Su Yalıtımı

Su Yalıtımı

Su Yalıtımı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 52 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Su Yalıtımı Firmaları

ŞAMİL ARSLAN

Gökhan Şen

Muhammed Sait KAMA

Villa Art

Batuhan Kaplan

Hasret Baran Sogukpinar

ömer sürün

ENES AKBULUT

Selcuk guraslan

Son gelen Su Yalıtımı talepleri

İstanbul Kasımpaşa'da 4 katlı eski bir binanın üstünde teras bulunmakta. Bu Teras için zaman zaman zift, şap, seramik döşeme işlemleri yapıldı. Ancak en üst kattakı oturan komşular için su akma ve rutubet konusu tekrar oluştu. Teras 17mx8m yaklaşık 135m2 lik bir alana sahip. Bu alana yapılacak izolasyon için Ağır malzeme olmaya, hafif bir çözüm arıyoruz. Ancak bu iş için garanti de talep ediyoruz.
İstanbul / Beyoğlu
banyo çeşmelerinde su kaçağı tamir olmuyorsa değişecek
İstanbul / Bahçelievler
24 m2 teras su yalıtımı yaptırılacaktır.Ayrıca kaymaz fayans yada benzeri malzeme ile döşemede yaptırılacaktır.
Ankara / Mamak

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

104.4k

Kullanıcı

76.9k

İş talebi

71.4k

Mesajlaşma

87.4k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Su Yalıtımı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Su Yalıtımı

Su Yalıtımı Nedir?

Yapıların daha uzun ömürlü, konforlu, sağlıklı, ve güvenli bir ortam sağlamak adına nemin veya suyun yapıya herhangi bir zarar vermesini önlemek için yapılan, su veya nemin metal, ahşap, taş, tuğla gibi zeminler üzerinde ki olumsuz etkilerine karşı uygulanan sisteme “su yalıtımı” denir. Ev veya işyeri için su yalıtımı yaptırmak istiyorsanız hemen Ustala.com’a üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra su yalıtımı hizmeti almak için ilanınızı verebilir, bu konudaki en yetkili ustayla kısa sürede çalışmaya başlayabilirsiniz. 

Su Yalıtımının Avantajları Hakkında

Su yalıtımı yapıyı korur suyun ve nemin  yapılara verdiği hasar, özellikle deprem tehdidinin bulunduğu bölgelerde örneğin; nemi yüksek olan bölgelerde deniz kenarında bulunan evlerde can ve mal güvenliği açısından tehdit oluşturur. Herhangi bir şekilde  yapıya sızan su, birikerek, donarak veya kimyasal oluşumlara girerek yapının özelliğini kaybetmesine yol açar. Yapının  özelliğinin zayıflaması  ise dayanıklılığına ve süresine olumsuz etkilerde bulunur.  Beton korozyona karşı dayanım oluşturur. Betonun yapısındaki boşluklarda oluşan fazla nem betonun yapısının olumsuz etkilenmesinde rol  oynar. Yüksek elektriksel direnç  dayanıklı beton anlamına gelmektedir. 

Su Yalıtımı Konforludur 

Eski yapılarda, bakımı yapılmamış evlerde deniz kıyısına yakın evlerde iklim koşullarının nemli olduğu bölgelerde yani yapılarda toprağın neminin fazla ve basınçsız su ortamlarında su beton yapısının gözeneklerinden geçerek bulunduğu ortamda rutubet, yani küflenme, mantar, siyah lekeler gibi organizmaların oluşmasına sebep olur. Bu sebeple iç yüzeylerde bulunan ahşap gibi doğal malzemelerin çürümesine, sıvaların kabarıp dökülmesine ve kornişlerin paslanmasına neden olur. Sadece bununla da kalmaz. Nem ve rutubetin yol açtığı küf ortamda kötü kokuların oluşmasına sebep olur. Bu durum orada bulunan insanları rahatsız edecektir. Hatta koah, yada astım hastalığı olan kişiler için yaşam alanı olmaktan çıkmaktadır. Su yalıtımı sayesinde tüm bu sorunları ortadan kaldırmak mümkün. Nemin önlenmesi, insan yaşam konforunun artması  açısından olumsuzluk yaratan bu kötü kokuların yayılma olasılığını da ortadan kaldırır. Su yalıtımı, suyun odalarımıza damlamasını rutubetin yayılmasını engelleyerek konforlu yapıların elde edilmesini sağlarken aynı zamanda bakteri, küf gibi organizmaların oluşmasını da önlemektedir. Su yalıtımı yapacak güvenilir ustayı Ustala.com’da bulabilirsiniz. 

Su Yalıtımı Ekonomik Katkı Sağlar 

Günümüzde ekonomik değerlerin  giderek arttığını görmekteyiz. Şehirleşen hayatlar kentsel dönüşüm derken bir çok yerde artık yeni  yapıların olduğunu görmekteyiz. Yapılan yapıların uzun ömürlü olması gerekir. Bugün yapılan bir yapının yaklaşık kullanım ömrü  50 yıldır. Suyun yarattığı olumsuz etkiler yapıların kullanım ömrünü azaltır. Bu da ekonomik olarak bir kayıptır. Ama su yalıtımı ile bu kaybı gidermiş olacağız. Su yalıtım ustalarının çoğaldığı dönemlerde olduğumuzu var sayarsak artık her bina için olmazsa olmaz olduğunu görürüz. Yeni bir ev yapıyor veya yaptırıyorsanız su yalıtımını en baştan düşünerek planlarınızı gerçekleştirirseniz ileride daha rahat edersiniz. Binaların sağlamlığı deprem bölgesi olan ülkemizde göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsurdur. Bu yüzden su yalıtımının sağladığı fayda, maliyetten çok daha önemlidir.

Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Temel olarak suyun  geçmemesini sağlayan malzemelere su yalıtım malzemeleri denilir. Su yalıtımında kullanılan malzemeler özellik ve  kullanım alanlarına göre üç ayrı başlığa ayrılır.

 1. Sürme esaslı malzemeler 
 • Poliüretan esaslı malzemeler. 
 • Akrilik esaslı malzemeler
 • Çimento esaslı malzemeler.
 • Bitüm esaslı malzemeler.
 1. Su yalıtım örtüleri

Sentetik örtüler, okside bitümlü örtüler, Bitümlü örtüler, polimer bitümlü örtüler

 1. Yapısal su yalıtım malzemeleri
 • Yapı kimyasalları.
 • Derz malzemeleri. 

Su yalıtımı hangi alanlarda uygulanır? 

 • Teras ve çatılarda 
 • Gölet ve Havuzlarda
 • Temel ve döşemelerde.
 • Duvar ve cephelerde.

Temellerde ve Duvarlarda Su yalıtımı Nasıl Yapılır?

Su yalıtımının mantığını ve yapılma şeklini bilmeyen çoğu kişi farklı yöntemler ile rutubeti engellemeye çalışırlar sadece beton atmak su sorunun önüne geçmediği gibi boşa zahmet ve masraf içerir. Yapının temeli yeraltı sularının basıncı altındadır ve rutubete sebep olur bu soruna engel olmak için su izolasyonunun su yalıtım ustaları tarafından  yapılması gerekir. Bina yapılmaya başladığında Yeraltında meydana gelebilecek su sorunlarına karşı önlem almak gerekir bunun için bohçalama metodu kullanılmaktadır. Membran denilen tabaka kullanılarak binanın tüm temelinin sarılması sağlanır. Bu şekilde hangi açıdan olursa olsun temele giren su binaya zarar veremez. Son olarak  bitüm esaslı membran kullanılır ve binanın ömrünü en az iki katı uzatır.

Banyo ve Mutfaklarda Su Yalıtımı Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilir?

Binanın temeline su yalıtımı yapıldıktan sonra daire içlerine de dikkatli bir şekilde su yalıtımı yapılması gerekmektedir. Daire içinde su yalıtımının en önemli olduğu yerler Banyo, mutfak ve kapalı balkonlar yüzeylerdir. Banyo ya da mutfaklarda yalıtım yaparken kullanılan malzeme çimentodur. Çimento su geçirmez malzeme olduğu için, yalıtımı güçlü ve sağlıklı olacaktır. Belli bir yere kadar suya doyurulması gereken yüzeyde de, duvarların belli bir yerinde de yalıtım yapılması önem arz eder. Islak zeminlerde su yalıtımını desteklemek adına fayans kullanılması önemlidir. Bu sayede zeminin daha korunaklı olması sağlanır. Aksi takdirde rutubet, kabarma,karartı  gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Su yalıtımı İşe Yarar?

Binanın tüm yükünü taşıyan demirlerin paslanmaması kadar önemli ne olabilir ki? Demirlerin binayı taşıma kapasitesi aslında Su yalıtımı ile orantılıdır. Su yalıtımı ustaları tarafından yapılan temel yalıtımları binanın kullanışlı, güvenilir olmasını sağlamaktadır. Çünkü  su sorunu çökmelere ve kabarmaya dayalı düşüklüklere neden olabilmektedir. Kontrol edilemez hale gelen nem, binayı adım adım çürütmektedir. Su yalıtımı bu sorunun önüne geçmek için tercih edilir.

Su yalıtımı sadece binalarda değil; yollarda, köprülerde, barajlarda, havuzlarda, otopark zeminlerinde, su depolarında, su yalıtımı gibi yerlerde yapılmaktadır.

Süs havuzlarında su yalıtımı nasıl yapılır? Nelere dikkat edilir?

Süs havuzları görsel olarak birçok işletme, site ve müstakil evlerin vazgeçilmez bahçe dekorudur. Ancak bakımı ve su yalıtımı iyi yapılmayan süs havuzları zamanla kokuya ve yosunlanmaya başlar. Süs havuzlarında kullanılan suların herhangi bir kaçak olmadan kullanılması gerekir. Süs havuzlarının yalıtımda çimento esaslı su yalıtım ürünleri, poliüretan esaslı su yalıtım ürünleri, hibrit, ile PVC esaslı su yalıtım membranları kullanılmaktadır.

Nem ve Rutubete Karşı Su Yalıtım

Eğer yapı da aşırı nem ve rutubet var ise ve ne yaptıysanız geçmiyorsa sorun belli ki temelde biriken sular. Nem ve rutubete karşı su yalıtımı, eğer duvar ve tavan bölgelerde ise ve suyun dışarıdan girişinin kesilmesine rağmen hala devam etmekte ise temelden  sular yukarıya doğru çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda  patentli KÖSTER Crisin 76 sistemi uygulanmaktadır. Eğer temelden gelen bir su birikintisi sorunu yoksa su yalıtımı olan ürünlerden yapı marketlerin ilgili bölümünden istediğiniz su yalıtımlı malzemeyi bulabilirsiniz. Su yalıtımı fiyatları bina yapı aşamasındayken kesinlikle daha uygun olmakla birlikte yalıtım malzemelerinin de fiyatları her malzeme için farklı olmasına rağmen uygundur. 

Püf Nokta

Odanız da mutfağınızda ya da banyonuzda rutubet başladı ise ilk yapmanız gereken su girişi olan yeri kapatmak. Tek başına çözüm olmayabilir rutubet olan alanın kesinlikle havalandırılması hatta hava ile temasının uzun sürmesini sağlamak gerekir. Hatta gerekirse bir havalandırma sistemi kurarak bunu sağlayabilirsiniz.