Taş & Beton Döşeme

Taş & Beton Döşeme

Taş & Beton Döşeme

Tüm Ustalar

Kayıtlı 287 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Taş & Beton Döşeme Firmaları

mesut uzun

Epoksi zemin kaplama doğal beton kaplama teras Epoksi kaplama fabrika Epoksi zemin kaplama

Muhammet Ali Karasakal

Muhsin sancak

Halil Özer

kamil conba

Şevket pala

Kalıp çatı ustası

soner Altunoğlu

şenel TACAR

suat DOĞAN

serbest çalışan ustayım inşaat la ilgili her türlü tadilât tamirat işi yapıyoruz

Son gelen Taş & Beton Döşeme talepleri

230 metre kare taş görünümlü kaplama 1 metre boyunda.-binanın çevresine su basmanına. 140 metrekare granit mermerit zemine döşenecek. 35 metrekare fayans yapılacak.malzemeleri ve işçilik dahil fiyatı nedir.
Kayseri / Talas
Toplamda 10 metre kare olan bahcede 2.5 metrekarelik yer halihazirda fayans dosenmis durumdadir.7.5 metrekarelik alan icin beton dokulecek 2.5 merrekarelik alaninda fayansi sokulecek. Beton,demir,kum vs sizden fayansi sonradan ben doseteceğim.
Kocaeli / Darıca
dogal tas dıs cephe ustası arıyorum
İzmir / Buca

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Taş & Beton Döşeme ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Taş & Beton Döşeme

Doğal Taş Kaplama, Dış Cephe Kaplama Faydaları ve Fiyatları 

Doğal Taş Kaplama Nedir ve Nasıl Yapılır? 

Doğal taşlar, doğada var olan ve doğadan alınarak işlendikten sonra ticari olarak kullanılan en eski inşaat malzemesidir. Tarih boyunca doğal taşlar kullanılmış olup belli bir kısmın direkt taşıyıcı sisteminde bile yer almıştır. Günümüzde gelişen teknoloji ve imkanlar ile artık taşıyıcı olarak kullanılmaktan çıkmış dekoratif, yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. 

Doğal Taşlar Hangi Amaçla Kullanılır? 

Doğal taşların sadece estetik için kullanıldığını düşünmek yanlış olur, dış cephede yapılan doğal taş kaplama duvar sadece estetik değil ses yalıtımından ısı ve enerji kaybına kadar binaya birçok alanda konfor sağlayacaktır. Estetik olarak yapının değerini yükseltirken, maliyet açısından bazı kalemleri kısacak tasarruf sağlayacaktır. 

Doğal Taş Ustası Nasıl Seçilir? 

Doğal taş ustalığı kalifiye ve zor bir meslek türüdür. Usta seçimi yaparken ustanın geçmişteki işlerine ve çalışma prensibine dikkat edilmeli, fiyattan çok nasıl bir iş yaptığına bakılmalıdır. Uygun fiyatlı bir usta bulduğumuz zaman hemen ona sarılmak yerine ustaları kıyaslamak çok önemlidir. Bir hizmet alırken rekabet bu işin hem iyi yapılacağını hem de hakkıyla yapılacağını göstermektedir. Ustala.com kalifiye ustaları sizlere sunarak bu hizmetleri almanızı sağlamanıza olanak sunmaktadır. 

Taş Kaplamalar Nerelerde Kullanılır? 

Taş kaplamalar daha çok dekoratif olarak kullanılır. Bunun en çok kullanıldığı alan ise iç mekanlardır. Dış mekânda kullanılan taş kaplamlar da mevcuttur. Dış mekânda kullanılan ev taş kaplama yapıyı izole etmeye ve birçok faydaya sahipken, estetik olarak yapıya bir görünümde sağlamaktadır. İç mekânda ise son zamanlarda tek bir duvar yüzeyine dekoratif doğal taş kullanımı yaygınlaşmıştır. 

Nasıl Bir Ev Hayal Ediyorsunuz?  

Hayalinizde bir dağ evi veya Ege’de bir ev mi yapmak istiyorsunuz? Yoksa Anadolu geleneğinden gelen bir ev mi? Bu tarz konsept evlerin de yapılabileceği doğal taş evleri mevcut. Sadece yapının dışı veya bir yüzey değil yapıyı komple doğal taş ile kaplayarak o yapıyı konseptine uygun şekilde tasarlayabilirsiniz. Doğal taş ustası ile iletişime geçerek yapınızı istediğiniz şekilde kaplamasını yapmaya başlayabilirsiniz. 

Doğal taşları evimizin içerisinde kullanacaksak dikkat etmeliyiz. Yapıyı boğmamalı ve komple kaplamamalıyız. Bunun yerine tek duvar çalışmasını deneyebiliriz. Örneğin salonda televizyon ünitesinin olduğu duvar kısmını boydan boya veya sadece belli bir kısmına doğal taş etkisi yaratarak salonumuzun bir köşesini farklı bir görünüme sahip olmasını sağlayabiliriz. İstersek yemek kısmını da bu şekilde bir ayrıntı ile estetik açıdan farklı bir konuma getirebiliriz. 

Dekoratif Taş Kaplamalar Nasıl Uygulanır? 

Taş kaplama duvar yapmadan önce işlem yapacağımız yüzeyin hazır olması gerekmektedir. İşlem yapılacak duvarda alçı, boya veya duvar kâğıdı gibi işlemler var ise çentikleme yöntemi uygulayarak duvarı temiz ve pürüzsüz bir hale getirilir. Çentikleme işlemi sonrasında yüzeye astar uygulamasını yapılır. Astar işleminden sonra çimento bazlı yapıştırıcıların içerdiği karışım ile doğal taşlarımız işlenmeye başlanır. 

Taş Kaplamada Rengin Önemi 

Taş kaplamada renk seçeneği oldukça fazladır. Ancak doğal taşların ismi gereği yapıda doğal bir görünüm elde etmek ve yapıdaki bulunduğu konumda estetik bir duruş sergilemek adına, çok renkli taşlar genellikle tercih edilmez. Yapınıza uygun ve sizi yansıtan renkteki ve forma sahip taşları seçerek yapınıza bu estetik görüntüyü katabilirsiniz. 

Taş Kaplama Fiyatları Ne Kadar? 

Taş kaplama fiyatı m2 cinsinden hesaplanır. Kullanacağınız kalitedeki malzemeye göre ve işçiliğe göre değişmektedir. Firmamızın birinci vazifesi taş kaplama, taş döşeme, dış cephe taş kaplama ve benzeri taş kaplama işlerini, evlerine veya herhangi bir yapıya uygulamayı isteyen kişiler ile kalifiye ustaları bir araya getirmektir. Burada ustaların m2 fiyatları ile işçilik fiyatlarının karşılaştırmasını yaparak sizler de kendinize uygun ustayla çalışabilirsiniz. 

Dış cephe taş kaplama faydaları nelerdir? 

  • Binayı dış ortamdaki hava koşullarından ve etkilerden koruyacağı için bina ömrü uzayacaktır. 
  • Gereksiz ıs ve enerji kayıplarını düşürür ve tasarruf etmenize olanak sağlar. 
  • Binanın içerisinde oluşabilecek rutubetleri engeller. 
  • Yangına karşı binayı korunur hale getirir. 
  • Yapınızı diğer yapılardan farklı kılarak estetik açıdan güzel bir görünüm sağlar. 
  • Dışarıdan gelecek seslere karşı yapınızı kalkan niteliğinde korur ve ses yalıtımı sağlar. 

Dış cephe kaplaması ne kadar sürmektedir? 

Dış cephenin büyüklüğü, binanızın şekli, mimarisi, kaplama yapılırken oluşacak hava durumları koşulları süreyi etkileyen faktörlerdir. Uygulama yapacak kişilerin sayısına göre süre değişmektedir. İnternet sitemizden bulabileceğiniz ustalar bu konuda uzman ve belli bir seviyeye gelmiş ustalar olduğu için bu süre 10 ile 20 gün arasında değişecektir. Bu süreç tamamlandığında eviniz yeni görünümüne kavuşacak ve estetik açıdan daha güzel bir yapıya sahip olacaksınız. 

Hangi yapılara dış cephe taş kaplama yapılır? 

Eğer yapınız eskimiş ve yalıtım sorunları yaşıyorsanız, yapınızın yeni görünmeye ihtiyacı var ise ve yapınızın değer kazanmasını istiyorsanız, doğal taş ile yalıtım yaparken estetik bir görünüm sağlayabilir yapınızın değerini yükseltebilirsiniz. 

Dış cephede doğal taş yapımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 

Dış cephemizde doğal taşı komple kullanmak her zaman estetik açıdan güzel olmayabilir, doğal taş kaplama yapan firmalar ile istişare yaparak doğal taşın uygulanacağı yerleri belirlemeli, tasarımı nasıl olacağı konusunda bir fikir edinmeliyiz. Yapımızın estetiğini büyük ölçüde değiştireceği doğal taşlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıyız. 

Dış Cephe Kaplama Ustasını Nasıl Seçeceğim? 

Ustala.com’da taş döşeme, ev taş kaplama alanlarında kalifiye ustalar yer almaktadır. Taş kaplama sektöründe hizmet veren birbirinden farklı firmaların geçmiş referans işlerini görüntüleyebilir ve bunun hakkında bilgi alabilirsiniz. Usta profillerini inceleyerek size uygun kalite ve fiyatta çalışmayı kabul edecek firmalara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz ilan oluşturarak ustaların sizlere teklif vermesine olanak sağlayabilirsiniz. Bu şekilde gelen teklifler arasından ustaları değerlendirerek size uygun ustayı seçebilirsiniz. 

Peyzaj için Bahçe Taş Döşeme Yapmak 

Dış cepheden, evin içerisindeki dekoratif taş döşemeye kadar anlattık, peki peyzaj olarak bahçemizi taş döşeme yaptırmak istiyorsak ne yapmalıyız? 

Peyzaj alanda taş döşeme, en yaygın kullanılan malzemedir. Ustasının kalifiye olması çok farklı bir estetik tasarımı ortaya çıkaracağından hiç şüpheniz olmasın. Düz taş döşeme yerine daha estetik tasarım yapabilecek ustalar ile çalışmak için sitemizde ilan oluşturarak ustaların sizlere teklif vermesini bekleyin, sitemizdeki kayıtlı ustalar sizlere kaliteli işçilik için uygun fiyata teklif verecektir. 

Taş Döşeme Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Taş döşemenin fiyatları kullanmak istediğiniz taşın cinsi ve m2 göre değişmektedir. Sitemizde oluşturacağınız ilana ustalarımızın teklifleri doğrultusunda sizlere uygun teklifi seçerek taş döşeme işleminizi yaptırabilirsiniz. 

Taş Ustasıyım, Üye Olabilir Miyim? 

Üyelik sistemi ile üye olarak müşterilerin oluşturmuş olduğu ilanlara size uygun fiyat türünden teklif vererek o işi alabilirsiniz. Unutmayın ki sitemizde bu işi kaliteli yapan ustalara yer vermekteyiz. Müşterilerin geri dönüşü sitedeki profilinizi olumlu olumsuz etkileyebilir bu etkileşim sizlerin müşteri sayısını yükseltir veya azaltabilir. Şimdi kayıt olarak sitemizde sizde müşteri bulmaya başlayabilirsiniz.