Çatı Tamiri

İstanbul Çatı Tamiri

İstanbul Çatı Tamiri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 138 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Çatı Tamiri Firmaları

ishak ekinci

Emin ÇEÇEN

fatihtevetoğlu

ertan

nihon yalıtım

Firmamız dış cephe mantolama boya ve çatı izplasyon uygulama firmasıyız ücretsiz kesif vade farksız

serkan saray

izobey izolasyon

enes baran

Ekrem barış

çatı dere izolasyon membran işleriniz garantili yapılır. 40 yıldır bu mesleği yapıyorum.

Son gelen İstanbul Çatı Tamiri talepleri

çıkmış olan 7 metre kare izolasyonun tamiri
İstanbul / Eyüp
Çatıda bazı bölgelerden su damlıyor. tamir edilecek ve yenilenecek yerler var. Derelerde temizlik ve tamirler gerekiyor.
Kocaeli / Körfez
Eski çatı sökülecek bir miktar yukseltilip yeni çatı örtülerek
İstanbul / Arnavutköy

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Çatı Tamiri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Çatı Tamiri

İstanbul çatı tamiri

Çatılar evlerimizin bir nevi kapaklarıdır. Su sızdıran bir çatı evinize kötü şekilde zarar vererek zamanla büyük masrafa ve uğraşa yol açacaktır. Çatılardan sızan su ilk olarak tavanlarda boyayı, sıvayı tahrip edip zamanla su damlamasına rutubete, küfe ve önlemi alınmazsa çürümeye kadar giden sıkıntılara yol açacaktır. Bu nedenle hasarı fark ettiğinizde hiç zaman kaybetmeden çatıyı bir usta çağırarak tamir ettirmelisiniz. İstanbul çatı onarımı konusunda güvenilir birilerine ulaşmak için büyük bir araştırma yapmanıza hiç gerek yok. Binlerce İstanbul çatı ustası arasından en iyilerini Ustala.com’da ilan yayınlayarak bulabilirsiniz. İstanbul çatı tamiri konusunda uzman kişiler ilanınıza tekliflerini göndererek çatıyı en iyi şekilde tamir için size hizmet verecektir. 

Hasar görmüş bir çatının tamiri sorunu tespit etmekle başlar. Bazen çok küçük bir işlem bile çatı tamirini yapar bazen ise sorunun nedenine bağlı olarak çatıyı yeniden yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Dışarıdaki etkenlerde sağlam olan çatınızın hasara uğratmaya sebep olabilir. Hemen yanınızda yapılan bir inşaattan düşen bir moloz parçası bile çatınıza zarar vereceği gibi yapı aşamasında çatının gerekli şartlara uygun yapılmamasından kaynaklanan sorunlarda olabilir. Sonuç olarak tüm çatı sorunlarını herhangi bir sızdırma görüldüğünde vakit kaybedilmeden kısa sürede tamir edilmelidir.

Çatıyı sağlamlaştırmak  ya da yenilemek

Bir çatının tamamen değiştirilmesi veya basit bir şekilde sağlamlaştırılması, onarılması ev sahibinin kararı olmakla birlikte çatı ustalarının tavsiyeleri üzerine vermeleri gereken bir karardır. İstanbul çatı ustası çatının hasarının kontrolünden sonra gereken işlemler için ev sahibini bilgilendirecektir. Bazı ev sahipleri ise onarım yapıldıktan sonra  çatının ömrünün uzamasına rağmen çatının değiştirilmesini isteyebilirler. Bir çatının tamir edilmesi mi yoksa değiştirilmesi gerektiğine  karar verilirken bazı dikkat edilmesi gereken  önemli unsurlar  vardır.

Açıkçası evinize yapılan çatı kaplaması ne kadar pahalı olursa olsun belli bir zaman sonunda yıpranacak şekilde üretilmiştir ağır hava koşulları ve dış etkenlerden gelebilecek zararları da düşünürsek. Çatı onarımına başlamadan önce  Evin yada çatısı yapılacak yapının ne zaman inşa edildiğini veya çatının en son ne zaman değiştirildiği bilmek önemlidir. Kesin bir karar almak için İstanbul çatı firmalarından çatı ustaları getirip kontrol ettirmelisiniz. Çatı malzeme  üreticilerinin  belirlediği ürünün kullanım ömrü aslında değişkendir kesin bir bilgi olarak düşünülmemelidir, çünkü bazı çatılar bakım ve çatı onarımı ile tahmini ömürlerini aşar.

En çok karşılaşılan çatı problemleri nelerdir?

Basit Yapı Çatı Katı

Hiçbir sorun yok zannederken birden tavanının akmaya başlar aslında uzun zamandır hasarlı olan onarıma ihtiyacı olan çatınızın artık su sızdırdığını görünce panik olursunuz . az sızıntılardan büyük çatlaklara kadar ilerleyebilen çatı sorunlarını ortadan kaldırmak için hemen harekete geçerek çatınızın onarılmasını geciktirmemelisiniz. Bunun için İstanbul çatı firmalarından onarım ustaları ile görüşebilir çatınıza baktırabilirsiniz. İstanbul çatı onarımı konusunda uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Çatıların En sık karşılaşılan çatı problemlerini bilerek ve acil çözüm odaklı hemen hallolacaktır.

Çatı sorunlarından en çok karşımıza çıktığı konulara gelecek olursak;

Yapım aşaması

Binanın yapım aşamasında ki Çatı malzemesinin kötü ve hatalı bir şekilde monte edilmesi, sorunların başlangıcının birinci sebebidir. Buda çatının dayanıklılığının ömrünü azaltır. Çatınızın doğru yerleştirildiğini ve standartlara uygun yapılıp yapılmadığını ancak öğrenmek için ise mutlaka bir İstanbul çatı ustasından yardım almalısınız.

Su sızıntısı ve nem

Yağmurlu hava, Rüzgar, kar, dolu, karlı havalardan sonra donan karların buz parçalarına dönüşmesi  ve dış etkenler… dış etkenlere bina çevresindeki yapı çalışmalarından çatıya düşebilecek ve zarar verebilecek sert cisimler olarak örnekler verebiliriz. Bunların tamamı nemin, suyun çatı elementlerinin altına girerek, sızıntıdan küflenmeye rutubete, kokuya ve çürümeye yol açmasına neden olur.

Böcekler

Çatılarda böceğin ne işi olur demeyin tahta kuruları bu böceklerden biridir ancak daha çok çatı katı gibi ahşaptan oluşan tavanlarda ve çatılarda yaşamayı severler ancak düzenli bakımı yapılmayan çatıların zarar görmesine böcekler bile yeterli olur. Aynı zamanda nem ve rutubete gelen nemden beslenen ve o ortamlarda bulunmayı seven rutubet böcekleri de vardır bunlara tespih böceği, beyaz nem böceği, hamam böceği olarak örnekler verebiliriz. Sonuç olarak her tür çatı tipinde böcekleri tahliye etmek en makbulüdür.

Çatlama kontrolleri

İstanbul çatı onarım ekiplerinin düzenli kontrol etmeleri gereken ritüel hava koşullarından dolayı çatı kaplama malzemelerinin ve sonradan eklenen boru gibi parçaların hasar görüp görmediği yönünde olmalıdır.

Eğer evinizin etrafında ağaçlar var ise ne de şanslısınız ama bu durumda büyük ağaçların taşan ve çatınıza değecek kadar uzanan dalları var ise bunları diğer yöne doğru uzaması için kesmeli yada belediye çalışanları tarafından yardım alınmalıdır. Çünkü uzayan ve çatıya doğru eğilmiş ağaç dalları zamanla çatı üzerinde yer yapacak bu durum hem çatının yapısını bozabilir hem de böceklenme durumunu arttırabilir.

Havalandırma önemi

Çatı sistemlerinde hava üstten aşağı doğru geçer ve içeriden de soğuk hava çekilmiş olur ama aynı zamanda biliyoruz ki sıcak hava da aşağıdan yukarıya doğru yükselir bu hava hareketi kendiliğinden olur. Yeterli havalandırma yaparsak tavandaki sıcaklık ve nem seviyesini düzenlemiş oluruz.  Kontrollü havalandırma gereklidir aksi takdirde küf olasılığı vardır.

Çatı onarımı nasıl yapılmalıdır?

Öncelikle çatılarınız da hiçbir sorun yokmuş gibi görünse de belirli aralıklar ile bakımının yapılması ilerleyen zamanlarda karşınıza çıkabilecek daha büyük sorunların önüne geçmenizi engeller. Çatınızda sızıntı başta olmak üzere aniden çoğalan soğuk, sıcak hava girişleri fark ettiğinizde çatı onarımının yapıldığını anlarsınız. İstanbul çatı firmalarından çatı tamiri ve çatı onarımı ustaları ile görüşülerek gerekli işlemlerin yapılması için fazla vakit kaybetmemelisiniz. Çatı ustalarının kontrollerinden sonra yüzeysel tamir mi yoksa çatı değişimimi olacağı ile ilgili görüşlerinden sonra tamire başlayın. Kapsamlı bir çatı tamiratı için zamana ihtiyacınız varsa başlayana kadar geçici çözümler ile idare edin örneğin  kontrplak veya plastik tabakalarla sızıntıları örtün. Zona değiştirme gibi kalıcı onarımlarda yapabilirsiniz.

Çatı onarımı maliyeti

Çatı tamiri için belirli bir fiyat yoktur çatıda yapılacak tamiratın büyüklüğü ile alakalıdır. Tabi ki sadece sızıntı, yalıtım, veya birkaç noktada oluşan hasarlar ile verilecek fiyatla kapsamlı bir çatı tamiri için hesaplanan maliyet tabi ki farklılık gösterir. Bu yüzden ilk olarak çatıdaki hasarın ve yapılacak olan tamirin tespit edilmesi gerekir. Oluşan hasarın onarımı için kullanılan malzemelerin kalitesi, çatının büyüklüğü ve çatı tipi de büyük oranda maliyeti etkileyecektir.  Dilerseniz birden fazla çatı ustası ile görüşerek sizin için en uygun teklifi veren  çatı ustaları ile anlaşabilirsiniz.

İstanbul Çatı Ustası

İstanbul Çatı Ustası; Çatı yapımında uzmanlaşmış, uygulama ve standartları hakkında bilgi sahibi olan Eğitim almış, kişilerin adlandırıldığı alan. Çatıların kullanıldığı yerler ülkemizde bina, fabrika çatısı, apartman çatısı, hastane, okul, kapalı balkonlar, müstakil evler, hayvan barınakları gibi yani yaşam alanlarının olduğu yapıların tamamında çatılar vardır.

İstanbul çatı ustası, bizlerin hayatlarını kolaylaştırmak adına evlerimizin ve yaşam alanı olan her yapının çatı sistemleri hakkında gün geçtikçe bilgilenmekte ve bizleri büyük bir sorundan kurtarmaktadırlar. Çatı ustaları daha verimli daha kullanışlı ama daha ekonomik çözümlerde üretmektedirler.

İşinizin Kalitesi Konuşulsun

 

İstanbul çatı tamiri işleri için aranan kişi olmak istiyorsanız Ustala.com ailesinde yerinizi alın. Müşteri ihtiyaçlarına vereceğiniz uygun fiyatlı teklifler ile ön plana çıkabilirsiniz. Hizmet kalitenizi yaptığınız işe yansıtarak müşterilerinizden yüksek puan alarak daha fazla müşteri kazanabilirsiniz.