Yalıtım ve Mantolama

Yalıtım ve Mantolama

Yalıtım ve Mantolama

Tüm Ustalar

Kayıtlı 917 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Yalıtım ve Mantolama Firmaları

Nazif Akşit

Erdoğan çamoğlu

bayram girgin

mesut uzun

Epoksi zemin kaplama doğal beton kaplama teras Epoksi kaplama fabrika Epoksi zemin kaplama

ömer çelik

Şemsettin Toka

Şemsettin Toka

Mehmet hadar

perekyapidekorasyon

Son gelen Yalıtım ve Mantolama talepleri

3 kat oda cevirme çatı var. 1 kat fayans döşeme balkon ve yerler çatı altı lambırı döşeme kapılar değişim. merdiven basamak tahtaları değişim. doğalgaz tesisat döşeme
Tekirdağ / Marmara Ereğlisi
Fabrika binası için çatı ve cephe mantola,ısı ve yalıtım.
Düzce / Akçakoca
İç cephe mantolama bir oda
Gaziantep / Şahinbey

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Yalıtım ve Mantolama ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Yalıtım ve Mantolama

Mantolama Nedir? 

Mantolama binaların dış cephesine uygulanan ve enerji tasarrufunu amaçlayan bir yalıtım türüdür. Hem evlerde ısınmak için yüksek ücretler ödemeyi engelleyen, hem de enerji tasarrufu sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunan mantolama sistemi çok gelişmiştir. Binaların dış yüzeyine kompozit yalıtım sistemi eklenerek aktifleştirilen bu sistem, muhteşem bir ısı yalıtımı sağlamaktadır. Doğalgazı en düşük ayarda kullanarak bile muhteşem bir ısınma elde edeceksiniz. Gelen fatura fiyatları düşecek ve aile bütçesine yapılan katkı artacaktır.   

Mantolama kişilerin büyük kar edecekleri bir uygulamadır. Ülkemizde devreye sokulan enerji verimliliği kanunu dolayısıyla, özellikle yeni binalar için çok tercih edilen bir sistem olmuştur. Hem eski binalar için hem de yeni binalar için uygulanabilen bu işlem, bina güçlendirme çalışmaları için de birebirdir. Binaların depreme daha dayanıklı hale gelmesini sağlamaktadır. Bina daha gösterişli bir hale gelecek ve dışarıdan bakıldığında çok daha iyi görünecektir. Ayrıca şiddetli depremlere karşı binanın yıkılma ihtimali diğerlerine oranla daha düşük olacaktır.  

Mantolama Yaptırmanın Faydaları 

Mantolama hayat kalitenizi arttırmanızı sağlayacak işlemlerden biridir. Sayısız faydası olan mantolamanın en büyük artısı ise üst düzey ısınma sağlayacak olmasıdır.  

 • Mantolama yaptırmanın en büyük faydası, kış aylarında evlerin ısı kaybetmesini engelleyerek gelen faturaları düşürmesidir. Ancak bu konuda sağladığı diğer bir kolaylık da yaz aylarında ısı kaybını arttırmakta ve dışarıdan gelen ısının içeri daha az alınmasını sağlamaktadır. Bu da klima çalıştıran evlerde elektrik faturasına ciddi etki edecek ve evler olduğundan çok daha serin olacaktır.  
 • Evlerin rutubet gibi sorunlarını ortadan kaldırarak, konforlu ve daha sağlıklı bir yaşam imkânı sunmaktadır.  
 • Kar ve yağmur gibi yağışlardan binaların korunmasını sağlayarak, binanın daha uzun süre dayanmasına katkıda bulunmaktadır.  
 • Cephede oluşan kırık ve çatlakları engelleyerek, binanın ömrünü uzatır.  
 • Binalarda korozyon oluşumunu yüzde 90’a kadar engellemektedir.  
 • Terlemeye bağlı oluşan nem ve küf oranını düşürmektedir.  
 • Isı yalıtımının yanında su yalıtımı da sağlamaktadır.  
 • Yakıt tasarrufu sağlar. 

Mantolama Firmaları 

Mantolama firmaları arasından tercih yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı başlıklar vardır. Bunların en önemlileri ise kaliteli malzeme kullanımı, kalifiye eleman ve zamanında işin bitmesi. Mantolama ciddi bir iştir ve kalitesiz malzeme ile yapılamayacak kadar titizlik istemektedir. Binanızın dış cephesine yaptırdığınız mantolama ilk günden farkını ortaya koyacaktır.  

Mantolama firmalarının kullanacakları malzemeler: 

 • Nem ve su gibi ürünlerden etkilenmeyecek cinsten olmalıdır. 
 • Alev geçirmez ve yanmaz ürünlerin kullanımı şarttır.  
 • Basınç dayanıklılığı yüksek olmalıdır. 
 • Buhar difüzyon direncinin yüksek olması şarttır.  
 • Isı ve sıva tutuculuğu yüksek olmalıdır. 
 • Boyutsal kararlılık özelliği bulunmalıdır. 
 • Kolay işlenebilir ve kokusuz olmalıdır. 
 • Ekonomik ve uzun ömürlü olmalıdır. 
   

Aksi takdirde yapılacak olan yalıtım sistemi işe yaramayacak ve mağduriyete sebep olacaktır. Doğru ve özenli bir hizmet almak, mantolama konusunda şarttır.  

Mantolama Ustası Ne İş Yapar?

Mantolama ustası işinin ehli, tecrübeli ve eğitimli kişilerden seçilmelidir. Mantolama özenle yapılması gereken ve tek tek işlenmesi gereken bir hizmettir. Kaliteli bir hizmet almak için birlikte çalıştıkları ustaların iyi olması şarttır. Mantolama yaparken malzemeleri doğru şekilde yerleştirmek esastır. Aksi takdirde büyük sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir.  

Mantolama ustası ısı yalıtım malzemelerini, yapıştırma ve sıva harçları ile en iyi şekilde birleştirmelidir. Dekorasyon için kullanılan sıva harçları ile aynı şekilde olmalıdır, aksi takdirde kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Donatı filesi ve köşe profillerine dikkat edilmesi şarttır. Mantolama dübeli ve subasman profili olunabilecek en muntazam şekilde kapatılmalıdır. Bu şekilde yapılan bir mantolama işlemi, daha sağlam bir hizmet alınmasını sağlayacak ve görüntünün daha hoş olmasına yardımcı olacaktır. Aksi takdirde oluşan görüntü kişilerin rahatsız olmasına neden olabilir. Eski binalarda görüntü kalitesi çok önemsenmese de yeni binalarda ev sahipleri için büyük önem arz etmektedir. Ayrıca binanın depreme dayanıklı hale gelebilmesi için, yapılacak işlemin bu şekilde uygulanması gerekmektedir.  

Mantolama İşlemi Hangi Sırayla Yapılır? 

Her işte olduğu gibi mantolama işleminde de takip edilmesi gereken bir sıralama bulunmaktadır. İşlemlerin sırayla yapılmaması durumunda istenmeyen hatalar ortaya çıkacaktır. Mantolama işlemi sonrasında olması gereken performanstan daha düşük bir performans alınmasına neden olur. Örneğin yangın dayanıklılığı, deprem dayanıklılığı gibi konularda sıkıntı oluşacaktır. Tüm bunlar olmasa dahi, işlemin doğru sırayla gitmemesi kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Muntazam ve düzgün görünümlü bir bina oluşturmanın yolu, işlem sırasını doğru şekilde takip etmektir. 

Mantolama işlemi yapılırken ilk önce levhalar doğru hizalarda ve boyutlarda kesilir. Daha sonra etraflarında oluşabilecek çatlaklar düzeltilir ve binaya uygun hale getirilir. Daha sonra levhalar binaya tam oturacak şekilde sıkı sıkıya yapıştırılır. Bu levhalar aynı şekilde sabitlenir. Ardından işlemi sabitlemek ve bozulmasını engellemek amacıyla dübel uygulamasına geçilir. Fileli sıva uygulaması ile işlem daha sağlam hale gelir ve oluşabilecek kötü görüntü engellenir. Ardından ikinci kat sıvası atılır ve işlem netleştikten sonra dekorasyon kısmına gelinir. 

Mantolama İşlemleri Ne Kadara Yapılır? 

Mantolama fiyat konusunda çeşitli teklifler bulunmaktadır. Bazı mantolama fiyatları çok daha uygun seyrederken, bazıları olması gerekenden de pahalıdır. Kişilerin fiyattan önce işine güvendikleri ve daha önceden yaptığı işleri bildikleri bir firma ile görüşmeleri gerekmektedir. İşinde iyi olan ve müşteri memnuniyeti amaçlayan bir firma seçildikten sonra, fiyat konusunda pazarlığa gidilebilir. Mantolama uzun vadede kar sağlayacak bir işlem olması dolayısıyla, bir tık pahalı bir işlemdir. Ancak işlemin parası en fazla bir sene içerisinde çıkmış olacaktır. Mantolama işlemi her evin gereksinimidir. Kaliteli malzeme bulmak çok zordur ve piyasada satılan kaliteli malzemelerin fiyatları yüksektir. Bunun yanı sıra mantolama işçilik fiyatları da az değildir. Mantolama işlemleri sırasıyla anlatıldığı gibi oldukça titizlik ve çalışma gerektiren bir işlemdir. Dolayısıyla kişiler bu işlemi yapmak üzere yüksek ücretler teklif edebilir. Fakat genele bakıldığında, işlemin sağladığı rahatlığa göre son derece uygun fiyata yapıldığı görünecektir.   

Mantolama kısa vadede aldığı parayı geri verecek olan bir hizmettir. Kişiler kısa vadede faturalarının ciddi anlamda düştüğünü görecektir. Özellikle güney cepheye bakan ve ara katta olan daireler mantolama işlemi yaptıktan sonra doğalgaz açmayı dahi gerektirmeyebilir. Bu durum ev ekonominize ciddi bir katkıda bulunacaktır.  

Mantolama fiyatları konusunda tereddüt eden kişiler, bir kez yaptırdıktan sonra bu işlemden vazgeçemeyecek yeni taşındığı evde bile bunu isteyecektir. Uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmak için öncelikle Ustala.com’a ilan vermeyi unutmayın. Yaptırmadan önce mutlaka birkaç yerden fiyat teklifi almanızı ve fiyat tablosuna göre bütçenize en uygun kaliteli firmayla çalışmaya başlayabilirsiniz.  

Gözünüz Ustala.com’da Olsun

Müşteri portföyünüzü arttırmak, yaz kış demeden çalışmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Firmanızın hizmet kalitesini müşterilerinize gösterip daha çok müşteriye ulaşmak istiyorsanız gözünüz ilanlarda olsun. Hakkınızda gelecek olan olumlu yorumlar işlerinizi daha çok arttıracaktır.