Bu alanda 40 hizmet veren var

Talep oluştur, teklifler hemen gelmeye başlasın

Teklif Al
Yalıtım ve mantolama İlanları
150 m2 alan sıvanıp montolama yapılacak
bir gün önce
mustakil ev catisi tamir olacaktir.
4 ay önce
Kızılcahamam Örencik Mah. (Köy) müstakil prefabrik evin çatısında profil döşeme ızgaralara sandviç panel vidalanacak. 3,5m x 8m toplam 28m2'lik bir alan. Eğim 30derece, normal bir merdivenle çatıya rahat erişilebilir. Rüzgar dayanımı fazla olsun diye sık vidalama istiyoruz.
4 ay önce
Teras kat dairemizin iki odasının tavanlarının uç kısımları eğimli. Bu eğimli kısmı kaldırıp , pencere takmak .. Çatı daire çelik konstrüksiyon yapılmış..
4 ay önce
2 katlı müstakil evimize 4 cephe kaplama yapılacak
5 ay önce
evim dublex altkatin salonuna yağmur yağdigında su akiyor.bütün teras kırılıp yapildı sorun terasta degil.ama su akintisi yagmur yagdiginda diye devam ediyor.
5 ay önce
Dis cephe kaplama american siding yapimi
5 ay önce
2 katlı sıvalı binaya dış cephe kaplama ve boya yapılacak
6 ay önce
dış cephede 1,5 m.boyunda 25 m. uzunluğunda olan kısım dış cephe taş döşenecek FAYANS MOZAİK SERAMİK DE OLABİLİR FİKİRDE VEREBİLİRİSİNİZ.
bir yıl önce

Yalıtım Ve Mantolama Ustaları

Dalyan Gulsevinc

Teklif Al
Ayhan Yamakoğlu

Teklif Al
Osman Bulduk

Teklif Al
Murat Kurtay

Teklif Al
Halityaman

Teklif Al
Ceyhan Akkoc

Teklif Al
Fazlı Uruk

Teklif Al
Ferdi Karaçöl

Teklif Al
Nazim Celik

null

Teklif Al
Mehmet Özdemir

Mantolama, tadilar dekorasyon boda badana çatı yapım ve onarim her turlu yapilir.

Teklif Al
Oğuz Cankol

Teklif Al
Musa Çimendur

ÇİMKAR İNŞAAT LTD ŞTİ olarak 1998 yılında başladığımız meslek hayatımıza kendi ustalık tecrübemiz ve oluşturduğumuz kalifiye ekibimizle işimizin mükemelliğini ve devamlılığını sağlamak sektörde her zaman bir adım önde olmak için çalışıyoruz.Çünkü ilkelerimiz kaliteli işçilik, kaliteli malzeme, gününde iş teslimi ve zarar etsek bile yalansız bir ticaret oluşturmaktır.Faaliyet alanlarımız genel olarak kaba inşaat ve kaba inşaat sonrası tüm ince işlerde A'dan Z'ye anahtar teslim kalifiye ekibimizle hizmet vermekteyiz. Size en iyi hizmeti vermek için sizi bizimle çalışmaya davet ediyoruz. -Soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz- Saygılarımızla.

Teklif Al
Vedat Gezinti

Her türlü İnsaat alaninda gerek plan proje konsenpt tasarımlarıyla sektöre yön veren ve vermiş olduğu hizmetlerle kaliteli malzeme konusunda uzman sertifikali ekiplerimizle hizli iş teslimi kendi öz sermayesi ile uygun ödeme kuşullari sunan firmamiz Gez&ka inşaat ücretsiz keşifle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten onur duyarız

Teklif Al
Vedat Gezinti

Teklif Al
Barış Midilli

Teklif Al

Mantolama Nedir? 

Mantolama binaların dış cephesine uygulanan ve enerji tasarrufunu amaçlayan bir yalıtım türüdür. Hem evlerde ısınmak için yüksek ücretler ödemeyi engelleyen, hem de enerji tasarrufu sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunan mantolama sistemi çok gelişmiştir. Binaların dış yüzeyine kompozit yalıtım sistemi eklenerek aktifleştirilen bu sistem, muhteşem bir ısı yalıtımı sağlamaktadır. Doğalgazı en düşük ayarda kullanarak bile muhteşem bir ısınma elde edeceksiniz. Gelen fatura fiyatları düşecek ve aile bütçesine yapılan katkı artacaktır.   

Mantolama kişilerin büyük kar edecekleri bir uygulamadır. Ülkemizde devreye sokulan enerji verimliliği kanunu dolayısıyla, özellikle yeni binalar için çok tercih edilen bir sistem olmuştur. Hem eski binalar için hem de yeni binalar için uygulanabilen bu işlem, bina güçlendirme çalışmaları için de birebirdir. Binaların depreme daha dayanıklı hale gelmesini sağlamaktadır. Bina daha gösterişli bir hale gelecek ve dışarıdan bakıldığında çok daha iyi görünecektir. Ayrıca şiddetli depremlere karşı binanın yıkılma ihtimali diğerlerine oranla daha düşük olacaktır.  

Mantolama Yaptırmanın Faydaları 

Mantolama hayat kalitenizi arttırmanızı sağlayacak işlemlerden biridir. Sayısız faydası olan mantolamanın en büyük artısı ise üst düzey ısınma sağlayacak olmasıdır.  

 • Mantolama yaptırmanın en büyük faydası, kış aylarında evlerin ısı kaybetmesini engelleyerek gelen faturaları düşürmesidir. Ancak bu konuda sağladığı diğer bir kolaylık da yaz aylarında ısı kaybını arttırmakta ve dışarıdan gelen ısının içeri daha az alınmasını sağlamaktadır. Bu da klima çalıştıran evlerde elektrik faturasına ciddi etki edecek ve evler olduğundan çok daha serin olacaktır.  
 • Evlerin rutubet gibi sorunlarını ortadan kaldırarak, konforlu ve daha sağlıklı bir yaşam imkânı sunmaktadır.  
 • Kar ve yağmur gibi yağışlardan binaların korunmasını sağlayarak, binanın daha uzun süre dayanmasına katkıda bulunmaktadır.  
 • Cephede oluşan kırık ve çatlakları engelleyerek, binanın ömrünü uzatır.  
 • Binalarda korozyon oluşumunu yüzde 90’a kadar engellemektedir.  
 • Terlemeye bağlı oluşan nem ve küf oranını düşürmektedir.  
 • Isı yalıtımının yanında su yalıtımı da sağlamaktadır.  
 • Yakıt tasarrufu sağlar. 

Mantolama Firmaları 

Mantolama firmaları arasından tercih yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı başlıklar vardır. Bunların en önemlileri ise kaliteli malzeme kullanımı, kalifiye eleman ve zamanında işin bitmesi. Mantolama ciddi bir iştir ve kalitesiz malzeme ile yapılamayacak kadar titizlik istemektedir. Binanızın dış cephesine yaptırdığınız mantolama ilk günden farkını ortaya koyacaktır.  

Mantolama firmalarının kullanacakları malzemeler: 

 • Nem ve su gibi ürünlerden etkilenmeyecek cinsten olmalıdır. 
 • Alev geçirmez ve yanmaz ürünlerin kullanımı şarttır.  
 • Basınç dayanıklılığı yüksek olmalıdır. 
 • Buhar difüzyon direncinin yüksek olması şarttır.  
 • Isı ve sıva tutuculuğu yüksek olmalıdır. 
 • Boyutsal kararlılık özelliği bulunmalıdır. 
 • Kolay işlenebilir ve kokusuz olmalıdır. 
 • Ekonomik ve uzun ömürlü olmalıdır. 
   

Aksi takdirde yapılacak olan yalıtım sistemi işe yaramayacak ve mağduriyete sebep olacaktır. Doğru ve özenli bir hizmet almak, mantolama konusunda şarttır.  

Mantolama Ustası Ne İş Yapar?

Mantolama ustası işinin ehli, tecrübeli ve eğitimli kişilerden seçilmelidir. Mantolama özenle yapılması gereken ve tek tek işlenmesi gereken bir hizmettir. Kaliteli bir hizmet almak için birlikte çalıştıkları ustaların iyi olması şarttır. Mantolama yaparken malzemeleri doğru şekilde yerleştirmek esastır. Aksi takdirde büyük sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir.  

Mantolama ustası ısı yalıtım malzemelerini, yapıştırma ve sıva harçları ile en iyi şekilde birleştirmelidir. Dekorasyon için kullanılan sıva harçları ile aynı şekilde olmalıdır, aksi takdirde kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Donatı filesi ve köşe profillerine dikkat edilmesi şarttır. Mantolama dübeli ve subasman profili olunabilecek en muntazam şekilde kapatılmalıdır. Bu şekilde yapılan bir mantolama işlemi, daha sağlam bir hizmet alınmasını sağlayacak ve görüntünün daha hoş olmasına yardımcı olacaktır. Aksi takdirde oluşan görüntü kişilerin rahatsız olmasına neden olabilir. Eski binalarda görüntü kalitesi çok önemsenmese de yeni binalarda ev sahipleri için büyük önem arz etmektedir. Ayrıca binanın depreme dayanıklı hale gelebilmesi için, yapılacak işlemin bu şekilde uygulanması gerekmektedir.  

Mantolama İşlemi Hangi Sırayla Yapılır? 

Her işte olduğu gibi mantolama işleminde de takip edilmesi gereken bir sıralama bulunmaktadır. İşlemlerin sırayla yapılmaması durumunda istenmeyen hatalar ortaya çıkacaktır. Mantolama işlemi sonrasında olması gereken performanstan daha düşük bir performans alınmasına neden olur. Örneğin yangın dayanıklılığı, deprem dayanıklılığı gibi konularda sıkıntı oluşacaktır. Tüm bunlar olmasa dahi, işlemin doğru sırayla gitmemesi kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Muntazam ve düzgün görünümlü bir bina oluşturmanın yolu, işlem sırasını doğru şekilde takip etmektir. 

Mantolama işlemi yapılırken ilk önce levhalar doğru hizalarda ve boyutlarda kesilir. Daha sonra etraflarında oluşabilecek çatlaklar düzeltilir ve binaya uygun hale getirilir. Daha sonra levhalar binaya tam oturacak şekilde sıkı sıkıya yapıştırılır. Bu levhalar aynı şekilde sabitlenir. Ardından işlemi sabitlemek ve bozulmasını engellemek amacıyla dübel uygulamasına geçilir. Fileli sıva uygulaması ile işlem daha sağlam hale gelir ve oluşabilecek kötü görüntü engellenir. Ardından ikinci kat sıvası atılır ve işlem netleştikten sonra dekorasyon kısmına gelinir. 

Mantolama İşlemleri Ne Kadara Yapılır? 

Mantolama fiyat konusunda çeşitli teklifler bulunmaktadır. Bazı mantolama fiyatları çok daha uygun seyrederken, bazıları olması gerekenden de pahalıdır. Kişilerin fiyattan önce işine güvendikleri ve daha önceden yaptığı işleri bildikleri bir firma ile görüşmeleri gerekmektedir. İşinde iyi olan ve müşteri memnuniyeti amaçlayan bir firma seçildikten sonra, fiyat konusunda pazarlığa gidilebilir. Mantolama uzun vadede kar sağlayacak bir işlem olması dolayısıyla, bir tık pahalı bir işlemdir. Ancak işlemin parası en fazla bir sene içerisinde çıkmış olacaktır. Mantolama işlemi her evin gereksinimidir. Kaliteli malzeme bulmak çok zordur ve piyasada satılan kaliteli malzemelerin fiyatları yüksektir. Bunun yanı sıra mantolama işçilik fiyatları da az değildir. Mantolama işlemleri sırasıyla anlatıldığı gibi oldukça titizlik ve çalışma gerektiren bir işlemdir. Dolayısıyla kişiler bu işlemi yapmak üzere yüksek ücretler teklif edebilir. Fakat genele bakıldığında, işlemin sağladığı rahatlığa göre son derece uygun fiyata yapıldığı görünecektir.   

Mantolama kısa vadede aldığı parayı geri verecek olan bir hizmettir. Kişiler kısa vadede faturalarının ciddi anlamda düştüğünü görecektir. Özellikle güney cepheye bakan ve ara katta olan daireler mantolama işlemi yaptıktan sonra doğalgaz açmayı dahi gerektirmeyebilir. Bu durum ev ekonominize ciddi bir katkıda bulunacaktır.  

Mantolama fiyatları konusunda tereddüt eden kişiler, bir kez yaptırdıktan sonra bu işlemden vazgeçemeyecek yeni taşındığı evde bile bunu isteyecektir. Uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmak için öncelikle Ustala.com’a ilan vermeyi unutmayın. Yaptırmadan önce mutlaka birkaç yerden fiyat teklifi almanızı ve fiyat tablosuna göre bütçenize en uygun kaliteli firmayla çalışmaya başlayabilirsiniz.  

Gözünüz Ustala.com’da Olsun

Müşteri portföyünüzü arttırmak, yaz kış demeden çalışmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Firmanızın hizmet kalitesini müşterilerinize gösterip daha çok müşteriye ulaşmak istiyorsanız gözünüz ilanlarda olsun. Hakkınızda gelecek olan olumlu yorumlar işlerinizi daha çok arttıracaktır.