Boya Badana

Bursa Boya Badana

Bursa Boya Badana

Tüm Ustalar

Kayıtlı 1887 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Bursa Boya Badana Firmaları

Adem Polat

Orhan Özmısır

SAMET ÖZDEMİR

Şahsi İşim şahıs olarak yapıyorum bir şirket veya kuruma ait çalışan değilim

Mehmet ilhan

Mehmet usta

duvar kağıdı satış ve uygulama 1983 yılından bu yana sınırsız referanslar

emrah ilban

emrah

Ahmet Tetik

Erhan Delibaş

Son gelen Bursa Boya Badana talepleri

Tavan ve duvar boyanacak sıfır dublex daire sadece rengini beğenmiyoruz diye
İzmir / Karabağlar
120 m2 daire. yer yer boyaları dökülüyor. sadece duvarlar boyanacak
Samsun / Atakum
3 oda 1 salon koridor mutfak tavan duvar boyanacak Tek renk olacak.Tamirat yok daire boş 1. Kalite silikonlu boya kullanılacak.
İzmir / Konak

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Boya Badana ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Boya Badana

Boya İşlerini Dert Etmeyin!

Bursa boyacı ustalarına hızlıca ulaşmanız mümkün! Ustala.com adresini ziyaret edin üyelik sözleşmesini okuyun, yeni üyelik oluşturun ve ilanınızı verin. Tecrübeli Bursa boyacı ustaları size ulaşsın. Evimize yenilik katmak istediğimiz zamanlar olabilir. Aynı zamanda eskiyen ve dökülen duvarlarınızı sağlıklı bir görünüme kavuşturmak isteyebilirsiniz. Duvarlarınızda leke, dalgalanma gibi problemler istemiyorsanız tecrübeli ustalar ile çalışmanız gerekmektedir.

İlkbahar ve yaz aylarında içimizdeki yenilik tutkusu açığa çıkar. Yaşam alanlarınızda çeşitli değişiklikler yaparak mutlu olabilirsiniz. En çok tercih edilen değişikliklerin başında evinizi boyamak gelir. Zevklerinize uygun,  yenilenmiş yaşam alanlarına kavuşmak için ilkbahar ve yaz aylarından daha iyi bir dönem olamaz. Yeni bir eve taşınmış olabilirsiniz veya mevcut evinize renk katmak için duvarlarınızı boyayabilirsiniz.

Duvar Boyası Yapmanın Önemi

Boya işleri genellikle duvarlar kirlendiğinde ya da eskidiğinde ve döküldüğünde yapılan bir işlem olarak görülebilir. Ancak evinize yeni bir çehre kazandıracağınızı unutmayın! Duvarlarınızda yapacağınız değişiklikler ev dekorasyonu konusunda adımlar atmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle taşındığınız evi kendi tarzınıza göre dekore etmek veya yaşadığınız eve farklılık katmak için boyama uygulaması önemli bir yer tutuyor. Tecrübeli ustalar ile çalışarak evinize yenilik katmanız mümkün! Ustala.com adresinden vereceğiniz ilana dönüş yapan Bursa boyacı ustaları sayesinde hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Duvar boyama işlemi hakkında ki tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Duvar Boyası Nasıl Seçilir?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki duvar boyası seçmek derken sadece renk seçiminden bahsetmiyoruz. Genel düşüncelerin aksine duvar boyası seçmek renk seçiminden çok daha fazlası olabilir. Tabii ki aklınızda ev düzeninize uygun bir duvar rengi olabilir. Ancak seçeceğiniz renge net karar vermeden önce boya çeşidini belirlemeniz gerekir.

İç cephe duvar boyası seçerken hem duvarlarınızın yapısı hem de ihtiyaçlarınız size yol gösterecektir. Duvarlarınız pürüzlü ise parlak boyalar yerine mat boyaları tercih ederek kusurları örtebilirsiniz. Parlak boyalar ışığı yansıttığı için kusurları ön plana çıkaracaktır fakat mat boyaların yansıtma özelliği düşük olduğu için kusurları gizleyecektir. Seçimleri doğru yaparsanız hayalinizdeki eve kavuşmanız kolaylaşacaktır. Açık renkli boyaları tercih ediyorsanız lekelenme ihtimali yüksek olduğundan kolay temizlenebilir boyaları tercih edebilirsiniz. Doğru boya seçiminde Bursa boyacı ustalarından tavsiye alabilirsiniz. Boyama öncesi Bursa boyacı ustaları ile keşif yapabilirsiniz. Yapı marketlerden veya nalburlardan boya temin edebilirsiniz. Boyaları satın alırken orada ki uzman kişilerden destek alabilirsiniz. Ayrıca renk tercihi yapabilir ve boya çeşidini Bursa boyacı ustasına bırakabilirsiniz. Gelişen teknoloji ve son yıllarda yapılan çeşitli inovasyonlar boya seçiminde size yardımcı olacaktır. Boya satın alırken bu teknolojilerden yararlanmanız mümkündür.

Boyama Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Boyama öncesi yapılması gereken aşamalardan bahsedeceğiz. Öncelikle odalarda bulunan eşyalar bir araya toplanmalıdır. Koruyucu örtü ile odanın ortasında topladığınız eşyaları örtebilirsiniz. Ayrıca zemini de yapı marketlerden ve nalburlardan temin edebileceğiniz örtüler ile örtmelisiniz. Böylece boyama esnasında meydana gelecek lekelerden eşyalarınızı ve zemini korumuş olursunuz. Prizler ve elektrik anahtarları maskeleme bandı ile korunmalıdır. Ayrıca boya sıçramasını istemediğiniz süpürgelik, tavan çizgisi gibi alanları da bant ile koruyabilirsiniz. Tavanlarınız da boyanacaksa merdivene çıkarak güvenli bir şekilde aydınlatma aksesuarlarını çıkarabilirsiniz. Böylece Bursa boyacı ustasına boyama sırasında rahat bir ortam sağlamış olursunuz. Duvarlarınızda çatlak delik gibi kısımlar mevcut ise Bursa boyacı ustası buraları macun yardımıyla kapayacaktır. Macunla kapama işlemi sonrasında bu kısımlar zımpara yardımıyla düzeltilmelidir. Tüm bu işlemler sonrasında duvarlarınız boyamaya hazır hale gelecektir.

Duvar Nasıl Boyanır?

Bazı teknik detaylara hakim olmanız Bursa boyacı ustası işlemleri yaparken sizin gözlem yapmanızı sağlayacaktır. Böylece içinize sinmeyen bir durum olursa usta ile paylaşabilirsiniz. Tavan boyanacaksa öncelikle buradan başlanmalıdır. Duvar önce boyanırsa tavandan boya damlayabilir ve istenilmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Tavanlar boyanırken rulo kullanılmalıdır. Sırık yardımıyla rulo boya içine daldırılır. Sonrasında ızgara yardımıyla fazla boya rulodan atılır. Bu sayede tavan kolaylıkla boyanabilir. Duvar ve tavan kesişim noktaları ince bir fırça ile boyanmalıdır. Duvarlarınızı yeni rengi ile buluşturmadan önce astar boya uygulanmalıdır. Astar boya uygulanacak boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlayacaktır. Astar boya ile boyanızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Astar boyanın kuruması ile boyama işlemine geçilebilir. Astar boyayı tek kat uygulamak yeterli olacaktır. Sonrasında boyayı hazır almadıysanız seyreltilmelidir. Seyreltme için boya çeşidine göre tiner veya su kullanılabilir. Boya kutusu üzerinde karıştırma oranları hakkında bilgilendirme bulanacaktır. Duvar boyama işlemi yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya uygulanmalıdır. Farklı yöntemler dalgalı bir görünüme neden olabilir. Yüksek noktalar sırık yardımıyla boyanabilir. Priz ya da priz yanları kestirme fırça ile boyanmalıdır. Fırçaya yeterli miktarda boya alınmalı fazla boya ızgara yardımı ile alınmalıdır. Hem boyanın kendi rengini yansıtması hem de kalıcı ve uzun vadeli bir uygulama için iki kat boya yapılmalıdır. Bursa boyacı ustası tüm detaylar konusunda sizi bilgilendirecektir. İlk kat boya yaklaşık 24 saat içinde kurumaktadır. 24 saat sonra ikinci kat boya uygulanabilir.

Küçük Dokunuşlar ile Büyük Değişimler Yapabilirsiniz!

Modern teknikler ile duvarlarınızın boyanmasını istiyorsanız, boyama bittikten sonra Bursa boyacı ustası ile konuşarak küçük dokunuşlar yapmasını isteyebilirsiniz. Stencil, hazır damga ve şerit duvar boyama uygulamaları evinizi daha şık gösterebilir. Boyanmış yüzeylere uygulayabileceğiniz bu işlemleri duvar boyalarının yanı sıra pek çok su bazlı hobi boyası bulunmaktadır. Bu konularda uzmanlara danışmanız faydalı olacaktır. İlkbahar ve yaz aylarında taşınma veya yenilenme ihtiyacı ile boya yaptırabilirsiniz. 

Bursa Boyacı Ustasından Beklenenler

Öncelikle tecrübeli bir boya ustası titiz ve dikkatli çalışmalıdır. Sizlerin istediği yenilikleri eksiksiz bir şekilde uygulamalıdır. Boyama işlemi öngörüldüğü şekilde belirlenen süre içerisinde tamamlanmalıdır. Müşteri memnuniyeti ön planda tutulmalı ve tecrübelerini faydalı bir şekilde aktarmalıdır. Kötü sonuçlarla karşılaşmak istemezsiniz. Bu nedenle Bursa boyacı ustasının ve ekibinin tecrübesi önemlidir. Ustala.com’a vereceğiniz ilana karşılık veren ustalardan bu konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Usta temiz çalışmalı ve çöpler düzenli olarak temizlenmelidir. İş bitiminde etraf toplu ve düzenli bir şekilde müşteriye teslim edilmelidir.

Bursa boyacı ustasının iletişimi kuvvetli olmalıdır. Müşterinin taleplerini anlamalı ve talepler doğrultusunda hareket etmelidir. Özellikle teslimat tarihi konusunda dürüst davranılmalıdır. Verilen sözler tutularak iş teslim edilmelidir. Son olarak birkaç boya çeşidinden bahsetmek isteriz.

Su bazlı boyalar, dış etkenlere karşı dayanıklıdır ve kokuya duyarlı olanlar için önerilmektedir. Çok kısa sürede kurumakta ve kullanışlıdır.

Plastik Boya, iç cephede en çok kullanılan boya çeşididir. Kullanışlı ve ucuzdur.

Yağlı Boya, zemine iyi yapışmaktadır. Yüzeyi korur ve parlaklık kazandırır. Duvarlarında parlak bir görüntü isteyenler için uygundur. Işığı yansıtarak hoş bir görüntü oluşturur.

Dış Cephe Boyası, dayanıklı ve hava şartlarına karşı kullanışlıdır.

Bursa Boyacı Ustaları Daha Çok Müşteriye Ulaşmanız Mümkün!

Ustala.com’a girerek üyelik sözleşmesini okuyabilir ve yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Müşteri ilanlarını inceleyerek teklif verebilirsiniz. Birçok ilan arasından size uygun müşterileri bulabilirsiniz. Müşteri aramanın zahmetinden Ustala.com ile kurtularak uzun vadeli yüksek kazançlar elde etmeniz mümkün!