Klima Temizliği

Klima Temizliği

Klima Temizliği

Tüm Ustalar

Kayıtlı 97 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Klima Temizliği Firmaları

Bayram pekmez

tepe teknik servis 10 yıllık deneyim var beyaz eşya kombi klima arza bakım ve montaj işleri yapılır

klima servisi

sahis firmasi

özgür Yıldırım

yıldırım elektronik olarak yılların verdiği. tercübeyle uygun ve garantili işçilik

Osman Tezcan

ismail mutlu

Hakan Balamir

Mehmet Sindel

özkan aydın

MEHMET SAATÇIOĞLU

Son gelen Klima Temizliği talepleri

Klima ic unite ve dis unite komple genel temizlik ve bakim
Manisa / Merkez
Temizlik yapılması gerekiyor.
Mersin / Silifke
Klima iç dış ünite temizliği
Mersin / Silifke

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Klima Temizliği ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Klima Temizliği

Düzenli Klima Temizliği Hizmetleri 

Klimalar, genel olarak yaz aylarında yaygın olarak kullanılsa da yazlık bölgelerde her mevsim kullanılan ısıtıcılar arasında yer alıyor. Klimalar genel olarak yüksek fiyatlı cihazlar olduğu için satın alınan bir klimadan uzun yıllar boyu çalışması beklenir. Ancak düzenli periyotlarla temizliği yapılmayan klimalarda buna bağlı sorunlar da görülebiliyor. Peki, klima temizliği ne zaman yapılmalı? klima temizliği nasıl yapılmalıdır? Klima temizliği için hizmet veren firmalar nelerdir? Klima temizliği fiyatları nasıl değişiyor? 

Klima Temizliği Nasıl Yapılır? 

Klima temizliğinde dikkat edilmesi gereken farklı birçok nokta bulunuyor. Her ne kadar kompleks gibi görünmese de klimanın içerisinde yer alan filtre ve motor bölümlerinin bakımının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Klima temizliğinde diğer tüm elektronik aletlerde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. 

Klima temizliğini, bakım yapan firmalar yerine evinizde kendiniz yapmak istiyorsanız öncelikle kendinize klima temizle spreyi satın almanız gerekiyor. Tüm klima temizliği yapan firmalar tarafından temizlik işlemleri spreyler ile gerçekleştirilmektedir. Klima temizleme spreyini büyük yapı marketlerinde ve internette rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Klima temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, klimanın kapağı açılırken dış ortamı ve klimanın motor bölgesini toz ve kire karşı korumaktır. Klimalar ortama sıcak hava üflerken aynı zamanda ortamdaki havayı motorunu soğutmak için kullanmaktadır. Bu yüzden ortam havasındaki toz, klimanın filtresinde birikerek zamanla klimanın düzgün çalışmamasına neden olmaktadır. Klima temizliği için klima kapağını açarken, karşınıza ilk önce filtre çıkacaktır. Klimanın filtresinde biriken bütün tozun yere ve duvarlara saçılarak ortamı kirletmesini önlemek için klima kapağını açmadan önce duvarı ve klimanın asılı olduğu duvarın alt kısmındaki zemini maskelemeniz büyük önem taşıyor. Klimanın motoruna da temizlik işlemleri sırasında toz kaçmasını engellemek için maskeleme yapabilirsiniz. 

Klima çevresinde ve motorunda gerekli önlemler alındıktan sonra klima kapağını açabilirsiniz. Klimayı açtıktan sonra karşınıza ilk olarak radyatör petekleri çıkacaktır. Radyatör peteklerinde biriken tüm tozu elektrikli süpürge ile çekerek temizlemeniz çok daha kolay olacaktır. Radyatörde biriken tozun çekilme işlemi tamamlandıktan sonra klima temizlik suyu ile bu bölgeyi detaylı şekilde temizlemeye başlayabilirsiniz. Klima temizleme suyunu radyatörün tüm bölgelerine sıktıktan sonra diş fırçası ya da küçük bir fırça ile bölgeyi iyice köpürtmeniz gerekiyor.  

Yaptığınız bu işlem sonrasında klimanın köpük içerisinde kalmasını dert etmeyin, çünkü temiz su içeren bir sprey ile tüm klimayı tekrardan temizleyeceksiniz. Klimayı durulama işleminde fazla su sıkmak, klimaya herhangi bir zarar vermeyecektir. Klimanın içinde yer alan drenaj kanalları sayesinde klimada bulunan fazlalık su dışarı atılmaktadır. 

Klima Temizliğinin Faydaları Nelerdir? 

 • Klima temizliği, kullandığınız cihazı uzun yıllar boyunca kullanmanız için oldukça önemlidir. 
 • Bakımı yapılmayan klimalar çalışırken çok daha fazla enerji harcar. Klima temizliği yapmak, klimanın daha rahat çalışmasını sağlayarak enerji tasarrufuna yol açar. 
 • Bakımı yapılmayan klimalar ortama kötü koku yaymaya başlar. 
 • Klima filtrelerinin tıkanık olması, klimanın ortama tozlu bir hava üflemesine neden olur. 
 • Bakımı yapılmayan klimalar ortam havasını olumsuz etkilediği için hasta olma ihtimaliniz çok daha yüksektir. 

Klima Bakımı Yapılmaması Hangi Sorunlara Yol Açar? 

 • Bakımı yapılmayan klimaların performansında ciddi şekilde azalmalar görülür. 
 • Klima bakımı yapılmaması durumunda tüketilen enerji miktarı artar. Bakımı yapılan klimalara göre %40 daha fazla enerji tüketimi gerçekleşir. 
 • Bakımı yapılmayan klimaların filtre bölümünde tıkanıklık meydana gelir. Bu nedenle çalışırken ortama kötü kokular yayar. 
 • Klima bakımı yapılmaması, birkaç aylık kullanım sonrasında kompresörde aşırı yüklenmeye neden olur. Kompresörün kullanım ömrü ciddi şekilde azalır. 
 • Düzenli olarak temizliği yapılmayan klimaların drenaj sisteminde tıkanıklıklar başlar. Drenaj bölümü tıkanan klimalarda su akıtma sorunları görülür. 
 • Drenaj bölümü tıkanan klimaların içinde biriken ve akıntıya neden olan su zamanla klimanın elektrik devrelerinde oksitlenmeye neden olur.  

Klima Temizliği Ne Kadar Sürede Tekrarlanmalıdır? 

Evinizde kullandığınız klimanızda gözle görülen bir arıza olmasa bile temizlik ve bakımının belirli periyotlarda yapılması, uzun süreli kullanım için oldukça önemlidir. Klima temizliğinin yıllık periyotlar ile düzenli olarak yapılması, kullanım ömrünü arttıran detaylar arasında yer alıyor. Temizliğin imkânınız varsa 6 ayda bir yapılması çok daha iyi olacaktır. Ancak yılda 1 klima temizliği yapılması da yeterlidir. 

Klima Bakımında Yapılan Yanlışlar Nelerdir? 

 • Klima bakımında yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi klima temizleme suyunun gereğinden fazla kullanılmasıdır. Çok aşırı miktarda kullanılan klima temizleme suyu tam olarak durulanamazsa ilerleyen dönemlerde cihaz serpantininde korozyon oluşma ihtimali yüksektir. Klima temizleme suyu her ne kadar bu iş için tasarlanmış olsa da gereğinden fazla kullanımı klimanın iç malzemelerini yıprandırır. 
 • Klima temizleme suyunun çok kullanılması klimaya zarar verirken, az kullanılması ise istenilen verimin alınamamasına neden olur. Klima temizliğinin yetkili bir servis ya da deneyimli klima temizliği ustası tarafından yapılması kullanılan temizleyici oranının hesaplanmasında önemlidir. 
 • Temizleyici miktarı kadar hangi temizleyicinin kullanıldığı da büyük önem taşıyor. Klima temizliği sırasında kullanılan temizlik ürünleri iç ve dış temizlik olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Yanlış klima temizleyici kullanılması, klima ömrünü ciddi şekilde kısaltmaktadır. 
 • Klima temizliği sadece klimanın gerekli temizleyiciler ile temizlenme işlemi değildir. Klima temizliği sırasında klimanın mekanik aksamları ve elektrik devreleri de kontrol edilmelidir. Böylece klimada yaşayabileceğiniz sorunlar, temizlik aşamasında fark edilir ve daha büyük sonuçlar doğurmadan önüne geçilebilir. 
 • Gelişen teknoloji ile birlikte klima sistemlerinde de gaz basınç değerlerine, iç ünitelerin çalışma düzenine de dikkat edilmesi gerekiyor. Bu nedenle teknik bilginiz yoksa klima temizliği konusunda biz uzmana başvurmanız daha doğru olacaktır. 

Klima Temizliğinde Uzmanlara Danışın 

Klima temizliği her ne kadar basit görünse de aslında oldukça kompleks bir işlemdir. Klima motoru, iç aksamları, filtre bölümü ve diğer detayları en ince ayrıntısına kadar her temizleme işleminde elden geçirilmektedir. Klima temizliği ve tamiri hakkında teknik bilgilere sahip değilseniz, bu iş için profesyonel firmalardan hizmet almanız gerekiyor. Klima temizliği fiyatları farklı firmalar tarafından verilen hizmetlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle klimanızın btu kapasitesi, temizliğin detayı ve alacağınız diğer hizmetlere göre farklı temizlik firmalarından fiyat talep edebilirsiniz. Farklı firmalardan alacağınız fiyatları karşılaştırarak alacağınız hizmetler için size en uygun fiyatları keşfedebilirsiniz. 

Ustala.com sayesinde internet üzerinden klima temizliği yapan firmalar aramak yerine sadece site panelinde klima temizliği ilanı oluşturabilirsiniz. Bu sayede siz farklı firmalar ile iletişime geçerek fiyat talebinde bulunmadan, firmaların size klima temizliği için fiyat teklifleri yapmasını sağlayabilirsiniz. Temizlik ilanına gelen teklifleri değerlendirerek kendinize en uygun fiyatlarla temizlik hizmeti alabilirsiniz. 

Klima Temizliği için İlanları Değerlendirin 

Klima temizliği hizmeti veren bir firmanız mı var? Müşterilerin firmanız ile iletişime geçmesini beklemek yerine klima temizliği için firma arayan müşteriler ile direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Ustala.com’da birbirinden farklı yüzlerce kategoride kendisine firma arayan kişiler tarafından açılmış iş ilanları bulunuyor. Bu ilanlar arasında firmanızın verdiği hizmete karşılık gelen ilanlara fiyat ve işin tamamlandığı gün sayısının detayını belirten bir teklif bırakabilirsiniz. Böylece müşterilerin size ulaşmasını beklemeden siz müşterilerinize ulaşabilirsiniz.