Kombi ve Petek Bakımı

İstanbul Kombi ve Petek Bakımı

İstanbul Kombi ve Petek Bakımı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 148 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Kombi ve Petek Bakımı Firmaları

ömer memecan

kurumsal İstanbul içi servis hizmeti garantili işcilik parça tedariği

yusuf öztürk

kartal akıncı

Cihat Coşkun

Ali Boztepe

Nihat kılıç

Yasin BİLDİK

İsmail kurt

Murat Koç

Son gelen İstanbul Kombi ve Petek Bakımı talepleri

4 adet petek temizlenecek 4senedir temizlenmedi
Adana / Ceyhan
yalnızca petek temizliği yapılacak.
İstanbul / Pendik
Termosifon montaji
Muğla / Bodrum

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Kombi ve Petek Bakımı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Kombi ve Petek Bakımı

İstanbul Kombi ve Petek Bakımı

İstanbul Kombi bakımı ve İstanbul petek bakımını, Ustala.com’a ilan vererek kolayca yaptırabilirsiniz. Verimli ısınma için kombi ve petek bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmalısınız. Ustala.com’a girin üyelik sözleşmesini okuyun ve yeni bir üyelik oluşturun. İstanbul kombi servisleri ve İstanbul petek servisleri size ulaşsın. Hızlıca üyelik oluşturun evlerinizi güvenle ısıtmak için ilanınızı verin.

Petek Temizliği Nedir?

Verimli ısı elde etmek için petek temizliği çok önemlidir. Soğuk kış günlerinde evimizin sıcacık olmasını radyatörlere borçluyuz. Evimizin sıcak olması için radyatörlerin sağlıklı çalışmasını sağlamalıyız. Bozulmayan, uzun süre düzgün çalışan radyatörler için yapılması gereken bazı şeyler vardır. Zamanla radyatörlerin verimi düşmeye başlar ve bakım yapılması gereklidir. Petek ve kombi bakımı farklı olaylardır. Kombi bakımı, İstanbul kombi bakımı firmaları tarafından yapılır, kombinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir ve gerekli parçalar temizlenir. Petek temizliği, İstanbul petek bakım firmaları tarafından ısıtma sisteminin bütün borularına ve peteğe yapılan bakımdır. Petek temizliği titizlik gerektiren bir iştir. Özel kimyasallar ile dikkatlice yapılması gerekir. Tüm bu işlemleri Ustala.com’a ilan vererek yapabilirsiniz. Siz ilanınızı verin, ustalar tekliflerini göndersin. Sizin için en uygun zaman ve bütçeye sahip olan ustayla çalışmaya başlayabilirsiniz. 

Petek temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. İstanbul petek servisi veren firmalar tarafından yapılan bakımlar sayesinde, düşük derecede ideal ısı elde etmeniz mümkündür. Bütün kalorifer peteklerinden yüksek verimle faydalanabilirsiniz. Kombiye uzak olan radyatörünüz bile iyi ısınacaktır. Kombi de doğalgaz sarfiyatını azaltarak tasarruf etmiş olursunuz. Kombinin pompasının daha az çalışmasını sağlayarak kombinin ömrünü uzatırsınız. Temizlik sırasında petek koruyucu ilaçlar sayesinde peteklerin içinin paslanması engellenmiş olur. Petekler temizlenirken, içerisindeki tıkanıklıklar giderilir. Peteklerin düzensiz ısınmasının nedeni tıkanıklıklardır. Petek içerisinde tortular birikir ve bu tortular tıkanmaya neden olur. Petek bakımı bu nedenle oldukça önemlidir.

Evde kendi petek temizliğini yapmak oldukça zordur. Kombinizi kapatarak, tesisat içerisindeki suyu boşaltmanız gerekir. Bunun için banyolarda tahliye vanaları bulunur. Sistem içerisindeki su tamamen boşaldıktan sonra, kombi peteklerinin rekorlarını açarak boru ile olan bağlantısını koparın. Radyatörleri duvardan sökerek yıkama işlemini yapacağınız yere götürün. Bir hortum yardımıyla tazyikli su ile yıkayın. Temiz su aktıktan sonra peteği yerine monte edin. Evdeki veya işyerinizdeki tüm petekler için bu işlemin yapılması gerekmektedir. İşlem bittikten sonra kombinin altında bulunan su takviye vanasını açarak kombiye su verin. Bütün kalorifer peteklerinin tek tek havasını alın. Artık kombinizi çalıştırabilirsiniz.

Göründüğü gibi petek temizliği zahmetli bir iştir. Bunun yerine zamandan tasarruf etmek için Ustala.com’a ilan vererek bir İstanbul petek servisi ile anlaşabilirsiniz. İstanbul petek servisinin ekipmanları daha verimli ve güvenli bir temizlik sağlayacaktır. Uzman kişiler tarafından yapılan temizlik ile kombilerinizi güvenle çalıştırabilirsiniz. Evde kendi petek temizliğinizi yapmak kısa süreli çözümler sağlamaktadır. İstanbul petek bakımı yapan firmalar petek temizleme kimyasallarını kullanarak kalıcı çözümler sağlar. Kendi başınıza yapacağınız işlemlerde bu kimyasalları kullanmanız mümkün değildir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

İstanbul petek bakımı firmaları petek temizliğinizi titizlikle yapar. Öncelikle kombi kapatılır. Kombiye su girişi vanaları kapatılır ve kombiye zarar gelmesi önlenir. Tüm radyatörlerin giriş ve çıkış vanaları kapatılır. Kalorifer temizliği tek tek yapılacağı için temizlik yapılacak peteğin giriş ve çıkışları açık bırakılır. Banyonun havlupan radyatörü sökülür. Petek temizleme cihazının bir ucu havlupan giriş vanasına bağlanır. Hortumun diğer ucu ise petek temizleme cihazına bağlanır. Havlupan çıkış vanasına ise başka bir hortum bağlanır. Bu hortumun diğer ucu tuvalete veya klozete koyulur. Çeşmeden radyatör temizleme makinesine su verilir. Bu makine temizliği yapılacak peteğe tazyikli su gönderir. Aynı zamanda hava yardımı ile basınç elde edilmektedir. Hava ile birlikte peteklere giren tazyikli su petek içerisindeki kirleri temizler. Klozete veya tuvalete akan su berrak oluncaya kadar temizlik devam eder. Bu işlem bittikten sonra kimyasallar peteğe gönderilir. Kimyasallar iki yıl boyunca petekleri koruyacaktır. Aynı zamanda eşanjördeki kireçlenmeyi engellediği için, kombi daha az doğalgaz yakacaktır.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Petek temizliği onarım işlemi değildir. Düzenli yapılması gereken bir bakımdır. İstanbul petek bakım firmaları petek temizliğini yaparken kombi filtresini temizler ve tasarruf yapmanızı sağlayabilir. İki yılda bir düzenli petek temizliği yapılması önerilmektedir. İstanbul petek servisleri, kullandıkları kimyasallar sayesinde uzun süre peteklerin korunmasını sağlamaktadır.

Düzenli bakımlar dışında, peteklerin bazıları ısınıp bazıları ısınmıyorsa, üstleri sıcak altları soğuksa, peteklerden ses geliyorsa, kombi derecesini yükseltmenize rağmen ısınamıyorsanız, uzun süre petek temizliği yaptırmamışsanız ve kombi filtresi çok sık kirleniyorsa, petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Ustala.com’a ilan vererek, İstanbul petek servisinin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzmanlar yılda en az bir kez kombi bakımının yapılması gerektiğini söylemektedir. Kombilerin periyodik bakımı oldukça önemlidir. Kombilerinizin yüksek performansta çalışması ve tasarruf sağlamak için sürekli bakımları yapılmalıdır. Olası arızaların önüne geçmek ve doğalgaz faturalarını düşürerek keyifli bir kış geçirmek için kombi bakımlarınızı yaptırın. Kombilerinizin uzun ömürlü olması için oldukça önemlidir.

Kombi bakımlarında önce sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilir. Ardından su sızdırmazlık durumuna bakılır. Kombinin içi açılarak tozlardan temizlenir. Ardından elektrik bağlantı noktaları kontrol edilir. Kombi baca fanı kontrol edilir ve temizlenir. Ateşleme iyonizasyon elektrodu kontrol edilerek temizlenir. Üç yollu vana sökülerek temizlenir daha sonra tekrar takılır. Cihaz hermetik tip ise fan sökülerek temizlenir daha sonra tekrar yerine monte edilir. Oluşan veya oluşabilecek arızalar uzman personel tarafından tespit edilir. Kullanıcı onayı ile arızalı parçalar bakıma dahil olmaksızın ücret karşılığı değiştirilir veya onarılır. Kombi altındaki kalorifer filtresi temizlenir. Cihazdan boşaltılan su yeniden eklenir. Basınç 1,5 bara ayarlanır. Cihaz sıcak su ve petek konumunda çalıştırılır. Çalışır durumda kombi kullanıcıya teslim edilir. İstanbul kombi bakımı yapan firmalara Ustala.com’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kombi Bakımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul kombi bakımı firmalarından evinize gelen personelin yetki belgesi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yetki belgesi yoksa kontrol yapmasına izin vermeyiniz. Daha sonra bakım sırasında hangi adımların izleneceği konusunda bilgi isteyin. Öncesinde kombi kapağını açmadan sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi ile kombinin çalışma verimliliğinin kontrol edilip edilmediğine dikkat edin. Kombinizin kritik aksamlarının; bacalı kombilerde limit sensörü ve çekiş durumunun, yoğunlaşmalı kombilerde ise su haznesi temizliğinin ve kalorifer gidiş hattı yönündeki çamur ayrıştırıcı filtrelerin kontrolden geçirildiğinden emin olunmalıdır.

Kombi bakımı düzenli yapılmazsa, kombi çalışma ömrü kısalır, verimi azalır, ekonomik açıdan faturaya olumsuz yansır, arızalar çıkarır ve ekstra maliyetlere neden olur. Düzenli bakımları yapılmayan kombi, normalden daha fazla doğalgaz tüketir, yanma ayarı bozulur, can ve mal güvenliği tehdit altına girer. İstanbul kombi bakım fiyatları kombinizin teknik özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Kombi Servisleri Müşterilerinize Hemen Ulaşın

İstanbul kombi bakımı firmaları, müşterilerinize ulaşmak artık çok kolay. Ustala.com’a girin üyelik şartlarını okuyun ve yeni bir üyelik oluşturun. Müşterilerin verdiği ilanları inceleyin size uygun teknik özelliklere ve markalara sahip ürünlerin bakımını hemen yapın. Müşteri portfolyonuzu genişletin. Kombi bakımı periyodik bir hizmet olduğu için sürekli müşteriler elde etmeniz Ustala.com ile mümkün.