Bu alanda 16 hizmet veren var

Talep oluştur, teklifler hemen gelmeye başlasın

Teklif Al
Dış cephe temizliği İlanları
sertifikalı ve tecrübeli ustalar dağcılık usülu
21 saat önce
İstanbul

Dış Cephe Temizliği Ustaları

Berjer Temizlik

"Berjer Temizlik & Koltuk Yıkama, Burhaniye'de 2010 yılında kurulmuştur. Aradan geçen 10 yıl içerisinde kendisini geliştirmiş ve Körfez’e duyurmuştur Genelde halı yıkamacı ve temizlik firmalarının, amatörce ve ek iş olarak meslek edinmeye çalıştıkları koltuk yıkama, yatak yıkama, temizlik sektörünü diğerlerinden ayrı ele almıştır.Sayısız referans ve sayısız google yorumu ile kendisini kanıtlamıştır. 2010 yılından itibaren Körfez’de yaklaşık 10.000 müşterimize hizmet verdik. Bir müşterimizin bile kapısından çıkarken, hayal kırklığına uğradığını, yüzünü astığını yada memnun kalmadığını görmedik. Burhaniye’de sanayi tipi makineler ile buharlı ve bitkisel ürünler kullanarak, profesyonel temizlik, koltuk yıkama, yatak yıkama hizmeti veriyoruz.

Teklif Al
Gizem Aydoğmuş

Teklif Al
Halil Gumus

Teklif Al
Nezir Poyraz

Teklif Al
Fatih Aslan

Teklif Al
Servet Gül
Teklif Al
Aydın Uğurlu
Teklif Al
Turgay Oyun

Teklif Al
Emre Akbaş

Teklif Al
Mahsum Erensayın

Betopan Alçıpan ve dış cephe tamiri

Teklif Al
Yaşar Coşgun

İşimi profesyonelce yapıyorum siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz

Teklif Al
Serkan Uludağ
Teklif Al
Halil Ibrahim Akpolat

21 yaşındayım ustayım sizleri mahcup etmeyeceğime çok eminim yurddışı işi arıyorum

Teklif Al
Hüseyin Köseoğlu

İşi ustasına ver

Teklif Al
Dinçer Duran

Herkes usta değildir olmak isteseler olamazlar

Teklif Al

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır? 

Özellikle çok katlı binaların hava koşullarına bağlı olarak dış cephesinde zamanla çeşitli kir katmanları birikiyor. Apartman camları her ne kadar temizlenebilse de yüksek katlı binaların dış cephe temizliğini yapmak için çeşitli firmalardan temizlik hizmeti almak gerekiyor. Temizliği yapılmamış binaların ise boyasında yıpranmalar başlayarak zamanla binanın dışında kötü bir görüntü oluşturuyor. Ancak dış cephe temizliği düzenli yapılan binalarda tekrar boyamaya ihtiyaç kalmadığı için hem boya masrafından kurtulabilir hem de binanızın dışarıdan çok daha temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.  

Dış cephe temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken farklı birçok nokta bulunuyor. Cephe temizliği için anlaştığınız firmanın, tüm iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyuyor olması ve çalışan personelin hepsinin iş sağlığı ve güvenliği sertifikasına sahip olması gerekiyor. İSG kurallarına uymayan firmalar ile çalışılması durumunda her ne kadar yaşanabilecek iş kazaları firmanın sorumluluğunda olsa da bu firmalar ile çalışıldığı takdirde sizin tarafınıza da cezai işlem uygulanma ihtimali bulunuyor.  

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır? 

Dış cephe temizliği yaparken farklı birçok detaya dikkat edilmesi gerekiyor. Cephe temizliği yapılırken çeşitli güvenlik kurallarına dikkat edilmemesi halinde iş kazaları yaşanma ihtimali oldukça yüksektir. Bununla birlikte kullanılan temizlik malzemelerinin boya aşındırıcı düzeyde alkol ya da benzeri maddeler içeriyor olması da temizlik sonrasında binanın dış cephe boyasında aşınmalara sebebiyet vermektedir. 

  • Dış cephe temizliği yapılırken öncelikle atılması gereken ilk adım, binanın kat sayısına göre güvenlik önlemi almaktır. Yüksek katlı binaların dış cephe temizliğinde vinç ve sepet sistemi kullanılmaktadır. Dış cephe temizliği yapacak personelin sepet içerisindeki güvenlik önlemlerinin de alınması gerekiyor. Özellikle çok yüksek katların dış cephe temizliği sırasında bu önlemlerin alınmaması halinde ciddi kazalar yaşanması olasılığı oldukça fazladır.  
  • Dış cephe temizliğinde gerekli önlemler alındıktan sonra temizlik işlemlerine başlanır. Temizlik sırasında kullanılması planlanan temizlik ürünleri, öncelikle binanın dış cephesinin ufak bir bölümünde denenir ve bir süre beklenir. Kullanılan ürünlerin binanın dış cephesinde kullanılan yapı malzemelerine bir zarar verip vermediği bu şekilde test edilir. Kullanılan ürünlerin yapı malzemeleri ve dış boyaya herhangi bir zarar vermemesi halinde temizlik işlemlerine başlanır. Kullanılan ürünlerin binaya zarar vermesi halinde ise farklı temizlik ürünleri kullanılarak aynı testler tekrar uygulanır. 
  • Dış cephe temizlik uygulamaları genel olarak dış cephe cam temizliği için tercih edilmektedir. Günümüzde özellikle ofis için kullanılan çok katlı binaların dış cephesi komple cam olarak tasarlanmıştır. Böylece güneş ışığından tam istifade sağlanır. Dış cephe cam temizliği hizmetleri sayesinde binanın kiri çok kolay gösteren cam kısımlarının temizliği yapılır. Ancak genel düşüncenin aksine dış cephe temizliği sadece cam malzeme kullanılarak üretilen binalarda kullanılmaz. Dış cephe temizlik işlemleri PVC, alüminyum alaşımları, mermer ve granit gibi malzemeler ile kaplanan binalara da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bina dış cephesinde mermer ve granit gibi malzemeler kullanılmışsa, temizlik için kullanılacak temizlik ürünlerinin bu malzemeler arasında yer alan dolgu maddesini aşındırmıyor olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir.  
  • Dış cephe temizliği mantolama yapılmış binalara herhangi bir zarar vermez. Bu binalara yapılan temizlik işlemlerinde kullanılan temizlik malzemeleri yüksek alkol oranına sahip olmayan ürünler arasından seçilir. Böylece binanızın dışına yaptırdığınız işlemlere herhangi bir zarar verilmez. 
  • Bina temizliği tamamlandıktan sonra binanın kurulama işlemine geçilir. Bina temizliğinin ardından kurulama işlemi yapılmazsa özellikle cam olan bölgelerde su lekeleri kalma ihtimali yüksektir. Bazı temizlik firmaları binanın temizlik işlemlerinden hemen sonra kurulama işlemine geçmektedir. Süreç başlangıçta gözünüze yavaş işliyor gibi görünse de temizleme ve kurulama işlemlerinin birlikte yapılması toplam süreç göz önünde bulundurulduğunda zaman tasarrufu sağlar.  

Dış Cephe Temizliği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir? 

Dış cephe temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken püf noktalardan bir tanesi zemin parsellemesinin düzgün yapılmasıdır. Zemin parsellemesi, binanın her noktasının temizlenmesi için oldukça önemlidir. Zemin parsellemesi işleminin aksatılması ya da gereken önemin verilmemesi, dış cephe cam temizliği gibi her noktanın eşit ve detaylı şekilde temizlenmesi gereken cephe türlerinde aksamalara neden olmaktadır. 

Dış cephe temizliği sırasında uzun süreli temizlik sağlayabilecek ürünler kullanılması oldukça önemlidir. Dış cephe temizliğinde kısa bir süre sonra yeniden temizliğe ihtiyaç duyulmaması için kirlenmeyi önleyici özellikte temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Dış cephe temizliğinde kullanılan bu ürünlerin de aşınmaya neden olmayacak türde olmasına özen gösterilmelidir. Normal temizlik ürünleri kullanılarak yapılan dış cephe temizliğinin birkaç ay sonra tekrarlanması gerekir. Ancak kirlenmeyi önleyici temizlik ürünleri kullanılarak yapılan dış cephe temizliği yılda 2 kez yapılmaktadır. 

Dış cephe temizliğinde, bina ya da ofis yetkilisinin talebine göre sabun ve benzeri temizlik ürünleri ile temizleme sonrasında durulama ile yapılabilir. Bu işlemlerin ardından bina dış cephesinin güneşte kurumasına izin verilmemesi büyük önem taşıyor. Tazyikli su ile durulama yapıldıktan sonra dış cephe kendi kendine kurumaya bırakılırsa, özellikle cam malzeme olan kısımlarda su lekelerine rastlanmaktadır. Bu yüzden tazyikli su ile durulama işlemi yapıldıktan hemen sonra kurulama işlemine geçilmesi gerekmektedir. 

Dış cephe temizliğinde tercihe bağlı olarak silme yöntemi de kullanılmaktadır. Bu yöntemde temizlik ürünleri direkt olarak bez ya da özel üretilmiş malzemeler aracılığı ile dış cepheye uygulanır. Cephe temizliği sağlandıktan sonra bekletilmeden tekrar silinir ve dış cephe temizlenir.  

Dış Cephe Temizliğinde Fiyat Karşılaştırmasının Önemi 

Dış cephe temizliği yaptırmak istiyorsanız, aynı hizmetleri veren farklı birçok firmadan fiyat almanız büyük önem taşıyor. Dış cephe cam temizliği hizmeti veren firmalar arasında herhangi bir fiyat birliği olmadığı için bu firmalar direkt olarak sundukları ürün kalitesi, personel tecrübesi ve zaman tasarrufu gibi özellikleri ile kendine özel fiyatlar sunmaktadır.  

Dış cephe temizliği yaptırmak istiyorsanız, internet üzerinden farklı birçok firma ile iletişime geçerek almak istediğiniz hizmet için fiyat talep edebilirsiniz. Farklı firmalardan alacağınız iş detayları ve işin maliyetini karşılaştırarak kendinize uygun firma ile anlaşabilirsiniz. Ancak her firmayı tek tek arayarak aynı işlemleri yapmak ciddi zaman kaybına neden olmaktadır. 

Ustala.com’da birbirinden farklı yüzlerce temizlik firmasını bir arada bulabilirsiniz. Firmalar ile bireysel olarak iletişime geçebileceğiniz gibi almak istediğiniz hizmet için ilan oluşturma imkânınız da bulunuyor. Dış cephe temizliği için ilan açmanız haline, bu hizmeti veren firmalar ilanınıza fiyat teklifi yapma şansı buluyor. Bu sayede fiyat almak istediğiniz hizmet için firmaların peşinde koşmanıza gerek kalmıyor. Almak istediğiniz hizmeti veren tüm firmalar açtığınız ilan ile birlikte size sundukları hizmetin tüm detayları ile birlikte fiyat teklifi yapacaktır. Önerilen fiyata hangi hizmetlerin dahil olduğunu ve hangi hizmetlerin ek ücret karşılığında alınabileceğini de firmalar ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Siparişinize gelen tüm ilanları birkaç saat içerisinde değerlendirerek size en uygun fiyat / hizmet oranını sunan firmaları keşfedebilir, bu firmalardan kolaylıkla hizmet alabilirsiniz. 

Müşterilere Tek Tıkla Ulaşın 

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek dış cephe cam temizleme hizmeti almak isteyen müşterilere kolayca ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok basit! Dış cephe temizliği ilanları kısmına giriş yapıp, size uygun ilanlara hemen teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşmak. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç eklersiniz. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.