Elektrik Tesisatı Tamiri

Elektrik Tesisatı Tamiri

Elektrik Tesisatı Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 252 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Elektrik Tesisatı Tamiri Firmaları

metin yamac

Engin Kaymakçı

Adem Bey

ferdi semerci

Emre karcı

Tayfun Altuntaş

Her türlü elektirk işleriniz sorunsuz SONLANDIRILIR.

Fatih ÖZDEMİR

BURAK AKBAŞ

ercan tascioglu

Son gelen Elektrik Tesisatı Tamiri talepleri

Karşı kaldırımda bulunan ayedas trafosundan Müstakil evimin kapısına kadar elektrik hattı çekilecek. 4/16 Lil antigron kablo elimizde mevcuttur. Saat ve pano takılacak ve 3/5 metre kadar kablo için kazı yapılacak.
İstanbul / Kartal
Ev elektrik tesisatı kırmadan yenilenecek ve topraklama çekilecek saat ten daire ye ve daire icu
Yalova / Merkez
Elektirik tesisat cekimi
İstanbul / Kağıthane

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Elektrik Tesisatı Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Elektrik Tesisatı Tamiri

Elektrik Tesisatı Nasıl Yapılır? 

Ev ve iş yeri tesisatını yenilemek ya da yeni yapılan bina için sıfırdan elektrik tesisatı çektirmek isteyenlerin, sektörde tecrübeli ve detaylı çalışan firmalar ile iletişime geçmesi gerekiyor. Yaptıracağınız tesisat işlemleri için herhangi bir usta ya da firma ile anlaşmadan önce proje planlamasını yaptırmanız ve detaylı analizler üzerinden çalışmanız büyük önem taşıyor. Peki, elektrik tesisatı projesi için firma seçimi nasıl yapılmalıdır, nelere dikkat edilmelidir? 

Elektrik Tesisatı Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Elektrik tesisatı fiyatları tesisat çekilecek bölgede yapılması gereken işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar yaptıracağınız firmaya ve ustaya göre de değişiklik gösterebilirken, uzman firmalar ve mühendisler ile çalışmak her zaman avantaj sağlayacaktır. Peki, elektrik tesisatı fiyatları belirlenirken hangi detaylara dikkat edilmelidir? 

Elektrik Gücü Nedir? 

Ülkemizde elektrik tesisatlarında çekilen güç tipi iki gruba ayrılmaktadır. 220V elektrik gücü çeken tesisatlar ev tipi olarak adlandırılırken, 360V elektrik gücü çeken tesisatlar sanayi tipi olarak adlandırılmaktadır. 

Elektrik tesisatı projesi sırasında hangi tesisata ihtiyacınız olduğunu iyi belirlemeniz, ilerleyen zamanlarda yaşayabileceğiniz problemlerin önüne geçmenizde faydalı olacaktır. 220V elektriğin yetmeyeceği durumlarda çekilecek elektrik tesisatının 360V olması gerekiyor. Elektrik tesisatında yanlış güç kapasitesinde seçim yapılması gibi durumlarda, tesisat hem ihtiyaçlarınızı karşılamayacak hem de kullandığınız elektrikli aletlerin bozulmasına neden olacaktır.  

Elektrik devresinde 220V ile çalışan cihazlara 360V vermek, cihazların bozulmasına ya da aşırı yüklemeye bağlı olarak daha ciddi sorunlara yol açacağı için canınıza da zarar gelme ihtimali bulunuyor. Farklı güçlerde elektrik tesisatı çektirmenin ise farklı maliyetleri bulunuyor. Detaylı elektrik tesisatı fiyatları için firmalardan destek alabilirsiniz. İhtiyacınız olan elektrik tesisatına karar verdikten sonra projenin tasarım aşamasına geçebilirsiniz. Elektrik tesisatı yenileme fiyatları ise sıfır tesisatlar ile farklılık göstermektedir. 

Elektrik Tesisatında Proje Tasarımının Önemi 

Doğru proje seçimi elektrik tesisat işlemlerinin temelini oluşturuyor. Küçük ve basit işler için proje tasarlamaya gerek olmasa da genel olarak yapılacak tüm elektrik tesisatlarında işlem öncesinde projeye ihtiyaç duyuluyor. Projeye ihtiyacı olan elektrik tesisatlarında, fiyatlara proje fiyatları da eklenmektedir. Bu yüzden daha düşük kapasiteli ve basit elektrik tesisatlarını yenileme işlemlerinde proje tasarlamak maliyetleri gereğinden çok daha fazla arttıracaktır. 

Proje tasarım aşaması yeni binaya yapılacak elektrik tesisatlarında olduğu kadar elektrik tesisatı yenileme çalışmalarında da önemlidir. Yenileme işlemi uygulanacak tesisatın tüm tasarımı gözden geçirilmeli ve eski tesisatın kullandığı ölçülere uygun ölçülerde kablolar ve fişler kullanılmalıdır. Projesi tam olarak planlanmadan başlanan elektrik tesisatı işlemlerinde ilerleyen dönemlerde malzeme ve hat uyuşmazlığına bağlı olarak ek masraflar çıkma ihtimali yüksektir. Bu yüzden elektrik tesisatı projesi detaylı analizlerle hesaplanmalı ve bunun ardından işlemlere başlanmalıdır. 

Elektrik Tesisatı Nasıl Yenilenir? 

Elektrik tesisatının yenilenmesi işlemleri genellikle sıfır hat çekilmesinden çok daha masraflıdır. Yeni hat çekilecek olan konutta daha önceden bir elektrik hattı olmadığı için, tesisatı yapacak usta elektrik kablolarını çeker. Bu kabloları ise anahtar, priz ya da kablonun bağlanacağı cihaza bağlar. Ancak elektrik tesisatı yenileme işlemlerinde halihazırda kullanılan ve eskimiş elektrik tesisatının önce tamamı sökülür. Ardından sökülen tesisatın geçtiği bölgeler temizlenir ve yeni hat çekilmek için uygun hale getirilir. İşçiliğin çok daha yüksek olduğu tesisat yenileme işlemlerinde işçilik ücretleri ciddi şekilde artmaktadır.  

Elektrik Panolarının Yerleştirmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Elektrik panoları, elektriğin konut tesisatına ya da ortamdaki sistemlere verilmesini sağlayan iletim aracıdır. Çoğu apartman ve konutta küçük elektrik sayaç panosu kullanılmaktadır. B panoların içerisinde ise sigorta, elektrik sayacı, zil trafosu, merkezi otomatik kesici ve merdiven otomatiği bulunmaktadır. Elektrik panoları, binada bulunan konut sayısına bağlı olarak firmalar tarafından özel üretilmektedir. Peki, elektrik panoları yerleştirilirken nelere dikkat edilmelidir? 

  1. Kullanacağınız elektrik panosunun ısıya dayanımının yüksek olması gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında artan sıcaklarla birlikte panonun da ısınması ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bununla birlikte elektrik panolarının yangına karşı dayanıklı malzemeden üretilmesi de büyük önem taşıyor. Bina ya da konutta yangın çıkması durumunda, yangının elektrik panosuna da sıçraması ciddi sorunları beraberinde getirmektedir. 
  1. Elektrik panosunun montajı yapılacak bölgenin rutubetten uzak olması büyük önem taşıyor. Bununla birlikte panoya kesinlikle su girmemeli ve ortamda nem düşük olmalıdır. Panonun bulunduğu alanın rutubetli ve nemli olması, pano içerisinde kullanılan malzemelerin zamanla çok daha kolay paslanmasına neden olacaktır. Bu da elektrik panosunun kullanım ömrünü ciddi şekilde azaltarak beklenmeyen zamanlarda yüksek masraflar çıkartmaktadır. 
  1. Elektrik panosu içerisinde kullanılan kablolar ve diğer aletler montaja uygun derinlik ve büyüklükte üretilmelidir. Pano montajı çok daha zor olacak formlarda üretilmesi durumunda yeni tesisat ya da elektrik tesisatı yenileme işlemlerinde usta masraflarında ciddi artışlar yaşanmaktadır. 

Elektrik Tesisatı Yenileme Fiyatını Düşürmek için Tavsiyeler 

Evinizde bulunan elektrik tesisatının yenilenmesi gerekiyorsa, vereceğiniz ufak kararlar sayesinde usta ve malzeme masraflarını azaltabilirsiniz. Peki, elektrik tesisat işlemlerinde maliyet azaltmak için neler yapılabilir? 

  • Elektrik tesisatı fiyatları genel olarak firmadan firmaya değişmektedir. Elektrik tesisatı yaptıracağınız bölge için farklı birkaç firmadan fiyat alabilir ve bu fiyatları karşılaştırarak en uygun firma ile çalışabilirsiniz. Tesisat yenileme ve yeni tesisat işlemleri için alacağınız fiyatlar ile birlikte firma ya da usta tarafından verilen hizmetleri de karşılaştırarak kendinize bir fiyat – performans analizi çıkarabilirsiniz. 
  • Elektrik tesisatı çekme işlemlerinde geçerli olmasa da eski hattın yenilenmesi işlemlerinde çalışacak ustaya yardım etmek maliyetleri hafif de olsa azaltacaktır. Elektrik tesisatı yenileme işlemleri sırasında çalışan ustalar genellikle saatlik ücret talep etmektedir. Ustanın tesisat ile uğraştığı ne kadar fazla ise ödemeniz gereken tutar da o kadar artacaktır. Elektrik hattı yenileme işlemlerinde, öncelikle eski hattın sökülmesi ve sökülen hattın temizlenmesi gerekmektedir. Kendinize zarar vermeyecek düzeyde elektrik tesisatını söküp, temizliğe başlayarak ise zamandan tasarruf ederek maliyetleri düşürebilirsiniz.  
  • Elektrik tesisatı yenileme ve yeni hat çekme işlemlerinde genellikle yüksek malzeme fiyatları göz korkutmaktadır. Elektrik tesisatı yenileme işlemlerinde ödenen ücretin yaklaşık %45’i malzeme fiyatıdır. Tesisat yenileme projesinin tasarımının ardından usta ya da firma malzemeleri temin ederek işe başlar. Malzemeler genellikle firma tarafından alınırsa fiyatlarına çok dikkat edilmez, çünkü müşteri tarafından verilecektir. Ancak ihtiyaç olan tüm malzemelerin sizin tarafınızdan alınması ciddi şekilde azaltmaktadır. Elektrik tesisat firması ile anlaştığınız prensibin aynısını, tesisat yenileme için gereken malzemeleri alacağınız firmalara karşı da tekrarlamanız gerekiyor. Malzeme satın alırken farklı firmalardan fiyat teklifleri alarak en uygun fiyatlara malzemeleri satın alabilirsiniz. 

Elektrik Tesisatı Fiyatları 

Elektrik tesisatlarının, her ne kadar siz elektrik ve elektrik devreleri ile ilgili olursanız olun işinde profesyonel bir firma ya da usta tarafından yapılması gerekiyor. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken işin büyüklüğü ve projenin iş yüküne bağlı olarak maliyet değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak fiyat aralığı belirlidir. Sıfır hat döşeme fiyatları genellikle 7 bin ile 14 bin TL arasında değişmektedir. Duvar dışı kablolardan oluşan eski elektrik hattının yenilenme işlemi için yaklaşık 4,5 bin ile 8 bin TL alınırken, duvar içi kablolardan oluşan elektrik hattının yenilenme ücreti 5 bin ile 9 bin TL arasındadır. Ancak fiyatlar kullanılması gereken malzemelere, ustanın işçilik ücretine ve gerekli zamana göre değişiklik göstermektedir. 

Müşteriler İlk Sizi Bulsun

Elektrik tesisatı konusunda ustalığınızı konuşturun. Ustala.com arasındaki binlerce usta arasında yerinizi alarak müşterinize en hızlı şekilde yardımcı olabilirsiniz. Kaliteli hizmet anlayışını sunacağınız uygun fiyatlı tekliflerle ilk tercih edilen siz olabilirsiniz.