Apartman Temizliği

İstanbul Apartman Temizliği

İstanbul Apartman Temizliği

Tüm Ustalar

Kayıtlı 105 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Apartman Temizliği Firmaları

Fatih Utku Köksal

Gülşah Güvercin

ece ozturk

05300941813iletişim

ezgi güven

Oktay Ünder

tayfun sevgen

Ofis merdiven ev temizliği vermekteyiz..

Gözde akkaş

2 yıldır temizlik işindeyim.Ev temizliği ve merdıven temizliği yapıyorum .

Zekai Genç

Ofis Temizliği, Cam Temizliği

volkan koçak

Son gelen İstanbul Apartman Temizliği talepleri

Apartmanın haftada 1 temizliği ve hafta içi akşam saatlerinde çöp toplama işi. Apartman bodrum dahil 8 katlıdır. Önce küçük bir bahçesi arkada otoparkı otoparkta küçük bir kulübesi vardır 1 adet asansör vardır apartman girişinden bağımsız 1 dükkan ve 14 daireden vardır
İstanbul / Ataşehir
Genel ev temizliği ütü
İstanbul / Çekmeköy
3 blok 5 katlı merdiven ve koridorlar camlar asansör mintika
Antalya / Kepez

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Apartman Temizliği ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Apartman Temizliği

İstanbul Apartman Temizliği

İstanbul Apartman ve Binaların Temizliği Nasıl Yapılır? 

Günümüzde kentleşmenin artması ile birlikte artık birçok aile çok katlı apartmanlarda ve sitelerde yaşıyor. Bundan yıllar öncesinde bu kadar kentleşme, betonlaşma yokken çoğu aile kendi müstakil evlerinde yaşıyordu ve bina içini bahçelerini kendileri temizliyorlardı. Ancak artık durum değişti. Apartmanlarda yönetici adı altında bir sorumlu seçiliyor ve herhangi bir sorun karşısında apartman yöneticisi devreye giriyor. Bu büyük bir sorumluluk olmakla beraber apartman sakinlerinin birlik ve beraberliğinin refahının sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. 

İstanbul Apartman temizliğinin yapılması için bu alanda hizmet veren birçok farklı firma bulunuyor. Bu firmalardan biri ile iletişime geçerek ya da bireysel olarak temizlik işi yapan kişiler ile iletişime geçerek yaşadığınız apartmanın ya da sitenin düzenli periyotlarda temizlenmesi için anlaşmalar yapabilirsiniz. Veya hepsini tek tek aramak yerine Ustala.com’a ilan vererek kaliteli hizmeti uygun fiyata alabilirsiniz. Temizlik firmaları ile anlaşmalar yaparken kullanılmasını istediğiniz temizlik malzemeleri ve yapılacak olan temizliğin detaylarını görüşebilirsiniz. İstanbul Apartman Temizliği konusunda bireysel olarak çalışan pek çok kişi vardır ancak bu kişiler büyük sitelerde ve çok yüksek katlı apartmanlarda, bahçeli olan binalarda tek başlarına çalışamazlar, ne fiziksel olarak yeterli olurlar ne de zamanları yeter. 5-6 katlı apartmanlarda genelde merdiven temizliği için çalışırlar. 5-6 katlı binalarda temizlik ürünlerini bina sakinleri temin edebilir ya da temizliği yapacak kişiye ücreti ödenerek aldırılabilir. Genellikle aylık olarak daire başı para elden verilir.

Apartman Temizliği Nasıl Yapılır, Apartman Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Apartman temizliği, o apartmanda yaşayan bir sürü ailenin ortak yaşam alanlarının temizlenmesi temiz tutulması anlamına geliyor. Özellikle böyle kalabalık yaşam alanlarının temizliği tüm ailelerin yaşam kalitesini etkilemektedir. Apartman temizliği günümüzdeki pandemi sorunu ile daha çok artmıştır. Bu yüzden apartman temizliğinin sık periyotlar ve detaylı bir şekilde yapılması sağlık açısından oldukça önemlidir. 

İstanbul apartman temizliği alanında hizmet veren firmalar tecrübeli ve eğitimli çalışanları ile sizlere hijyenik ve tertemiz bir apartmanda yaşama imkanı sunuyor. Temizlik firmaları temizlik işini genellikle birkaç farklı kategoride sınıflandırıyorlar. Apartman yöneticisi ile yapılacak hizmetin tam olarak ne olacağına karar veriyorlar. Firmalar sadece merdiven temizliği, apartman ve çevresinin temizliği ya da asansör temizliği gibi gruplardaki temizlik kollarından hangisini istedikleri gibi konuları görüşüp ve bu detaylar doğrultusunda fiyatlandırıp karar verilmektedir. Bununla birlikte temizlik sırasında ekstradan yapılacak yıkama, silme gibi işlemler de apartman temizliği fiyatlarını etkilemektedir.  

İstanbul apartman temizliği için hizmet alacağınız firmalar sayesinde çeşitli bulaşıcı hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Dilerseniz temizlik sırasında tüm apartmanın korkuluklarının, merdivenlerinin, duvarlarının ilaçlanmasını talep edebilir bunun için de anlaşabilirsiniz. Ancak şöyle de bir durum söz konusu; apartmanınız ne kadar detaylı ve güzel temizlenirse temizlensin asansör kuyusunda ya da çatı arasında kalan böceklerin apartman içine kısa bir süre sonra yeniden inmesi mümkün. İşte bu yüzden sadece temizlikle kalmayıp düzenli aralıklar ile apartman içini ilaçlatmanızı önermekteyiz. Apartman ve İstanbul merdiven temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken en temel unsur apartman içerisindeki tüm dip ve köşelerin detaylı şekilde temizlenmesidir. Örneğin; Posta kutusu, kapı önleri, merdivenler, duvar köşeleri, tavan köşeleri gibi… göze çarpmayan yerlerde temizliğin aksatılması, böceklerin yeniden ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu yüzden Apartman temizliğinde tüm detaylara dikkat edilerek temizlenmesi gerekmektedir.  

Apartman Temizliğinin Fiyatları Ne Şekilde Belirlenir? 

Apartman temizliğinin fiyatlarının belirlenmesini etkileyen birçok farklı detay bulunmaktadır. Temizlik şirketleri ya da bireysel temizlik işini yapacak kişi ya da kişilerle anlaşmanıza göre ve geliş sıklıklarına yaptıkları işlere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Temizlik sadece merdiven temizliği olabileceği gibi apartmanın içerisinde bulunan bir çok detay da dahil olabilir işte bu sebeplerden fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Ekstra dediklerimize örnek verecek olursak kapı önleri, posta kutuları, asansör ve tavan arası gibi apartman ve bina içinde detaylı bir temizlik yapılacak ise fiyat elbette farklı olur.  Yani her bir detayın fiyata etkisi vardır. Aynı zamanda apartman temizliğine çalışacak kişilerin sayısı da fiyatı etkileyen unsurlardan biridir. 5-6 katlı binada 1 kişi yeterli iken çok yüksek katlı apartman ve sitelerde bir ekibin çalışması gerekli olacaktır.

Bir site içinde de yaşasanız temizlik firmaları ile nerenin temizliği ile anlaştıysanız orası geçerli olur. Site içerisinde oturuyorsanız sitenin kapıcı görevlisinin yaptığı işler haricinde ki temizlik işleri için firmadan yardım alırsınız. Site içerisindeki korkuluklar, banklar, çardak vb gibi yerlerin temizliği için firmalar çalışanları için ek ücret talep etmektedir.   

Apartman kapılarına, asansörlere ya da apartmanın dışına yapıştırılan çeşitli reklam broşürleri kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu yüzden temizlik sırasında asansör ve dış kapı camlarına yapıştırılan reklam broşürlerinin de temizlenmesi gereklidir. Reklam broşürlerinin kazınarak temizlenmesi işleminde, camı çizmeyen jiletler kullanılmaktadır. Bu işlemleri temizlik hizmeti alacağınız firma ile anlaşma sırasında belirterek bina içi ve çevresindeki reklamların temizlenmesini de sağlayabilirsiniz.  

Apartman Temizliği Sırasında Alabileceğiniz Ek Hizmetler Nelerdir? 

Apartman temizliği genel olarak merdiven temizliği ve ortak yaşam alanlarını kapsamaktadır. Ancak bina, site ya da ofisiniz için detaylı bir temizlik istiyorsanız, temizlik firması ya da temizlik işini yapacak kişiler ile iletişime geçerek talebinizi belirtmeniz gerekiyor. Alacağınız ek hizmetlerin fiyatı için de bu firmalar ile anlaşma yapmanız gerekiyor. Peki, apartman temizliği alacağınız firmalar hangi ek hizmetleri veriyor? 

Apartman temizliği sırasında verilen genel hizmetler merdivenlerin ve bina girişinin temizlenmesidir. Merdiven temizliği firma personelleri tarafından silinerek gerçekleştirilir. Alacağınız hizmetlerde merdivenlere ek olarak asansör içinin, dairelerin kapı ve pervazlarının, merdiven trabzanlarının, posta kutularının ve elektrik panolarının da temizlenmesini istiyorsanız temizlik hizmeti alacağınız firma ile hizmet öncesinde detayları konuşmanız gerekiyor. Firmalar tarafından merdiven temizliği dışında verilen hizmetler genelde ek ücrete tabi tutulmaktadır. 

Apartmanların merdivenlerine ya da kapılarına reklam amaçlı bir sürü broşür bırakan firmalar var hatta bazıları kimseye sormadan apartman giriş kapısına reklam etiketlerini bile yapıştırmaktadır. Bunların çıkarılmasını isterseniz temizlik elemanlarına bunu bildirmeniz gerekmektedir. Zor çıkan bu etiketler için ekstra uğraş gerekmektedir. Her seferinde merdivenlerin su ile yıkanarak temizlenmesini istiyorsanız bunu hizmet alacağınız temizlik firması ile temizliğin detaylarını konuşmanız gerekmektedir. Standart paspas yapma işlemi yerine merdivenlerin su ve fırça ile yıkanması, kişilere çok daha detaylı bir apartman ve merdiven temizliği hizmeti sunuyor. Bunun sayesinde apartman sakinlerinin neredeyse hepsinin eli ile temas ettiği merdiven trabzanlarının temizliği daha da detaylı gerçekleştirilebiliyor. Eğer çok katlı apartmanlarda ve sitelerde yaşıyorsanız temizlik şirketleri ile asansör içi temizliği için ayrıca görüşmeniz gerekmektedir. Sonuç olarak ister temizlik şirketi olsun ister bireysel temizlik yapan kişi olsun her iki türlü de temizliğin hijyenik ve doğru bir şekilde yapılması gerekir.