Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Tüm Ustalar

Kayıtlı 36 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Dezenfeksiyon Firmaları

ezgi güven

GENÇAY DİNÇ

Yigit Binbay

Omer Ulusoy

Temizlik ve dezenfeksiyon faliyetleri

Derya Danış

onur ecerci

muttalip kaşkaya

Biyoka ilaçlama

Biyoka i̇laçlama temizlik ve dezenfeksiyon istanbulun tüm semtlerine garantili hizmet

Kemal Demirkaya

Son gelen Dezenfeksiyon talepleri

2+1 ev dezanfekte edilecek.
Sinop / Merkez
Ailem ile birlikte yaşıyoruz kovid durumdayız şuanda izolasyon süreci bittikten sonra evi komple dezenfekte etmek istiyoruz
İstanbul / Bayrampaşa
3+1 mutfak ve banyo dahil ev dezenfeksiyonu (artı halı yıkama için ayrı fiyat bilgisi)
Ankara / Etimesgut

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Dezenfeksiyon ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon, temizlik konusunda hijyeni sağlamada yardımcı olan ürünlerdir. Dezenfeksiyonun temizlik ürünlerinden farkı kirlerin yüzeylerden uzaklaştırılmasının yanı sıra hijyeni en üst noktaya taşımasıdır. Temizlik ürünleri sadece kirlenen yüzeyleri temizler. Hijyen sağlamak için daha kuvvetli ürün ve malzemelere ihtiyaç duyulur. Dezenfeksiyon hijyeni en iyi sağlamada yardımcı olan etkili ürünlerden birisidir. Dezenfeksiyonlar sayesinde hem kişisel olarak hem de genel temizlik araç gereçleri ve yüzeylerde ideal temizlik sağlanmış olur. Piyasaya baktığımızda dezenfeksiyon konusunda çok sayıda ürün bulmak mümkündür. Bu ürünler içinde sağlığımıza en iyi şekilde yardımcı olacak dezenfekte ürünü seçmek gerekir. Böylece hijyen sağlama konusunda doğru adım atmış oluruz. 

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Hijyeni sağlamada en ideal ürünlerden birisi olan dezenfeksiyonların hayatımızda rolü büyüktür. Gözle görülen lekelerin yok edilmesi kolay olurken gözle görülmeyen mikropların ortadan kalkması daha zor olabilmektedir. Evlerimizde, bulunduğumuz ortamlarda gözümüzle göremediğimiz mikroplardan arınma için dezenfekte işlemi yapılır. Bu da haliyle dezenfekte nedir ve nasıl yapılır sorusunu akla getirmektedir. Dezenfekte işlemi için ihtiyacımız olan iyi bir dezenfektan ürünü ve bu ürünün doğru kullanımıdır. Dezenfekte konusunda etkili ve doğru bir ürün kullanarak istediğimiz alanları iyi bir şekilde dezenfekte edebiliriz. Bunun için doğru ürün seçimine çok dikkat etmek gerekir. Dezenfekte ürünü adı altında satılan sahte ürünlere karşı Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ürün alımına dikkat ederek dezenfekte ürünümüzü seçmeliyiz. Hijyen dolu bir ev için dezenfeksiyon yaptırmanız şart. Peki dezenfeksiyon nasıl yapılır?

  • Kullanılacak olan yüksek düzey dezenfeksiyon seçilir.
  • Dezenfeksiyon cihazı ile püskürtülerek uygulanır.
  • Dezenfeksiyon öncesi veya sonrasında ekstra temizlik yapmanıza gerek yoktur.

Dezenfeksiyon İşlemi Neden Önemlidir? 

Temizliğin ve hijyenin en üst noktada sağlanabilmesi için dezenfeksiyon işlemine ihtiyaç duyulur. Corona virüs salgını döneminde olduğumuz şu günlerde hijyene dikkat etmenin önemi bir o kadar daha artmaktadır. Virüsler bilindiği gibi kalabalık ortamlarda etkileşim sayesinde ortaya çıkmaktadır. Ortak kullanım alanlarının olduğu yerlerde virüs bulaşma durumu daha fazladır. Bu açıdan ortak kullanım alanların olduğu yerlerin en iyi şekilde dezenfekte edilmesi gerekir. Kısmi temizlik sağlandıktan sonra buraların uygun dezenfekte ürünleri ile dezenfekte edilmesi son derece önemlidir.  

Ev Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır? 

Evlerimizin temizliğinin maksimum düzeyde yapılması için iyi bir dezenfekte işlemine ihtiyaç duyulur. Ev dezenfeksiyon işlemi yapılırken bu alanda uzman ve donanımlı kurumlardan destek alabiliriz. Ev dezenfeksiyon işleminde destek alacağımız kuruluşların Sağlık Bakanlığı işlem uygulamasına sahip kurumlar olmasına dikkat etmek gerekir. Gerçek hijyen ve temizlik için yetkili kurumlardan destek almaya çalışmamız en doğru olanıdır. Bu firmalar Sağlık Bakanlığından onaylı ürünler kullanacaklarından evinizin hijyeni en ideal şekilde olacaktır. Böylece içiniz rahat bir şekilde evinizi temizletmek için bu kurumlara gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.  

Hayati öneme sahip olan dezenfeksiyon işlemi için bu alanda uzman kurum ve kuruluşlar, etkili ilaç ve ürünlerle evinizin ihtiyaç duyulan yerlerinde dezenfekte işlemi uygularlar. Böylece evinizin temizlenmekle kalmayıp hijyenik bir şekilde tertemiz olur. Profesyonel dezenfeksiyon yapılmadan önce cevaplanması gereken 3 kritik soru vardır.

  • Dezenfekte edilecek alan tipi nedir? 
  • Dezenfekte edilecek alan kaç metrekare? 
  • Dezenfeksiyon hangi sıklıkta yapılsın?

Evimizde Dezenfekte Edilmesi Gereken Alanlar 

Ailemiz veya ev arkadaşımızla yaşadığımız evlerimizi hijyenik tutmak çok önemlidir. Özellikle salon, banyo, mutfak gibi alanlar ortak kullanım alanlarımızdır. Bu ortak kullanım alanlarının ise çok daha etkili bir şekilde temizliğe ihtiyacı olur. Evimize genel olarak bakacak olursa sık kullandığımız eşyalar içinde televizyonun kumandası, bilgisayar, banyo ve tuvaletler, kapı kolları gelir. Genel temizlik yapıldıktan sonra günlük olarak buraların en iyi şekilde temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi önemlidir. Uygun ve etkili dezenfektan ürünleriyle buraları sık sık temizlememiz gerekir. Böylece virüs ve bakterilerin çoğalma imkanı olduğu bu yerlerdeki mikropların ortadan kalkmasını sağlayabiliriz. 

Toz ve Kirin En Çok Biriktiği Yerleri Günlük Olarak Temizleyin 

Her gün evimizi temizlesek de kir ve tozlardan kurtulamayız. Evimizde en çok toz barındıran yerler arasında dolaplar, pervazlar, masalar, şifonyerler gelir. Buraların daha kalıcı bir şekilde toz olmadan etkisini uzun süre devam ettirmesi için iyi bir dezenfektan ürünü kullanabiliriz. Sıradan temizlik ürünleriyle tozların görünen yüzeyini alsak da çok geçmeden yeniden buralar tozlanacaktır. Yine aynı şekilde rutin olarak süpürme işlemi yapılmalıdır. Haftada en fazla iki ya da üç günde bir komple ev süpürülmesi önemlidir. Çocuklu evler için bu süre daha aza indirilebilir. Halı ve koltuk temizliği komple yapıldıktan sonra haftalık olarak da fırçalama işlemi ile buraların temizliğini daha uzun süre sağlayabiliriz.  

Banyo ve Tuvalet Temizliği Nasıl Yapılmalıdır? 

Ev dezenfeksiyon işleminde en çok dikkat edilmesi gereken alanlardan birisi de banyo ve tuvaletlerdir. Ortak kullanım alanı olan banyo ve tuvaletler bakterilerin en yoğun olduğu alanlardır. Buraların temizliği kadar hijyeni de çok önemlidir. Banyo ve tuvaletteki mikroplardan etkili şekilde kurtulmanın yolu ise buraların en iyi şekilde dezenfekte edilmesinden geçer. Banyo ve tuvaletlerde en çok kirlenen yüzeyler içinde lavabo ve tuvaletler gelmektedir. Buraların temizliğinde kuvvetli dezenfekte ürünleri kullanmak gerekir. Mikropların ölmesi için yeterli derecede dezenfektan ürünü kullanmak çok önemlidir. Tuvalet ve banyolarımızda hijyeni sağlamak için pratik bir püf noktası olarak fısfıs kullanımını önerebiliriz. Tuvalete her girişimizde dezenfekte işlemi yapmak için dezenfekte ürünün yer aldığı fısfısı her tuvalete çıkışta kullanabiliriz. Böylece tuvaletlerimizin daha uzun süre temiz ve hijyenik kalmasını sağlayabiliriz. Tuvalet ve banyolarda kapı kolları da mikrop barındıran yerlerdir. Bu yerleri de gün için bir kaç kez temizleyebilir ve buralardaki mikropların temizlenmesini sağlayabiliriz. 

Doğal Dezenfekte İşlemi Uygulayabilirsiniz 

Evlerimizi dezenfekte etmek için çok pahalı dezenfekte ürünlerine para vermenize gerek yok. Doğal yoldan da evlerimizi en iyi şekilde dezenfekte edebiliriz. Örneğin sirke ev temizliğinde en çok yararlanılan doğal ürünlerden birisidir. Örneğin sirke, arap sabunu ve suyu karıştırarak püskürtmeli bir kaba karışımı koyu genel temizlik için bu ürünü kullanabiliriz. Sirke ile evimizin pek çok alanlarını etkili bir şekilde temizleyebiliriz. Sirkenin içerisindeki mikrop öldürücü özellikte dolayı hijyeni evlerimizin pek çok noktasında en iyi şekilde sağlayabiliriz. Cam temizliği, bulaşık temizliği, halı ve koltuk temizliği gibi akla gelebilecek pek çok yerin temizliğinde sirke kullanımı yarar sağlayacaktır. 

Dezenfektan Fiyatları 

Dezenfeksiyon fiyat konusunda bilgi vermek gerekirse; dezenfeksiyon fiyatları ürünün kalite ve markasına göre değişebilmektedir. Piyasada pek çok farklı marka ve kalitede dezenfekte ürünü satılmaktadır. Ürünlerin fiyatları da farklı olacaktır. Dezenfektan seçimi konusunda ürünün mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Derinlemesine temizlik için ev dezenfeksiyon işlemi yapan firmalardan destek alabilirsiniz. En doğru uygulamayı yapacak olan firmalara ulaşmak için Ustala.com’a ilan verebilirsiniz. İlanınıza gelecek olan tekliflerden biri ile anlaşarak evinizi komple mikroplardan arındırabilirsiniz.   

Dezenfeksiyon Hizmeti Vermek İçin İlanları Takip Edin

Son yıllarda giderek artan ev ve işyeri hijyeni konusunda müşteri taleplerine en hızlı şekilde cevap vermek istiyorsanız Ustala.com’da yeriniz hazır. Onbinlerce dezenfeksiyon hizmeti almak müşteri ilanlarına saniyeler içinde teklif verebilirsiniz. Kalite farkını ortaya koyarak en çok aranan firmalardan biri olabilirsiniz.