Asansör Tamiri

Asansör Tamiri

Asansör Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 43 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Asansör Tamiri Firmaları

Bekir seyhan

Şeyhmus Ösün

Fırat yustemur

Asansör bakim montaj revizyon 7/24 garantili teknik servis

Fırat yustemur

Ali

Gökhan yavuz

Asansör ve yürüyen merdiven arıza bakım ve montaj hizmetleri vermekteyiz bizleri tercih ettiğiniz iç

gökhan durgar

Süleyman

Gökhan DURGAR

Son gelen Asansör Tamiri talepleri

Kumanda tanimlanacak. Duzenli dirust aylik bakimi da yapacak bir usta aroyorum. Asansor sahsi.
İstanbul / Beyoğlu
Aylik bakim yapilacak b................... .........
İstanbul / Esenyurt

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Asansör Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Asansör Tamiri

Güvenliğiniz İçin Asansör Bakımı

Asansör, elektrikle çalışan mekanik sistem üzerinde hareket eden kabindir. Asansörlerinizin güvenliği son derece önemlidir. Asansör bakımları düzenli olmalı ve arızaya rastlanırsa asansör tamiri yapılmalıdır. Asansörlerin her makine gibi kendine uygun çalışma prensipleri vardır. Asansörler hem insan taşımak hemde yük taşımak için kullanılabilir. Her iki durumda da güvenlik ön plandadır. Ustala.com’un güvenilir işin ehli ustaları ile asansör tamiri ve asansör bakımı işlerini güvenle yaptırabilirsiniz. Asansörünüzün bakımını yapacak profesyonel ekiplere bir tıkla ulaşın. Asansör tamiri yapılmazsa sonu zarar verici olabilir. Korku dolu anlar yaşamamak için asansör bakım ve onarım işlerinizi emin ellere emanet edin.

Asansörler kullanım amaçlarına yönelik güvenlik sistemleri ile donatılmıştır. Çalışma koşullarına bağlı olarak bakım, revizyon ve kontrol çalışmalarına uygun güvenlik sistemleri mevcuttur. Asansör bakımı ve asansör tamiri, asansörün kullanılması sırasında herhangi bir can veya mal kaybına yol açmamak için düzenli yapılmalıdır. Asansör bakımlarının aylık olarak yapılması bir zorunluluktur.  Anlaştığınız firma sizlere servis hizmetleri sunacaktır. Alanında uzman firmaları bulmak şimdi bir tık uzağınızda Ustala.com ile asansör bakımlarınızı yapacak firmayı hemen bulun.  

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır?

Asansör bakımı ve asansör tamiri, binaya yeni yapılan asansörün garantisi bitene kadar montajı yapan firma tarafından üstlenilir. Garanti bittiğinde başka firmalar ile anlaşmanız mümkündür. Ancak asansör bakımını üstlenen uzman firmaları bulmak her zaman kolay olmayabilir. Ustala.com kolaylıkla uzman firmaları bulmanızı sağlayacaktır. Asansör bakım hizmeti veren teknik elemanlar, yapılması gereken tüm işlemleri yaparak, asansörün servise uygun bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Asansör tamiri yapılması gerekiyorsa ilgili yönetmeliklere göre tamir yapılır. Asansör montajını yapan firma garanti süresi dolana kadar aylık bakımları yapmak mecburiyetindedir. Bu durum apartman yönetimleri veya işletmeler tarafından dikkatle takip edilmelidir. Asansör bakımı yapılırken birinci aşamada elle ve gözle kontroller yapılır sonrasında asansör bakımı için gereken işlemlere geçilir. Asansör bakımı inşaat, elektrik, elektronik ve mekanik kısımlardan oluşmaktadır. Tüm birimler titizlikle kontrol edilmeli ve  gerekirse asansör tamiri yapılmalıdır.

Asansör bakımı için parçalara yapılması gereken kontroller: Asansörü taşıyan halatlar, asansör ana taşıyıcı kasnakları, tahrik kasnağı yivi, asansör kabloları, makine grubundaki dişli ve yataklar, ray pabuçları, somunlar ve civatalar mutlaka kontrol edilmelidir. Gevşeyen ve zarar gören aksamlar varsa asansör tamiri yapılır. Aşınan ve yıpranan parçalar yenileri ile değiştirilir. Yağ içinde çalışan parçaların, asansör motor yataklarının makinenin yağları kontrol edilir. Ana taşıyıcı rayların ve ağırlık yaylarının yap durumu, hidrolik tamponlar, kumanda anahtarları, kılavuz raylar, röleler, emniyet halatları ve emniyet tertibatının hareketli parçaları temizlenmelidir. Bu işlemler sırasında asansör imalatını yapan firma tarafından önerilen yağlar kullanılmalıdır. Asansör kasnak ve asansör hız regülatörü gresörlüklerine gres basılmalıdır. Makine dairesinde, asansör içerisinde ve asansör kabin üst yüzeyinde çalışmayı engelleyecek herşey temizlenmelidir.

Frenleme elemanları kontrol edilir asansörün sarsıntısız bir şekilde fren yapmasını sağlayacak ayarlar yapılır. Kat ayarlarının verilen sınırlarda olup olmadığı kontrol edilir ve ayarlanır. Asansör kapılarının düzgün bir şekilde açılıp kapanması sağlanır. Asansör kapısı kilitleri, asansör kapılarını açan pompanın asansör kapısı yayları kontrol edilir bir sıkıntı varsa asansör tamiri yapılır. Asansörün röleleri, asansörü durdurup çalıştıran kontakların basıncı kontrol edilir. Asansör enversör şalterinin kontoklarının ayarı, birbirine eşit uzaklıkta olacak şekilde ve değme basıncını sağlayan yaylar kontrol edilmelidir. Sinyal ampulleri kontrol edilmeli çalışmayan ampuller değiştirilmelidir. Asansöre yapılan bakım ile raporlar tutularak periyodik bakım formu doldurulmalıdır.

Asansör Arızaları Nelerdir?

Bina içinde çalışan asansörlerde bir kişi kalmışsa o kişiye bina görevlisi yardım eder. Asansör içinde kalan kişi içerisinde ki alarm butonuna basarak veya arayarak görevliden yardım isteyebilir. Asansör tamiri ve bakımı yapan firmadan alacağı anahtar sayesinde acil durumlarda asansör kapılarını açabilir. Asansörün fren balataları arıza yaptığında, asansör aşağı yukarı kayıyorsa asansörün zemin ve üst katlarında bulunan devreyi kesen elektrik devreleri arıza verecektir. Bu durumlarda arıza takip formuna arıza mutlaka işlenmelidir.

Asansör Bakım Ücretleri?

Asansör bakım ücreti, asansörün çeşidine ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Asansör bakımı ve asansör tamirini, alanında uzman personelin yapması gerekmektedir. Ayrıca tüm bakımlar “Asansör İşletme ve Bakım yönetmeliğine” uygun olmalıdır. Kat sayısı çok olan bir alışveriş merkezi ile bir binanın  asansör bakım fiyatları farklıdır. Yönetmeliğe göre montaj ve bakımlar yapılmalı, personel tüm ayrıntıları titizlikle uygulamalıdır. Yönetmeliğin amacı; insanların ve yüklerin taşınmasında kullanılan asansörlerin, insan can ve mal güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde çalışmasını sağlamak. Çevreyi koruyacak şekilde işletilmesi, bakımı ve montajının yapılmasıdır. Özensiz ve ucuz maliyetli yapılan bakımlar olumsuz sonuçlara neden olabilir. Asansör bakımı ve asansör tamiri yapacak firma özenle seçilmeli masraftan kaçınılmamalıdır. Can ve mal güvenliği her zaman ön planda tutulmalıdır. Asansör işletmeye alınmadan sürekli kontrol ve bakımları yapacak, bakım ve onarım sorumluluğu taşıyacak bir firma ile anlaşılmalıdır. Bina sakinleri asansör bakımı ve arıza durumlarında nasıl davranılması gerektiği konusunda bilinçlendirilmelidir. Asansör bakım ücreti düşük olan firmalara tereddütle yaklaşılmalıdır.

Asansör Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Asansör bakım ve onarımını yapacak firmayı seçerken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Teknik bakım ve onarımı yapacak personelin yönetmelik gereği, endüstri meslek liselerinin, asansör, elektrik, elektrik tesisatçılığı, elektromekanik taşıyıcılar, elektronik, endüstriyel elektronik, endüstriyel otomasyon teknolojileri, endüstriyel otomasyon teknolojisi, elektrik elektronik teknolojisi, makine veya mekatronik bölümlerinden veya meslek yüksek okullarının makine, elektrik, elektronik, mekatronik veya elektromekanik taşıyıcılar bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Bu kişilerin dışındakiler ise asansör bakım ve onarımı konusunda mesleki yeterlilik belgelerine sahip olması gerekir. Firma ile anlaşmadan önce personelin şartları sağladığından emin olunmalıdır. Asansör bakım ücretlerini konuşmadan önce dikkat edilmesi gereken husus bakım personelidir. Bina sorumluları veya yöneticileri asansörlerin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için düzenli bakımları yaptırmalı ve  asansör bakım ücretini ödemelidirler.

Arıza sırasında şalterden elektrik kesilmeli, kabin kat arasında durmuşsa fren açma manivelası ile fren açılarak ve el volanıyla kabin kat seviyesine getirilerek, içindeki şahısların dışarı çıkması sağlanacaktır. Sonrasında asansörün bakımını üstlenen firmaya haber verilmelidir. Bina yöneticileri ve sakinleri bu konularda bilinçlendirilmelidir. Can ve mal kaybı yaşanmaması için her konuda ve eksiksiz yönetmeliğe uyulmalıdır. En iyi asansör firmalarını bulmanız konusunda sizleri bilinçlendirmeye çalıştık. Şimdi Ustala.com’da tüm kriterlere uygun firmaları araştırabilir, yazdıklarımız doğrultusunda firmaları sorgulayabilir ve alanında profesyonel firmaları tercih edebilirsiniz.

Reklama İhtiyaç Duymadan Müşterilerinize Ulaşın

Asansör bakım ve onarım işlerini üstlenen firmalar, Ustala.com’a girip üyelik sözleşmesini okuduktan sonra üye olabilir. Reklama ihtiyaç duymadan, maliyetsiz bir şekilde müşterilerinize ulaşabilirsiniz. İlanları inceleyip asansör bakım ücretleri konusunda müşterilerinizi bilgilendirebilir ve size yakın konumdaki asansör bakım ve onarım ilanlarına bir tıkla ulaşabilirsiniz. Asansör bakım ve onarımıyla can ve mal güvenliğini titizlikle korumak için Ustala.com’u hemen ziyaret edin. Güvenli ve profesyonel işlere imza atın.