Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Tüm Ustalar

Kayıtlı 45 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Dezenfeksiyon Firmaları

erkan karabay

Mustafa Azkın

hasan yesiltepe

MRY GRUP

MRY GRUP

akcan akçay

Mehmet USLUSOY

Ömer Faruk Kaya

Mavi Köpük Temizlik Hizmetleri

Nalan Erdem

Mavi Damla Grup

Son gelen Dezenfeksiyon talepleri

Covid sonrası dezenfekte edilmesi ni istiyorum
Antalya / Kepez
Bina ortak alan dezenfekte işlemi için fiyat rica ediyoruz. 6 kat kapıcı ve kazan dairesi dahil
İstanbul / Şişli
Covid sonrasi dezenfekte 150m2 ev
İzmir / Buca

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

146k

Kullanıcı

119.6k

İş talebi

96.6k

Mesajlaşma

97.1k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Kolay Arama ve Filtreleme Özelliği

Ustala, kullanıcıların aradığı hizmeti kolayca bulabilmeleri için gelişmiş arama ve filtreleme özellikleri sunar. Ana sayfada yer alan arama kutusuna hizmet kategorisini yazarak başlayabilirsiniz. Ardından, arama sonuçlarında sunulan filtreleme özellikleri sayesinde, hizmet kalitesi, fiyat, konum ve müşteri yorumları gibi kriterlere göre ustaları daraltarak, ihtiyaçlarınıza en uygun ustaları hızlıca bulabilirsiniz. Bu sayede, kullanıcılar zaman kaybetmeden doğru hizmet sağlayıcılarıyla iletişime geçebilirler.

Kullanıcı Dostu Platform Tasarımı

Ustala.com, kullanıcı dostu bir platform tasarımına sahiptir ve ziyaretçilerin ihtiyaç duydukları bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlar. Web sitesi, açık ve anlaşılır bir yapıya sahip olup, mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiştir. Bu sayede, kullanıcılar herhangi bir cihazdan rahatlıkla ustala.com'u kullanabilir ve hizmet sürecini etkin bir şekilde yönetebilirler.

İletişim ve Destek Hizmetleri

Ustala, kullanıcıların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında hızlı ve etkili destek alabilmeleri için kullanıcı dostu iletişim ve destek hizmetleri sunar. İletişim sayfası üzerinden e-posta, telefon veya canlı destek yoluyla platformun müşteri hizmetleri ekibine ulaşarak, sorularınızı sorabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ustala ekibi, kullanıcıların sorunlarına en kısa sürede çözüm bulmak için her zaman yanınızdadır.

hero

Teklifler cepte

Ustala mobil uygulaması, Türkiye'nin en iyi ustalarını parmaklarınızın ucuna getiriyor! Ev, ofis ve dış mekanlar için profesyonel hizmetlere ihtiyaç duyduğunuzda, ustala.com mobil uygulaması sayesinde her zaman ve her yerden ustaları keşfedebilir, teklif alabilir ve hizmet alabilirsiniz.

iOS ve Android cihazlar için optimize edilmiş ustala.com mobil uygulaması, güvendiğiniz ustaları her an yanınızda taşımanıza olanak tanır. Şimdi ücretsiz olarak indirin ve hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet deneyiminin keyfini çıkarın!

Nasıl Çalışır?

Hizmet Arama ve Usta Seçimi

Ustala üzerinden ihtiyacınız olan hizmet kategorisini arayarak, platformda bulunan profesyonel ustaları inceleyebilirsiniz. Hizmet kalitesi, fiyat, konum ve müşteri yorumlarına göre uygun olan ustayı seçin.

Dezenfeksiyon - Fiyat Teklifi ve Randevu Ayarlama

Seçtiğiniz ustalardan fiyat teklifi isteyin ve hizmet detayları hakkında bilgi alın. Teklifleri karşılaştırarak bütçenize ve beklentilerinize en uygun olan ustayla hizmetin gerçekleştirileceği gün ve saat için randevu oluşturun.

Hizmetin Gerçekleşmesi ve Ödeme

Belirlenen gün ve saatte, seçtiğiniz usta hizmeti gerçekleştirmek için belirttiğiniz adrese gelecektir. Hizmet tamamlandıktan sonra ödemenizi güvenli bir şekilde Ustala üzerinden gerçekleştirin.

Konuma göre Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon, temizlik konusunda hijyeni sağlamada yardımcı olan ürünlerdir. Dezenfeksiyonun temizlik ürünlerinden farkı kirlerin yüzeylerden uzaklaştırılmasının yanı sıra hijyeni en üst noktaya taşımasıdır. Temizlik ürünleri sadece kirlenen yüzeyleri temizler. Hijyen sağlamak için daha kuvvetli ürün ve malzemelere ihtiyaç duyulur. Dezenfeksiyon hijyeni en iyi sağlamada yardımcı olan etkili ürünlerden birisidir. Dezenfeksiyonlar sayesinde hem kişisel olarak hem de genel temizlik araç gereçleri ve yüzeylerde ideal temizlik sağlanmış olur. Piyasaya baktığımızda dezenfeksiyon konusunda çok sayıda ürün bulmak mümkündür. Bu ürünler içinde sağlığımıza en iyi şekilde yardımcı olacak dezenfekte ürünü seçmek gerekir. Böylece hijyen sağlama konusunda doğru adım atmış oluruz. 

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Hijyeni sağlamada en ideal ürünlerden birisi olan dezenfeksiyonların hayatımızda rolü büyüktür. Gözle görülen lekelerin yok edilmesi kolay olurken gözle görülmeyen mikropların ortadan kalkması daha zor olabilmektedir. Evlerimizde, bulunduğumuz ortamlarda gözümüzle göremediğimiz mikroplardan arınma için dezenfekte işlemi yapılır. Bu da haliyle dezenfekte nedir ve nasıl yapılır sorusunu akla getirmektedir. Dezenfekte işlemi için ihtiyacımız olan iyi bir dezenfektan ürünü ve bu ürünün doğru kullanımıdır. Dezenfekte konusunda etkili ve doğru bir ürün kullanarak istediğimiz alanları iyi bir şekilde dezenfekte edebiliriz. Bunun için doğru ürün seçimine çok dikkat etmek gerekir. Dezenfekte ürünü adı altında satılan sahte ürünlere karşı Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ürün alımına dikkat ederek dezenfekte ürünümüzü seçmeliyiz. Hijyen dolu bir ev için dezenfeksiyon yaptırmanız şart. Peki dezenfeksiyon nasıl yapılır?

  • Kullanılacak olan yüksek düzey dezenfeksiyon seçilir.
  • Dezenfeksiyon cihazı ile püskürtülerek uygulanır.
  • Dezenfeksiyon öncesi veya sonrasında ekstra temizlik yapmanıza gerek yoktur.

Dezenfeksiyon İşlemi Neden Önemlidir? 

Temizliğin ve hijyenin en üst noktada sağlanabilmesi için dezenfeksiyon işlemine ihtiyaç duyulur. Corona virüs salgını döneminde olduğumuz şu günlerde hijyene dikkat etmenin önemi bir o kadar daha artmaktadır. Virüsler bilindiği gibi kalabalık ortamlarda etkileşim sayesinde ortaya çıkmaktadır. Ortak kullanım alanlarının olduğu yerlerde virüs bulaşma durumu daha fazladır. Bu açıdan ortak kullanım alanların olduğu yerlerin en iyi şekilde dezenfekte edilmesi gerekir. Kısmi temizlik sağlandıktan sonra buraların uygun dezenfekte ürünleri ile dezenfekte edilmesi son derece önemlidir.  

Ev Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır? 

Evlerimizin temizliğinin maksimum düzeyde yapılması için iyi bir dezenfekte işlemine ihtiyaç duyulur. Ev dezenfeksiyon işlemi yapılırken bu alanda uzman ve donanımlı kurumlardan destek alabiliriz. Ev dezenfeksiyon işleminde destek alacağımız kuruluşların Sağlık Bakanlığı işlem uygulamasına sahip kurumlar olmasına dikkat etmek gerekir. Gerçek hijyen ve temizlik için yetkili kurumlardan destek almaya çalışmamız en doğru olanıdır. Bu firmalar Sağlık Bakanlığından onaylı ürünler kullanacaklarından evinizin hijyeni en ideal şekilde olacaktır. Böylece içiniz rahat bir şekilde evinizi temizletmek için bu kurumlara gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.  

Hayati öneme sahip olan dezenfeksiyon işlemi için bu alanda uzman kurum ve kuruluşlar, etkili ilaç ve ürünlerle evinizin ihtiyaç duyulan yerlerinde dezenfekte işlemi uygularlar. Böylece evinizin temizlenmekle kalmayıp hijyenik bir şekilde tertemiz olur. Profesyonel dezenfeksiyon yapılmadan önce cevaplanması gereken 3 kritik soru vardır.

  • Dezenfekte edilecek alan tipi nedir? 
  • Dezenfekte edilecek alan kaç metrekare? 
  • Dezenfeksiyon hangi sıklıkta yapılsın?

Evimizde Dezenfekte Edilmesi Gereken Alanlar 

Ailemiz veya ev arkadaşımızla yaşadığımız evlerimizi hijyenik tutmak çok önemlidir. Özellikle salon, banyo, mutfak gibi alanlar ortak kullanım alanlarımızdır. Bu ortak kullanım alanlarının ise çok daha etkili bir şekilde temizliğe ihtiyacı olur. Evimize genel olarak bakacak olursa sık kullandığımız eşyalar içinde televizyonun kumandası, bilgisayar, banyo ve tuvaletler, kapı kolları gelir. Genel temizlik yapıldıktan sonra günlük olarak buraların en iyi şekilde temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi önemlidir. Uygun ve etkili dezenfektan ürünleriyle buraları sık sık temizlememiz gerekir. Böylece virüs ve bakterilerin çoğalma imkanı olduğu bu yerlerdeki mikropların ortadan kalkmasını sağlayabiliriz. 

Toz ve Kirin En Çok Biriktiği Yerleri Günlük Olarak Temizleyin 

Her gün evimizi temizlesek de kir ve tozlardan kurtulamayız. Evimizde en çok toz barındıran yerler arasında dolaplar, pervazlar, masalar, şifonyerler gelir. Buraların daha kalıcı bir şekilde toz olmadan etkisini uzun süre devam ettirmesi için iyi bir dezenfektan ürünü kullanabiliriz. Sıradan temizlik ürünleriyle tozların görünen yüzeyini alsak da çok geçmeden yeniden buralar tozlanacaktır. Yine aynı şekilde rutin olarak süpürme işlemi yapılmalıdır. Haftada en fazla iki ya da üç günde bir komple ev süpürülmesi önemlidir. Çocuklu evler için bu süre daha aza indirilebilir. Halı ve koltuk temizliği komple yapıldıktan sonra haftalık olarak da fırçalama işlemi ile buraların temizliğini daha uzun süre sağlayabiliriz.  

Banyo ve Tuvalet Temizliği Nasıl Yapılmalıdır? 

Ev dezenfeksiyon işleminde en çok dikkat edilmesi gereken alanlardan birisi de banyo ve tuvaletlerdir. Ortak kullanım alanı olan banyo ve tuvaletler bakterilerin en yoğun olduğu alanlardır. Buraların temizliği kadar hijyeni de çok önemlidir. Banyo ve tuvaletteki mikroplardan etkili şekilde kurtulmanın yolu ise buraların en iyi şekilde dezenfekte edilmesinden geçer. Banyo ve tuvaletlerde en çok kirlenen yüzeyler içinde lavabo ve tuvaletler gelmektedir. Buraların temizliğinde kuvvetli dezenfekte ürünleri kullanmak gerekir. Mikropların ölmesi için yeterli derecede dezenfektan ürünü kullanmak çok önemlidir. Tuvalet ve banyolarımızda hijyeni sağlamak için pratik bir püf noktası olarak fısfıs kullanımını önerebiliriz. Tuvalete her girişimizde dezenfekte işlemi yapmak için dezenfekte ürünün yer aldığı fısfısı her tuvalete çıkışta kullanabiliriz. Böylece tuvaletlerimizin daha uzun süre temiz ve hijyenik kalmasını sağlayabiliriz. Tuvalet ve banyolarda kapı kolları da mikrop barındıran yerlerdir. Bu yerleri de gün için bir kaç kez temizleyebilir ve buralardaki mikropların temizlenmesini sağlayabiliriz. 

Doğal Dezenfekte İşlemi Uygulayabilirsiniz 

Evlerimizi dezenfekte etmek için çok pahalı dezenfekte ürünlerine para vermenize gerek yok. Doğal yoldan da evlerimizi en iyi şekilde dezenfekte edebiliriz. Örneğin sirke ev temizliğinde en çok yararlanılan doğal ürünlerden birisidir. Örneğin sirke, arap sabunu ve suyu karıştırarak püskürtmeli bir kaba karışımı koyu genel temizlik için bu ürünü kullanabiliriz. Sirke ile evimizin pek çok alanlarını etkili bir şekilde temizleyebiliriz. Sirkenin içerisindeki mikrop öldürücü özellikte dolayı hijyeni evlerimizin pek çok noktasında en iyi şekilde sağlayabiliriz. Cam temizliği, bulaşık temizliği, halı ve koltuk temizliği gibi akla gelebilecek pek çok yerin temizliğinde sirke kullanımı yarar sağlayacaktır. 

Dezenfektan Fiyatları 

Dezenfeksiyon fiyat konusunda bilgi vermek gerekirse; dezenfeksiyon fiyatları ürünün kalite ve markasına göre değişebilmektedir. Piyasada pek çok farklı marka ve kalitede dezenfekte ürünü satılmaktadır. Ürünlerin fiyatları da farklı olacaktır. Dezenfektan seçimi konusunda ürünün mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Derinlemesine temizlik için ev dezenfeksiyon işlemi yapan firmalardan destek alabilirsiniz. En doğru uygulamayı yapacak olan firmalara ulaşmak için Ustala.com’a ilan verebilirsiniz. İlanınıza gelecek olan tekliflerden biri ile anlaşarak evinizi komple mikroplardan arındırabilirsiniz.   

Dezenfeksiyon Hizmeti Vermek İçin İlanları Takip Edin

Son yıllarda giderek artan ev ve işyeri hijyeni konusunda müşteri taleplerine en hızlı şekilde cevap vermek istiyorsanız Ustala.com’da yeriniz hazır. Onbinlerce dezenfeksiyon hizmeti almak müşteri ilanlarına saniyeler içinde teklif verebilirsiniz. Kalite farkını ortaya koyarak en çok aranan firmalardan biri olabilirsiniz.