Yüzey Döşeme

Yüzey Döşeme

Yüzey Döşeme

Tüm Ustalar

Kayıtlı 827 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Yüzey Döşeme Firmaları

serkan cesur

kaan albayrak

Profesyonel bir yaklaşım ve uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz kocaklar oto kuofor

adem kartal

adem kargı

ferdi ekin

Kenan Diçer

1995 den beri hizmet vermekdeyim.

bayram girgin

ömer çelik

mert songural

Son gelen Yüzey Döşeme talepleri

mevcut duşakabin ve teknesi sökülecek. teknesiz duşakabin zemini yapılacak.
İstanbul / Tuzla
150 MK taban döşemesi ve duvarlarda dökülen sıvaların tamiri
İstanbul / Kağıthane
Banyo zemin folyo kaplama
İstanbul / Bakırköy

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Yüzey Döşeme ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Yüzey Döşeme ile Yaşam Alanlarınızı Yenileyin

Yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz. Alanların zeminleri konforunuz için oldukça önemlidir. Ustala.com’a üye olarak ilan oluşturabilir ve yüzey döşeme ustalarının ve firmalarının sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.

Gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanılan zeminler çok kısa süre içerisinde özelliklerini kaybedebilirler. Böyle durumlarla karşılaşmamak için beton zemin üzerine çeşitli zemin uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar zemini daha dayanıklı ve kullanışlı hale getirmektedir. Ayrıca sağlık açısından da büyük önem taşımaktadır. Zemini kaplamadan önce ihtiyaçlar doğru bir şekilde belirlenmelidir. Yazımızda sizlere zemin kaplamadan önce fikir alabileceğiniz kaplama çeşitlerinden bahsedeceğiz.

En Çok Tercih Edilen Kaplama Çeşitleri

Zemin kaplanmadan önce detaylı bir keşif yapılmalı ve ihtiyaçlar belirlenmelidir. Bu keşif ile kaplamanın kalınlığı ve boyutları belirlenmektedir. Yüzey döşeme ustası zeminin ölçülerini alır. Ayrıca müşteri talepleri dinlenmelidir. Yüzey döşeme ustası, varsa zemindeki çatlakları ve çukurları belirler. Kaplama öncesi engel oluşturabilecek tüm kusurlar giderilmelidir. Keşif sonrası müşteri ile birlikte en uygun zemin kaplama çeşidi seçilerek işleme başlanmalıdır. En çok tercih edilen zemin kaplama çeşitleri şöyledir,

  • Laminat Parke Zemin Kaplama
  • PVC Zemin Kaplama
  • Poliüretan Zemin Kaplama
  • Epoksi Zemin Kaplama
  • Seramik Zemin Kaplama
  • Kauçuk Zemin Kaplama
  • Halı

Zemin Kaplamanın Önemi Nedir?

Zeminlerinizi kaplarken doğru seçim yapmak önemlidir. Yüzey döşeme ustası, size doğru önerilerde bulunmalıdır. İsteklerinizin zemine uygun olup olmadığı konusunda bilgilendirme yapmalıdır. Evinize ve işyerlerinize zemin kaplama yaparak, hem yalıtım sağlayabilir hem de estetik bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken, uygulama yapılacak yerin konumuna, mevsim şartlarına ve amacına bakılmalıdır. Satılık evler inşa ediyor ve satıyorsanız, bölgede ki müşterilerin fikirleri göz önünde bulundurularak kaplama yapılmalıdır. O bölgede ki yüzey döşeme ustalarına Ustala.com’a ilan vererek ulaşabilir fikir alabilirsiniz.

Laminat Parke Zemin Kaplama

Laminat parke sert ağaçlara ekonomik bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Nem ve leke tutmazlar. Ancak plakalar arasındaki malzeme neme dayanıksızdır. Su baskınlarında şişmeler gözlemlenebilir. Temizlemesi kolay ve sağlıklı bir zemin çeşididir. Satın alınan ürünlerin E1 belgesi olup olmadığına dikkat edilmelidir. Vücudunuzdaki negatif enerjiyi alır ve toprağa basıyormuş hissi vermektedir. Birçok renk ve desen alternatifi bulunmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen zemin kaplama çeşitlerindendir.

PVC Zemin Kaplama

PVC zemin kaplama çeşitleri de en çok tercih edilen zemin kaplama türlerindendir. Özellikle okullarda bu kaplama çeşidine rastlayabilirsiniz. Büyük yapıların girişlerinde de kullanılmaktadır. PVC kaplama önemli kaplama türleri arasında yer almaktadır. Yüzey döşeme ustasından PVC kaplama hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. PVC kaplama çabuk kurumakta ve yüzeye hızlıca yapışmaktadır. Kolay temizlenme özelliğiyle ofislerde tercih edilmektedir. Dikkat dağıtmayan bir özelliğe sahiptir. PVC zemin kaplama çeşitlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Poliüretan Zemin Kaplama

Ağır mekanik ve kimyasal etkilere maruz kalan zeminlerde kullanılmaktadır. Düzgün yüzeyli ve çatlak örtme özelliğine sahiptir. Temizlemesi kolay, hijyenik, parlak ve mat özelliklere sahip zemin kaplama çeşididir. Yüksek aşınma dayanımına sahip olduğundan, ofislerde, alışveriş merkezlerinde ve market gibi yerlerde tercih edilmektedir.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi kaplama en çok tercih edilen zemin kaplama çeşitlerindendir. Özellikle otopark, fabrika, geniş ofis alanlarında epoksi kaplama tercih edilir. Epoksi kaplamanın da birçok çeşidi bulunmaktadır. Yüzey döşeme ustasından tüm çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Self leveling epoksi, 3 boyutlu epoksi ve portakal desenli epoksi gibi çeşitleri bulunmaktadır. Estetik açıdan göze hoş gelmektedir. Uzun süre aşınmaz ve temizlemesi kolaydır. Esnek yapısı ve renk seçenekleri ile üzerlerine reklam işlenebilmektedir. Özellikle mağazalarda tercih edilebilir bir malzemedir. Evinizde banyo ve mutfaklarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca 3 boyutlu özelliğiyle istediğiniz görüntüyü epoksi zemine işleyebilirsiniz. Epoksi zemini seçmeden önce detaylı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Yüzey döşeme ustasına danışabilir size en uygun epoksi çeşidini beraber seçebilirsiniz. Böylece hayalinizde ki zemine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.   

Seramik Zemin Kaplama

Seramik malzeme de zeminlerde çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle banyo ve mutfak gibi yerlerde kullanılır. Kaygan bir malzemedir bu nedenle her yerde tercih edilmez. Temizlemesi kolay, parlak, kırılabilen malzemelerdir. Yapımı zahmetlidir ve uzun süren bir işlemdir. Mutlaka tecrübeli bir yüzey döşeme ustası ile çalışılmalıdır.

Kauçuk Zemin Kaplama

Ülkemizde çokça karşılaştığımız zemin kaplama türlerindendir. Çocuk parklarında ve kafelerin belirli alanlarında kullanılabilir. Kolay uygulanabilir bir zemin kaplama çeşididir. Ses izolasyonu sağlar. Kauçuk zemin kaplama çeşitleri esnek yapısı ve insan sağlığı açısından güvenli olması nedeniyle spor salonlarında da tercih edilmektedir. Daha çok dış mekanlarda kullanılmakla beraber kolay uygulanabilir bir zemin çeşididir.

Halı Zemin Kaplama

Renkli ve desenli birçok çeşidi bulunmaktadır. Genellikle evlerde tercih edilir. Sıcak, sessiz ve yumuşaktır. Hızlı şekilde kurulabilir ancak leke tutması ve yıpranması halinde onarılması maliyetli olabilir. Özellikle mutfaklarınızda açık renkli halı kullanmayı düşünüyorsanız bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz.

Zemini Yenilemeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizin zemininden memnun değilseniz, onarım ve değiştirmeyi istiyorsanız. İlk olarak ufak bir araştırma yapmanızı öneririz. Genellikle evlerinizin zamana en çok yenik düşen kısımları mutfak ve banyolar olmaktadır. Yapıldığı döneme ait bu bölgeler zamanla eskimekte ve zarar görmektedir. Bu nedenle yenileme ihtiyacı duyulabilir. Eski ve kırık dökük görünen mutfak ve banyolar moralinizi bozabilir. Banyo ve mutfak tadilatı zahmetli bir iştir. İnce düşünülüp tasarlanması gereken bir iştir. İşi yapacak yüzey döşeme ustasının tecrübeli olması gerekmektedir. Yetersiz bir yüzey döşeme ustası ile çalışırsanız kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca evde yapılacak işlemler su ve elektrik tesisatlarına zarar vermeyecek şekilde yapılmalıdır.

Zemin kaplama uygulamaları ve kullanılan malzemeler hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Döşeme seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalara değindik. Zemin kaplamadan kullanılan malzeme ne kadar kaliteliyse, ihtiyaca o kadar fazla karşılık verecektir. Bu ihtiyaçlar arasında kolay temizlenmesi, mukavemet, dokunma sıcaklığı, ses geçirgenliği, yansıma özellikleri başta gelmektedir. Bunun yanında görsel olarak, renk ve doku özelliklerine de dikkat edilmelidir.

Evinizde yaptığınız boya badana işleri, parke ve zemin karosu gibi zemin kaplaması çalışmalarında, mutfak ve banyo dolapları değişimlerinde, elektrik tesisatı ve sıhhi tesisatlar da yapılan değişiklikler için tadilat ruhsatı gerekmez. Ancak unutulmaması gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Tamamen iç alanda bir çalışma yapılsa dahi, kiriş, kolon ve taşıyıcı duvar gibi taşıyıcı unsurlara asla dokunulmamalıdır.  

Zemin kaplama tadilatı ve yenilemesini fazlasıyla inceledik. Profesyonellik ve uğraş gerektiren bir iş olduğundan bahsettik. Tecrübeli bir yüzey döşeme ustası veya ekibiyle çalışılması gerektiğini belirttik. Sadece zemin kaplama ile kalmıyor, mimari ve tesisat gibi kısımları da etkiliyor.

Yüzey Döşeme Firmaları Artık Müşterilerinize Hızlıca Ulaşabilirsiniz!

Yüzey döşeme ustası ve firmaları artık müşteri bulmak çok kolay. Ustala.com’a girerek üyelik sözleşmesini okuyun ve yeni üyelik oluşturun. Müşterilerin verdiği ilanları inceleyerek size uygun ilanlara teklif verin! Uzun vadeli bir müşteri potansiyeli oluşturabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bir tık ile müşterilerinizle iletişim kurabilirsiniz.