Beton Duvar

Beton Duvar

Beton Duvar

Tüm Ustalar

Kayıtlı 78 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Beton Duvar Firmaları

Alper Sert

Berkay Karahan

Ali özer

Deniz ulaş

Yakup Öztop

yasin zikrullah ates

2005 yılın da faliyete başlayan şirketimiz o günden güvene dayalı sağlam yapılar oluşturmakta

Hikmet Delal

canip özdemir

erol caliskan

Son gelen Beton Duvar talepleri

merhaba apartmanımızda garaja beton uygulaması ve 4 metre duvar örülmesi gerekiyor toplam zemin 200 metrekare
Ankara / Keçiören
Mutfak balkonu içeri alınacak. Mutfak dolabi arasi fayans döşenecek
Bursa / Osmangazi
Sadece duvarlar boyacanacak. Çocuk odası boyanacak
Kırklareli / Lüleburgaz

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Beton Duvar ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Beton Duvar

En İyi Beton Duvar Ustalarını Bulun!

Konut veya ticari işletmelerde beton duvar yapılmaktadır. Günümüzde hazır betonlar kullanılmaya başlamıştır. Sizlerde beton duvar yaptırmak istiyorsanız, Ustala.com’a üye olarak ilan verebilir en iyi beton duvar ustalarından teklif alabilirsiniz. Yapının kurulacağı zemin, malzeme kalitesi ve duvarı yapan beton duvar ustasının işçiliği yapım aşamasında farklılıklara neden olabilir. Tecrübeli beton duvar ustaları ile çalışmak önemlidir.

Hazır betonlar, temel duvarlarda yapıyı, destekleyici kısımlarda, binaların duvarlarında ve istinat duvarlarında kullanılmaktadır. Duvarların kullanım amacına göre farklı işlemlerden geçmesi gerekebilir.

Hazır Beton Nedir?

Fabrika ortamında ve bilgisayar kontrolünde istenilen malzemelerin bir araya getirilmesi işlemidir. Beton santralinde veya büyük mikserde karıştırılarak hazırlanan ve kullanıcıya ıslak olarak teslim edilen betona hazır beton denir. Hazır betonu şantiyede veya elle yapılan betondan ayıran unsur bilgisayar yardımıyla istenilen koşulların elde edilmesidir. Hazır beton üretiminin su, ölçme ve karıştırma işlemleri santralde yapılmaktadır. Hazırlanan betonlar tecrübeli beton duvar ustaları yardımıyla uygulanmaktadır.

Hazır Beton Santrali

Hazır beton bileşenlerinin toplanarak, kontrol altında ve bilgisayarlar yardımıyla karıştırılmasını sağlayan üretim alanlarıdır. Beton transmikserlere doldurulur ve üretimi yapılır. Beton santralleri karışım şekillerine göre “yaş ve kuru” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Depolama şekillerine göre ise “bunkerli” ve “yıldız tip olarak ikiye ayrılır. Hazır betonlar kullanım amacına göre yüksek dayanımlı üretilebilir.

Beton Duvar Nasıl Yapılır?

Beton duvarlarda, hemen hemen her yapıda aynı özelliklerde bahsedebiliriz. Bu özelliklerin uygulanması, duvarların şekline, kullanım alanlarına ve amacına göre değişiklik gösterebilir.

Yapı temeli, beton duvar hangi amaçla yapılıyorsa yapılsın sağlam bir temele oturtulmalıdır. Yapının boyutuna ve zeminin kaldıracağı ağırlığa bağlı olarak temelin derinliği ve ölçüleri değişmektedir. Temel, genellikle iki katı genişliğinde ve yaklaşık bir ayak aşağı uzaması uygun olacaktır.

Beton duvar bloklarının şekli yapının özelliklerine göre dikkatle seçilmelidir. Elbette yapılma amacı ve işlevi de seçim aşamasında önem taşımaktadır. Beton duvar blokları harç derzleri yardımıyla birbirine bağlanmaktadırlar. Hazır betonlar yan yana getirilir ve harç yardımıyla birleştirilir. Hazır betonun mukavemetini arttırmak için harç derzleri önemlidir. Yapıya ve betona uygun harç malzemeleri kullanılmalıdır.

Hazır beton duvarlar, dış etkilere bağlı olarak çatlayabilir ve deforme olabilirler. Bu nedenle hem yatay hem dikey malzemelerle desteklenmelidir. Dikey takviyeler beton kurumadan yerleştirilmelidir. Yatay takviyeler ise 3-4 blok aralıklarla yatay olarak yerleştirilir.

Hazır Beton Çeşitleri Nelerdir?

C20

Bu tip hazır betonlar yalnızca tek katlı yapılarda kullanılmaktadır. Günümüzde kullanımında azalma gözlemlenmektedir. Dayanıklılığı konusunda istenilen verimi vermediği söylenen C20 hazır beton çeşidi santimetrekaresinde 200 kg ağırlığa dayanım göstermektedir.

C25

Genellikle C20 yerine kullanılmaktadır. Santimetre karesi 250 kg ağırlığa dayanıklıdır.

C30

C30 hazır beton çeşidi Avrupa’da standart olarak kabul edilmektedir. Bu beton tipi çok sağlamdır ve kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Özellikle deprem bölgelerinde kullanımı önerilir. Bu kapsamda ülkemizde de yaygınlaşması beklenmektedir.

C35

Bu tip betonlar büyük depremlere dayanıklıdır. Bu nedenle özel yapılarda tercih edilmektedir. Bunlar, devlet daireleri, hastaneler ve benzeri yapılar olabilir. Santimetre karesi ortalama 325 kg ağırlığa dayanabilmektedir. Sağlam yapılar için kullanılması önerilir.

Türkiye’de Hazır Beton Sektörünün Gelişimi

Son yıllarda inşaat sektörünün canlanması sonucu hazır betona ilgi artmıştır. Bu hızlı büyüme ve talep artışı 2009 dan bu yana hazır beton kullanımında Türkiye’yi zirveye taşımıştır. Türkiye dünyanın sayılı beton üreticileri arasında yer almaktadır. Gelişim sürekli devam etmektedir. Türkiye’de hazır beton üretimi Avrupa Birliği ortalamasının çok üzerindedir. Birçok büyük inşaat şirketi uluslararası arenada boy göstermektedir. Deprem bölgesi olan ülkemiz inşaat sektöründe gelişmekte ve giderek büyümektedir.

Beton Duvar İnşaat Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kazıklar ve duvar telleri kullanılarak duvar temelinin taslağı oluşturulmalıdır. Temel büyüklüğüne ve dış koşullara bakılarak kazı işlemlerine başlanır. Hazır beton duvarı desteklemek için yapılan temel yapının sağlamlığı açısından çok önemlidir. Kazılan temel alanının içerisine beton dökülür. Genellikle temellerin üst kısmı kereste ile kaplanmaktadır. Duvar yapımına başlamadan önce temelin tamamen kuruduğundan emin olunmalıdır. Temel istenilen koşullara geldiğinde hazır betonları yerleştirmek için bir ana hat çizilmektedir. Hazırlanan ana hatta harç sürülür ve hazır beton bloklar yerleştirilir. Bu işlem sırasında hazır betonların harca iyi yapıştığına dikkat edilmelidir. Bunun yanında hazır beton bloklar yatay ve dikey metal takviyelerle güçlendirilmelidir.

Beton Duvar Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Beton duvar yapımında çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler tecrübeli ustalar tarafından kullanılmalıdır. Ustala.com üzerinden ilan vererek en tecrübeli beton duvar ustalarına ulaşabilirsiniz. Beton duvar yapımında kullanılan malzemeler şöyledir. Kazma kürek gibi kazı aletleri, gerekli durumlarda temel formları, kazıklar, çekül topuzu, su terazileri, iş eldiveni, beton karışımı, el arabası ve çimento karıştırıcı, yığma çapa, harç, mala, birleştirme aracı, duvar testeresi, yığma keski ve duvar çekicidir.

Elbette yapılan işin amacı ve özellikleri kullanılacak malzemeleri belirlemektedir. Amaca göre gelişen teknoloji farklı ürün yelpazeleri sunmaktadır. Kullanılacak hazır betonun özellikleri de malzemeler konusunda belirleyici olabilir. Tecrübeli beton duvar ustaları, gerekli malzemeleri kullanarak duvarlarınızı özenle yapacaktır.

Bahçelerinizde, ticari işletmelerde ve büyük, küçük birçok yapıda hazır beton kullanılmaktadır. Öncelikle nasıl bir duvar istediğinizi inşaat firması veya beton ustalarına ayrıntılı bir şekilde açıklamalısınız. Sonrasında keşif yapılarak gerekli malzemeler belirlenir ve şantiye alanına nakil edilir.

Çimento Harcı Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Çimento kullanılmadan beton yapılar veya beton yapı onarımları yapılamaz. Çimento harcının nasıl hazırlanacağına karar verirken, ilk olarak tuğlalar, zemin şapları veya duvarların ve tavanların bitirilmesinde kullanılan çimento harcı, hazırlama yönteminde önemli ölçüde değişiklik göstermektedir.

Harç iki tiptir. Bunlar çimento ve betondur. Bileşenlerdeki benzerliğe rağmen, betonda üç ortak bileşene ek olarak, ezilmiş taş veya çakıl eklenmektedir. Hazırlama yöntemleri, farklı inşaat problemlerini çözmek için tasarlanan farklı ürünlerdir. Çimento harcı, çimento, kum ve çakıldan oluşmaktadır.  

Beton Duvar Ustalarından Beklenenler Nelerdir?

Beton duvar ustası, müşteri taleplerini dikkatle dinlemeli ve plan yapmalıdır. Çizilen proje var ise mühendisin belirlediği ölçüler dışına çıkmamalıdır. Müşteriye belirtilen süre içerisinde işler teslim edilmelidir. İşler profesyonel ve dikkatli bir şekilde yürütülmelidir. Gerekli malzemeler eksiksiz bir şekilde kullanılmalıdır. Müşteri memnuniyeti daima ön planda tutulmalıdır.

Hazır Beton Fiyatları Nedir?

Hazır beton fiyatları, çeşitli parametrelere göre değişmektedir. Hazır betonların kullanım amacı, fiyatları etkilemektedir. Betonun nakliyesi, çalışacak personel sayısı, yapının büyüklüğü ve yapım süresine bakılarak değişmektedir. Ayrıca sizlerin istekleri, betonların dayanıklılık seviyesi gibi unsurlar da hazır beton fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.  

Beton Duvar Ustaları Müşterilerinize Hızlıca Ulaşabilirsiniz!

Beton duvar ustaları, ustala.com’a üye olarak müşteri ilanlarını inceleyebilir ve size en uygun ilana teklif verebilirsiniz. Çevrenizdeki müşterileri kolayca bulabilirsiniz. Dijitalleşen dünyada sizlerde yerinizi alarak, işlerinizi büyütebilir ve kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Ustala.com ile iyi bir müşteri havuzu oluşturabilir ve daha fazla iş alabilirsiniz.