Uydu Kurulum & Bakım

Uydu Kurulum & Bakım

Uydu Kurulum & Bakım

Tüm Ustalar

Kayıtlı 79 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Uydu Kurulum & Bakım Firmaları

özgür Yıldırım

yıldırım elektronik olarak yılların verdiği. tercübeyle uygun ve garantili işçilik

Tufan Adıgüzel

tolga çapacı

Emre karcı

Hüseyin Doğan

15 yıldır profesyonel olarak uydu sistemleri konusunda tecrübeye sahip biriyim. hızlı ve garantili ç

YÜCEL AKSOY

hakan aydın

25 yıldır sektörde kalitesini kanıtlamış tecrübeli teknik ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize h

Ömer celik

emrah çam

Elektrik elektronik güvenlik bilişim Üst düzey teknoloji hizmeti

Son gelen Uydu Kurulum & Bakım talepleri

65C728 televizyonum kanal değiştirirken bazı kanallar arası geçişlerde sinyal yok yazıyor. 10 sn sonra veya home tuşuna basıp tekrar giriş yaptığımda sinyalli buluyor. evimdeki harici alıcıda bu sorun yok. sinyal gücü %80 üzeri. televizyonu servis götürdü ve onların uydu sisteminde bu sorun yok. Bu arızanın giderilmesi
Ankara / Keçiören
duvar da televizyon a bağlamak için kablo girişi var ama sinyal vermiyor
İstanbul / Zeytinburnu

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Uydu Kurulum & Bakım ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Uydu Kurulum & Bakım

Uydu Kurulum & Bakım Ustaları

Uydu kurulum işlerinizi Ustala.com’a ilan vererek kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirin ve ilanınızı verin. Uydu kurulumu ustası ilanınıza teklif versin ve anlaştıktan sonra işlerinizi kolaylıkla halledin! İşleriniz hızlı ve güvenli bir şekilde hallolduktan sonra televizyonunuzu zevkle izleyebilirsiniz.

Uydu alıcılar televizyonlarımızın vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Uydulardan yeryüzüne gelen mikrodalga sinyallerin LNB yardımıyla uydu alıcısına ulaşması sonucunda, ulaşan sinyaller alıcı tarafından işlenerek görüntülere çevrilmektedir. Geliştirilen ilk uydu alıcılar analog uydu alıcılardı. Gelişen teknoloji beraberinde dijital uydu alıcıların yaygınlaşmasını sağlamıştır. Sonrasında ise dijital HD uydu alıcılar piyasadaki yerini almaya başladı. Uydu kurulum işleri birçok insana zor gelmektedir. Ustala.com’a ilan vererek uydu kurulum işlerinizi rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Yeni nesil uydu alıcıları iki gruba ayırabiliriz. SD uydu alıcısı, standart yayın formatında olan yayınları almanızı sağlayan uydulardır. HD uydu alıcıları ise yüksek çözünürlüklü yayınları almanızı sağlamaktadır. Elbette bu yayınları izleyebilmeniz için televizyonunuzun da yüksek çözünürlüklü yayınlara uygun olması gerekmektedir.

Uydu Kurulumu Nasıl Yapılır?

Uydu kurulumundan yüzeysel olarak bahsedeceğiz. Ancak hata yapmamak adına iyi bir uydu kurulum ustası ile anlaşmanız faydalı olacaktır. Ustala.com’da tecrübeli uydu kurulum ustalarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kurulum işlemini gerçekleştirmek için öncelikle kurulum menüsü açılmalıdır. Bu menüye uydu alıcısının ana menüsünden erişilebilir. Menü tuşuna basıldıktan sonra ana menüden kurulum menüsü bulunmalıdır. Karşılaşılan ekranda uydu kurulum bölümüne girilmesi gerekiyor. Otomatik ve manuel olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler üzerinden kanalların frekans parametreleri girilmelidir. Bunlardan sonra uydu anteni kablosu cihaza bağlanmalıdır. Günümüzde kimi televizyonlarda uydu alıcısı içinde olmaktadır. Ancak böyle durumlarda da ayarların yapılması gerekmektedir.  Uydu kurulumu yapılırken, uydu alıcısını televizyona bağlamak için 4 farklı kablo kullanımı mevcuttur. Bu girişler, SCART, HDMI, COMPONENT ve RGB’dir.

Kanal arama ve kanal tarama olarak iki farklı seçenekle karşılaşılabilir. Bu seçenekler uydu alıcısının markasına göre değişmektedir. Ayarlardan otomatik güncelleştirmeler açılmalıdır. Uydu kurulumu zor ve zahmetli olabilir. Bu nedenle tecrübeli bir uydu kurulumu ustası ile anlaşmanızda fayda vardır. Uydu kurulurken yapılan hatalar sizi çıkmaza sokabilir ve başınızı ağrıtabilir. İşi bilen biri kolaylıkla uydunuzu kurabilir. Kurulum sonrası televizyonlarınızı izlerken keyif yapabilirsiniz.

Kurulumu sonrasında zamanla sıkıntılar yaşanabilir. Böyle durumlarda uydu tamiri yapılmalıdır. Ustala.com’a ilan vererek problemleri çözebilirsiniz.

Uydu Arızaları Nelerdir?  

Uydu Alıcısı Çalışmıyor

Öncelikle elektrik bağlantısı kontrol edilmelidir. Yerinden çıkmışsa takılmalıdır. Bağlantı sağlandığında uydu alıcınız çalışmıyorsa bir sorun olabilir. Böyle durumlarda ilan vererek uydu tamiri yapan bir usta veya servise göstermelisiniz.

Uydu Kumandası Çalışmıyorsa

Uydu kumandanız çalışmıyorsa, öncelikle uydu alıcısının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bazı kumandalarda akıllı kumanda özelliği bulunmaktadır. Ancak arıza durumlarında kumandalar çalışmayabilir. Uydu alıcınızın markasına göre belirli işlemleri uygulamalısınız. Kumanda hala çalışmıyorsa uydu tamiri servisine göstermeniz gerekebilir.

Uydu Alıcısı Çalışıyor Ama Görüntü Yok!

Uydu alıcınız çalışıyor ancak görüntü alamıyorsanız öncelikle kablo bağlantıları kontrol edilmelidir. Uydu alıcısının arkasındaki girişler HDMI, SCART, DVI, COMPANENT gibi noktalar kontrol edilmelidir. Yerine tam oturmayan kablolar düzgün takılmalıdır. Aynı şekilde televizyon arkasındaki girişlerde kontrol edilmelidir. Esnek ve yerleşmemiş kablolar düzgünce takılmalıdır. Girişlerde sıkıntı yok ancak hala görüntü alamıyorsanız televizyon kumandasından kaynak seçimi yapılmalıdır. Bu tuşlar televizyonun marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Cihaz hangi girişe bağlı ise o giriş seçilmelidir. Sorun devam ediyorsa uydu tamiri servisi ile iletişime geçilmelidir.

Ekranda Takılma ve Donmalar Oluyorsa  

Ekranda takılma ve donma gibi sorunlar olursa, sinyal problemleri olabilir. Çanak anteniniz ayarsız olabilir, kablo bağlantıları yetersiz veya zarar görmüş olabilir, uydunun takılı olduğu priz arızalı olabilir, diseqc switch arızalı olabilir ve uydu alıcısı tuner arızaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Evinizde bulunan kablo bağlantılarını kontrol etmelisiniz. Sorun devam ediyorsa uydu tamiri servisine göstermelisiniz.

Kanal İsimleri Görünüyor Fakat Sinyal Yok Diyorsa

Bu sorunda sinyalden kaynaklanıyor olabilir. Uydu anteni ayarsız olabilir, uydu prizi arızalı olabilir ve anten kablosunda kopukluklar meydana gelmiş olabilir. Evinizdeki kablo bağlantıları kontrol edilmelidir. Sorun çözülmedi ise, uydu tamiri servisi ile iletişime geçilmelidir.

HD Cihazlarda Görüntü Kalitesi Problemi  

Uydu alıcınızın çözünürlük ayarları kontrol edilmelidir. Kalitesiz HDMI kabloları görüntü kalitesini düşürebilir. HDMI kabloları standart özelliklerde olmalıdır. Kaliteli görüntüler için kalitesi kabloları kullanmalısınız. Hangi HDMI kablosunun ihtiyaçlarınızı karşılayacağını uydu kurulum servislerinden öğrenebilirsiniz.

Görüntü Yeşil ya da Kırmızı Oluyorsa

Uydu alıcısı SCART kablo ile bağlıyken kablo yerinden çıkmış veya zarar görmüş olabilir. HDMI kablo ile bağlı ise HDMI kablosunda sorun olmuş olabilir. Kontrol edilerek uydu tamiri servisine ulaşım sağlanmalıdır.

Bazı Kanallarda Görüntü Alınamıyorsa

Uydu alıcısının frekans listesi eski olabilir. Frekansların güncellenmesi gerekmektedir. Uydu tamiri ustası tüm ayarları sizin için uygun fiyata yapacaktır. Sinyal seviyelerindeki azalma için kablo bağlantılarını kontrol edecek ve gerekli düzeltmeleri yapacaktır. Ustala.com’a ilan vererek uydu problemlerinizi halledebilir, televizyonlarınızı keyif alarak izlemeye devam edebilirsiniz. Ustala.com ile yeni nesil müşteri deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Arızalarla kendiniz uğraşırsanız daha büyük problemlere yol açabilirsiniz. Bu durum daha fazla maliyet demektir. Arıza karmaşık ve içerisinden çıkılmaz bir halde ise mutlaka uydu tamiri servisleri ile iletişime geçmelisiniz.  

Uydu Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

Uydu tamiri ve uydu kurulum fiyatları çeşitli parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Kullanılacak uydu alıcısının markası, kablo bağlantılarının kalitesi, kurulum süresi, müşteri talepleri ve işçilik ile değişmektedir. Ayrıca arıza durumlarında, arızanın büyüklüğü, onarım süresi, değiştirilecek veya onarılacak malzemenin fiyatı gibi parametreler ücreti belirlemektedir. Ancak uydu alıcısındaki sorunları kendiniz bulmaya çalışırsanız daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Bu nedenle Ustala.com üzerinden tecrübeli uydu tamiri ustalarına ulaşmanız faydalı olacaktır.  

Uydu Tamiri ve Kurulumu Firmalarından Beklenenler

Uydu tamiri ve uydu kurulum firmalarından beklenen özelliklerden bahsedeceğiz. Uydu kurulum firmaları, müşteri taleplerini dikkatle dinlemeli ve değerlendirmelidir. Uydu anteninin nereye takılacağı müşteri isteklerini de dikkate alarak belirlenmelidir. Uydu alıcısı ve bağlantıları eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Müşteriye belirtilen süre içerisinde uydu kurularak teslim edilmelidir. Kurulum sonrası hizmetler yerine getirilmelidir. Müşteri memnuniyeti daima ön planda tutulmalıdır.

Müşteriler ise uydu kurulumu yaptırırken firmanın yetkili olup olmadığını kontrol etmelidir. Personelden var ise yetki belgeleri istenebilir. Kurulum sonrası gerçekleşecek sorunlar, servise bildirilmelidir. Kurulum sonrası personelden kullanım hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Uydunun kullanım kılavuzu ve garanti belgesi mutlaka kontrol edilmelidir. Uydu alıcısının kullanım koşulları okunarak kullanıma devam edilmelidir.

Uydu tamir ve uydu kurulum servisleri, müşterilerinize ulaşmak artık çok kolay! Ustala.com’a üye olabilir, müşteri ilanlarını inceleyerek size uygun ilanlara teklif verebilirsiniz. Böylece daha fazla müşteriye daha kısa ve maliyetsiz şekilde ulaşabilirsiniz. Kazançlarınızı arttırarak, sürekli müşteri havuzunuzu genişletebilirsiniz. Dijitalleşen dünyada sizlerde yerinizi alın! Müşteri memnuniyeti için doğru adres Ustala.com!