Televizyon Tamiri

Televizyon Tamiri

Televizyon Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 31 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Televizyon Tamiri Firmaları

özgür Yıldırım

yıldırım elektronik olarak yılların verdiği. tercübeyle uygun ve garantili işçilik

vedat yıldırım

mehmet akif ataman

vizyon elektronik

bayram çuhadar

ismail şirin

halit

mahmut gozuacik

ercan arik

ercan arik

Son gelen Televizyon Tamiri talepleri

Ekran degisimi
İstanbul / Sultangazi
51 ekran tüplü arçelik tv görüntü yok ses var yıldırım belediyesinin üstünde oturuyoruz aracım yok evde tamir erebilecekseniz arayin
Bursa / Yıldırım
televizyon tamiri televizyon ses var görüntü yok sorunu televizyon panel onarımı televizyon kart tamiri televizyon led değişimi beyaz eşya elektronik kart tamiri.

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Televizyon Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Televizyon Tamiri

Televizyon Arızalarını Hemen Çözün!

Televizyonlar hayatımızın değişmez birer parçası haline gelmiştir. Günümüzün ve akşamlarımızın vazgeçilmez zaman geçirme araçlarındandır. Ancak eskiyen televizyonlar zamanla arıza çıkarabilir. Arızalanan televizyonları iyi bir televizyon tamircisine götürmelisiniz. Ustala.com ile en iyi tv tamircilerine ulaşmanız mümkündür. Siteye girerek üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra ilan verebilirsiniz. Verdiğiniz ilanlara en iyi tv tamircileri teklif verecektir. Aralarından anlaştığınız televizyon tamircisine, televizyonunuzu teslim edebilirsiniz.

Televizyonlarınızda çeşitli arızalar meydana gelebilir. Televizyon, uzak anlamına gelen tele ve görmek anlamına gelen vizyon kelimelerinden oluşmaktadır. Ses ve görüntüleri elektrik sinyallerine çevirir ve vericiler yardımıyla iletir. İletilen bu sinyaller televizyona geldiğinde, alıcı aracılığıyla tekrar ses ve görüntüye çevrilir. Detaylara girecek olursak ekran üzerinde milyonlarca nokta bulunmaktadır. Gelen sinyaller bu noktalar üzerinde işlenmektedir. İnsan gözünün seçemeyeceği hızda hareket ederek görüntüleri oynatır. Verici denilen aygıtlar, kamera ve antenlerdir. Alıcı dediğimiz aygıtlar ise televizyon ve radyo alıcılarıdır. Bu araçların herhangi birinde zamanla arızalar meydana gelebilir bu durumda iyi bir televizyon tamircisine göstermeniz gerekmektedir.

Kameralarda bulunan tüpler görüntüleri elektrik sinyallerine dönüştürmektedir. Radyo vericileri ise ses sinyallerini elektrik sinyallerine dönüştürmektedir. Belli bir frekansta, bu elektrik sinyalleri vericilere iletilir, elektrik sinyalleri, televizyondaki tüpler yardımıyla görüntüye dönüştürülür. Radyolarda ise sinyaller sese dönüştürülmektedir. LCD ve LED televizyonlarda aynı mantıkta farklı yansıtma sistemleri kullanılmaktadır. LCD’lerde iki polarize cam arasındaki sıvı kristaller arkadaki özel floresandan gelen ışığı yansıtarak yapmaktadır. LED televizyonlarda ise dizi ledler yapmaktadır.

Televizyonlarda Meydana Gelen Arızalar  

Televizyonlarda Çalışma İbaresi Yok

Eğer televizyonunuzun fişi takılı ve sigortaları atmamışsa, muhtemelen elektrik dalgalanması nedeniyle board denilen tv besleme kartında sorun meydana gelmiş olabilir. Bu sorunu çözmenin tek yolu iyi bir televizyon tamircisine arızayı göstermek olacaktır. Ustala.com ile ilan vererek tv tamircilerinden teklif alabilirsiniz. Size en uygun televizyon tamircisini seçerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Anakart Arızaları

Anakart, televizyonun en önemli parçasıdır. Tüm işlemler anakart tarafından yönetilmektedir. Televizyona gelen komutlar bu sistem yardımıyla iletilir ve televizyonun düzgün çalışması sağlanır. Anakart arızaları, bu komut ve işlev koordinasyonunun bozulmasına neden olacaktır. Bu nedenle televizyonunuz düzgün çalışmaz hatta muhtemelen tüm işlevlerini yitirecektir. Kumandadan alınan komutlar algılanamayacaktır. Anakart bozulduğunda sistem gerilim dengesi de bozulmaktadır. Bu durum led ampul gibi iç sistem parçalarının aşırı gerilimlere maruz kalmasına ve arızalanmasına neden olabilir.

Anakart değişimleri ise oldukça masraflı işlemlerdir. Bunun yanında anakart değişiminde kaydedilmiş tüm işlemler silinecektir. Bu nedenle anakart bozulmalarına karşı önlem almak faydalı olacaktır. Bozulan kartlar iyi bir televizyon tamircisine gösterilerek çözüm yolları aranabilir. Ana kart arızalarını engellemek için televizyonlarınızı nemli ve tozlu ortamlardan uzak tutmanız gerekmektedir. Nem ve toz televizyon üzerindeki anakartın bağlantı noktaları arasında kısa devreye neden olabilir. Anakart yanmasının en büyük sebeplerinden biri voltaj dengesizliğidir. Anakart üzerine yüklenen aşırı gerilimleri regüle etme gücüne sahip değildir. Bu tip arızalarla karşılaştığınızda hemen ilan vererek iyi bir televizyon tamircisine göstermelisiniz.

Televizyonlarda Görüntü Arızaları

Ekran görüntülerinde yatay ve dikey ekran çizgileri ile karşılaşılabilir. Bu arızaların birden fazla nedeni olabilir. Televizyonunuzu silerken ekran içerisine sıvı kaçması bu nedenlerden biridir. Temizlik esnasında ekran silinirken elektronik sistemlere su teması meydana gelebilir. Aşırı ısınmalar, televizyon ekranınızın zarar görmesine neden olabilir. Televizyonu direk güneş ışığına maruz bırakmak veya kalorifer gibi ısıtma sistemlerinin çok yakınında bulundurmak ekran arızalarına neden olabilir. Bunların yanında nadiren de olsa üretim hataları nedeniyle zamanla arızalar meydana gelebilir. Ekran arızalarında iyi bir televizyon tamircisi ile anlaşarak sorunların kaynağına ulaşabilir ve çözüm arayabilirsiniz.

Ekran arızalarında en çok rastlanan arızalardan biri ise darbe kaynaklı arızalardır. Televizyon ekranlarınız kırılgan bir yapıya sahiptir. Yaklaşık 2 mm kalınlığında olan ekranlar kolayca kırılabilir. Güç ışığını yanıyorsa ve ekran açılmıyorsa, bağlantı noktalarında bir sıkıntı meydana gelmiş olabilir. Ayrıca bölgesel ve tamamen kararmalar meydana gelebilir. Zamanla led ampuller ömrünü doldurabilir ve çalışmaz duruma gelebilir. Bu durumda Ustala.com üzerinden tecrübeli tv tamircilerine ulaşarak ledlerinizi değiştirebilirsiniz. Bu tip arızalarda kararan ekranların yanında mor ekranlar ile de karşılaşılabilir. Ekranda darbe nedeniyle lekeler oluşabilir. Bu durum darbenin geldiği noktada ekran ledlerinin zarar görmesinden kaynaklıdır. Televizyonunuz led veya lcd panel değişiminden sonra eski görüntüsüne kavuşacaktır. Televizyon ekran değişiminde önemli noktalardan biri orijinal parçaların kullanımıdır. Müşteri tercihine göre yan sanayi malzemeler kullanılabilir ancak aynı verimi vermeyeceği bilinmelidir. Televizyon tamircisi sizlere malzeme seçimi konusunda gerekli desteği verecektir.

Diğer Televizyon Arızaları

Televizyonlarda 4 adet çıkış devresi kullanılmaktadır. Bunlar ses çıkışı, düzey saptırma çıkışı, yatay saptırma çıkışı ve video çıkışıdır. Ses hariç tüm çıkışlar görüntü ile ilgilidir. Bu nedenle televizyon arızalarının yüzde 80’e yakını ekrana etki etmektedir. Ekran değişikliklerine bakılarak arıza ile ilgili yorum yapılabilir. Televizyon tamircisinin tecrübesine göre tamir süresi değişmektedir. Televizyonda başka arızaların meydana gelmemesi için tecrübeli bir televizyon tamircisi ile çalışmak mantıklı olacaktır. Böylece onarılan televizyonlar uzun süre kullanılabilir. Ekranlar televizyonun en önemli parçasıdır. Bu nedenle seyir keyfinizi iyi hale getirmek için arızalar hızla giderilmelidir. Ustala.com’a hemen ilan vererek arızaların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik en iyi tv tamircileri, Ustala.com havuzunda bulunmaktadır.   

Televizyon Tamir Fiyatları

Televizyon tamir fiyatları çeşitli parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle televizyon tamircisi televizyon üzerinde gerekli kontrolleri yapmaktadır. Arıza belirlenir ve onarım yöntemleri planlanır. Çeşitli televizyon arızalarından bahsetmiştik. Ekran arızaları, anakart arızaları, çeşitli elektronik devre elemanlarının arızalanması, kırık ve hasarlar belirlenir ve bir fiyat çıkarılabilir. Parça değişimi olacaksa fiyatlar artabilir. Onarım zamanı da fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. Hangi parçanın değiştirileceği, orijinal malzeme kullanımı veya yan sanayi yedek parçaların kullanımı da belirleyicidir.

Televizyon Tamircisinden Beklenenler

Televizyon tamircisi müşteri isteklerini dikkatle dinleyerek planlama yapmalıdır. Onarımın tüm aşamalarında şeffaf bir şekilde müşteriye bilgi verilmelidir. Değiştirilecek parçalar konusunda müşteriye dürüst davranılmalı ve istenilen malzemeler kullanılmalıdır. Ücret konusunda müşteri talepleri dinlenmeli ve doğru yönlendirme yapılmalıdır. Müşteriye ilk görüşmede belirtilen süre içerisinde onarım yapılmalıdır. Teslim tarihinde televizyon müşteriye teslim edilmelidir. Müşteri memnuniyeti daima ön planda tutulmalıdır.

Televizyonlar hayatımızın değişmez parçaları haline gelmiştir. Televizyonları, haber kaynağı, eğlence aracı ve benzeri amaçlar için kullanabiliriz. Bu nedenle arızaların hızlı bir şekilde giderilmesi gerekmektedir. Bu yazımızda çeşitli televizyon arızlarından ve onarım yöntemlerinden bahsetmeye çalıştık. İyi bir televizyon tamircisinin nasıl hareket etmesi gerektiğinden ve müşteri memnuniyetinden bahsettik.  

Tecrübeli tv ustası, tv tamircisi ve tüm tv tamircileri Ustala.com ile müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Siteye girerek üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra verilen ilanları inceleyerek size en uygun ilana teklif verebilirsiniz. Daha fazla müşteriye daha kısa sürede ulaşarak kazançlarınızı arttırabilirsiniz. İşlerinizi büyütmek ve kazançlarınızı arttırmak için doğru adres Ustala.com olacaktır.