Boya Badana

Adana Boya Badana

Adana Boya Badana

Tüm Ustalar

Kayıtlı 1890 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Adana Boya Badana Firmaları

Yakup Öztop

Son gelen Adana Boya Badana talepleri

Aramanız yeter her türlü dekorasyon yapılır 15 yılık deneyimliyiz
alçı boya alçıpan dış cehpe her türlü iş alıp toptan yapılır 15 yılık deneyimli 20 firama işini sorunsuz alıp teslim edilmiştir.
İstanbul / Başakşehir
tavan ve boya
İzmir / Karşıyaka

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

84.2k

Kullanıcı

56.3k

İş talebi

60.3k

Mesajlaşma

84.7k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Boya Badana ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Boya Badana

Duvarlarınızı Renklendirin 

İç ve dış cephe boyaları zamanla yıpranarak eskimektedir. Dökülebilir ve zarar görebilir. Yıpranan boyaların değişmesi, yenilenmesi gerekmektedir. Ustala.com’a üye olarak ilan verebilir çevrenizdeki Adana boya badana ustalarından teklif alabilirsiniz. Duvarlarınızı tecrübeli ustalara emanet ederek evlerinizi ve mekanlarınızı yenileyebilirsiniz. Duvarda leke ve dalgalanma istemiyorsanız tecrübeli ustalarla çalışmanız gerekmektedir. 

Boya işleri özellikle bahar ve yaz aylarında yapılmaktadır. Elbette kış aylarında yeni evlere taşındığınızda veya mecburi durumlarda boya yaptırabilirsiniz. Boya işlerini tecrübeli ustalara yaptırmak uzun kullanım imkanı sağlamaktadır. Ustala.com üzerinden bulacağınız tecrübeli Adana boya ustası evlerinizi veya iş yerlerinizi titizlikle boyayacaktır.

Neden Boya Yaptırmalıyız?

Duvarlar eskidiğinde veya yıprandığında boya yaptırılabilir. Ancak düzenli olarak boya yaptırarak duvarlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Boya birçok dış etkene karşı duvarlarınızı korumaktadır. Ayrıca dekoratif anlamda evlerinizin önemli bir parçasıdır. Bunların yanında ev dekorasyonu değiştiğinde veya yenilik aradığınızda boyaları değiştirebilirsiniz. İç cephe boyalarını yenilerken aynı anda dış cephe boyalarını da yenileyebilirsiniz. Dış cephe boyaları evinizin görünümünü güzelleştirirken, dış etkilere ve hava koşullarına karşı duvarlarınızı koruyacaktır. Adana boya ustası seçtiğiniz alanları, seçtiğiniz boyalar yardımıyla boyayacaktır. 

Boya Seçimi Nasıl Yapılır?

Boya seçimi yaparken öncelikle evinizin dekorasyonuna göre renk belirlemelisiniz. Boya türünü belirleyip renk seçimi yapmanız faydalı olacaktır. Boya türünü ve rengini belirlerken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İç cephe boyası seçiminde evinizin tasarımı ve duvarlarınızın yapısı belirleyici olacaktır. Dekorasyona uygunluğun yanında farklı tasarımlarla evinizi güzelleştirebilirsiniz. İsteklerinize yanıt verecek tecrübeli bir Adana boya ustası ile çalışmanız önemlidir. 

Duvarlarınız pürüzlü ise mat boyalar kullanmak faydalı olacaktır. Böylece duvarlarınız ve tavanlardaki kusurları kolayca örtebilirsiniz. Parlak boyalar ışığı daha fazla yansıtmaktadır. Yansıma sonucu duvarlarınızdaki kusurlar gün yüzüne çıkabilir. Doğru seçimler yaparak hayallerinizdeki duvarlara kavuşabilirsiniz. Seçim aşamasında Adana boya ustasından fikir almanız ve boya seçimini bu şekilde yapmanızı öneririz. Adana boya ustası doğru yönlendirmeleri yapar ve seçim sonrası boya işlerine başlayacaktır. Boyaları nalburlardan, yapı marketlerden ve internetten elde edebilirsiniz. 

Dış cephe boyaları ise hava şartlarından etkilenmektedir. Bu nedenle kaliteli dış cephe boyalarını tercih etmek önemlidir. Dış cephe boyasını yapmak iç cephe boyası kadar kolay olmayacaktır. Dış cephe boyalarında kaliteli reçine, pigmentler ve kaliteli maddeler bulunmaktadır. Dış cephe boyaları seçilirken hava şartlarına dayanıklılığı araştırılmalıdır. Bu durumda Adana boya ustası devreye girecektir. Usta doğru boya seçiminde yardımcı olacaktır. Hatta sadece renk seçimi yaparak boya seçimini ustaya bırakabilirsiniz. 

Boya Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

İç cephe boyasına başlanırken evin içerisindeki eşyalar ortada toplanmalı veya dışarı çıkarılmalıdır. Sonrasında eşyaların üzeri koruyucu brandalar yardımıyla kapatılmalıdır. Bunun yanında zemini de yapı marketlerden temin edeceğiniz brandalar yardımıyla koruyabilirsiniz. Böylece boyama sırasında meydana gelebilecek aksiliklerden eşyalarınızı ve zemini koruyabilirsiniz. Prizler ve anahtarlar maskeleme bantları ile kapatılmalıdır. Tavanlar boyanacaksa elektrikler kesilerek aydınlatma armatürleri çıkarılabilir. Duvar ve tavanlardaki çatlak, döküntü gibi yerler Adana boya ustasına gösterilmelidir. Kusurlar alçı sıva ile kapatıldıktan sonra boyama işlemine geçilebilir.

Dış cephe boyasına başlamadan önce duvarlardaki hasarlar titizlikle giderilmelidir. Muhafaza edilmesi gereken kısımlar mutlaka korunmalıdır. Boyama öncesi tüm iş güvenliği önlemleri alınmalıdır. İş güvenliği kurallarına uyulmadan kesinlikle işe başlanmamalıdır. Boyama günleri olarak sıcak ve güneşli havalar tercih edilmelidir. Boyanacak duvarlarda ısı yalıtım mevcutsa zarar görmemesi sağlanmalıdır. 

İç Cephe Boyası Nasıl Yapılır?

Boyama işlemlerine başlanırken detaylara hakim olmanız faydalı olacaktır. Böylece Adana boya ustası işlerini yaparken ona kendinizi rahatlıkla anlatabilirsiniz. Tavan boyanacaksa öncelikle buradan başlanmalıdır. Tavanlar boyanmalı ve kuruması beklenmelidir. Aksi halde tavanlardaki boya duvarlarınıza akabilir. Tavanlar boyanırken uzun bir sırık ve rulo kullanılmalıdır. Duvar ve tavan birleşim yerlerinde ince uçlu fırçalar kullanılabilir. Sırık yardımıyla rulo boya kutusuna daldırılır ve boyama yapılır. Boya kutusu içerisinde ızgara kullanılması boya tasarrufu sağlayacaktır. Tavan boyası bitince kuruması beklenir ve duvar boyasına geçilebilir. 

Duvarlar boyanmadan önce astar çekilmelidir. Astar sayesinde duvar ve boya arasında izolasyon sağlanabilir. Bu şekilde duvarın dış etkilerden korunması sağlanır ve ömrü arttırılabilir. Duvarı nem ve rutubet gibi olumsuz etkilerden korumaktadır. Boyanız hazır boya değilse seyreltilmesi gerekebilir. Boya türüne göre seyreltme işlemi için tiner veya su kullanılabilir. Karıştırma oranları hakkında detaylı bilgi kutunun üzerinde bulunacaktır. Rulo boya kutusuna daldırılır ve ızgaraya sürülür. Rulo duvara aşağıdan yukarıya ve yukarıdan aşağıya olacak şekilde uygulanmalıdır. Boyanın uygulama şekli oldukça önemlidir. Burada Adana boya ustasının tecrübesi ortaya çıkmaktadır. Tecrübesizce yapılan yöntemler duvarlarda dalgalanma ve lekelere neden olabilir. Anahtar, priz, pencere ve kapı kenarları kestirme fırçası ile boyanabilir. Fırça boya kutusuna daldırıldıktan sonra ızgaraya sürülür ve sonrasında uygulanır. Boyanın ömrünü uzatmak, leke ve dalgalanmaları önlemek için iki kat uygulama yapılmasında fayda vardır. 

Dış Cephe Boyası Nasıl Yapılır?

Dış cephe boyası iç cephe boyamaya göre daha zordur. Fiyat olarak da farklılıkları olacaktır. Dış cephe boyama öncesi hazırlıklar dikkatle yapılmalıdır. Boya tüm yüzeye titizlikle yedirilmeli dalga ve lekelenmelerin önüne geçilmelidir. Bu iş için genellikle tek bir Adana boya ustası yeterli olmayacaktır. Dış cephe boyama işlemlerinde merdiven veya iskele kullanılmalıdır. İşin büyüklüğüne göre gerekli planlamalar yapılmalıdır. Merdiven kullanılacaksa ayakları zemine düzgün bir şekilde sabitlenmelidir. İskele kurulacaksa gerekli yönetmeliklere uygun şekilde kurulmalıdır. Herhangi bir sallantı durumundan işler bırakılmalı dikkatli bir şekilde merdivenin sağlamlığı kontrol edilmelidir. Merdiven konumlandırılırken ne çok uzak ne çok yakın olmalıdır. Uzaklığı kol uzunluğu mesafesini geçmemelidir. Merdivenin yetersiz kaldığı durumlarda ızgara kullanılabilir. Büyük yapılarda ve apartmanların dış cephe boyalarında iskele kullanılmaktadır. İskele kurulumu başlı başına bir yazının konusu olabilir. Dikkat, bilgi ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Gerekli yönetmeliklere uyularak kurulum yapılmalıdır. 

Boya öncesi çatlaklar ve yıpranan kısımlar onarılmalıdır. İnşaatlarda kullanılan dış cephe macunları ile çatlaklar kapatılabilir. Kusurlu kısımların kapatılması daha verimli bir boyama işlemine imkan verecektir. Boya öncesi tozlardan kurtulmak, boyanın zemine daha iyi tutunmasını sağlayacaktır. Astar çekildikten sonra boyama işlemine geçilebilir. Dış cephe boyalarında en önemli nokta çalışanların güvenliğidir. İş sağlığı ve güvenliği kurallarından kesinlikle taviz verilmemelidir. 

Adana Boya Badana Fiyatları 

Adana boyacı fiyatları çeşitli parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Boyanacak yerin büyüklüğü, iç cephe veya dış cephe boyası olması gibi faktörler belirleyici olabilir. Ayrıca kullanılacak personel sayısı, malzemelerin sayısı ve elbette müşterilerin seçeceği malzemelerin kalitesi fiyatlar üzerinde etkili olacaktır. Ustala.com üzerinden en uygun fiyatlara ve tecrübeli ustalara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Adana boya badana ustaları, ustala.com’a üye olarak  müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra çevrenizdeki müşteri ilanlarını inceleyebilir ve size uygun ilanlara teklif verebilirsiniz. Anlaştığınız müşterilere kaliteli hizmet sunarak puanlarınızı arttırabilirsiniz. Zamanla birçok müşteri ile tanışarak portföyünüzü genişletebilirsiniz.