İlaçlama

İlaçlama

İlaçlama

Tüm Ustalar

Kayıtlı 18 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İlaçlama Firmaları

hasan

hasan yesiltepe

Mehmet USLUSOY

Burak SARITAŞ

Emre YÜRÜK

EMY GRUP TEMİZLİK DEKARASYON HAVALANDIRMA İLAÇLAMA LDT. ŞTİ

Main temizlik

Mucahit Mogul

yasin

Doğukan Tarakcı

Son gelen İlaçlama talepleri

Evin her yeri ilaçlansın tahta kurusu olmasından şüpheleniyorum
Antalya / Muratpaşa
Haşerelerin ilaçlanması
İzmir / Balçova
Evi tamamen ilaçlama
Antalya / Kepez

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

İlaçlama ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre İlaçlama

Güvenilir İlaçlama Hizmeti Almanın Püf Noktaları 

İlaçlama uygulaması, her evde veya iş yerinde gündeme gelen konulardan biridir. Evlerimizi, dükkanlarımızı veya diğer yaşam alanlarımızı düzenli aralıklarla ilaçlatarak böcek ve haşerelere karşı önlem almalıyız. Evlerde büyük problem oluşturan haşerat ve karınca sorunu, ancak ilaçlama ile ortadan kaldırılmaktadır. Evlere bulaşan böcek ve karınca gibi hayvanlar, evlerde çok hızlı bir yayılma gösterir ve bütün odaları işgal ederek ciddi sorunlara neden olur. Dolayısıyla düzenli aralıklarla ilaçlama yapılması gerekmektedir. Her ne kadar ilaçlar olabildiğince organik seçilmiş ve insana zarar vermeyecek şekilde yapılsa da o günü evde geçirmemek önemlidir. Kişiler ilaçlama işlemini daha çok tatile gidecekleri zamanlara getirmelidir. Ya da bir yakınında kalmalı ve o geceyi evde geçirmemelidir. 

İlaçlama Nasıl Yapılır? 

Günümüzde ilaçlama piyasasında kullanılan ilaçlar çok gelişmiştir. Neredeyse tamamı organik olan ilaçlar, insan sağlığına zararlı değildir. İlaçlama esnasında ve sonrasında evde 3 yaş altı bir bebek varsa, onun evde bulunmaması gerekir. Bunun dışında ev halkına zarar verici bir özelliği yoktur. Fakat yine de ilaçların daha iyi etki vermesi, pencerelerin kapanarak ilacın tüm eve yayılabilmesi için, ev halkının evde bulunmaması daha sağlıklı olacaktır. Kişiler ilaçlama yapıldıktan sonra, 3 gün eve girmez ve kapıyı pencereyi kapalı tutarlarsa alınan sonuç maksimuma çıkar. Böcekler bir seneden daha uzun bir süre evi tercih etmeyecekler, olan böceklerin tamamı da evden temizleneceklerdir.  

İlaçlama iki türlü yapılır. Kişi isterse ilacı kendisi alır ve evin ya da dükkânın tamamına ilacı maske yardımıyla yayar. Fakat sağlıklı ve daha uzun süre kalıcı olanı, evin görevliler tarafından ilaçlanmasıdır. Görevliler özel makinaları yardımıyla evin en ücra köşelerinin dahi ilaçlanmasına katkıda bulunacaktır. Bu sayede evde haşerat oluşumu engellenecek, parkelerin altlarına kadar erişen ilaçlar, yerin altından haşere ve böcek çıkmasını engelleyecektir. Karınca senelik bir sorundur, evlerde yıllar boyunca hüküm sürmektedir. Doğru ilaçlama yapılmadığı ve iki tane karınca dahi yaşadığı sürece, karınca oluşumu devam edecek ve karıncalardan kurtulmak için bir dahaki mevsimin beklenmesi gerekecektir. Böyle bir sorun ile karşılaşmak istemeyen kişiler, en iyi ilaçlama şirketi tercihini yapmalı ve bunu senelik olarak tekrar ettirmelidir.  

İlaçlama şirketi tarafından ilaçlanan ev ve dükkanlar, daha uzun süre haşerattan korunur. Bunun sebebi ilaçlama şirketlerinin özel ilaçlar kullanmaları ve sağlığa daha uygun ilaçlar ile bu işi yapmalarıdır. Ayrıca kullanılan ilaçlar daha uzun süre etkili olacağından, gerçek bir temizlik olacaktır. Dışarıdan satılan ilaçların büyük bir kısmı işe yaramamaktadır. Fakat yarayanlar dahi, ilaçlama şirketinin yaptığı ilaçlama sonucunda gösterilen etkiyi kesinlikle gösteremeyecektir. Tavsiye edilen evleri senede bir ilaçlatmaktır, zaten dışarıdan edinilen ilaçlar ile evi ilaçlamak, ilaçlamayı yapan kişinin sağlığı açısından da iyi olmayacaktır.  

İlaçlama Yaptırmanın Faydaları 

İlaçlama yaptırmak yaşam alanlarının uzun süre böcekler ya da haşerelerle savaşmamasını sağlamaktadır. Böceklerin ve karıncaların ölümüne sebep olan ilaçlar, derin bir koku bırakmakta ve haşeratlar bu konuya uzun yıllar yanaşmamaktadır. Kişilerin uzun süre rahat yaşamalarını sağlayacak olan bu durum, evlerin daha konforlu ve sağlıklı olmasına katkıda bulunacaktır.  

Evde yaşayan böcekler insan ve çocuk sağlığı açısından sakıncalıdır. Çoğu kişi ilaçlama işleminin doğru olmadığını ve hayvanların ölümüne neden olduğunu savunmaktadır. Fakat ilaçlama yapılmayan evlerde böcek büyüklüğü ve çeşidi artmaktadır. Böcekler zehirli olabilir ve alerjiye neden olabilir. Bunun dışında gece uyurken ısırarak rahatsız edebilir. Ayrıca mutfağa dolduklarında yemeklerin büyük kısmına zarar verecekler, yemeklere yalnızca doluşmakla kalmayıp onları zehirleyeceklerdir. Böceklerin ve karıncaların baskın yaptıkları evlerde açıkta asla bir şey bırakılmamalıdır. Açıkta olan yemeklerin tamamı, haşeratların izdihamına uğramış olabilir. Karıncalar ve böcekler dışarıdan getirdikleri ve evde yerlerde bulunan bakterileri ve virüsleri taşımaktadır. Kişinin üzerine konduğunda bakterileri ve virüsleri de bırakır. Aynı şey yemekler için de geçerlidir. Evimizde fark etmediğimiz haşereler yüzünde virüs veya bakterilere maruz kalabiliriz. Böyle bir durumun meydana gelmemesi için evlerin böceklerden arındırılması şarttır.  

İlaçlama yaptırmak evlerin haşeratlardan ve karıncalardan kurtulmasını sağlamaktadır. Eve bir misafir geldiğinde kimse evinde karıncaların gezdiğini göstermek istemeyecektir. Ayrıca karıncalar kısa sürede kendilerine bir yuva inşa etmektedir. Böyle bir durumda ilaçlama işlemi çok derinlere hitap etmediği takdirde işe yaramayabilir. Karıncalar kendilerine birer yuva inşa etmeden önce evi ilaçlatmalı ve haşerat sorunundan komple kurtulmalıdır. Yaşanılan yere göre haşerat sorunu büyük veya küçük olabilmektedir.  

İlaçlama yaptırmak az da olsa sinek sorununu da ortadan kaldırır. İlaçlama yaptırılan evlerde rastlanılan sinek oranı bir hayli düşük olacaktır. Dolayısıyla bu ilaçların her şeye faydası olduğu bilinmeli ve yılda bir kez evlerimizi ilaçlamanın ne kadar büyük önem taşıdığı unutulmamalıdır. Basit gibi görünen bu işlemin sağladığı fayda kısa süre içerisinde hissedilecektir.  

İlaçlama Fiyatları 

İlaçlama yaptırmak isteyen kişilerin en çok araştırdıkları konulardan bir tanesi de ilaçlama fiyatları konusudur. İlaçlama işleminin yapılışı kadar merak edilen ücretlendirme konusu çeşitli hususlara göre farklılık göstermektedir. Ev ilaçlaması, dükkân ilaçlaması gibi işlemlerin yapıldığı ilaçlama şirketlerinde farklı ilaçlama ücretleri teklif edilir. Ev ilaçlama fiyatı, dükkân ilaçlama fiyatına oranla daha uygun olmaktadır. Çünkü dükkanlar genellikle daha büyük ve daha çok uğraş gerektirmektedir. Evler ise küçük çaplı olmaları ve her yerde bir eşya bulunması dolayısıyla, çok uğraşlı bir ilaçlama işlemine gerek duymamaktadır.  

Evlerin boyutları ilaçlama fiyatlarına etki etmektedir. Büyük ve çok katlı evler için daha yüksek ilaçlama fiyatları teklif edilir. Bunun dışında ilaçlama esnasında kullanılacak olan ilacın da fiyata büyük etkisi bulunmaktadır. Kullanılacak olan ilaçlar ne kadar organik seçilse de aralarında belirli bir kalite farkı olmaktadır. Dolayısıyla ilaçlama fiyatları bu konuyla alakalı değişiklik göstermektedir. Araştırma yaparken en kaliteli ilaçları kullanan kişi ya da firmalar ile anlaşma yapılmalıdır. Çünkü kaliteli firmalar ile yapılan ilaçlama, daha uzun süre etkisini gösterecek ve sizi kesinlikle mağdur etmeyecektir.  

İlaçlama fiyatlarına etki eden hususlardan biri de firma seçimidir. Kimi firmalar işlerini çok kaliteli yapmakta ve buna göre fiyat biçmektedir. Derinlemesine ilaçlama yapan bu firmalar, yaptıkları ilaçlamayı garanti edeceklerdir. Yapılan ilaçlama sonucunda en az bir buçuk yıl ilaçlama yapılmaya gerek kalmayacaktır. Bu süre evden eve değişiklik göstermektedir. Bazı evlerde yapılan ilaçlama sonrası iki üç yıl tekrar ilaçlama gerekmemektedir. Fakat bazı evlerde de bulundukları konum dolayısıyla sık sık ilaçlamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Yine de kaliteli firmaların yaptıkları ilaçlama işleminin etkisi, en az bir yıl ortadan kalkmayacaktır. Bu noktada doğru firmayı seçmek ve ona göre bir ilaçlama yaptırmak çok önemlidir, aksi takdirde mağduriyet yaşanabilir. Evinizi veya dükkanınızı ilaçlayacak doğru firmaya ulaşmak için Ustala.com’a ilan verebilirsiniz.  

Müşterilere Tek Tıkla Ulaşın 

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek ev ilaçlaması veya dükkan ilaçlaması hizmeti almak isteyen müşterilere kolayca ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok basit! İlaçlama ilanları kısmına giriş yapıp, size uygun ilanlara hemen teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşmak. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç eklersiniz. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.