Klima Tamiri

Klima Tamiri

Klima Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 130 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Klima Tamiri Firmaları

Bayram pekmez

tepe teknik servis 10 yıllık deneyim var beyaz eşya kombi klima arza bakım ve montaj işleri yapılır

klima servisi

sahis firmasi

özgür Yıldırım

yıldırım elektronik olarak yılların verdiği. tercübeyle uygun ve garantili işçilik

uzay teknik

Osman Tezcan

ismail mutlu

BİLTEK SOGUTMA

ISITMA SOGUTMA

BİLTEK SOGUTMA

özgür hepözgün

Son gelen Klima Tamiri talepleri

Duvar tipi inverter Samsung klima Error veriyor, çalışmıyor.
İstanbul / Beşiktaş
2009 Citroen jumper aracın kliması çalışmıyor elektrik tesisatına ve klimanın tamirini istiyorum
İstanbul / Esenyurt
Klima sisteminde kaçak var. Çok hızlı şekilde hava boşalıyor. Gaz basılsa 1saatte eski haline dönecek kadar hızlı bi çıkış var.Kaçak tespiti onarımı ve gaz basma işlemi yapılacak.
Tekirdağ / Çerkezköy

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Klima Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Klima Tamiri

Klima Tamiri Nasıl Yapılır? 

Klimalar bundan yıllar öncesine kadar lüks sayılabilen cihazlar olsa da günümüzde neredeyse tüm evlerde ya da yazlıklarda bulunuyor. Sıcak ortamlarda hızlı serinlik sağlayan klimalar bu sayede özellikle yazlıklarda tercih ediliyor. Satın aldığınız klimayı uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsanız, dönemlik temizliğini aksatmamanız gerekiyor. Ancak yazlıkta kullanılmadan bütün yıl bekleyen klimanız tatile geldiğinizde çalışmıyor olabilir ya da evinizdeki klimanız bir anda arızalanabilir. Bu gibi durumlarda klimanızın garanti süresi dolmuşsa çeşitli firmalara başvurmanız gerekiyor. 

Klima tamiri genellikle beyaz eşya tamiri yapan firmaların hepsinde yapılmaktadır. Ancak özel olarak klima tamiri yapan firmalar da bulunuyor. Bozulan klimanızın tamiri için piyasada hizmet veren farklı birçok firmadan hizmet alma imkânınız bulunuyor. Klima tamir işlemlerinizi çok daha uygun fiyatlara tamamlamak istiyorsanız farklı birçok firmadan fiyat teklifi alabilir, size en uygun avantajları sunan firma ile anlaşabilirsiniz.  

Klimanın Tamire İhtiyacı Olduğu Nasıl Anlaşılır? 

Kullandığınız klimanın artık eskisi kadar iyi çalışmadığını hissediyorsanız, birkaç saatlik çalışma performansını aşağıdaki adımları düşünerek izleyebilir ve klimanızın tamire ihtiyacı olup olmadığına karar verebilirsiniz. Peki, klimanın tamire ihtiyacı olup olmadığı nasıl anlaşılır? 

  • Klimanın çok yavaş çalışıyor olması, 
  • Klimanın eski performansı ile ısıtamıyor ya da soğutamıyor olması, 
  • Klimanın çalışırken çok fazla ses çıkarması, 
  • Klimanın çalışırken kötü koku yayması, 

gibi durumlar ile karşılaşıyorsanız klimanızın tamire ihtiyacı vardır. Klima tamirinin işinde uzman klima tamircisi ya da yetkili servisler tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor. Tamir ücretinin çok ucuza gelmesi için klima tamirinden çok anlamayan bir kişi ile anlaşmanız halinde klimada ilerleyen dönemlerde çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor. O yüzden günlük hayatınızda sıklıkla kullandığınız klimanızın tamirini profesyonel firmalar aracılığı ile yaptırmanız gerekiyor.  

Klima Tamir Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Klimanızın bozulduğuna kesin olarak kanaat getirdiyseniz, yetkili bir servis ya da işinde uzman bir usta ile iletişime geçerek klima tamiri için fiyat alabilirsiniz. Genel olarak klima tamir fiyatları belirlenirken işçilik, arıza tespiti ve parça fiyatları ayrı olarak hesaplanmaktadır. Ancak bazı firmalar, müşteri kapasitesini arttırmak için arıza tespit işlemlerinden ücret talep etmeyebilir. Kendinize en uygun klima tamir fiyatlarına erişmek için farklı firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Peki, klima tamir fiyatları temel olarak nasıl belirleniyor? 

Klima tamirinde birbirinden farklı birçok kriter bulunmaktadır. Klima tamir işlemlerinde öncelikle hizmet alacağınız firma yetkilisinin bozulan klimayı inceleyerek arızayı tespit etmesi gerekiyor. Klima arıza tespit işlemleri klima servisi tarafından ek ücrete tabi tutulmaktadır. Genellikle klima arıza tespitinin 100 ila 150 TL arasında bir ücreti bulunmaktadır. Ancak yeni açılan klima servisleri ya da müşteri memnuniyeti ile işlerini arttırmak isteyen firmalar arıza tespiti için ücret almayabiliyor. Kurumsal firmalar yerine klima tamircisi ile anlaşarak arıza tespit işlemlerinin daha ucuza gelmesini de sağlayabilirsiniz. 

Klima tamir fiyatlarını etkileyen bir diğer kriter ise işçilik bedelidir. İşçilik bedeli genel olarak klimanızı tamir eden ustanın ya da firma personelinin 1 günlük emeğinin karşılığıdır. Bu ücret tüm firmalar tarafından alınmakla birlikte arıza tespit ve parça fiyatlarından bağımsız olarak talep edilmektedir. Klima tamirinin çok daha hızlı gerçekleşmesini istiyorsanız birden fazla klima servisi personelinin aynı anda tamire gelmesini talep edebilirsiniz. Ancak bunun gibi durumlarda maliyetler de artacaktır. Klima tamirlerinde işçilik ücreti de arıza tespit ücreti ile benzer şekilde 100 ila 200 TL arasında değişmektedir. 

Klima tamirlerinde işçilik ve arıza tespit haricinde, değişmesi gereken parçalar var ise tamir ücretine bu parçaların ücreti de eklenmektedir. Klimanın toplam tamir ücreti, değişen parçanın maliyetine göre artmaktadır. 

Klimalarda Değişen Parçaların Maliyetleri Nelerdir? 

Klimada farklı işlevlerde birçok eleman bulunuyor. Bu parçaların bazıları klimanın programlamasını ve elektrik bağlantılarını kontrol ederken, bazı parçalar ise soğutma sistemi ya da motorun çalışma düzenini etkilemektedir.  

Klimalarda elektronik kart değişim ve onarım ücretleri, sensör, valf ve switch gibi parçaların değişimi genellikle diğer parçalara göre daha uygundur. Bununla birlikte kullanıma bağlı hatalar ve elektrik sorunları da sadece işçilik bedeli alınarak giderilebilmektedir. Bunun gibi diğer parçalara göre daha uygun olan parça fiyatları için klima servisi ile iletişime geçerek alacağınız hizmet öncesinde detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Klimaların tamirinde diğer parçaların tamir ve değişimi ise genelde daha maliyetlidir. Bu parçalar klima içerisindeki daha kompleks sistemlerde yer almaktadır. Bu nedenle hem onarımı daha zor hem de parça maliyetleri daha yüksektir. Klima tamirinde kompresör ve kapasitör gibi parçaların değişmesi gerekiyorsa parça bedelleri klimanın btu (British Thermal Unit) kapasitesine bağlı olarak değişmektedir. Fiyatlar yaklaşık olarak 9 bin – 12 bin, 18 bin – 24 bin ve 36 bin – 48 bin btu kapasiteye sahip klimalar şeklinde 3 grupta incelenmekte ve btu arttıkça fiyatlar da artmaktadır. Ancak detaylı fiyat listesi için klima tamircisi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.  

Klimalarda arızalar klima tesisatı ile ilgili nedenler ile oluşmuş ve hiçbir parçanın değişmesine gerek yoksa sadece arıza tespit ve işçilik bedeli ödenmesi çoğu durumda yeterlidir.  

Klima Tamiri için Uzmanlarla İletişime Geçmek 

Klima tamiri için tercih edebileceğiniz farklı birçok firma bulunuyor. Çevrenizde yetkili servisler varsa, direkt olarak klima tamirinde bu servislere başvurarak sorunun çözümü için adım atabilirsiniz. Ancak yakınlarda klima servisi yoksa internet üzerinden sektörde hizmet veren binlerce farklı firmaya ulaşmanız da mümkün. Böylelikle evinizden hiç çıkmadan klima servisi ile iletişime geçebilir ve arıza tespit, işçilik ve değişmesi gereken parça var ise fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Klima tamiri sırasında yüksek maliyetlere girmek istemiyorsanız, farklı birçok klima servisi ile iletişime geçerek hepsinden fiyat talep edebilirsiniz. Değişmesi gereken parçalar genelde arıza tespit işleminden sonra belirlenmektedir. Bu yüzden genellikle klima tamirinin genel fiyatı, arıza tespit işleminden sonra belirlenmektedir. Ancak klima servislerinin birçoğunda değişecek fiyatların listesi önceden belirlenmiştir. Bu yüzden firmanın fiyat listesini inceleyerek hangi parçanın ne kadar maliyeti olacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.  

Klima Tamir İlanları ile Ustalar Size Ulaşsın 

Klima tamiri yaptırmak istiyorsunuz, ancak farklı firmalar ile iletişime geçerek fiyat almak sizi yoruyor mu? Ustala.com sayesinde ustaların direkt olarak sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Sistem üzerinden almak istediğiniz hizmet hakkında ilan açarak, sektörde hizmet veren firmaların size ulaşmasını sağlayabilir, böylece farklı firmalar ile iletişime geçmeden fiyat teklifi alabilirsiniz.  

Klima tamiri için açacağınız ilanın açıklama bölümüne, klimanızda görülen arızayı açıklamanız, doğru fiyat almanız için büyük önem taşıyor. Bu sayede ilanınıza gelen klima tamiri tekliflerinde, sadece işçilik ve arıza tespit ücretlerini değil aynı zamanda sorunun çözümü için gereken fiyatı da görebilirsiniz. İlanınıza gelen usta ve klima servisi teklifleri arasından kendinize en uygun olanı seçerek aklınızdaki tamir maliyetine yakın değerlere ulaşabilirsiniz.