Elektrik & Aydınlatma

Elektrik & Aydınlatma

Elektrik & Aydınlatma

Tüm Ustalar

Kayıtlı 2989 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Elektrik & Aydınlatma Firmaları

m&b elektrik

M&B ELEKTRIK

özçelik elektrik

huseyin aydin

Cengiz Keskin

yavuz cankurtaran

remzi karakoyun

Mustafa Oğuz

Orhan Aylen

Aylan Enerji

ibrahim Çetin

Şahıs olarak çalışıyorum.

Son gelen Elektrik & Aydınlatma talepleri

Led spot değişimi
Samsun / İlkadım
Yıldız tavan-Yatak odası
Zonguldak / Merkez
Yüksek bir yere sarkıt florasan lamba takılması 6 Adet
Diyarbakır / Kayapınar

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Elektrik & Aydınlatma ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Elektrik & Aydınlatma

Elektrik Aydınlatma İşlerinizi Rahatlıkla Yaptırın!

Elektrik aydınlatma ustalarına, Ustala.com ile ulaşın! Ustala.com’a girerek üyelik işlemlerinizi gerçekleştirin. Sonrasında elektrik aydınlatma işleriniz için ilanınızı verin. Böylece tecrübeli elektrik ustaları size ulaşabilir ve teklif verebilirler. Pratik ve basit bir site olan Ustala.com ile tüm işlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Aydınlatma, çoğu kez düşünüldüğü ve uygulandığı gibi, yeterince ışık yakarak karanlıktan kurtulma ve çevreyi süslemenin ötesinde belli bilimsel tekniklerin uygulanmasını gerektiren önemli bir iştir. Hayatımızın her alanına girmiş bulunmaktadır. Aydınlatma, önemli bir dekoratif argüman olarak kullanılmaktadır. Aydınlatma, uzun yıllardır gelişerek günümüzdeki halini almıştır. Bu teknik ekonomiden, sağlık sistemlerine birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Evlerinizin ve iş yerlerinizin de en önemli parçalarından biridir. Aydınlatma, bir alanı ışık kaynağı ile aydınlatmanın ötesindedir. İnsanın görsel algısı ve bu konudaki ihtiyaçları doğrultusunda bilimin temel ilkeleri göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

Kullanım Yeri Olarak Aydınlatmalar

  • İç aydınlatma, Bina ve yapı içerisinde yapılan aydınlatmalardır.
  • Dış aydınlatma, Bina ve yapıların dışındaki çeşitli ölçeklerdeki yapay aydınlatmalardır.
  • Evinizdeki aydınlatma işlerini tecrübeli elektrik ustalarına yaptırmanızı öneririz. Yanlış yapılan uygulamalar, can ve mallarınıza zarar verebilir.  
  • Aydınlatma sistemlerini yapılarda, farklı amaçlar için kullanabiliriz. Kullanım amaçlarına göre aydınlatma sistemleri aşağıdaki gibidir.

Fonksiyonel Aydınlatma

Evde, okulda, ofislerde, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, benzeri yapı ve makanlarda aydınlatma sistemleri birbirinden çok farklı ihtiyaçları karşılamaktadır. Elektrik ustalarının yaptığı sistemlerin bu ortamlarda konfor ve çeşitli hedefleri yerine getirmesi amaçlanmıştır. Elbette elektrik ustaları aydınlatma tesisatını yaparken bir Elektrik Mühendisinin projesini referans almak zorundadır. Bu nedenle aydınlatma ustaları elektrik projesi okuma kabiliyetine sahip olmalıdır. Tesisat çekilirken yapılacak ufak bir hata tüm elektrik sistemlerini olumsuz etkileyebilir.

Fonksiyonel aydınlatmada amaç şekilleri, renkleri ve tüm ayrıntıları düzgün bir şekilde görebilmektir. Tüm aydınlatma sistemleri insan gözüne zarar vermeyecek şekilde tasarlanmalıdır. Projelendirme yapılırken tüm detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.

Dekoratif Aydınlatma  

Farklı işlevlere sahip mekan ve çevre elemanlarının istenilen biçim ve renkte görünmesini hedefleyen aydınlatma sistemleridir. Bu sistemler yine bir Elektrik Mühendisi tarafından projelendirilir ve tecrübeli elektrik ustaları projeleri pratiğe döker. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus aydınlatma sistemleri yapılırken veya onarılırken elektrik enerjisi kesilmelidir. Elektrik ustalarının iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına dikkat etmesi gerekmektedir. Müşteriler olarak yanlış gördüğümüz yerlerde elektrik ustalarını uyarmalı ve işlerini rahatlatmalıyız.

Dekoratif aydınlatma, bir mağaza vitrini, lokanta, oteller, eğlence mekanları, peyzaj düzenlemeleri,  bina ve işyerlerinin dış cepheleri gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Böyle yerlerin göze hitap etmesi ve insanları kendine çekme amacıyla güzel gözükmesi gerekir. Aydınlatma sistemleri en çok kullanılan dekoratif unsurlardandır. Dekoratif aydınlatmada amaç cisimlerin tüm ayrıntılarını göz önüne sermektir. Daha çok estetik etkiler uyandırmayı amaçlar.

Vurgu Aydınlatması

Vurgu aydınlatmasında amaç obje veya objelere ışık yansıtarak dikkat çekmelerini sağlamaktır. En çok rastlanılan yerler bale, opera, tiyatro, konser ve eğlence mekanları gibi yerlerdir. Bu sistemler de yüksek aydınlık düzeyleri, renkli ışıklar, ışık ile şekillerin yansıtılması gibi aydınlatma aksesuarları kullanılır.

Aydınlatma Malzemeleri

Lambader, Estetik aydınlatma aparatlarıdır. Çok alan kaplamaz ve ışık verimi yüksektir, bu yüzden tercih edilir. Ayaklı lambalar olarak tabir edilmektedir.

Led aydınlatma, ledler oldukça düşük enerji sarfiyatına sahiptirler. Ampul ömürleri yüksek ve düşük güçlü aydınlatma elemanlarıdır. Elektrik ustalarından led aydınlatma hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tesisat çekilirken fikir alarak değişik aydınlatma dekorasyonları uygulanabilir. Evlerde genellikle yatak odalarında ve çocuk odalarında dekoratif olarak kullanılmaktadır.

Fiber optik aydınlatma, fiber optik aydınlatmada kablolar; cam fiber optik kablolar ve plastik fiber optik kablolar olmak üzere iki çeşit kullanılmaktadır. Fiber optik kablolar sadece ışık taşımaktadır. Elektrik akımı taşımazlar. Fiber optik aydınlatma, mağaza vitrinlerinde, galeri ve sergi alanlarında, tabela, yön levhalarında, yürüyüş yolları, havuzlar ve zemin aydınlatmalarında kullanılmaktadır.

Konutlarda Aydınlatma  

Konutlarda aydınlatma donanımının seçimi ve uygulanması hayati önem taşımaktadır. Konut içerisinde devam eden yaşama ilişkin faaliyetlere ve bu faaliyetlerin yürütüldüğü odaların kullanım amaçlarına bağlı olarak projelendirme yapılmaktadır. Elektrik mühendisleri tarafından çizilen projeler elektrik ustaları tarafından uygulanır. Ayrıca aydınlatma problemleri elektrik ustaları tarafından giderilmektedir. Evinizde ve binalarınızda aydınlatma işlemlerini mutlaka tecrübeli elektrik ustalarına ve ekiplerine yaptırmalısınız. Bu alanda uzman mühendis ve elektrik ustalarına sahip firmalar Ustala.com’a vereceğiniz ilanlara teklif verebilirler.

Konut Dışı Binalarda Aydınlatma

Konut dışı binaları iki gruba ayırabiliriz. Bunlardan ilki ticari faaliyet gösteren ofisler, oteller, işyerleri, alışveriş merkezleri ve diğer ticari amaçlı binalardır. İkinci grupta ise sosyal amaçlı kullanımda olan binalar bulunmaktadır. Bunlar hastaneler, spor salonları, eğitim kurumları ve ibadethaneler olabilir. Bu tip yerlerde aydınlatma ve elektrik tesisatları belirli yönetmelikler çerçevesinden tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Anlaştığınız elektrik ustalarının uygulamaları projeye göre yapmasını mutlaka belirtmelisiniz.

Endüstriyel Aydınlatma

Mal ve hizmet üretimi yapılan alanlarda uygulanmaktadır. Maliyeti yüksek aydınlatma sistemleri arasında yer alır. Nedeni ise sürekli üretim yapılan yerlerde aydınlatma tesisatının devrede olması ve yüksek ışık kalitelerine sahip olma gerekliliğidir. Üretim yapılan tesisin ihtiyaçlarına göre yönetmelikler çerçevesinde aydınlatma tasarımı yapılır ve elektrik ustaları tarafından uygulanır. Bu tip yerlere örnek, petrol ofisleri, santraller, havalimanları, raylı sistemler, metro istasyonları ve benzeri yerlerdir.

Acil Aydınlatma Sistemleri

Binalarınıza acil aydınlatma sistemleri yaptırmak isteyebilirsiniz. Acil aydınlatma sistemleri elektrik kesintilerinde devreye girecek şekilde tasarlanmıştır. Pil destekli, ups destekli veya bağımsız şekilde çalışabilen sistemlerdir. Özellikle deprem, yangın gibi felaketler sırasında can güvenliğiniz için önemli olacaktır.

Günümüzde çok çeşitli aydınlatma malzemeleri geliştirilmiştir. Kullanım amacına göre birçok alternatifi değerlendirebilirsiniz. Aydınlatma da yüzeyler, tavan yüksekliği, pencere boyutları ve evin güneş alıp almaması gibi birçok unsura bağlı olarak malzeme kullanımı ve tasarımlar değişebilir. Aydınlatma tesisatlarının gerekli yönetmeliklere sadık kalınarak yapılması gerekir. Can güvenliğiniz için güvendiğiniz tecrübeli firmalar ve elektrik ustaları ile çalışmalısınız.

Akıllı Aydınlatma Sistemleri

Günümüzde gelişen teknoloji aydınlatma sistemlerinde de etkisini fazlasıyla göstermektedir. Akıllı aydınlatma sistemleri ile cep telefonlarınız veya kumanda yardımıyla aydınlatma elemanlarınızı kontrol edebilirsiniz. Akıllı aydınlatma sistemleri güneşin doğuşu veya batışı gibi sizin ayarlayacağınız saatlere göre çalışabilir. Akıllı aydınlatma sayesinde enerji verimliliğinde büyük bir artışa gidilebilir. Dünyamızın enerjisi tükenirken bu tip teknolojiler olumlu yönde fayda sağlamaktadır. Akıllı aydınlatma sistemleri hem iç hem dış mekanlarda pratik olarak kullanılabilir. Aydınlatma armatürlerine bağlanan kontrol üniteleri ile uzaktan kontrol sağlanmaktadır. Akıllı aydınlatma sistemleri ile enerji tasarrufu sağlanabilmektedir.

Elektrik Ustaları Müşteri Bulmak Artık Çok Kolay!

Elektrik ustaları, Ustala.com’a girerek yeni bir üyelik oluşturabilir ve müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Konumunuzda bulunan müşterilere teklif vererek müşteri arama zahmetinden kurtulun! Ustala.com, birçok müşteriye kısa sürede erişim sağlamanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca sürekli müşteriler kazanarak uzun vadeli bir kazanç elde etme şansınız olacaktır. İşinizi rahatlıkla yapabilmenin adresi Ustala.com.com!