Bu alanda 81 hizmet veren var

Talep oluştur, teklifler hemen gelmeye başlasın

Teklif Al
Klima tamiri İlanları
Vestel marka klimamızın yıllık bakımı yapılacak.
4 ay önce
İstanbul

Klima Tamiri Ustaları

Ilker Çetin

Teklif Al
Ozgur Olgun

Teklif Al
Hakan Ataker

Hakan ataker

Teklif Al
Serdar Göcen

Teklif Al
Serkan Tuna

Teklif Al
Onur Çavuşdağ

Teklif Al
Yavuzhan Azalettinoğlu

Teklif Al
Mehmet Rıza Çetin

Teklif Al
Vahit İkinci

Teklif Al
Emre Aygül

Teklif Al
Murat Metin

Teklif Al
Nazif Alkan

Teklif Al
Devrim Kargin

Teklif Al
Alim Ortatepe

Teklif Al
Onur Çavuşdağ

Teklif Al

Klima Tamiri Nasıl Yapılır? 

Klimalar bundan yıllar öncesine kadar lüks sayılabilen cihazlar olsa da günümüzde neredeyse tüm evlerde ya da yazlıklarda bulunuyor. Sıcak ortamlarda hızlı serinlik sağlayan klimalar bu sayede özellikle yazlıklarda tercih ediliyor. Satın aldığınız klimayı uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsanız, dönemlik temizliğini aksatmamanız gerekiyor. Ancak yazlıkta kullanılmadan bütün yıl bekleyen klimanız tatile geldiğinizde çalışmıyor olabilir ya da evinizdeki klimanız bir anda arızalanabilir. Bu gibi durumlarda klimanızın garanti süresi dolmuşsa çeşitli firmalara başvurmanız gerekiyor. 

Klima tamiri genellikle beyaz eşya tamiri yapan firmaların hepsinde yapılmaktadır. Ancak özel olarak klima tamiri yapan firmalar da bulunuyor. Bozulan klimanızın tamiri için piyasada hizmet veren farklı birçok firmadan hizmet alma imkânınız bulunuyor. Klima tamir işlemlerinizi çok daha uygun fiyatlara tamamlamak istiyorsanız farklı birçok firmadan fiyat teklifi alabilir, size en uygun avantajları sunan firma ile anlaşabilirsiniz.  

Klimanın Tamire İhtiyacı Olduğu Nasıl Anlaşılır? 

Kullandığınız klimanın artık eskisi kadar iyi çalışmadığını hissediyorsanız, birkaç saatlik çalışma performansını aşağıdaki adımları düşünerek izleyebilir ve klimanızın tamire ihtiyacı olup olmadığına karar verebilirsiniz. Peki, klimanın tamire ihtiyacı olup olmadığı nasıl anlaşılır? 

  • Klimanın çok yavaş çalışıyor olması, 
  • Klimanın eski performansı ile ısıtamıyor ya da soğutamıyor olması, 
  • Klimanın çalışırken çok fazla ses çıkarması, 
  • Klimanın çalışırken kötü koku yayması, 

gibi durumlar ile karşılaşıyorsanız klimanızın tamire ihtiyacı vardır. Klima tamirinin işinde uzman klima tamircisi ya da yetkili servisler tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor. Tamir ücretinin çok ucuza gelmesi için klima tamirinden çok anlamayan bir kişi ile anlaşmanız halinde klimada ilerleyen dönemlerde çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor. O yüzden günlük hayatınızda sıklıkla kullandığınız klimanızın tamirini profesyonel firmalar aracılığı ile yaptırmanız gerekiyor.  

Klima Tamir Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Klimanızın bozulduğuna kesin olarak kanaat getirdiyseniz, yetkili bir servis ya da işinde uzman bir usta ile iletişime geçerek klima tamiri için fiyat alabilirsiniz. Genel olarak klima tamir fiyatları belirlenirken işçilik, arıza tespiti ve parça fiyatları ayrı olarak hesaplanmaktadır. Ancak bazı firmalar, müşteri kapasitesini arttırmak için arıza tespit işlemlerinden ücret talep etmeyebilir. Kendinize en uygun klima tamir fiyatlarına erişmek için farklı firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Peki, klima tamir fiyatları temel olarak nasıl belirleniyor? 

Klima tamirinde birbirinden farklı birçok kriter bulunmaktadır. Klima tamir işlemlerinde öncelikle hizmet alacağınız firma yetkilisinin bozulan klimayı inceleyerek arızayı tespit etmesi gerekiyor. Klima arıza tespit işlemleri klima servisi tarafından ek ücrete tabi tutulmaktadır. Genellikle klima arıza tespitinin 100 ila 150 TL arasında bir ücreti bulunmaktadır. Ancak yeni açılan klima servisleri ya da müşteri memnuniyeti ile işlerini arttırmak isteyen firmalar arıza tespiti için ücret almayabiliyor. Kurumsal firmalar yerine klima tamircisi ile anlaşarak arıza tespit işlemlerinin daha ucuza gelmesini de sağlayabilirsiniz. 

Klima tamir fiyatlarını etkileyen bir diğer kriter ise işçilik bedelidir. İşçilik bedeli genel olarak klimanızı tamir eden ustanın ya da firma personelinin 1 günlük emeğinin karşılığıdır. Bu ücret tüm firmalar tarafından alınmakla birlikte arıza tespit ve parça fiyatlarından bağımsız olarak talep edilmektedir. Klima tamirinin çok daha hızlı gerçekleşmesini istiyorsanız birden fazla klima servisi personelinin aynı anda tamire gelmesini talep edebilirsiniz. Ancak bunun gibi durumlarda maliyetler de artacaktır. Klima tamirlerinde işçilik ücreti de arıza tespit ücreti ile benzer şekilde 100 ila 200 TL arasında değişmektedir. 

Klima tamirlerinde işçilik ve arıza tespit haricinde, değişmesi gereken parçalar var ise tamir ücretine bu parçaların ücreti de eklenmektedir. Klimanın toplam tamir ücreti, değişen parçanın maliyetine göre artmaktadır. 

Klimalarda Değişen Parçaların Maliyetleri Nelerdir? 

Klimada farklı işlevlerde birçok eleman bulunuyor. Bu parçaların bazıları klimanın programlamasını ve elektrik bağlantılarını kontrol ederken, bazı parçalar ise soğutma sistemi ya da motorun çalışma düzenini etkilemektedir.  

Klimalarda elektronik kart değişim ve onarım ücretleri, sensör, valf ve switch gibi parçaların değişimi genellikle diğer parçalara göre daha uygundur. Bununla birlikte kullanıma bağlı hatalar ve elektrik sorunları da sadece işçilik bedeli alınarak giderilebilmektedir. Bunun gibi diğer parçalara göre daha uygun olan parça fiyatları için klima servisi ile iletişime geçerek alacağınız hizmet öncesinde detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Klimaların tamirinde diğer parçaların tamir ve değişimi ise genelde daha maliyetlidir. Bu parçalar klima içerisindeki daha kompleks sistemlerde yer almaktadır. Bu nedenle hem onarımı daha zor hem de parça maliyetleri daha yüksektir. Klima tamirinde kompresör ve kapasitör gibi parçaların değişmesi gerekiyorsa parça bedelleri klimanın btu (British Thermal Unit) kapasitesine bağlı olarak değişmektedir. Fiyatlar yaklaşık olarak 9 bin – 12 bin, 18 bin – 24 bin ve 36 bin – 48 bin btu kapasiteye sahip klimalar şeklinde 3 grupta incelenmekte ve btu arttıkça fiyatlar da artmaktadır. Ancak detaylı fiyat listesi için klima tamircisi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.  

Klimalarda arızalar klima tesisatı ile ilgili nedenler ile oluşmuş ve hiçbir parçanın değişmesine gerek yoksa sadece arıza tespit ve işçilik bedeli ödenmesi çoğu durumda yeterlidir.  

Klima Tamiri için Uzmanlarla İletişime Geçmek 

Klima tamiri için tercih edebileceğiniz farklı birçok firma bulunuyor. Çevrenizde yetkili servisler varsa, direkt olarak klima tamirinde bu servislere başvurarak sorunun çözümü için adım atabilirsiniz. Ancak yakınlarda klima servisi yoksa internet üzerinden sektörde hizmet veren binlerce farklı firmaya ulaşmanız da mümkün. Böylelikle evinizden hiç çıkmadan klima servisi ile iletişime geçebilir ve arıza tespit, işçilik ve değişmesi gereken parça var ise fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Klima tamiri sırasında yüksek maliyetlere girmek istemiyorsanız, farklı birçok klima servisi ile iletişime geçerek hepsinden fiyat talep edebilirsiniz. Değişmesi gereken parçalar genelde arıza tespit işleminden sonra belirlenmektedir. Bu yüzden genellikle klima tamirinin genel fiyatı, arıza tespit işleminden sonra belirlenmektedir. Ancak klima servislerinin birçoğunda değişecek fiyatların listesi önceden belirlenmiştir. Bu yüzden firmanın fiyat listesini inceleyerek hangi parçanın ne kadar maliyeti olacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.  

Klima Tamir İlanları ile Ustalar Size Ulaşsın 

Klima tamiri yaptırmak istiyorsunuz, ancak farklı firmalar ile iletişime geçerek fiyat almak sizi yoruyor mu? Ustala.com sayesinde ustaların direkt olarak sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Sistem üzerinden almak istediğiniz hizmet hakkında ilan açarak, sektörde hizmet veren firmaların size ulaşmasını sağlayabilir, böylece farklı firmalar ile iletişime geçmeden fiyat teklifi alabilirsiniz.  

Klima tamiri için açacağınız ilanın açıklama bölümüne, klimanızda görülen arızayı açıklamanız, doğru fiyat almanız için büyük önem taşıyor. Bu sayede ilanınıza gelen klima tamiri tekliflerinde, sadece işçilik ve arıza tespit ücretlerini değil aynı zamanda sorunun çözümü için gereken fiyatı da görebilirsiniz. İlanınıza gelen usta ve klima servisi teklifleri arasından kendinize en uygun olanı seçerek aklınızdaki tamir maliyetine yakın değerlere ulaşabilirsiniz.