisatındaki sızdırmaları bulmaktır. Gider hattı kontrolü kanal kamerası ile yapılmaktadır. Tesisattaki bütün çıkışlardan kamera salınarak görüntü alınmaktadır. Borularda kırık, çatlak, conta sıyırması ve ters meyil gibi arızalar var ise bunlar kamerada görülecektir. Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar, arızayı bulduktan sonra gerekli onarım işlemlerine başlayabilir. Atık su tesisatlarında ki kaçakların bulunması zordur. Bu nedenle uzman ve tecrübeli firmalar ile çalışılmalıdır. Ustala.com sayesinde en tecrübeli firmalara ulaşabilirsiniz. Temiz su tesisatındaki arızalar %90-%95 tespit edilirken, atık su tesisatındaki arızalar %50-%60 oranında tespit edilebilir.

Kalorifer Tesisatı Kaçağı Nasıl Bulunur?

Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar, temiz su tesisatı kaçaklarını bulmak için kullandıkları yöntemi kalorifer tesisatı içinde uygular. Kalorifer tesisatı kapalı devre çalıştığı için bir problem olduğunda kombi ya da kazanın basıncında sürekli bir değişme olacaktır. Sisteme yeniden su yüklemesi yapmak gerekir. Kalorifer kaçağı tespitlerinde termal kameralar çok faydalıdır. Tesisatta sıcak su dolaşması termal kamera kullanımını kolaylaştırır. Hızlı bir şekilde kaçağı bulmanız sağlanır. Bunun yanında akustik dinleme cihazı ile kalorifer tesisatı kaçağı tespit edilebilir.

Temiz Su Tesisatı Onarımı

Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar, temiz su tesisatı üzerinde belirlemiş oldukları su kaçağının onarımını da yapmaktadır. Su kaçağının olduğu noktayı tespit ederek uzman ekipler ile onarımlar gerçekleştirilir. Yapılan onarım işlemlerinden sonra gerekli testler yapılarak, tesisatın güvenliği sağlanır.

Atık Su Tesisatı Kaçağı Onarımı

Atık su tesisatı onarımı, temiz su tesisatı onarımından biraz farklı olacaktır. Kaçağın olduğu yer ve durumuna göre pimaş onarım yapılmaktadır. Temiz su tesisatı arızaları birkaç fayans kırılarak yapılırken, atık su pimaş hatlarında kırım işlemi genellikle fazla olmaktadır. Haliyle onarım daha zordur. Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar, atık su tesisatı onarımlarını da dikkatli ve titiz bir şekilde yaparlar. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmalar işlerini hızlıca halleder.

Kimyasallar ile Kaçak Giderme

Tesisatınızda ki kaçağı hiçbir yeri kırmadan onarmak mümkündür. Günümüzde onarım için çeşitli kimyasallar bulunmaktadır. Bu kimyasalların özelliği tesisata karıştıktan sonra çatlaklardan çıkarken kristalleşerek oluşmuş kaçakları kapatmasıdır. Temiz su tesisatlarına kimyasal işlemler uygulanmaması önerilir. Çünkü temiz su tesisatı yüksek basınçlıdır ve basıncı değişkendir. Özellikle plastik tesisatlar da belli bir zaman sonra arızanın tekrarladığı görülmüştür. Ancak kimyasallar kalorifer tesisatlarında oldukça verimlidir. Çünkü kalorifer tesisatları kapalı devre çalışır. Temiz su tesisatına atılan kimyasallar belli bir müddet sonra boşalmaktadır. Kalorifer tesisatında su yüklemesi bir kez yapılır ve aynı su tesisat üzerinde dolaşmaktadır. Ayrıca kalorifer tesisatının ısınmasından dolayı kimyasallar daha etkili olacaktır. Piyasada bu şekilde birçok kaçak satılan kimyasallar bulunmaktadır. Her kimyasaldan aynı verim alınamaz. Fiyatı uygun olması nedeniyle, kimyasalların kullanılmasını önermeyiz. Yanlış uygulama yapılırsa kaliteli kimyasallarda tesisata zarar verebilir. Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar ile çalışırken uzman bir ekibe sahip olmaları önemlidir. Telafi edilmesi zor sorunlarla karşılaşmamak için Ustala’nın konusunda uzman ustaları ile çalışmak gerekmektedir.

Müşterilerinizi Hemen Bulun

Fatih su kaçağı tespiti yapan firmalar, su kaçaklarında hızlı müdahale önemlidir. Müşterilerinize hızlıca ulaşmanız gerekir. Fatih su kaçağı bulma işlemine ve tesisat onarımına ihtiyaç duyan müşterilere hemen ulaşmanız mümkündür. Ustala.com’a girerek gerekli sözleşmeyi okuyun ve yeni bir üyelik oluşturun. Müşteri ilanlarına teklif verin hızlıca yeni müşterilerinize ulaşın. Reklam vermekle uğraşmayın. Müşteri portfolyonuzu Ustala.com ile büyütün. Tüm arızaları ustalıkla tespit ederek gerekli onarımları uzman ekibiniz ile gerçekleştirin.