Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 128 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Çatı Yalıtımı Firmaları

aziz güner

Gökhan Şen

Muhammed Sait KAMA

Naim KUL

bayram bedir

15 yıllık tecrübe ile işlerinizi yapiyoruz

baran demir

Nurettin Gürbulak

POLİSPREY İLERİ YALITIM

Batuhan Kaplan

Son gelen Çatı Yalıtımı talepleri

Çatıda bazı bölgelerden su damlıyor. tamir edilecek ve yenilenecek yerler var. Derelerde temizlik ve tamirler gerekiyor.
Kocaeli / Körfez
ÇATI İZOLASYON
Manisa / Turgutlu
evin su oluklarının değişmesi gerekiyor toplamda 200 metre oluklar ve su gider boruları olmak üzere 120 metre totalde 320 metre galvanizli kırmızı renk su oluğu değişmesi gerekiyor.
Muğla / Dalaman

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

104.4k

Kullanıcı

76.9k

İş talebi

71.4k

Mesajlaşma

87.4k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Çatı Yalıtımı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı

Çatıların altında yaşam alanı bulunduğu göz önüne alınırsa tavan arası dediğimiz kısmın çeşitli malzemelerle kaplanması gerekir. Bu kaplama işleminin tamamına çatı yalıtımı ya da çatı izolasyonu denir. Konutların ve binaların hemen hepsinde çatılardan ötürü bir ısı kaybı oluşmaktadır. Çatının yapım şekli ya da yapılırken kullanılan hammaddeye göre ısı kaybı oranları değişiklik göstermektedir. Fakat bütün çatılarda ısı kaybı yaşanmaktadır. Bu durum pek sorun değil gibi görünse de uzun vadede ciddi ekonomik kayıplara neden olmaktadır. Ayrıca iyi izole edilmemiş bir çatı sadece ısı kaybına değil su sızmasına da sebep olacaktır. Bütün bunların bir çözümü var elbette çatı yalıtımı yaptırmak. Çatı yalıtımı işlemi size biraz maliyetli gelirse eğer uzun vadede doğalgazı daha az harcayarak tasarruf edeceğinizi düşünmelisiniz. Bu tür elle tutulup, gözle görünmeyen hizmetler genel de insanlara gereksiz gelebilir. Fakat iyi izole edilmiş bir bina ısı kaynağından ciddi tasarruflar yapmanızı sağlayabilir. Sağlam ve kaliteli bir çatı yalıtımı için size en yakın güvenilir ustayı Ustala.com’dan bulabilirsiniz. 

Çatı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle çatınızın türüne göre doğru yalıtım malzemelerinin belirlenmesi gerekir. Evet, her çatı için farklı bir yalıtım tekniği vardır. Genel olarak eğimi fazla olan çatılar yalıtıma daha fazla ihtiyaç duyarlar. Çatılar tasarlanırken katmanların arasında hava boşluğu bırakılırsa bu çatılara soğuk çatılar denir. Eğimi az ve yalıtıma daha az ihtiyaç duyan çatılara sıcak çatılar denir. Çatılar yalıtım işlemleri için bu bağlamda sıcak çatı veya soğuk çatı olarak ele alınabilir. Öncelikle çalışmak istediğiniz kişi ya da kurum tarafından çatınız incelenir. Ardından çatınız için ne kadar yalıtım malzemesi gerektiği hesaplanır. Sonrasında size bir fiyat verilirÇatı yalıtımı yapılırken çatının bütün boş kısımları yalıtım malzemeleriyle doldurulmaz. Özellikle eğimli çatılarda ısı yalıtımı malzemeleri direk zemine döşenerek malzemeden ve zamandan tasarruf edilir.  Zemin yalıtımı yapıldıktan sonra, merteklere geçilir mertekler çatı örtülerinin taşıyıcılarıdır. Çatı mertekleri ile yalıtım arasında uyum olması gerekmekte. Ayrıca mertekler ile yalıtım malzemesi arasında 4-5 santim boşluk bırakılmalıdır. Kiremitler kullanılacaksa su yalıtımı kiremitler ile mertekler arasına yapılır. Ardında kiremitler üzerine yerleştirilip çatı yalıtımı işlemi sonlandırılır.

Çatı Yalıtımı Malzemeleri

Çatı yalıtım malzemelerinin tamamının ortak özelliği E sınıfı yanmaz ve alev iletmez şekilde olmalarıdır. Zaten çatı yalıtımı işinde kesinlikle bu tür yanmaz malzemeler kullanılmalıdır. Çatı yalıtım malzemeleri kaliteli seçilirse olası faciaların önüne geçilir.

  • Cam Yünü: Silis kumunun elyaf haline getirilmesi sonucunda üretilir. Isıyı ve alevi iletmez. Üzerinde bulunan minicik delikler sayesinde havayı kendi içinde hapseder ve hava akışını keser. Bütün bunlarla beraber cam yünü böcekler veya görünmez organizmalar tarafından tahribata uğramaz. Nemden ve rutubetten etkilenmez. Cam yünü gürültüyü azaltmak amacıyla da kullanılabilinir. Lifli yapısından dolayı gürültüyü iletmez böylece yankı ve ses titreşimi sorunlarına da çözüm getirmiş olur. Özellikle etrafında ev bulunan kreş anaokulu gibi yerlerin gürültü izolasyonlarında tercih edilir.
  • Taş Yünü: Bazalt taşının eritilip elyaf haline getirilmesiyle üretilir. İçeriğinde büyük oranda elyaf barındırır. Bu sayede boru şeklinde ve şilte şeklinde de üretilebilir. Buhar geçirgenliği sayesinde nemi bina içinde tutmaz. Ayrıca rutubetten ve böceklerden etkilenmez. Suya karşı dayanıklıdır, suyu itici özelliği vardır. Gürültü ve yangın güvenliği için kullanılır.
  • Ekstrüde Polistiren:  Taş yünü ve cam yününe kıyasla daha az kalitelidir. Sıcaklık direnci düşüktür. Zor yanar. Genelde teras çatılarda tercih edilir.
  • Sprey Poliüretan: Halk arasında bilinen adıyla çatı yalıtım köpüğü olan bu malzeme yangına karşı dayanıklıdır. Sık ve düzgün bir biçimde kullanıldığında ısıya karşı bir köprü oluşturur.

Çatı Yalıtım Ustası

Çatı yalıtımı işinin en önemli kısmı doğru bir çatı yalıtımı ustası bulmaktır. Çünkü kullanılacak malzemenin doğru eller tarafından doğru bir şekilde işlenmesi ve kullanılması gerekmektedir. Bu yüzden bir profesyonelle çalıştığınıza emin olmalısınız. Eğer doğru ustayı bulmakta zorlanıyorsanız size yardımcı olacak bir fikrimiz var. Hemen ustala.com’a tıklayın, üye kaydınızı oluşturup, üye girişinizi yapın. Ardından ilanınızı verin alanında uzman çatı ustaları ilanınıza teklif versin. Sizde istediğinizle çalışmaya başlayın. Bu sayede zaten uzun bir süreç olarak ilerleyen çatı yalıtımı işinin ilk ve önemli aşamasını zaman kaybetmeden tamamlamış olacaksınız. Anlaştığınız usta önce gelip bir keşif çalışması yapacaktır ardından size yapılabilecek yalıtım türü ve malzemelerini söyleyerek bir fiyat verecektir. Burada ufak bir tavsiye çatı yalıtımı gibi bir işi ömrünüz boyunca bir ya da iki kere yaptıracaksınız. Bu yüzden malzemelerin tamamının kaliteli olmasına özen gösterin. Fiyatı biraz yüksek gelebilir fakat dediğimiz gibi ömrünüzde birkaç kere alacağınız bir hizmet olduğu için fiyat konusuna çok takılmamalısınız.

Çatı Yalıtımı Hizmetini Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Kullanılan malzemelerin yanıcı olmadığından emin olun.
  • Yalıtım için kullanılacak malzemelerin kaliteli olduğundan emin olun.
  • İşini iyi bilen bir çatı yalıtımı ustası ile çalıştığınızdan emin olun.
  • Çatılar yüksektedir. Yalıtımı yapmaya gelen kişi ya da kişiler iş güvenliği önlemleri almayı unutabilir veya direkt almayabilir. Bir vatandaş olarak onları uyarın ve iş güvenliği önlemlerinin alınması için ön ayak olun. Hiçbir şey insan hayatından değerli değil.
  • Bazı kişi veya kurumlar verdikleri hizmet doğrultusunda garanti vermektedir. Verilen süre içinde yalıtım malzemelerinde deformasyon olursa garanti hakkınızı kullanın.

Çatı Yalıtımı Fiyatları

Çatı yalıtımı fiyatını etkileyen birçok faktör vardır. Çatının şekli, eğimi, kaldırabileceği yük ağırlığı, evinizin bulunduğu coğrafi konum bütün bunlar çatı yalıtımı fiyatlarını etkileyen unsurlardır. Bu yüzden şimdi net bir fiyat vermek mümkün değil maalesef. İyi bir Pazar araştırması ve ayrı ayrı kişi veya kurumlardan alacağınız keşif sonucunda fiyat teklifi ile bir karşılaştırma yaparak uygun maliyetli bir sonuca ulaşabilirsiniz. Çatı yalıtımı fiyatlarını belirleyen faktörlerden en önemlisi kullanılacak malzemedir.  Çatı yalıtımı ustası malzemeleri alacak ve kendisi içinde belli bir işçilik parası alacaktır. Burada maliyeti arttıran çatı yalıtımı malzemeleridir. Fakat daha öncede belirttiğimiz gibi çatı yalıtımı hizmeti çok sık alacağınız bir hizmet değildir. Bu yüzden fiyat konusuna çok takılmadan bu işi en güvenli ve uzun ömürlü olacak şekilde çözmeye çalışmanız sizin daha çok yararınıza olacaktır.

Müşteri Bulmak İçin Yeni Bir Mecra

İnsanlar için çatılarına yalıtım yapmak yüksek çatılarda çalışmak oldukça zor. Zaten kendisi ve tamamı zor olan bir meslek içinde bir de müşteri bulma sıkıntısı eklenmesin. Size daha fazla müşteri bulabileceğiniz bir tavsiyemiz var. Dijital platformda daha fazla insana ulaşmak için yeni bir mecra. Ustala.com, hemen tıklayarak üye kaydınızı oluşturun, üye girişinizi yapın. Ardından verilen ilanlar içinde size en uygun olanlarına teklif gönderin. Bu sayede reklam yapmadan da müşterilere ulaşma imkânı sağlamış olacaksınız. Reklam maliyeti olmadığı için kâr oranınız artacaktır. Ustala.com da yeteri kadar insan kaynağı bulacağınıza eminiz.