Beyaz Eşya Servisi

Beyaz Eşya Servisi

Beyaz Eşya Servisi

Tüm Ustalar

Kayıtlı 155 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Beyaz Eşya Servisi Firmaları

Oğuzhan Koca

KAZIM PORTAKAL

Mehmet doruk

Nihat Poyraz

ataka behzat

Duyar Soğutma

emin burak kütüklü

Yıldırım Teknik Servis Hizmetleri

Osman Arslan

Son gelen Beyaz Eşya Servisi talepleri

Her türlü beyaz eşya tamiratı klima montajı bakımı tamiratı kombi bakımı tamiratı petek temizliği yapılır
Diyarbakır / Kayapınar
fırının fişini takınca sigorta attırıyor klima gürültülü çalışıyor bakım yapılacak
İzmir / Bornova
Buzdolabı çalışırken yüksek miktarda su fokurdama ve akma sesi çıkartıyor. Çamaşır makinesinin program düğmesi bozuldu ve su ısıtmıyor
İstanbul / Beyoğlu

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

110.2k

Kullanıcı

82.6k

İş talebi

73.7k

Mesajlaşma

88.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Beyaz Eşya Servisi ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Beyaz Eşya Servisi

Beyaz Eşya Arızalarından Kurtulabilirsiniz!

Beyaz eşyalar hayatımızda büyük yer kaplayan önemli elektronik aletlerdir. Yaşamınızı kolaylaştırarak, zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Evimizde çeşitli beyaz eşyalar kullanırız. Bu beyaz eşyalar zamanla eskiyerek arızalanabilir. Kullanıcı hatası veya üretim hatalarından da arızalar meydana gelebilir. Arıza durumlarında Ustala.com’a girerek en tecrübeli beyaz eşya servisini bulabilirsiniz. Siteye girerek üyelik sözleşmesini okumalı ve yeni bir üyelik oluşturmalısınız. Sonrasında ilanınızı vererek beyaz eşya tamiri yapan firmaların size kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Size en uygun teklifi değerlendirerek anlaşma sağlayabilirsiniz. Şimdi gelin çeşitli beyaz eşya arızalarından bahsedelim.

Çamaşır Makinesi Arızaları Nelerdir?

Günümüzde en çok kullanılan beyaz eşyalardan biri çamaşır makinesidir. Günlük yaşantımızda çamaşır makinelerini sıklıkla kullanırız. Böyle olduğu için zamanla çamaşır makinelerinde çeşitli arızalar meydana gelebilir. Çamaşır makinelerinin bakımları düzenli yapılarak ömrü uzatılabilir. Bakımlar hem yıkama verimini arttırır hem de ömrünü uzatır. Düzenli bakımları Ustala.com üzerinden bulacağınız beyaz eşya servisine yaptırabilirsiniz. Ancak bakıma rağmen zamanla arızalar meydana gelebilir. Bu arızaları giderebilmek amacıyla iyi bir beyaz eşya servisi ile anlaşabilirsiniz.

Çamaşır makineniz su almıyor mu? Öncelikle su vanayı kontrol etmelisiniz su kesilmiş veya vana arızalanmış olabilir. Su hortumu katlanmış olabilir ve bu nedenle makineye su gelmiyor olabilir. Çamaşır makinenizin yerini yeni değiştirdiyseniz bu durumla karşılaşabilirsiniz. Çamaşır makinelerinin hortum filtreleri zamanla tıkanmış olabilir. Böyle durumlarda filtre sökülerek temizlenmelidir. Çamaşır makinesinin su almama nedenlerinden biri de kapağının tam kapanmaması olabilir. Kapak sizin unutkanlığınız veya arıza durumlarında kapanmayabilir. Ayrıca kapağa çamaşır da sıkışmış olabilir. Gerekli kontrolleri yaparak sorunu bulabilirsiniz.  Kapak kilitlerinde arıza meydana gelmişse beyaz eşya servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Diğer problemler ise ventili veya sistemin elektronik yapısında meydana gelen arızalardır. Bu tip durumlarda da beyaz eşya servisi çağrılmalıdır.

Çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor ise hortum katlanmış veya tıkanmış olabilir. Atık su boşaltma hortumu kontrol edilerek temizlenmelidir. Su tahliye hortumu makineye göre alçakta olabilir. Bu durumda hortum daha yükseğe taşınmalıdır. Ayrıca pompa filtresi tıkanmış olabilir. Bu durumda makinenin sağ alt kapağında bulunan pompa kapağı açılarak kontrol edilmelidir. Arıza nedeni bulunamazsa beyaz eşya servisi ile iletişime geçilmelidir.

Çamaşır makinesi titreşim ve ses yapıyor ise öncelikle makinenin dengesi kontrol edilmelidir. Dengesiz duruşlardan kaynaklı ses geliyor olabilir. Her çamaşır makinesinde iki adet amortisör bulunmaktadır. Bu amortisörlerden bir veya ikisinde oluşabilecek arızalar makinede titreşime yol açabilir. Çamaşır makinesinde motor ve kazan kasnağını birleştiren kayış esnemeye başlayarak özelliklerini kaybettiğinde ses ve titreşime neden olabilir. Çamaşır makinesinde bulunan kazanı tutan rulman (bilye) özellikle sıkma esnasında çok ses çıkarabilir. Bu problemi yaşıyorsanız rulmanın değişmesi gerekmektedir. En tecrübeli beyaz eşya servisine Ustala.com ile ulaşabilirsiniz. Böylece beyaz eşya tamirini rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Çamaşır makinesi su kaçırıyor ise hortumları yerinden çıkmış olabilir. Kapı körüklü contası delinmiş olabilir. Delinen conta değiştirilmelidir. Kazan zamanla deforme olarak delinmiş olabilir. Rezistans yerinden oynamış olabilir. Yerine tekrar sıkıca takılmalıdır. Tüm bu işlemler için beyaz eşya servisini çağırmanız gerekmektedir.

Buzdolabı Arızaları Nelerdir?

Buzdolabı arızalarında kesinlikle sizin müdahale etmemeniz gerekmektedir. Elektrik çarpmalarından korunarak beyaz eşya servisi çağrılmalıdır. İlk olarak buzdolabı prizden çıkarılmalıdır.

Buzdolabı soğutmuyorsa, elektrik şebekesinde meydana gelen gerilim dalgalanmalarından dolayı motor aşırı akımlara karşı kendini korumaktadır. Buzdolabında bulunan röle ve termik şalter ise bu görevi görmektedir. Elektrik ilk olarak termik üzerinden röleye oradan motora gönderilmektedir. Fakat motor kilitlendiği için ısınmaktadır. Termik açık devre olarak çalışarak röleye enerji göndermez. Bu durum motora elektrik gitmemesine ve haliyle soğutmaya engel olmaktadır. Buzdolabınız soğutmuyorsa mutlaka beyaz eşya servisi ile iletişime geçmelisiniz. Buzdolabının fişi çekilerek servis beklenmelidir.

Buzdolabının üst tarafı soğutuyor alt tarafı soğutmuyorsa, buzdolabının su tahliyesini yapan bir hortum bulunmaktadır. Gıda pislikleri ve diğer atıklar bu boruyu tıkayabilir. Temizlendikten sonra arıza devam ediyorsa elektronik sistemlerde arıza meydana gelmiş olabilir.

Buzdolabının altı soğutuyor üstü soğutmuyor ise öncelikle üst kapat butonu kontrol edilmelidir. Bu buton kapı basmadığında veya bozulduğunda açık devre olmaktadır. Bu durumlarda buzdolabı soğutmayacaktır. Diğer problem ise defrost rezistansı bozulmuş ise buzdolabının evaporatörü üzerindeki buzun erimesini engeller. Bu durum dolap içi sirkülasyonu engellemektedir ve buzdolabı işlevlerini yerine getirmez. Beyaz eşya servisi aranarak gerekli bakımlar ve onarımlar yaptırılmalıdır.

Buzdolabı karlanma yapıyorsa radyatör çalışmıyor demektir ve gerekli kontroller beyaz eşya servisi tarafından yapılmalıdır.

Kapı contaları arızalanabilir. Soğuk havanın muhafaza edilmesini sağlayan contalar ayrıca kapının düzgün bir şekilde açılıp kapanmasını da sağlamaktadır. Buzdolabı içerisindeki ısıyı muhafaza edemiyorsa contalar kontrol edilmelidir. Duruma göre contalar tamamen değiştirilmelidir. Bu konuda Ustala.com ile ulaşacağınız beyaz eşya servisine güvenebilirsiniz.

Buzdolabınızda su sızıntıları da meydana gelebilir. Soğutma yapmıyorsa su sızıntısı olabilir. Buz çözme mekanizması çalıştığında su buz çözme kanalına doğru akmaktadır. Bu kanalı tıkayan bir gıda parçacığı veya kırıntı olmadığından emin olunmalıdır.

Bulaşık Makinesi Arızaları Nelerdir?    

Bulaşık makineleri bize zaman kazandıran pratik araçlardır. Uzun süre bulaşık yıkama işlerinden bizi kurtararak zamandan tasarruf sağlamamızı sebep olur. Ayrıca bulaşık makineleri suyun çok değerli olduğu günümüzde, büyük ölçüde su tasarrufu yapmamızı sağlar. Bulaşık makinelerinde en çok karşılaşılan arızalar ise su almaması ve deterjanın çözünmeden olduğu gibi kalmasıdır. Böyle durumlar canınızı sıkabilir. Hemen bir beyaz eşya servisi ile anlaşarak makinenizi onarabilirsiniz. Bu sorunların birçok nedeni olabilir.

Su giriş valfi, bozulduğunda makine su almayabilir. Bulaşık makineniz su almıyor ise ilk olarak su giriş valfi kontrol edilmelidir.

Pompa motoru, makinedeki suyu boşaltmaya yarayan bir parçadır. Ancak pompa kısa devre veya başka sorunlar durumunda devreden çıkabilir ve makine arızalanabilir.

Emniyet sivici, her marka ve modelde bulunan bir parçadır. Su arızalarında bu sivicin mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Su almama problemi bu parçadan kaynaklanabilir. Beyaz eşya tamiri yapan servisler ile iletişime geçilerek bulaşık makinesindeki arızaların bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Musluk, makineye su sağlayan kısımdır. Bulaşık makinesi arızalarında musluk vanaları kontrol edilmelidir. Gevşemişse sıkılmalı veya yenisiyle değiştirilmelidir. Musluklarda meydana gelecek arızalar bulaşık makinesinin su çekmemesine neden olabilir.

Pervaneler ve deterjan seçimi, bulaşık makinesinde deterjanlar olduğu gibi çıkıyorsa, pervaneler tıkanmış olabilir. Ayrıca kalitesiz deterjan kullanımlarında bu durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Bu yazımızda çeşitli beyaz eşya arızalarından bahsetmeye çalıştık. Beyaz eşya onarımında iyi bir servisle çalışmanın önemini vurguladık. Sizde en tecrübeli beyaz eşya servisine Ustala.com ile ulaşabilirsiniz.

Beyaz Eşya Servisleri Müşterilerinize Tek Tıkla Ulaşın!

Beyaz eşya servisleri, Ustala.com ile müşterilere kolayca ulaşabilirsiniz. Siteye girerek gerekli üyelik işlemlerini tamamlamalısınız. Sonrasında müşteri ilanlarına teklif vererek anlaşabilir büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Gelişen teknoloji trendlerini takip ederek Ustala.com üye olun ve yeni bir işletme deneyimi ile tanışın!