Çatı Tamiri

Çatı Tamiri

Çatı Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 138 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Çatı Tamiri Firmaları

ishak ekinci

Sinan kolcu

Nurettin Gürbulak

Emin ÇEÇEN

fatihtevetoğlu

Halit Şarman

Muharrem şeker

inşaat teknisyeniyim yıllardır inşaat in içinde biri olarak izolasyon ,çelik işleri ,çelik çatı çatı

ertan

nihon yalıtım

Firmamız dış cephe mantolama boya ve çatı izplasyon uygulama firmasıyız ücretsiz kesif vade farksız

Son gelen Çatı Tamiri talepleri

çıkmış olan 7 metre kare izolasyonun tamiri
İstanbul / Eyüp
Çatıda bazı bölgelerden su damlıyor. tamir edilecek ve yenilenecek yerler var. Derelerde temizlik ve tamirler gerekiyor.
Kocaeli / Körfez
Eski çatı sökülecek bir miktar yukseltilip yeni çatı örtülerek
İstanbul / Arnavutköy

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Çatı Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Çatı Tamiri

Çatı Tamiri

Çatınız sızdırıyorsa evinize ciddi bir biçimde hasar vererek büyük masrafa yol açabilir. Tavandan sızan su, sıva ya da alçıpanlara zarar verebilir, çürümeye ve küflenmeye sebep olabilir. Bu nedenle hasar oluştuktan sonra çatıyı en kısa zamanda yaptırmalısınız. Zarar gören çatı ile uğraşmak, kimi zaman küçük bir deliği çimento ile kapatmak  kadar kolay bir konudur. Kimi zaman da problemi çözerek tamiratın masrafını hesaplamak ve yeni bir çatı kurmak için vakit harcamanız gerekecektir. Sonuç olarak bütün çatı türleri herhangi bir zarar ya da sızdırma olduğunda zaman kaybetmeden kısa sürede tamir edilmelidir.

Çatı tamiri ustalarını hızlıca bulabilir ve çok daha kolay fikir alabilirsiniz. Çatı tamiri ihtiyacınıza göre Ustala.com'da ilanınızı oluşturun, ustalar size ulaşsın. Üye olun, almak istediğiniz hizmeti seçin, adres bilgilerinizi girin, ilanı oluşturun ve işinin uzmanı çatı tamiri ustalarının tekliflerini görün, durumu değerlendirin, size en uygun seçimi yapın.

En Çok Karşılaşılan Çatı Arızaları

Kötü veya hatalı kurulum: Çatı gereçlerinin hatalı bir biçimde monte edilmesi, problemlerin çıkma olasılığını arttırarak çatı sisteminin ömrünü azaltır. Çatınızın doğru yapılıp yapılmadığını öğrenmek için muhakkak bir çatı tamiri ustası ile görüşmelisiniz.

Sızıntı ve nem: Yağmur, kar, rüzgar, dolu, buz  vs. bütün bunlar nemin çatı tabaklarının altına girmesine, sızıntıdan dolayı küflenmeye ve çürümeye sebep olur.

Zararlı canlılar: Böcekler ve kurtlar en fazla ahşap çatılara hasar vermekle beraber her tür çatı tipinde önlem almak en iyisidir.

Delikler ve çatlama: Biriken yağmur sularından ve sert rüzgarlardan kaynaklı olarak çatı kaplama malzemesinde delinmeler olabilir. Çatı kaplaması tamamlandıktan sonra eklenen borular periyodik olarak kontrol edilmelidir.

Ağaçlar: Ağaç parçaları, yaprakları ya da hava şartlarının etkisiyle çatının üstüne düşen ağaç dalları çatı yüzeyini aşındırabilir ve koruyucu üst tabakayı yıpratabilir. Bu sebeple çatının yakınında ve çatıdan yüksekte olan ağaç dalları çatıdan olabildiğince uzağa doğru kesilmelidir.

Havalandırma: Çatı sisteminde hava üstten geçebilir ve alttan soğuk hava çekilebilir. Sıcak hava doğal olarak yükseldiğinden, bu hava hareketini oluşturmak için mekanik bir işlem gerekmez. Yeterli havalandırma, tavan arasındaki sıcaklık ve nem seviyelerini düzenler. Kontrol edilmezse nem ve ısı birikir. Kılıflara, izolasyon, kirişlere, zona ve enerji maliyetlerinin artmasına sebep olur. Küf yapma ihtimali de vardır.

Büzülme ve kabarma: Büzülme, çatı zarının, kiremitlerin veya zonaların altındakilerin büzüşmesi sonucu meydana gelir. En çok üst katlarda çatlamaya veya çatlaklara sebep olur. Zona kabarcıklarının ayrılması, çıkması, kabarması ve yüzey erozyonu sonucunda çok daha büyük problemlere yol açar. 

Yanlış bakım veya bakım eksikliği: Bakım eksikliği, çatının en büyük düşmanıdır. Ağaç dallarının temizlenmesi ya da olukların temizlenmesi gibi problemler başlangıçta önemsenmez. Ancak düzeltildiğinde bu problemler büyüyerek ciddi zararlara sebep olur. Periyodik bakım ve inceleme çatınızın ömrünü uzatır. Bu durum uzun vadede maliyetten büyük kar etmenizi sağlar.

Çatı tamiri için Ustala.com’un ustalarından destek almak için ilan verebilirsiniz.

Çatı Tamiri İçin En Doğru Zaman

Sızıntı, çatlama ve bakımsızlıktan sebepli problemler neticesinde çatınızda çeşitli hasarlar oluşur. Eğer büyük bir problem mevzubahis değilse hasar için geçici önlemler uygulamalı ve en doğru zamanı beklemelisiniz. Çatı tamiri ve bakımı için en kritik vakit kış aylarıdır. Kış ayları yağmur ve kar nedeniyle çatı tamirini oldukça zorlar. Ayrıca yağış nedeniyle çatı kaplaması yüzeyinde ayak kayması gibi çeşitli tehlikeler yaşanabilir. Bu yüzden çatı tamiri daima kış mevsiminden önce yapılmalıdır. Yaz mevsimi ise yoğun sıcaklardan dolayı aynı şekilde çatı tamirini zorlaştırır. Uzun zaman güneş altında durmak sağlık içinde de zararlıdır. Bu sebeple yaz ayları da genel olarak çatı tamiratı için elverişli değildir. Çatı tamiratı için en mükemmel zaman bahar mevsimidir. Havanın ne soğuk ne de sıcak olduğu bu  mevsim çatı bakım ve tamiratı işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Çatı Tamiri Nasıl Yapılır?

Çatı tadilatı: Çatı tamiratına başlamadan önce usta ekip veya çatı tamiri yapan firmalar tarafından ayrıntılı bir biçimde inceleme yapılır. Bu inceleme neticesinde incelemeyi yapan firma çatının iskeletine, çatı sıvalarına ve çatı diplerine bakar. Çatının tamire müsait olup olmadığını kontrol eder. Kontrol neticesinde çatı çok zarar görmüş mü, tamire uygun mu ya da verimli olur mu diye bakar. Eğer çatının tamire elverişli olmadığına karar verirse; çatıyı onarmak yerine başka alternatifler kullanılarak yeni bir çatı yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Kiremit çatı kaplamalarının tadilatı: Kiremitlerin döşenebilmesi için çatıda merteklerin üzerine kiremit altı tahtası çakılması ve bu tahta kaplamaların üzerine de nitelikli bir su geçirmez bitümlü membran örtü serilmesi gerekir. Bu örtü kiremitlerden sızabilecek suyun aşağıya geçmesini engellemek için kullanılır. 

Çatı kiremitleri birer birer kontrol edilmeli kırılan kiremitler yenisi ile değiştirilmelidir. Bakım ve kontrol aşamasında kiremitlere zarar vermeyecek şekilde üzerinde gezilmesine dikkat edilmelidir.

Baca diplerinin tadilatı: Baca dipleri değişik su geçirmez yalıtım malzemeleri ile su sızmalarına karşı korunur. Yalıtım malzemeleri hava koşullarının etkisiyle zaman içinde yıpranabilir. Belli aralıklarla elinizden geldiğince ve bacaya her çıktığınız da baca dipleri kontrol edilmelidir. Yalıtım özelliğini kaybetmiş ya da kaybetmek üzere olan malzemeler yenisi ile değiştirilmelidir. Böylece yıpranan baca diplerinin daha fazla hasar görmeden önlemini almış olursunuz.

Çatı iskeleti tadilatı: Taşıyıcı sistemi tahta olan çatılarda hava şartları yağmur, rüzgar ve soğuk sebebi ile zamanla çürüme yapar. Kırılma, esneme gibi hasarlar olabilir. Çatı sistemi kendisinden beklenen görevi tam olarak yerine getiremez. Bu tip hasarlar çatı çökmelerine bile neden olabilir. Bu çökmeleri önlemek için her sene bir iki kere çatınızı yetkili firma ya da ustalara inceleme yaptırmak gereklidir. Can ve mal kaybı olmaması için hasar gören çatı iskeleti elemanlarının muhakkak yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Su yalıtım örtüsü: Zaman içinde hava koşullarından su yalıtım örtüsü zarar görebilir. Delinme yırtılma ya da yıpranmaya maruz kalan su yalıtım örtüleri çatı yalıtım malzemeleri standardına uygun yeni malzemeler ile değiştirilmelidir. Aksi takdirde binanın içine nem ve rutubet verecektir.

Su dereleri: Dereler su yalıtım membranı ya da sürme esaslı çatı yalıtımı malzemeleri ile kaplanır. Dereler gözden geçirilmeli yırtılan ya da kalkmış membranlar yenisi ile değiştirilmelidir.

Çatı Tamiri Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Çatı tamiri fiyatları belirlenirken öncelikle hasarın büyüklüğüne bakılır. Sızıntı ya da az sayıda oluşan delik için belirlenen fiyatla ayrıntılı bir çatı tamiratı için belirlenen fiyat farklı olacaktır. Öncelikle çatıdaki hasarın belirlenmesi gerekir. Hasarı ev sahibi belirleyemiyorsa eğer bir profesyonelden yardım almalıdır. Çatı tamiri için bütçe belirlerken kafanızda sabit bir fiyat oluşturmamalısınız. Zira zararla beraber çatının büyüklüğü, çatı tipi ve malzemelerin kalitesi büyük ölçüde fiyatı etkileyecektir. Üstelik tamiri yapacak olan ustalar farklı işçilik ücretleri isteyebilir. Bu yüzden birden fazla çatı ustası ile görüşerek sizin için en uygun teklifi yapan ustayı bulmalısınız.

Çatı Tamiri İlanları Burada

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek çatı tamiri hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok kolay! Çatı tamiri ilanları kısmına giriş yapıp, size en uygun ilanlara teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç katarsınız. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir, bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.