Beton Zemin

Beton Zemin

Beton Zemin

Tüm Ustalar

Kayıtlı 55 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Beton Zemin Firmaları

mesut uzun

Epoksi zemin kaplama doğal beton kaplama teras Epoksi kaplama fabrika Epoksi zemin kaplama

Muhammet Ali Karasakal

Muhsin sancak

Halil Özer

şenel TACAR

bünyamin öner

nazım uslu

serkan kekeç

Selami Korkut

Son gelen Beton Zemin talepleri

12m2 lik fayans zemine mikrobeton çalışması yaptırmam gerekiyor.
Kocaeli / İzmit
30 cm kalınlık. hasırlı beton 35c . üzeri helikapterli olmalı 96 metre alan
İstanbul / Büyükçekmece
800 m2 lik alana beton dokulecektir. Micir tas ve hazir Tel konulmustur. Beton isinde usta kaliteli is sunacak uygun fiyati iscilik verecek usta ariyoruz. Gecmiste yaptigi isleri referans olarak gormek isteriz
Bursa / Nilüfer

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Beton Zemin ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Beton Zemin

Zemin Kaplama İşleri Artık Çok Kolay!

Beton zemin kaplama ile zeminleri sağlam ve estetik bir görünüme kavuşturmak mı istiyorsunuz? Doğru adresiniz Ustala.com olacaktır. Üyelik sözleşmesini okuyarak üyelik oluşturabilir ve zemin kaplama firmalarının size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Firmaların vereceği teklifleri değerlendirerek en uygun beton zemin kaplama firması ile anlaşabilirsiniz.

Beton zemin kaplamanın birçok çeşidi bulunmaktadır. Sizlere bu çeşitlerden bahsetmeye çalışacağız

Beton Zemin Kaplama

Beton veya mala perdahlı kaplamadır. Dünya genelinde en çok kullanılan beton döküm mastarı çözümüdür. Yaygın olarak, yol yapımlarında, otopark zeminlerinde ve fazla vasıf gerektirmeyen yerlerde pratik olarak kullanılmaktadır. Beton zeminler uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Beton zemin kaplama, ağırlığın fazla olduğu ve hava koşullarının kötü olduğu yerlerde kullanılabilir.

Parlak Beton Kaplamaları

Parlak beton zemin kaplama, şık görünür ve aşırı sağlam bir yapıya sahiptirler. Günümüzde gelişen teknoloji ile çok yönlü ve hızlı beton zemin kaplama uygulamaları yaygınlaşmaktadır. Parlak beton zemin kaplama ile düşük maliyetli estetik zeminlere sahip olabilirsiniz. Son yıllarda teknoloji gelişimi bu alanına olumlu yönde etkilemiştir. Parlak beton zemin kaplama mükemmel sonuçlar vermese de kullanışlı bir zemin kaplama uygulamasıdır. Parlak beton için, hem uygulama esnasında hem de yüzey tesviyesi esnasında birçok yöntem geliştirilmiştir.

Gelişmeler şöyledir; beton için lityum uygulaması, lazerli beton döküm mastarı kullanımı, beton düzeltme için çelik lifler, sıkıştırarak serme uygulaması, eksiz genleşme derzleri, sıvı beton katkısı, beton yoğunlaştırıcı ya da sertleştirici, beton yalıtımı gibi yenilikler getirilmiştir. Bu yenilikler parlak beton zemin kaplamaları daha popüler yapmıştır.

Parlak Betonun Avantajları Nelerdir?

Cilasız veya normal beton ile parlak beton arasındaki farklar şöyledir:

Ham Beton Zeminler

Ham beton, var olan toprak yolları döşemek veya önermek için kullanılan temel harç ile yapılan zeminlerdir. Ham beton zemin kaplamanın yüzeyi pürüzlüdür. Zaman içerisinde aşınma ile toz oluşmaktadır. Zemin dökülen sıvıları emer. Beton zemin içerisinde kaliteye bağlı olarak çakıl taşlarını görebilirsiniz. Düşük ticari kullanımlar için uygundur.

Parlak ve Normal Beton Zeminler  

Parlak betonlar, mala beton olarak da bilinmektedir. Beton zemine uygulanırken, zemin mala makineleri olan güç malaları ile mümkün olduğunda düzleştirilmektedir. Parlak beton zemin kaplamada, düz bir görünüm sağlanır. Toz üretmeye devam eder, gözenekli yapısı ile sıvıları emmekte ve genel olarak az gereksinimi olan dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Uygulama Görmüş Parlak Zeminler

Parlak beton zemin kaplamada, beton sızdırmazlar ve beton yoğunlaştırıcı ürünler birleştiril ve elmas diskler ile parlatma işlemi yapılır. İşlem görmüş zemin, toz geçirmez beton zemindir. Sıvı geçirgenliği kalmamıştır. Bu nedenle bakımı kolaydır. Parlaklık üretim sırasında ihtiyaca göre belirlenebilir. Artan kullanım ömrü sağlar. Endüstriyel ve endüstriyel olmayan alanlarda kullanılabilir.

Parlak Beton Bakım Aşamaları

Küçük ve büyük şirketlerin parlak beton zemini tercih etmelerinin en büyük nedeni maliyet ve bakım kolaylığıdır. Betonun, epoksi veya PVC gibi diğer kaplama malzemelerine oranla maliyeti düşüktür.

Zemin, sıvı emilimini en aza indirir, daha az toz ve aşınma riski bulunmaktadır. Temizliği kolay ve maliyeti düşüktür. Normalde zemin temizliğinde zaman, iş ve su parametreleri önemlidir. Parlak beton zemin kaplama temizlik sürelerinizi azaltacaktır. Böylece diğer unsurlardan da tasarruf sağlanmaktadır. Parlak betonun ömrü çok uzundur. Bu nedenle otopark gibi aşınmaya ve fiziksel kuvvete maruz kalan alanlarda oldukça fazla tercih edilir. Beton, yıllarca devam eden sürekli sertleşme sürecinde olan bir malzemedir. Beton birkaç aylık sertleşme sürecinden sonra istenilen düzeye gelebilir. Bu nedenle, doğru sertleşme ve sızdırmazlık yönünde uygulama çok önemlidir. Bu zeminler, diğer zeminlerin sağlayamayacağı alanlarda ağır yükleri taşımak için idealdir.

Dış mekanlara monte edildiğinde, zemin kar, yağmur ve rüzgar gibi olumsuz hava koşullarından zarar görmez. Yıllarca zemininiz için endişelenmeden hayatınıza devam edebilirsiniz.

Parlak Beton Uygulama İşlemi

Parlak beton zemin kaplamada, daha öncede belirttiğimiz gibi uygulama çok önemlidir. Beton özelliklerini iyileştirmek için özel olarak tasarlanmış elmas aletler, beton yoğunlaştırıcılar ve beton mühürleyiciler kullanılmaktadır. Bazı endüstriyel ürünler parlak betonlar için üretilmiştir. Bu ürünler, aşınma ve toz oluşumuna karşı etkilidir, aşınma direncini arttırırlar, sıvıların emilimini en aza indirirler ve zemin parlaklığını ayarlamanızı sağlarlar. Derzli eski beton zeminlerde bile uygulanabilir. 

Mikro Beton Nedir?

Mikro beton, evinize estetik bir görüntü sağlamaktadır. Zeminlere, duvarlara, merdivenlere ve girintilere ince bir şekilde uygulanabilmektedir. Çimento esaslı dekoratif malzemelerdir. Aynı zamanda mikroformasyon olarak da bilinirler. Bu malzeme, pratik ve çarpını son katları yaratmaktadır. İç veya dış yüzeylere yeterli parlaklığı ve estetiği verebilirler. Mikro beton, çok ince ve hafif olduğundan, normal beton uygulanamayacak yerlerde de beton görünümü vermektedir. Pürüzsüz, dayanıklı bir malzemedir.

Mikro Beton Uygulama Alanları

Hammadde olarak, dayanıklı ve esnek bir yüzey oluşturmak için kullanılmaktadır. Mikro su veya reçine ile birleştirilmektedir. Olağan üstü yapışma özelliğine sahiptir. Bu nedenle tüm beton, fayans ve benzeri zeminlerin alt ve üst kısımlarına kolayca uygulanabilir. Mikro betonu elle uygulanır, yani ek yerlerine veya derzlere ihtiyaç yoktur. Mikro çekimi kusursuz ve pürüzsüz bir zemin oluşturmak için kullanılabilir. Bakımı kolay ve maliyetleri uygundur. Mikro boşlukları çok çeşitli renklerde, tonlarda ve cilalarda özelleştirmenize imkan verir. Temizlenmesi kolay olduğu için temizlik maliyetlerinden tasarruf sağlayabilir.

Mikro Beton Özellikleri Nelerdir?

Mikro beton oldukça pratik ve işlevsel bir malzemedir. Temizlemesi kolay ve hijyeniktir. Aynı zamanda kalıp içermez ve formüle bağlı olarak mikro beton kayma önleyici bir özelliğe sahiptir. Mikro beton zemin maliyeti de uygundur. Diğer zemin kaplama ürünlerinin yerine tercih edilebilir.

Mikro Beton Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi astar yapılmalıdır. Bu alt zemini kuvvetlendiren ve aderansı arttıran önemli bir aşamadır. Alt zemin yeterince sağlam değilse, içine donatı gömülerek yapılacak çeşitli dolgu uygulamaları ile uygulama öncesi gerekli şartlar yerine getirilir. Uygulama alanında ortam koşulları uygunsa, döküme başlanabilir. Alan ihtiyacına göre seçilmiş mikro beton istenilen renklerde istenilen kalınlıkta uygulanmaya başlanır. Zemin kullanılmaya başlamadan önce cilalama yapılabilir.

Mikro beton, son kat kaplama olarak kullanılabilen, güçlü mekanik özelliklere sahip dayanıklı bir malzemedir. Eğilme mukavemeti yüksektir. Yüzeyi renklendirilebilir. İsteğe bağlı olarak cila kullanılabilir. Cila kullanılmasa dahi sıvı geçirgenliği düşük ve yüzeyi dayanıklıdır.

Özetleyecek olursak beton zemin kaplama uygulamaları, daha çok endüstriyel ve dayanıklılık gerektiren yerlerde kullanılır. Elbette evlerinizde ve işyerlerinizde, kullanım kolaylığı, temiz ve estetik görünüşü nedeniyle tercih edebilirsiniz. Beton zemin kaplama uygulamaları hakkında detaylı bilgileri Ustala.com’a verdiğiniz ilana teklif veren firmalar ile detaylı bir şekilde konuşabilirsiniz.  

Zemin Kaplama ve Mimarlık Firmaları Müşterilerinize Hızlıca Ulaşmanız Mümkün!

Mimarlık ve zemin kaplama firmaları, müşteri bulmak dert olmaktan çıkıyor. Ustala.com’a girerek yeni bir üyelik oluşturabilir, müşterilerin verdiği ilanlara teklif verebilirsiniz. Böylece daha çok müşteriye daha az maliyetle ulaşabilirsiniz. Uzun vadeli kazançlar elde ederek firmanızı büyütebilirsiniz. Profesyonel ekipleriniz ile müşterilere ulaşarak hizmet verebilirsiniz.