Nem & Rutubet Yalıtımı

Nem & Rutubet Yalıtımı

Nem & Rutubet Yalıtımı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 9 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Nem & Rutubet Yalıtımı Firmaları

Villa Art

ENES AKBULUT

osman Özbaş

Özbaş Mimarlık

Yasin Baydar

Enes kaval

Eka İzolasyon | Yapı olarak temelden çatıya bütün yalıtım çözümleriyle yanınızdayız.

İbrahim MİRAN

Meslek alanımda teknik bilgi,üretim bilgisi ve uygulama bilgisi donanımlıyım.Meslek alanımda eğitici

BAŞİSKELE YAPI

2005 den bu güne deneyimli ekibimizle hizmet vermekteyiz bütün işlerimiz garantilidir.

Cemil çam

Meslegimi en iyi şekilde icra ederim bigilerinize

İmdat dursun

Isıyalitim işi itinayla yapilir türkiyenin heryerinde

Son gelen Nem & Rutubet Yalıtımı talepleri

Merhaba evimizin yan tarafını nem alıyor kışın yağmur gelmesin diye kaplama düşünüyoruz.
İzmir / Karabağlar
15 mk oda köşesinde tavandan süpürgeliklere kadar küf oluşumu vardır
İstanbul / Eyüp
Ev bodrum katta. Bir odada cok nem kokusu var. Oncelikle ustanin gelip sorunun neden kaynakladigini ve cozum alternatifi konusunda fiyat vermesini istiyoruz. On inceleme ucretli midir ? Oyleyse tutarini da belirtiniz.
İstanbul / Maltepe

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Nem & Rutubet Yalıtımı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Nem & Rutubet Yalıtımı

Nem ve Rutubetten Yalıtımla Kurtulun!

Rutubet ve nem, birçok evde yaşanan yapısal sorunlar arasında yer almaktadır. Sizde evlerinizde nem ve rutubet sorunlarıyla mücadele ediyorsanız doğru yerdesiniz. Ustala.com’a üye olarak ilan verebilir, tecrübeli bir rutubet ustasının size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Evlerinizde nem yalıtımı yaptırarak rutubeti engelleyebilir, rahat bir nefes alabilirsiniz. Nem yalıtımı birçok evde atlanmaktadır. Bu nedenle rutubetli evlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Rutubet sağlığınızı olumsuz etkilemenin yanı sıra ev eşyalarının ömrünü kısaltabilir. Ahşap mobilyaların çürümesine ve metal eşyaların paslanmasına sebebiyet verebilir. Nem yalıtımı yaptırarak rutubet derdinden kurtulabilirsiniz.

Rutubet sorunlarının ana nedenlerinden biri nem yalıtımının olmamasıdır. Rutubet evin duvar ve köşelerinde başlayarak her yere yayılabilir. Yaşam kalitenizi doğrudan etkileyerek, sağlık sorunlarına neden olabilir. Aynı zamanda eşyalarınızı olumsuz etkileyerek yapılarını bozabilir, ağır kokular çıkarabilir. Eşyalarınız kullanılamaz hale gelebilir. En önemlisi rutubet çeşitli rahatsızlıklara neden olabilir. Yazımızın ilerleyen kısımlarında rutubetin neden olabileceği rahatsızlıklardan bahsedeceğiz. Her ne kadar istenmeyen bir durum olsa da rutubetten kaçınmaz zor olabilir. Önlemler alarak zararı en aza indirebilir, hatta yok edebilirsiniz. Rutubet sıklıkla zemin kat veya bodrum kat dairelerde görülmektedir. Müstakil evlerde de sıklıkla karşılaşılabilir. Toprak zeminden, duvarlara nem geçişiyle rutubet meydana gelmektedir. Elbette çatı katlarında ve orta katlarda da rutubet meydana gelebilir. Olumsuz hava koşulları, binaların yapısı ve cephe koşulları kaynaklı rutubet oluşabilir. Nem yalıtımı yaptırarak rutubet sorunlarını minimize edebilirsiniz. Nem yalıtımını, tecrübeli bir rutubet ustasına yaptırmanız faydalı olacaktır. Bunun için Ustala’nın güvenilir ustalarıyla güvenle çalışabilirsiniz.

Rutubetin başladığı nokta genellikle evin en zayıf noktası olmaktadır. Yapısal sorunlar olan evlerde, nem yalıtımı eksikliğinden kaynaklı rutubet meydana gelebilir. Bu nedenle rutubetin oluşabileceği noktalar tespit edilmelidir. Rutubete karşı kendi önlemlerinizi alabilirsiniz. Ancak bu önlemler geçici çözümler olacaktır. Bunun yerine iyi bir tadilat ve nem yalıtımı ile rutubet sorunlarını çözmeniz mümkündür.

Rutubetin Kaynağı Nasıl Tespit Edilir?

Öncelikle rutubetin kaynağı tespit edilmelidir. Bodrum katlarda rutubet yetersiz veya olmayan nem yalıtımından kaynaklanmaktadır. Zemin katlar topraktaki nemi çekerek küf ve rutubet oluşturmaktadır. Rutubet ev içerisindeki nemden ve su ile temastan oluşabilir. Şiddetli yağışlarda pencerelerden giren su, parkelerin veya zemin döşeme elemanlarının altında birikerek duvarlara temas edebilir. Bu durum zamanla rutubete neden olacaktır. Buna ek olarak yanlış monte edilen pencereler de rutubete neden olabilir. Pencere ve duvar arasındaki boşluklardan su girerek rutubete neden olabilir. Bu durum orta katlarda da rutubet olabileceğine bir kanıttır. Ayrıca çatı katlarda oluşabilecek çatlaklardan giren su rutubete neden olabilir. Yaşadığınız bölgenin nemli olması rutubet ihtimalini arttırabilir. Nem yalıtımı ile rutubete engel olabilirsiniz. Tadilat ve nem yalıtımı işlemlerine başlamadan önce keşif yapılarak rutubetin kökeni tespit edilmelidir. İyi bir keşif rutubetin çözümü için önemlidir. Yanlış yapılacak uygulamalar rutubetin devamına neden olabilir. Pencere ve duvar aralarındaki boşluklar silikon veya çeşitli yapı malzemeleri ile giderilmelidir. Yetersiz bina yalıtımının olduğu yerlerde ayrıntılı bir tadilat gerekebilir.

Taşınacağınız Evde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bazı durumlarda ev sahipleri evlerini satmak veya kiralamak için rutubet izlerini yok edebilir. Yoğun rutubet olmayan evlerde izler boya ile giderilebilir. Ancak birkaç küçük noktaya dikkat ederek rutubet sorunlarını bulabilirsiniz. Rutubetin en önemli belirtilerinden biri kokudur. Evde mevcut eşyalar var ise durumları kontrol edilmeli rutubet sebebiyle oluşan zararlar gözlenmelidir. Bina girişinde rutubet olup olmadığına bakılmalıdır. Bina girişleri evin nem yalıtımı hakkında bilgi verici olabilir.

Tadilat İşlemleri Nelerdir?

Eğer evlerinizde rutubet tespit ettiyseniz tadilat işlemlerine başlamalısınız. Tecrübeli bir rutubet ustası bularak işe koyulabilirsiniz. Rutubetin tespitinden sonra tadilat planı oluşturulmalıdır. Tadilat sürecinde güvenilir bir rutubet ustası ve ekibi ile çalışmak önemlidir. Yoğun rutubet olan evlerde sorunun köklerine inerek halledilmelidir. Tadilat başladığında tüm evi elden geçirmek faydalı olabilir. Böylece ileride meydana gelebilecek rutubet sorunlarını engelleyebilirsiniz.

Yalıtımın Önemi Nedir?

Rutubetin engellenmesi için eve uygun yalıtımın yapılması gerekir. Rutubet, yetersiz nem yalıtımından kaynaklı meydana gelmektedir. Evinizin tamamında nem yalıtımı yaptırmak rutubeti engelleyecektir.  Rutubeti gidermek için tecrübeli yalıtım şirketleri ve iyi bir rutubet ustası ile çalışmak önemlidir. Nem yalıtımı yapılırken doğru malzeme kullanımı ve iyi işçilik, rutubet sorunundan tamamen kurtulmanızı sağlayabilir. Bazı durumlarda bina içinde rutubet meydana gelebilir. Bina içerisinde genellikle merdiven boşluklarında, bodrum katında ve varsa kazan dairelerinde rutubet meydana gelebilir. Böyle durumlarda bina yönetimi ile toplantı yapılarak, binanın tamamen nem yalıtımı yaptırılması gerekmektedir. Binanın tamamında yapılacak nem yalıtımı ve tadilat uzun vadeli çözümler üretebilir.

Evlerin en çok rutubet potansiyeline sahip noktası banyolardır. Sürekli buhar ve nem nedeniyle duvarlar yıpranabilir ve rutubet oluşabilir. Ayrıca komşularınızdan sızan su rutubete neden olabilir. Bu durumda komşunuz ile beraber nem yalıtımı yaptırmanız gerekecektir. Su tesisatını tamir ettirerek gerekli nem yalıtımı işlemlerini başlatmalısınız. Evlerinizde nem yalıtımına sahip boyalar kullanmanız da önemlidir. Kalitesiz boyalar kısa zamanda yıpranarak su geçirecektir. Bu durum rutubete neden olur ve başınıza daha büyük mali sorunlar açabilir. Evlerin duvarlarını kaliteli boyalar ile boyamanızı tavsiye ederiz.

Rutubetin Yol Açtığı Sağlık Problemleri Nelerdir?

Rutubet sağlığını için yüksek risk teşkil etmektedir. Rutubet ve küf sorunlarına en çok maruz kalan evler kuzey cepheler, bodrum katları ve zemin katlardır. Yapısal sorunlar ve nem yalıtımı eksikliği de rutubete neden olabilir. Ev içerisinde çamaşır kurutma, yemek pişirme ve duş alma gibi işlemler dahi rutubete neden olabilir. Biriken nem duvarlarda küf ve rutubete yol açar. Evlerde fazla bitki bakımı da duvarlarda neme ve dolayısıyla rutubete yol açabilir. Normal koşullarda evlerdeki nem oranı %55’in altında olmalıdır. Mikroplar ve zararlı bakteriler rutubetli ortamları çok sever. Rutubetin yol açtığı sağlık sorunlarından biri küf alerjisidir. Bu alerji, burun akıntılarına, burun kaşıntılarına, hapşırma ve göz yaşarmasına neden olabilir. Bazı durumlarda akciğerlere zarar vererek öksürük, hırıltılı nefes alma ve nefes darlığına neden olabilir. Küf ve rutubet solunum yollarına zarar vererek astım hastalıklarına yol açabilir. Rutubetin sağlığa bir diğer zararı ise romatizma rahatsızlıklarıdır. Rutubet yüzünden eklemleriniz ağrıyabilir, kendinizi yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz. Yüksek nem ve rutubet uyku problemlerine neden olabilir. Düzensiz uykular ise başka hastalıklara davetiye çıkaracaktır. Görüldüğü gibi rutubet, doğrudan ve dolaylı yoldan birçok hastalığa yol açmaktadır. Bu nedenle rutubet sorunu yaşanan evler ya onarılmalı ya da evden uzaklaşılmalıdır. İyi bir nem yalıtımı sorunlarınıza çare olarak sağlığınızı korumaktadır. Tecrübeli rutubet ustasını Ustala.com ile bulabilirsiniz. İşçiliği düzgün yapılan nem yalıtımı uzun vade de sorun yaşamanıza engel olacaktır.

Rutubet ustası ve ekipleri, müşterilerinize kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ustala.com’u ziyaret ederek üyelik oluşturabilir ve müşteri ilanlarını inceleyerek teklif verebilirsiniz. Ustala.com ile daha fazla müşteriye daha az zahmetle ulaşmanız mümkündür. Dijitalleşen dünyada sizde yerinizi alarak işlerinizi büyütebilir, kazançlarınızı arttırabilirsiniz.