Evdeneve Nakliyat

Samsun Evdeneve Nakliyat

Samsun Evdeneve Nakliyat

Tüm Ustalar

Kayıtlı 361 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Samsun Evdeneve Nakliyat Firmaları

İsa dönergöz

Son gelen Samsun Evdeneve Nakliyat talepleri

Tek kişilik 80x180 yatak ve yatak iskeleti taşınacak
Tekirdağ / Merkez
1 3lu 1 2 li 1 tek li koltuk yatak baza ve sehpa ufak tefek esya ve valiz
Kocaeli / Gölcük
127 m2 evimizdeki eşyalar 4 adet taşıyıcı arkadaş ile 1.kattan 1.kata taşınacak.
Ankara / Çankaya

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Evdeneve Nakliyat ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Evdeneve Nakliyat

Samsun Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat dendiği zaman herkesin ilk olarak dilediği işini doğru düzgün yapan planlı ve güvenilir bir şekilde eşyalarımızın taşınmasıdır. Ustala.com bünyesinde bulunan Samsun evden eve nakliyat firmaları sizlere bu güvenliği sağlamaktadır. Nakliye firmaları genellikle üç farklı çeşitte paketleme hizmetleri sunuyorlar. Sizler eşyaları kolileme, paketleme işleri ile uğraşırken Samsun evden eve taşıma firmaları aynı zamanda mobilya, beyaz eşya gibi büyük paketleme ve demontaj işlerini yaparlar. Ya da tüm paketleme ve demontaj işlerini kendiniz yapar firmalar sadece taşıma işlerini yapar. Ve de sizler hiçbir şey ile uğraşmazsınız sadece çantanızı alıp çıkarsınız ve yeni evinize geçersiniz. Elbette tüm bu seçeneklerin farklı fiyatlandırmaları vardır. Samsun evden eve nakliyat firmalarından fiyat konusunda bilgi almadan önce evi taşınacak kişilerin talepleri doğrultusunda nakliye firmasının verdiği formlar doldurulur ve talepler doğrultusunda ekip gelerek tüm işleri hallederler. Taşıma haricinde ekstradan faydalanmak istediğimiz işler var ise mutlaka bildirmemiz gerekmektedir çünkü yapılan her farklı işlem ona göre fiyatlandırılacaktır. Bunlara örnek verecek olursak avize montajı, korniş takmak gibi ekstra işler diyebiliriz

Nakliyede Standart Olmayan Hizmetler?

  • İkinci bir adresten eşya alma ve bırakma
  • Korniş montaj işleri 
  • Matkap ile duvar delme gereken montaj işleri 
  • Avizelerin yeni eve montajı
  • Elektrik, su ve tesisat işleri, kombi, klima, anten gibi demontaj ve montaj işleri
  • Evcil Hayvan, Kasa ve piyano taşıma
  • Tehlikeli maddelerin (silah, tüp, gibi)

İstediğiniz hizmetlere göre teklif alıp firmaların fiyatlarını ve müşteri yorumlarını inceleyerek firmalar arası karşılaştırma yapabilirsiniz. Şehir içi evden eve taşınma için en az üç gün öncesinden firmayı bilgilendirmek gerekmektedir. Taşınma için samsun evden eve nakliyat firmaları ile karar verildikten sonra taşınacak olan eşyaların resimlerini ve kısa videolarını çekip atabilirsiniz.

Nakliye firması ile detaylı konuşulması gereken konular vardır. Mesela nakliyat kamyonu evimizin girişine yanaşabiliyor mu? Site içerisine araç giriyor mu? Oturduğumuz sokak çıkmaz sokak mı? gibi bilgileri mutlaka nakliye firması ile görüşmemiz gerekiyor. Ayrıca taşınırken nakliye sigortasını yaptırmayı unutmayın. Aksi takdirde sigortasız sayılacaktır.

Nakliyede Çıkabilecek Ekstra Maliyetler

Taşınma sırasında belirlenen nakliye bedeli haricinde bazen ekstra ücretler çıkabilmektedir. Bunların çoğu planlanmayan aksilikle ya da belirtilmeyen bir takım talepler olmaktadır. Bu gibi olayların yaşanmaması adına nakliye firması ile tüm detayların konuşulması ve anlaşılması gereklidir. Nakliye firmaları, taşınacak olan eşyaların hacmini ve eşyaların gideceği evin mesafesine göre nakliye fiyatı verirler. Sizlerin taşımayı yapacak olan nakliyat firmalarının taşınma işi için nakliyeyi etkileyecek faktörleri tam anlamı ile bilmeniz gerekir. Nakliyenin fiyatını arttıran hizmetlerin başında eşyaları taşıyacak olan kişilerin sayısı gelir. Taşıma işleminde ki eşyalar ne kadar çok ve büyükse taşıyacak olan elemanların sayısı da o kadar çok olacağından fiyatı etkilemektedir. Bu planlı olmayan bir durum olsa bile ekstra taşıma işçi talebi fiyatı arttıracaktır.

Peki Ne Gibi Durumlarda Daha Fazla İşçinin Çalışması Gerekebilir?

1- Eğer ki evinizin önü nakliyat kamyonunun evinize 30 mt’den kısa mesafede yanaşamayacağı bir yerde ise eşyaların taşınacağı mesafe arttığından dolayı firma fazla mesafe için ekstra ödeme talep ederler. Yani ortalama 24 mt’lik araç ve ev arası mesafe artarsa nakliye firmasının ekstra ücret talep etmesine hakkı vardır. Bu tarz durumlarla sitelerde yaşayanlar çok sık karşılaşmaktadır. 4-5 blokluk sitenin girişine park edilen nakliyat kamyonuna sitenin en uzak mesafesinde ki evden eşya taşınması durumu nakliyat fiyatını arttırmaktadır. 

2- Oturduğunuz sokak dar ise eşyaların özelliklede mobilyaların taşınması zorlaşıyor. Fiziksel kısıtlamalar doğduğundan dolayı farklı araçlar ile aktarma gerektirebilir. Yani eşyaları önce küçük araçlar ile nakliye kamyonuna getirilme durumları olabiliyor. Böyle bir durum hizmet standartlarını değiştirdiğinden dolayı ekstra ücret çıkmaktadır. Özellikle İstanbul’da bazı semtlerde yokuşlu yerlerde bu durum sıklıkla yaşanmaktadır.

3- Mesela çok yüksek bloklarda oturuyor ve eşyaların asansörle taşınmasına izin verilmiyorsa ya da asansörün arıza gibi bir durumu olursa istemsizce değişen bu durumlar için de ekstra maliyet çıkacaktır. 

4-Nakliye firmasına evinizin kaçıncı katta olduğunun bilgisini yanlış verirseniz fiyat yine artmaktadır. Örneğin daireniz 3. katta dediniz ama yeni evinize gittiğinizde daire 5. kattaymış bu gibi durumlar içinde nakliye firması fiyatın düzeltilmesini talep etmektedir.

5- Dar merdivenli apartmanınız var ise taşıma ekibi epey zorlanmaktadırlar. Özellikle eski yapıların merdivenleri bir hayli dar olur ve birçok eşyanın taşınması da zor olur. Hatta bazı eşyalar demonte halde bile geçmez. İşte bu gibi durumlar için dışarıdan asansör gerekir yani modüler asansör. Bu durumda ekstra maliyet gerektirir. Çift kapılı buzdolapları ya da çok geniş özel yapım koltuklar ya da bilardo masaları gibi demontesi mümkün olmayan ama geniş yer kaplayan eşyaları örnek gösterebiliriz.

Ya da yeni eve taşınma sırasında bazı ev ile alakalı sorunlar çıktı ve eşyalar bir gün boyunca nakliyat kamyonunda beklemesi gerekti... Evet bu mümkün ama bir gün boyunca nakliye aracı iş yapamadığı için bu durum ekstra maliyet getirir. Çünkü nakliye aracının bir gün boyunca çalışmadan durması firmanın diğer işlerini bekletmesine ve para kaybetmesine sebep olur.

Taşınmanın Zamanı Fiyat Artışında Önemli Rol Oynuyor

Olur mu öyle şey demeyin! Evet taşınmak için seçtiğiniz gün ve zaman dilimi bile taşınma fiyatını doğrudan etkilemektedir. Taşınmaların çok yoğun olduğu bir dönemde taşınmak için baskı uygularsanız fazla ödeme yapmak zorunda kalırsınız, çünkü nakliye firmaları bu gibi durumlarda taşıyıcı elemanlarını bölüştürmek zorunda kalacak ve daha çok çalıştırmak zorunda kalacaktır. Bu yüzden de fiyat artar. Taşıma sektörünün yoğun olduğu mevsimler genelde yaz aylarıdır. Gün seçimi içinde hafta içini seçerseniz daha az ödemiş olursunuz. Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe. Hafta sonları her zaman her sektörde daha fazla talep olur çünkü aile bireylerinin hepsi hafta sonu evde olurlar. Ve taşınma işi gibi işleri hep birlikte yapmaları gerekir.

Diğer taraftan kış aylarında taşınmak için tarih seçerken hava durumuna mutlaka bakmak gerekmektedir eğer karlı bir güne taşınma işlemi denk gelirse ertelenebilir bu yüzden de ekstra maliyet çıkabilir. Bu yüzden taşınma tarihini belirlemeden önce karşılaşılabilecek her durumu göz önünde bulundurmanız gerekir.

Taşınacak Olan Eşyanın İçeriği

Taşınan eşyaların ne olduğu da fiyatların farklılık göstermesine neden olmaktadır. Örneğin tarihi eser taşınacak ise bu büyük bir sorumluluktur aynı şekilde kıymetli eşyalar taşınacaksa da bu sorumluluktan ve taşıma şeklinden dolayı bu eşyalar farklı fiyatlandırılır. Kıymetli eşyalar için kıymet sigortası yaptırılır ve bu sigortanın bedelini de eşyanın sahibi üstlenir. Taşınacak kıymetli eşyalarınız var ise ya da çok değerli ve dikkatle taşınması gereken eşyalar var ise bu bilgiyi mutlaka nakliye firması ile görüşmeniz ve sigortalatmanız gerekmektedir.

En iyi Samsun evden ve nakliyat şirketleri ile iletişime geçmenize gerek yok. Siz Ustala.com’a ilanınızı verin onlar size ulaşsın. Bu sayede eşyalarınızı, kıymetli eşyalarınızı güvenli, planlı ve sağlıklı bir şekilde taşınacağınız yeni adresinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.