Boya Badana

Konya Boya Badana

Konya Boya Badana

Tüm Ustalar

Kayıtlı 1887 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Konya Boya Badana Firmaları

Kazım işidurmaz

ahmet

Ugur Karadag

Zafer AltuneL

üsame yaşar

Erkan Durdu

05419362314 konya merkez daireniz uygun temiz kaliteli fiyata boyanır

Son gelen Konya Boya Badana talepleri

yoğununumdur yoğununuoihugfjlhglkgjlhkfgulihgggmdur
İstanbul / Bağcılar
3+1daire boyanacak 8 oda kapisi boyanacak
Bursa / Kestel
Konuk kartonpiyer ve badana
Ankara / Sincan

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Boya Badana ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Boya Badana

Evlerinize Renk Katın 

Evlerinizi boyamak mı istiyorsunuz? Dert etmeyi bırakın ve Ustala.com’a girerek üyelik işlemlerini tamamlayın ve yeni bir ilan oluşturun. Çevrenizdeki en iyi Konya boya badana ustalarından teklif alarak uygun gördüğünüz usta ile anlaşabilir, evlerinizi gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz. Böylece gezerek yorulmak yerine kısa yoldan tecrübeli bir Konya boya ustasına ulaşabilirsiniz. 

Boya evlerinizin yenilenmesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Konya boya ustası evlerinizi özenle boyayarak yeni bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Dalgalı ve lekeli görüntülerle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız tecrübeli bir usta ile çalışmalısınız. Boya işlerinde evin farklı kısımlarında çeşitli malzemeler kullanmanız gerekebilir. Kapı, pencere, tavan ve duvarlarda farklı malzemeler kullanılabilir. Boya ile eskiyen ve dökülen duvarlarınızı yenileyebilir ve dış etkilerden korunmasını sağlayarak ömrünü uzatabilirsiniz. Tecrübeli Konya boya ustası ve kaliteli ekipman kullanımı sayesinde harika duvarlara sahip olabilirsiniz. 

Boya Nasıl Hazırlanır?

Boya satın alındıktan sonra önemli aşamalardan biri boyayı doğru bir şekilde hazırlamaktır. Boya kutusu üzerindeki talimatlar dikkatle okunmalı ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Aksi halde beklenen sonuçlar elde edilemeyebilir. Boya seçiminde Konya boya ustasından fikir almanızı öneririz. Baya kutusunda belirtilen şekilde inceltme yapılmalıdır. Boya farklı bir kutuya geçirilerek belirtilen seviyelerde inceltici ile karıştırılır. Her boyanın kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle kutu üzerindeki talimatları okumak çok önemlidir. 

Boya seçerken duvarlarınızın durumu dikkate alınmalıdır. Pürüzlü ve kusurlu duvarlara sahipseniz mat boyaları tercih edebilirsiniz. Bu şekilde duvarlarınızdaki kusurları rahat bir şekilde örtebilirsiniz. Duvarlarınız kusursuz ve düzgün ise parlak boyaları tercih edebilirsiniz. Yapı marketlerden, nalburlardan ve internet sitelerinden boya temini yapabilirsiniz. Ayrıca gelişen teknoloji ile beraber birçok firma boya sonrası evinizin nasıl görüneceğini sizlere gösterebilir. Bu durum karar verme aşamalarını kolaylaştıracaktır. 

Boya Nasıl Yapılır?

Boya işlemi yapılırken evin boş olması tercih edilir. Ancak ev içerisinde eşyalar varsa odaların orta kısmında toplanmalı ve üzerleri örtülmelidir. Konya boya ustasına yeteri kadar yer açmak gerekmektedir. Böylece daha rahat boyama gerçekleştirilebilir. Ayrıca zeminin kirlenmesini önlemek için çeşitli örtüler kullanılabilir. Yapı marketlerden zemine uygun brandaları temin edebilirsiniz. Tavan, pencere, priz, anahtar ve kapı kenarları koruyucu ince bant ile çekilmelidir. Sonrasın boya hazır değilse inceltilir. İnceltme sırasında kutu üzerindeki talimatlar dikkatle takip edilmelidir. Sırık ve rulo yardımıyla tavanlar boyanır. Boyama sırasında rulo kutuya daldırılır ve ızgaraya sürülür. Sonrasında tavana sürülebilir. Tavan boyasından sonra bir süre kuruması beklenmelidir. Tavanlar kuruduktan sonra duvarların boyanmasına geçilebilir. 

Duvarlar boyanmadan önce tavan ve duvar kesişim noktaları ince fırçalar yardımıyla boyanmalıdır. Ayrıca boya öncesi astar uygulaması yapılmalıdır. Astar duvar ile boya arasında tampon görevi görmektedir. Bu şekilde duvar rutubet ve nem gibi dış etkilere karşı korunabilir. Sonrasında rulo boya kutusuna daldırılarak yukarı aşağı ve aşağı yukarı yönde duvarlara uygulanır. Boyanın duvarlara uygulanması oldukça titizlik gerektiren bir iştir. Duvarın daha iyi boyanması için ikinci kat uygulama yapılmasında fayda vardır. Duvarlarda leke ve dalgalanmalar olmamasına özen gösterilmelidir. 

Duvar Boyanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Boya yapmadan önce mutlaka astar uygulanmalıdır. Astar duvar ile boya arasında bağlayıcı görevi görerek boyanın daha iyi tutmasına imkan tanıyacaktır. Bu şekilde duvarlarınızı olumsuz şartlardan koruyabilirsiniz. Boyama esnasında ortam temiz tutulmalı ve düzenli olarak havalandırılmalıdır. Acele edilmemeli ve tüm işlemler dikkatlice uygulanmalıdır. 

Doğru Malzeme Seçimi Nasıl Yapılır?

Duvar, tavan, pencere ve kapı kenarları boyanırken farklı tip malzemeler kullanılabilir. Özellikle son kat boya sırasında rulo seçimi oldukça önemlidir. Yüzey ve boya özelliklerine uygun rulolar tercih edilmelidir. Genellikle siyah kıllı fırçalar sentetik boyalar için beyaz kıllı fırçalar ise su bazlı boyalar için tercih edilmektedir. Malzemeleri siz alabilir veya tamamen Konya boya ustasına bırakabilirsiniz. Ustala.com’a ilan vererek tecrübeli boya ustalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Elbette konu hakkında bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır. Böylece Konya boya ustasına isteklerinizi daha kolay anlatabilirsiniz. Kullanılan malzemelerin duvar, tavan, pencere ve kapı kenarlarına uygunluğunu kontrol edebilirsiniz.

Macun veya saten alçı tarzındaki tüm yüzeylerde boya türüne bakılmaksızın, saten rulo, sıvalı ve tekstürlü yüzeylerde ise plastik boya rulosu tercih edilebilir. Duvar ve tavanların ölçüleri rulo ve fırça boyutlarında belirleyici olmaktadır. Duvar ve tavanların boyutlarına göre büyük veya küçük rulolar tercih edilebilir. Kapı ve pencere kenarları ince fırçalar yardımıyla boyanabilir. Tavan ve duvar kesişim noktaları kestirme fırçası ile boyanır. Konya boya ustası tecrübesi ile tüm işlerin üstesinden gelecek ve evlerinizi yepyeni bir görünüme kavuşturacaktır. 

Dış Cephe Boyası Nasıl Yapılır? 

Dış cephe boyası, iç cephe boyasına göre daha zor ve maliyetlidir. Dış cephe boyama işlemlerinde iş sağlığı ve güvenliği kurallarına dikkat edilmelidir. Küçük yapılarda merdiven kullanılırken, büyük yapılarda iskele kullanılmalıdır. İskele kurulumları belirlenen yönetmeliklere uygun bir şekilde yapılmalıdır. Duvar üzerinde meydana gelmiş çatlaklar ve yıpranmış bölgeler boyama öncesinde onarılmalıdır. Isı izolasyonu mevcut ise zarar vermemeye özen gösterilmelidir. Boya öncesi astar uygulanmalı ve kaliteli boyalar yardımıyla boyama işlemi gerçekleştirilmelidir. Boyanın kaliteli seçilmesi oldukça önemlidir. Bunun sebebi dış cephe boyalarının direkt olarak olumsuz hava koşullarına maruz kalmasıdır. Konya boya badana ustaları dış cephe boyasını dikkatle yapacaktır. Kaliteli yapılan uygulamalar dış cephe boyalarının uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır. Ayrıca evinizi nem ve rutubetten koruyacak ve eşyalarınızın ömrünü uzatacaktır.  

Boya Ustasından Neler Beklenir?

İyi bir boya ustası titiz ve dikkatli çalışmalıdır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, isteklerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmelidir. Evinizi yenilemek için yapılan boyama işlerinin, evinizi daha kötü bir duruma getirmesini istemezsiniz. Bu nedenle ustala.com güvenilir ve tecrübeli Konya boya badana ustalarına rahatlıkla ulaşmanızı sağlayacaktır. Konya boya ustası, duvarlarınızı dikkatle boyamalı, duvarlarda dalga ve lekelerin önüne geçmelidir. Boya sırasında müşteri istekleri dikkatle dinlenmeli değişiklikler veya yenilemeler buna göre yapılmalıdır. Boyama sırasında temiz olunmalı çöpler ve malzemeler hızla toplanmalıdır. Belirlenen süre içerisinde ev müşteriye teslim edilmelidir. 

Konya boya ustasının, müşteri ile iletişimi kuvvetli olmalıdır. Yapılacak işler doğru bir şekilde algılanmalı ve yapılmalıdır. Yapılabilecek alternatif uygulamalar müşteriye anlaşılır bir şekilde tarif edilmelidir. İyi bir boya ustası yukarıda bahsettiğimiz özelliklere sahip olmalıdır. 

Konya Boyacı Fiyatları

Konya boyacı fiyatları çeşitli parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Boya yapılacak alanın büyüklüğü, kullanılacak personel sayısı, kullanılan malzeme miktarı ve kalitesi belirleyici olmaktadır. Müşteri istekleri de boyacı fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. En uygun fiyatlara ustala.com üzerinden ulaşabilir ve duvarlarınızı rahatlıkla boyatabilirsiniz. 

Boya ustaları, ustala.com’a üye olarak müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra çevrenizdeki müşteri ilanlarını inceleyebilir size uygun ilanlara teklif verebilirsiniz. Müşterilerinize hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Müşterilere kaliteli hizmet vererek puanlarınızı arttırabilir ve daha fazla müşterinin sizinle etkileşime geçmesini sağlayabilirsiniz. Ustala.com, ustaları ve müşterileri buluşturmayı esas alan dijital bir platformdur.