Temizlik

İzmir Temizlik

İzmir Temizlik

Tüm Ustalar

Kayıtlı 1039 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İzmir Temizlik Firmaları

Yasemin korkmaz

Aragelsintemizlik

Serkan Dayıoğlu

Mehmet USLUSOY

mustafa Şentürk

arzu kıran

ev temizliği ve ütü

Burak Elhakan

Nalan Erdem

emine kaya

Son gelen İzmir Temizlik talepleri

Mutfak İÇİN, dolapları dıştan temizleme, buzdolabı temizliği , mutfak yerlerini sil süpür Çamaşırlar katla as ütüle Genel her yeri sil süpür Wc banyo temizliği Camlar Mobilyalar sil Kapı sil
İstanbul / Üsküdar
Ev boş yeni taşındık camların temizlenmesi yerlerin temizlenmesi mutfak tuvalet balkon banyo temizliği ve kapı girişlerinde ki boya lekelerin temizlenmesi
İstanbul / Küçükçekmece
Camların silinmesi yerlerin silinmesi mutfak ve tuvaletin temizlenmesi boya yapıldı kapı girişlerinde ki boya lekelerin temizlenmesi ev boş
İstanbul / Küçükçekmece

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

104.4k

Kullanıcı

76.9k

İş talebi

71.4k

Mesajlaşma

87.4k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Temizlik ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Temizlik

Temizlik İşlerinizi Kolayca Yaptırın!

Temizlik birçoğumuz için zahmetli bir iştir. Çalışma hayatından dolayı temizliğe vakit bulamayabiliriz. Ancak endişelenmeyin! En profesyonel İzmir temizlik şirketini Ustala.com ile bulmanız mümkün! Ustala.com’a girerek üyelik şartlarını okuyun ve yeni bir üyelik oluşturun. Sonrasında ilanınızı vererek firmaların size teklif vermesini bekleyebilirsiniz. Şirketler en iyi İzmir temizlik elemanını size gönderecektir.

Temizlik bir evin görünüşünü en çok etkileyen unsurlardandır. En güzel dekorasyonlar bile temiz olmayan bir evde çirkin gözükebilir. Bu nedenle evleriniz düzenli olarak temizlenmelidir. Günlük hayatın koşuşturmacasında birçoğunuzun temizliğe vakti kalmaz. Yaşadığınız evi düzene sokmakta sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ancak Ustala.com üzerinden bulacağınız iyi bir İzmir temizlik şirketi ile anlaşarak tüm dertlerinize çözüm bulabilirsiniz. Şimdi size temizlik aşamalarından bahsedeceğiz. Bir ev nasıl temizlenir aşamalarını beraber inceleyeceğiz.

Havalandırma

Temizliğe başlamadan önce tüm ev havalandırılmalıdır. Dört mevsim hava sıcaklığı nasıl olursa olsun evinizdeki havayı yenilemek önemlidir. Duvarların, eşyaların, pencerelerin temizliğinden önce bir evin temiz olduğunun en büyük göstergesi temiz havaya sahip olmasıdır. Yaşam alanlarınız İzmir temizlik elemanı tarafından titizlikle temizlense dahi havalandırılmayan ev boğucu olacaktır. Özellikle sigara tüketilen ve açık mutfaklı evlerde havalandırma olmazsa olmazdır. Tertemiz bir yaşam alanı oluşturmaya başlamadan önce bütün pencereler açılarak ev havalandırılmalıdır.

Duvar Lekeleri

Duvarlar evin karakterini yansıtmaktadır. Anılarımızı, el emeği eserlerimizi duvarlarımızda sergileriz. Bu nedenle İzmir temizlik elemanı duvar temizliğini titizlikle yapmalıdır. Özellikle kapsamlı ev temizliklerinde duvarlar detaylıca temizlenmelidir. Evin tüm odaları tek tek gezilerek duvarda oluşan rutubet ve lekeler tespit edilmelidir. Daha sonra bu lekeler duvarların boyasına zarar vermeyecek şekilde mikrofiber bez ve Arap sabunu ile silinebilir. Duvarlarınızda ki lekeleri çıkarmanın bir diğer yolu da sirke kullanmaktır. Temizliği yapacak olan İzmir temizlik elemanına isteklerinizi söyleyebilirsiniz. Bu şekilde dilediğiniz ferahlığa kavuşabilirsiniz.

Perdeler

Duvar temizliğinden sonra evlerinize renk katan perdelerin temizliğine geçilebilir. Öncelikle evin tüm odalarındaki perdeler çıkarılarak çamaşır makinesine atılmalıdır. Perdeler yıkanırken cam temizliğine geçilmelidir.

Cam Temizliği

Camlarınız dışarıyı izlerken huzur bulacağınız yerlerdir. Bu nedenle kirli camlardan dışarının güzelliğini izlemek istemezsiniz. İzmir temizlik elemanı, cam silme bezleri ve cam silme suları ile camlarınızı pırıl pırıl yapacaktır. Cam silme bezleri dışında ki bezler camlarınıza zarar verecektir. Cam silme sularının içerisine biraz tuz eklenirse, cam silme işlemi daha pratik uygulanabilir. Ayrıca sirke, cam silinirken de yardımınıza koşacak etkili doğal yöntemler arasında yer almaktadır. Camlar, hazır cam silme suları yerine sirkeli su ile de temizlenebilir. Üstelik sirkeli su ile temizlenen camlar çok daha uzun süre temiz kalacaktır. Üst katlarda oturuyorsanız İzmir temizlik elemanının camlara çıkmasını kesinlikle kabul etmeyiniz. Önce can güvenliği korunmalıdır. Bunun yerine oldukça pratik uzayan cam silme ekipmanlarını kullanmasını isteyebilirsiniz. İyi bir İzmir temizlik şirketi, çalışan güvenliğini ön planda tutarak işlerini yürütecektir. Cam temizliğini bitirince, evlerinizde ki tüm aynalar aynı yöntemle temizlenerek aradan çıkarılabilir.

Toz Alma ve Dağınıklığın Toplanması

Cam silme işleminden sonra toz almaya geçilebilir. İtiraf edilmelidir ki toz alma zahmetli bir iştir. Tüm detaylara dikkat edilerek evin her köşesinin tozu alınmalıdır. Toz alırken mobilyalar da silineceği için bir yandan ortalık toplanabilir.

Temizlik Ürün Kullanımı

Temizlik yapılırken eşyaların cins ve özelliklerine göre temizlik ürünü kullanımı çok önemlidir. Aksi halde eşyalarınız zarar görebilir ve bu durum canınızı sıkabilir. Yanlış ürün kullanımının insan sağlığına da olumsuz etkileri olabilir. Cam sehpaların tozu cam silme ürünleriyle silinebilir. Ahşap mobilyaların tozu ise ahşap malzemeler için üretilmiş deterjanlı sular ile alınmalıdır. Bu şekilde mobilyalarınız yıpranmaktan korunabilir. Unutulmamalıdır ki düzenli tozu alınan bir ev her zaman temiz görünecektir. Sehpa ve mobilyaların tozu alındıktan sonra, kapı ve pencere kenarlarında ki tozlar da silinmelidir. İzmir temizlik elemanı tüm detaylara hakim olarak evinizi tozdan arındıracaktır.  

Çarşafların Değişimi

Ev temizliğinde sıra çarşaf ve kumaşlı mobilyaların temizliğine geldi. Önce tüm odalardaki yastık kılıfları ve çarşaflar toplanmalıdır. Tüm çarşaflar ve nevresim takımları yenileriyle değiştirilir. Mümkünse çarşaf ve kılıflar yıkanmadan önce balkonda havalandırılabilir. Çarşafları değiştirdikten sonra uygun bir şekilde yıkayabilirsiniz. Oturma grupları ve döşemeli koltukların temizliğine geçebilirsiniz. Koltuklarınızın kumaş modelleri hangi deterjanın kullanılması gerektiğini belirler. Tecrübeli İzmir temizlik elemanı, hangi deterjanın uygun olacağını bilecektir.

Dolap ve Çekmecelerin Düzeni

Ayrıntılı bir temizlikten bahsettiğimiz için dolap, çekmecelerin gibi alanların düzeni ve temizliği de önemsenmelidir. Evde ki tüm dolap ve çekmeceler boşaltılmalı tozu alınmalı ve tekrar düzenlenmelidir. Dolap ve çekmeceler her gün üzerimizde taşıdığımız kıyafetlerimizi sakladığımız alanlardır. Yani sağlığımız için temiz tutulmalıdır. Ayrıntılı bir temizlik yapıyorsak tüm eşyaları çıkarıp yıkayabilir ve tekrar yerleştirebiliriz. Böylelikle aradığımız eşyalara kolayca ulaşmamız mümkün olacaktır.

Banyo ve Tuvaletlerin Temizliği

Banyo ve tuvaletler temizlik esnasında en çok vakit ayrılan bölgelerdir. Banyo ve tuvaletler sıklıkla kullandığımız alanlardır. Ayrıca banyo ve tuvaletlerde sürekli maksimum hijyen sağlanmalıdır. Sağlığınızı doğrudan etkileyecek bir konu olduğundan özen gösterilmesi çok önemlidir. Banyo ve tuvaletlerin sürekli temiz kalması gerekmektedir. Tuvalet ve banyolar temizlenirken özellikler köşelere ve kirlerin birikebileceği yerlere dikkat edilmelidir.

Lavaboların Temizliği

Banyo ve tuvaletlerin temizliği bittikten sonra lavaboların temizliğine geçilmelidir. Lavabo ve banyolar temizlendikten sonra tekrar gözden geçirilmelidir. Elbette bu sırada banyo, el ve yüz havluları da değiştirilmelidir.

Evi Süpürme

Ev temizliğinin olmazsa olmaz işlemlerinden biri de tüm evi süpürmektir. Evinizin büyüklüğüne ve elektrikli süpürgenin gücüne göre süpürme süresi değişebilir. Evinizin tüm köşeleri ve ayrıntıları süpürülmelidir. Mobilyalarınız yerinden oynatılarak altlarında ki tozlar alınmalıdır. İzmir temizlik elemanı, süpürme sırasında halılara vakit ayırmalı, toz ve tüy bırakmamalıdır.

Mutfak Temizliği

Mutfaklarınız yemek yaptığınız ve yediğiniz alanlardır. Evlerinizde en çok özen gösterilmesi gereken yerlerden biridir. Mutfakların genel temizlik işlerinin dışında sürekli olarak temizlenmesi gerekmektedir. İzmir temizlik elemanı ise tüm dolaplarınızı boşaltarak detaylı bir temizlik yapacaktır. Birikmiş bulaşıklar yıkanarak detaylı bir mutfak temizliğine geçilebilir. Mutfak dolaplarının dış kısmı, iç kısımları ve mutfak tezgahı silinir. Buzdolabı boşaltılarak rafları çıkarılır ve titizlikle temizlenir. Böylelikle tertemiz sağlıklı bir mutfağa kavuşabilirsiniz.

Yerleri Silmek

Temizliğin son aşamasında yerle silinir. Öncelikle süpürgelikler temizlenir. Paspas yeterince nemli olmalıdır bunun için kovalar mevcuttur. Bunun için uygun temizlik malzemeleri kullanılarak evin her köşesi silinir. Sizlerle birlikte detaylı bir temizlik nasıl yapılır? Sorusunu cevaplandırdık. Tecrübeli bir İzmir temizlik şirketi ile çalışarak düzenli temizliklerinizi onlara yaptırabilirsiniz.

Temizlik Şirketleri Yeni Müşterilere Ulaşmanın Adresi Ustala.com!

İzmir temizlik iş ilanlarına ve İzmir ev temizlik iş ilanlarına, Ustala.com ile hızlıca ulaşabilirsiniz! Siteye girerek üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra verilen ilanları inceleyebilir ve size en uygun ilana teklif verebilirsiniz.