Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplama

Tüm Ustalar

Kayıtlı 152 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Dış Cephe Kaplama Firmaları

bayram girgin

ömer çelik

perekyapidekorasyon

ASYA DEKORASYON MİMARLIK

GENEL TADİLAT DEKORASYON

özgür GÜROL

orhan özdemir

özyapı mimarlık

umut arslan

UMUT DEKARASYON OLARAK 25 SENEDİR BU SEKTORDE HİZMET VERMEKTEYİM SİZ SAYİN MUSTERİLERİMİZİN MEMUNİYE

yusuf malak

özhan Yapı

Son gelen Dış Cephe Kaplama talepleri

Dış cephe kaplama 7 katlı bina
Mersin / Mezitli
Merhaba gimem sitesinde 1.kat 120 m2 olan bir apartman dairesinin dış duvarı taşla kaplanacak ortalama fiyat ne tutar
Mersin / Toroslar
Dış cephe kaplama (taş yünü de olabilir.) Bina içi boya badana gerekiyorsa tadilat, bina dışı bordörlerinin yenilenmesi, bina dışında bulunan merdivenlerin ve dış çevrenin yenilenmesi yada tadilatı.
Ankara / Keçiören

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Dış Cephe Kaplama ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplamada Aradığınız Çözüm 

Dış cephe kaplama ile ısı, su ve ses yalıtımı sağlayarak yapıyı dış hava koşullarına karşı koruyan, aynı zamanda yapının çehresini oluşturursunuz. Mimari tarzını tamamlayan dış cephe kaplamaları bina veya konut için olmazsa olmazlardandır. En büyük dış cephe kaplama sorunu maliyetin azaltılması sonucu kullanılan malzemenin zaman geçtikçe problemler çıkarmasıdır veya eskimesidir. Bu problemle karşı karşıya kaldığınızda çözüm olarak yeni bir dış cephe kapla işleminin yapılması gerekmektedir. Ustala.com ile işini bilen ustalara bir ilan vererek ulaşabilirsiniz. Ustala, Türkiye’de işini en iyi yapan ustalarla çalışmanızı sağlar. Nasıl mı? Kayıt olun, hizmet almak istediğiniz alanı seçin, ilan verin ve gelen teklifleri değerlendirmeye başlayın. 

Dış Cephe Kaplaması Yaptırmak Binaya Ne Kazandırır?

Dış cephe kaplatmak dış ortam ile temasta bulunan bölgelerin, dış ortamdan gelecek tüm etkilere karşı duvar oluşturarak korunmasıdır. Bu duvarı özel tasarlanan polimer malzemeleri monte eden ustaların maharetli elleriyle sağlanır. Dış cephe kaplaması bittiğinde binayı nem, ses ve yangına karşı korur. Mantolama işlemi ile eviniz hem yangına karşı dirençli olmakla kalmaz, buhar geçirgenliği ile bina sıcak tutulduğu için pencere açılarak yapılan havalandırma sonrası oda hızla eski sıcaklığına geri döner. Dış Cephe Kaplama sistemi muhteşem koruma sağlar. Türkiye İstatik Kurumunun yayınladığı ‘Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması’ sonuçlarına göre, araştırmaya katılan bireylerin %39,6’sı izolasyon problemlerinden dolayı ısınamadığını, bunların %36,2’sinin ise sızdıran çatı, nemli duvarlar, çürümüş pencere çerçevesi nedeniyle sorunlar yaşadığını ifade ediyor. Bunun için çözümü ise Dış Cephe Kaplaması olarak görüyoruz.

Biliyor Muydunuz?

Binaların soğutulması, ısıtılmasından 1,5 kat daha fazla enerji gerektiriyor.

Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Expanded Polistren (EPS) Levhalar: Petrolden elde edilen, kapalı gözenekli beyaz renkli bir ısı yalıtım levhasıdır. Karbon takviyeli olanlar gri renktedir. Bünyesindeki gözeneklerde hareketsiz ve kuru hava bulunur. Bilinen en iyi ve ekonomik ısı yalıtım malzemesidir. 15/30 kg/m3 yoğunluklarda üretilen levhalar çok hafiftir ve cepheye ek yük getirmez. Kalınlığı incelmez, performans ömrü sabit kalır.

Extrüde Polistren (XPS) Levhalar: Petrol türevi olan polistren ekstrüzyon işlemi ile hat boyunca çekilmesi ile üretilir. Basınç dayanımı yüksek, ısı iletim katsayısı düşük; bünyesine su almayan ve nemden etkilenmeyen ısı yalıtım levhasıdır.

Taşyünü Levhalar: Bazalt, dolomit, kireçtaşı gibi minerallerden elde edilir. Ergimiş camın çeşitli yöntemlerinde lif haline getirilmiş halidir. Lif çapları 3-5 mikron arasındadır. Malzemenin %99’u hava boşluklarından oluşur. Kolay ıslanan bir malzemedir, ıslandığı zaman tüm özelliğini kaybeder. Son yıllarda malzemenin içerisine su itici silikon malzemeler katılarak malzemenin kuru kalması sağlanmıştır.

Yapıştırma Harçları: Bina dış yüzeylerine yatayda ve düşeyde uygulanan polimerle takviye edilmiş, mantolama levhalarının yapıştırılmasında kullanılan, çimento esaslı, asbest içermeyen, yanıcı olmayan, dona, suya ve neme karşı dayanıklı bir malzemedir.

Isı Yalıtım Sıvaları: Isı yalıtım levhalarının üzerinin kapatılması ve fileli sıva uygulamalarında kullanılmaktadır. Çimento esaslı, su itme özelliği olan, dona ve suya karşı dayanıklı, uzun ömürlü, üzerine doğrudan boya uygulaması da yapılabilen bir malzemedir.

Dekoratif Dış Cephe Kaplama Sıvası: Mantolama uygulamasında ısı yalıtım levhalarının üzerine uygulanan ısı yalıtım sıvalarını kaplamak ve dekoratif görünüm vermek için kullanılan, akrilik polimer katkılı beyaz renkli, suya, dona ve kötü hava koşullarına dayanıklı, çimento esaslı, uzun ömürlü bir malzemedir.

Donatı Filesi: Mantolama levhalarının üzerine uygulanan sıvada oluşabilecek çekme gerilimlerini karşılamak ve çatlamasını önlemek amacıyla kullanılan. 145-160 gr/m2 ağırlıkta, cam elyaf malzemedir. Yüksek darbe dayanımı gerektiren yerlerde 340 gr/m2 ağırlığında donatı filesi kullanılmalıdır.

Plastik Mantolama Dübeli: Mantolama levhalarının dış yüzeye montajının yapılması için kullanılır. Mantolama yapılan cephedeki rüzgar etkilerinin azaltılması amacıyla kullanılır, Standart bir uygulamada kullanılması gereken dübel sayısı 6/m2’dir. Bu sayı uygulama yapılacak binanın yüksekliğine ve çevre şartlarına göre değişebilir.

Köşe Profili: Bina köşelerini ve pencere kenarlarını mekanik etkilerden korumak ve düzgün köşeler elde etmek için kullanılır. Plastik ya da alüminyumdan, file takviyeli ya da takviyesiz olarak üretilir.

Subasman Profili: Mantolama levhalarının başladığı yerde sistemi yağmur ve rüzgar gibi dış etkenlerden korumak, sıvı uygulamasında mastar görevi görmesi için kullanılır. Alüminyum ya da galvanizden üretilen referans profillerdir.

Mastar: duvarcıların ve sıvacıların sıvayı, betonu düzeltmek için kullandıkları, ensiz, uzun ve düz tahta.

Cephe:  (yapılarda) ana girişin bulunduğu yan, alnaç, yüz 

Dış Cephe Isı Yalıtımı İçin En İyi Mevsim: İlkbahar 

Yağışlı havalarda iş güvenliği yüzünden ve yağan yağmur nedeniyle malzemenin içeriği bozulacağından dış cephe kaplama yapılmaması gerekmektedir. Kış aylarında hava sıcaklıklarının geceleri eksi değere indiği vakit kullanılan malzemeler çimento temellidir ve suyla karıştırıldığından donar. Sabah tam tersi yüksek değerlere çıktığı için çözülür, bundan dolayı dayanıklılık sağlamaz, uygulanan yapıştırıcılar tutmaz. Yeni yapıştırıcı prosedürü yapsak bile üzerindeki sıva çimento temelli olduğu için vakit aldıkça çatlamalar yüz gösterecektir.

Mantolama işlemi ciddi miktarda enerji tasarrufu sağlayan yatırımlardan olduğunu biliyor muydunuz? Mantolama maliyeti, AB standartlarında üretilen, kaliteli ürünler kullanıldığında uygulama dahil olmak üzere metrekare başına yaklaşık 30-40 TL’ye tekabül etmektedir. Ucuz yerine kaliteli, işini bilmeyen kişiler yerine eli iş tutan ustalar ile çalışmanız yatırımınızın değerini arttırdığı gibi gelecek yıllarda enerji tasarrufunun keyfini çıkartmanıza olanak sağlar.

Dış Cephe Kaplama Fiyatları ve Usta Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Rekabetin asla bitmediği sektörlerden olduğu için dış cephe kaplama fiyatları ve usta fiyatları da değişkenliğini sürdürmektedir. Peki Dış Cephe Kaplama fiyatları nelere göre belirlenir? 

  • Binanın cephe sayısı,
  • Kat sayısı,
  • Her kat 3 metre olarak baz alınır,
  • Her cephenin eni ve boyu hesaplanır,
  • Cephelerin metrekareleri toplanır,
  • Boşluklar düşülür,
  • İşi yapanın ve ustanın emeği verilir.

Ustalar İçin Tek Tıkla Müşteri Burada!

Çeşitli ilanları inceleyin ve müşterilerinizle iletişime geçin. Ehli olduğunuz konuların hepsinden müşteri bulabilir tek tuşla yarınına işinizin başına geçebilirsiniz. Bu sayede hem kazanç kapınızı aralamış olur, hem de sitemizin tanınır ustası haline gelirsiniz. Ustala.com ile potansiyel müşterilerinize hemen teklif gönderin.