Çatı Tamiri

İzmir Çatı Tamiri

İzmir Çatı Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 135 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İzmir Çatı Tamiri Firmaları

Halit Şarman

Şener ÇELİK

Ersin Çıran

oguz cetin

Süleyman ime

İzmir de iç dıs boya badana alçı sıva iç dekorasyon dış cephe kaplama tamir tadilat işlerini yapan b

Bahadır sayınlı

30 yıllık tecrübe ile çatı işlerinizde hizmetinizdeyiz

Seyit ünal

20yıllık deneyim daha ne olsun

Son gelen İzmir Çatı Tamiri talepleri

fabrika çatısı temizlenecek 2 taraftaki oluklar kurutulup izolasyon yapılacak en kısa zamanda bitirilmesi lazım
Bursa / İnegöl
çatı tamiri ve veranda tamiri
İstanbul / Sancaktepe
140 m² ÇATI YENİDEN İMAL EDİLECEKTİR ÇATI KERESTE VE MEEBRAN DAN YAPILACAKTIR OLUKLAR PİMAŞ OLACAK ŞEKİLDE ÇATI AKINTISI ÇİFT TARAFA MEYİLLENİLECEKTİR
İstanbul / Sarıyer

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

84.2k

Kullanıcı

56.3k

İş talebi

60.3k

Mesajlaşma

84.7k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Çatı Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Çatı Tamiri

İzmir Çatı Tamiri

Çatılar bir binanın en üstünde bulunan ve evin içini yağmur, kar, rüzgâr gibi doğal olaylardan koruyan yapıdır. Hasarlı çatılar vaktinde müdahale edilmediği takdirde evde sorunlara yol açarak masraf çıkmasına sebep olacaktır. Yağmur ve kar suyunu sızdıran çatı, evdeki alçıpan veya sıva gibi yapıları tahrip ederek küflenme ve çürüme gibi sorunlara yol açabilir. Çatı tamiri yapmanın masrafı sorunun büyüklüğüne ve tamirde kullanılması gereken malzemelerin maliyetine göre değişkenlik gösterir. Alanında tecrübeli ve uzman kişiler tarafından onarılan çatı hasarları sorunun sıklıkla tekrar etmesinin önüne geçerek daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır. Çatı tamirini yapacak ustayı bulmak zor ve stresli bir iş olabilmektedir. Hemen Ustala.com’a üye olup İzmir çatı tadilatı işi için ilan vererek ihtiyaca en uygun çatı ustasını bulunabilirsiniz. Böylelikle alanında iyi ve güvenilir İzmir çatı firmaları ile çalışarak, çatıdaki sorundan kaynaklı yaşanabilecek problemlerin önüne kolaylıkla geçilir. 

Çatılar çatı kaplaması ve taşıyıcı kısım olmak üzere iki kısımdan oluşur. Çatı onarılmadan önce sorunun bu kısımlardan hangisinde olduğu ve nasıl çözülebileceği İzmir çatı ustası ile belirlendikten sonra anlaşma sağlanmalıdır. Değerlendirme çatı kaplaması ve taşıyıcı sistemler için ayrı ayrı yapılarak sorunun kaynağı tespit edilmelidir. Çatıların önemi ev ve binaları ısınmasında da büyüktür. Çatıda olan sorunlar ev ve binanın daha uzun sürede ve daha fazla enerji ile ısınmasına yol açacaktır. Bu nedenle çatıların bakım ve onarımlarına gerekli hassasiyeti göstermek yaşayanların konforunu da arttıracaktır. Çatı tadilatı alanında ustalaşmış kişiler tarafından yapıldığı takdirde kaliteli ve uzun ömürlü sonuçlar alınacaktır.

Çatı Tamiri Nasıl Yapılır?

Binalar için çok önemli bir yapı olan çatıların düzenli olarak kontrol edilip onarılması gerekmektedir.  Çatıdaki sorunu tespit etmek ve tamir etmek detaylı ve kapsamlı çalışma isteyen bir iştir. Çatılarla ilgili yaşanılan her türlü sorun veya rutin kontroller için İzmir çatı tamircileri ile iletişime geçmek için Ustala.com’a ilan vererek ihtiyaç duyulan hizmet alınabilir. Çatı tamiri işine çatının hangi malzemeler ile ve nasıl bir tarzda yapıldığı kontrol edilerek başlanır ve çatıdaki sorun tespit edilerek tadilat için bir yol haritası çıkartılır. Çatı iskeleti, varsa kiremitler, baca dipleri ve baca sıvaları, su dereleri ve su yalıtım örtüsü gibi yapıların hepsi dikkat bir şekilde incelenip hasar tespiti yapılmalıdır. Çatıdaki hasar onarılamayacak düzeyde ise çatının tamamen değiştirilmesi gerekebilir.  Çatıda tamir edilecek bölgeler belirlendikten sonra çatı iskeleti elden geçerek onarım ve yenilenme işlemleri yapıldıktan sonra çatının diğer bölgelerinin tamirine başlanır. Çatı tadilatında kullanılan malzemelerin CE veya TSE belgeli olmaları gerekmektedir. Çatı yapımı veya yenilenmesi işlemlerinde kullanılan yalıtım ve kaplama malzemeleri kullanılırken projeden yararlanılmalıdır. Eğer proje yok ise malzemenin tedarik edildiği firmanın kılavuzunda tavsiye ettiği şekilde uygulanmalıdır. Çatı yapımı ya da onarımı sırasında çalışan kişilerin mutlaka doğru kıyafetleri giymeleri ve koruyucu kask gibi ürünleri kullanmaları gerekmektedir. Aynı zamanda çalışırken malzeme ve yangın güvenliği de sağlanmalıdır. Uygulamada şaloma kullanılacaksa gerekli durumlarda kullanılmak üzere çalışılan alanda yangın söndürme tüpü bulundurulmalıdır

 Kiremit Çatıların Tadilatı

Kiremitlerin su geçirmez bitümlü membran örtü serilerek döşenebilmesi için çatıda bulunan merteklerin üzerine kiremit altı tahtası çakılması gerekmektedir. Bu sayede kiremitlerin arasından sızan suyun yapının içine akmasının önüne geçmek hedeflenir. Bu işlem tamamlandıktan sonra çatıdaki kiremitler tek tek incelenerek hasarlı kiremitler yenileriyle değiştirilir. Kiremitlerin bakım ve onarımları yapılırken kiremitlere zarar vermeyecek şekilde hareket edilmelidir.

Su Yalıtım Örtüsü ve Su dereleri

Su yalıtım örtüleri yıpranma, delinme ve yırtılma gibi sorunlar için incelenip tespit edilen hasarlar doğrultusunda gerekli yerlerdeki malzemeler yenileriyle değiştirilir. Su dereleri sürme esaslı çatı yalıtım malzemeleri ya da yalıtım membranı ile kaplanır. Kontrol yapıldıktan sonra hasar gören kısım yenisiyle değiştirilmelidir.

Baca Dipleri Tadilatı: Baca diplerinin çeşitli suya dayanıklı yalıtım malzemeleri kullanılarak su sızmalarına karşı korunması gerekmektedir. Rüzgâr, yağmur gibi hava şartları zamanlar bu yalıtım malzemelerinin yıpranmasına sebep olarak yalıtım özelliklerini kaybetmelerine neden olabileceğinden belirli aralıklarla kontrol edilip ihtiyaç halinde yenileriyle değiştirilmeleri gerekmektedir.

Çatı İskeleti Tadilatı: Yağmur, kar, rüzgâr gibi çeşitli dış etkenler sebebiyle taşıyıcı sistemi tahta olan çatılarda zaman geçtikçe çürüme, esneme, kırılma gibi hasarlar oluşabilir. Bu da çatı sisteminin görevini yerine getirmemesi ile sonuçlanır. Zamanında müdahale edilmezse çatı çökmelerine daha sebebiyet verebileceğinden hasarlı çatı iskeleti parçalarının mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir.

Çatılarda En Sık Karşılaşılan Sorunlar

Sızıntı ve Nem: Çatılarda en sık yaşanan sorunların başında gelen sızıntı ve nem; rüzgar, yağmur, dolu, buz gibi dış etkenler sonucunda oluşur. Nem ve sızıntı çatıda küflenme ve çürümeye sebep olabilir.

Haşereler: Böcek, tahtakurusu gibi haşereler özellikle tahta kullanılarak yapılan çatılarda oldukça geniş çaplı hasarlara sebep olabilmektedirler.

Kalitesiz veya Hatalı Kurulum: Çatı yapılırken kullanılan malzemelerin kalitesinin iyi olmaması veya montajının hatalı yapılması gibi durumlar dolayısıyla ortaya çıkan sorunlar sebebiyle çatı ömrü kısalır. Bu nedenle çatı yapımı ya da çatı tadilatı sırasında güvenilir bir usta ile çalışmak çok önemlidir. Alanındaki uzman İzmir çatı tamircileri için sitemize ilan verebilirsiniz.

Delikler ve Çatlama: Yağmur ve kar suyunun birikmesi, sert rüzgar esintisi gibi sebeplerden kaynaklı olarak ortaya çıkabilen çatı kaplamasındaki delik ve çatlaklar tadilat gerektiren önemli sorunlardan birisidir. Çatı kaplamasından sonra eklenen borular da düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Ağaçlar: Hava koşullarının etkisiyle çatıların üzerine yıkılan ağaçlar sebebiyle veya ağaçların dal gibi parçalarının çatıya zarar verecek yönde uzamasıyla çatıda hasarlar oluşabilir. Bu sebeple çatıya zarar verebilecek konumda olan ağaçlar çatıya zarar vermesini önlemek için düzenli olarak budanmalıdır.

Havalandırma: Yeterli ve doğru yalıtım yapılmadığı takdirde çatı soğuk havayı kesemeyeceği için yapının ısınmasını güçleştirir. Bu da daha fazla enerji harcanmasına neden olur. Ayrıca havalandırma,  tavan arasındaki nem ve sıcaklık dengesini kontrol eder. Nem ve sıcaklık kontrol edilmezse kirişlere, kılıflara, zona, izolasyona zarar vererek enerji maliyetlerinin artmasına sebep olabilir. Havalandırmadaki sıkıntı kür problemine de yol açabilir.

Büzülme ve Kabarma: Büzülme,  kiremitlerin veya zonaların altındaki çatı zarının büzüşmesi sonucu meydana gelir ve en üst katlarda çatlamaya sebep olur. Tadilatı yapılmazsa zona kabarcıklarının kabarması, çıkması, ayrılması ve yüzey erozyonu gibi daha büyük sorunlara yol açabilir.

Yanlış Bakım ve Bakım Eksikliği: Çatıların düzenli olarak bakımının yapılmaması birçok sorunun baştan fark edilemeyip büyümesine sebep olacaktır. Rutin kontroller yapılarak çatının ömrü oldukça uzatılabilir

Çatı Tamiri için En Doğru Zaman Nedir?

Çatıda meydana gelebilecek sorunlar zamanında müdahale edilmediği takdirde büyüyerek daha içinden çıkılamaz bir hal alabilmektedir. Ancak kış ayları elverişsiz hava şartları nedeniyle çatı onarımı yapmak için uygun değildir. Bu sebeple çok büyük sorunlar çıkmadan düzenli olarak daha sıcak ve rüzgârsız mevsimlerde çatı bakımı yaptırılarak sorunların büyümeden önüne geçilmesi faydalı olacaktır. Çatı onarımı için en ideal zamanlar havanın çok sıcak veya çok soğuk olmadığı bahar aylarıdır.

İşinizin Kalitesi Konuşulsun

 

Çatı tamiri işleri için aranan kişi olmak istiyorsanız Ustala.com ailesinde yerinizi alın. Müşteri ihtiyaçlarına vereceğiniz uygun fiyatlı teklifler ile ön plana çıkabilirsiniz. Hizmet kalitenizi yaptığınız işe yansıtarak müşterilerinizden yüksek puan alarak daha fazla müşteri kazanabilirsiniz.