Kombi ve Petek Bakımı

Kombi ve Petek Bakımı

Kombi ve Petek Bakımı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 159 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Kombi ve Petek Bakımı Firmaları

uzay teknik

eyup kurt

UMUT DEMİREL

Osman Tezcan

burak özdemir

Hakan Balamir

Celal Demir

Şükrü keklikci

Osman Atlıhan

Tüm beyaz eşya kombi klima markalarının özel servisliğini yapmaktayız

Son gelen Kombi ve Petek Bakımı talepleri

4 adet petek temizlenecek 4senedir temizlenmedi
Adana / Ceyhan
yalnızca petek temizliği yapılacak.
İstanbul / Pendik
Termosifon montaji
Muğla / Bodrum

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Kombi ve Petek Bakımı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Kombi ve Petek Bakımı

Kombi ve Petek Bakımı

Kombi bakımı ve petek bakımını düzenli yaptırarak daha sıcak ve konforlu bir kış geçirebilirsin. Evinin ısısı artarken, faturalarının azaldığını göreceksin. 

Kombi bakımını düzenli yaptırsan bile petek bakımını aksattığında bunun hiçbir anlamı kalmaz. Petekler doğru takip edilmeli, bir tıkanıklık veya sorun varsa zamanında müdahale edilmelidir. Kombi ve petek bakımı işleri için Ustala.com’a ilan vererek en hızlı şekilde işin ustasıyla çalışabilirsin. 

Petekler sıcak su dolaşımı sayesinde evi ısıtırlar. Peteklerin görevini tam yapması, evin her yerini eşit ve tam verimli ısıtabilmek için sıcak su dolaşımının kusursuz işlemesi gerekir. Yer yer oluşabilecek tıkanıklıklar peteklerin doğru ısınmasına engel olur. Bu sorunu yaşamamak için peteklerin bakımının düzenli yapılması gerekir. 

Kombi Bakım hizmeti almak için kombi ustası ile anlaşmak en doğru seçim olacaktır. Evde kendi yöntemlerinle yaptığın temizlik ve bakım işlemleri birkaç günlük düzelmeler harici hiçbir sonuç vermemektedir. Uzun  vade etkili olacak ve bütçeni  rahatlatacak kombi ve petek temizliği için işin uzmanıyla anlaşmalısın. Böyle bir ihtiyacın varsa Ustala’ya ilan ver.

Neden Kombi Bakımı Yapılmalı?

Kombi bakımını düzenli yaptırmak, arıza çıkmadan müdahale etmek önemlidir.

  • Kombini daha uzun yıllar kullanabilmeniz için
  • Can güvenliğini tehlikeye atmamak için
  • Sorunlar büyümeden önüne geçmek için
  • Daha düşük faturalar ödeyerek tasarruf etmek için

Neden Petek Temizliği Yapılmalı?

Kış boyunca çalışan peteklerin ısınma mantığı içerisinde dolaşan sudur. Suyun içerisinde dolaşmasıyla zamanla peteklerin içerisinde tortu ve kireç birikir. Bu tortu ve kireçler temizlenmezse tesisatta tıkanıklığa sebep olur. Tıkanıklıkla çalışan bir tesisatta su akışı doğru sağlanmaz. Bu durumda peteklerin ya her yeri ısınmaz yada tam verimli ısınmaz.  Bu su aynı şekilde kombinin kullandığı su olduğu için kombinin tam verimli çalışmasına da engel olur. Kombi ve peteklerin çalışması bir bütündür. Bu sebeple kombi ve petek bakımı bir bütün olarak ele alınmalıdır.

Kombi Servisinde Neler Yapılır? 

Kombi ustası evine geldiğinde yapacağı bir çok testle kombinin doğru çalışıp çalışmadığını tespit eder. Herhangi bir yerde sorun varsa buna müdahale eder. Tüm kombi arızalarını ve kombi bakımını Ustala.com’un güvenilir ustalarına yaptırabilirsiniz. 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Varsa banyo peteğinin altındaki yoksa kombinin altındaki vanaya bağlanılır. Hava ve suyla çalışan makine, peteğin ve tesisatın içinde birikmiş tortuları dışarı atar. Temiz su gelene kadar bu işlem devam eder. Kimyasal ilaç sisteme atılarak temizlik ve koruma sağlanır. Kombinin ve peteklerin su seviyesi ayarlanıp, havaları alınarak işlem tamamlanır.

PETEK TEMİZLİĞİ NE ZAMAN YAPILMALI

Peteklerini düzenli olarak temizletme yapılması en doğrusu olsa da peteklerin temizlenme vakti geldiğinde bunu sana belli eder.

  • Peteklerin yarısı ısınıyor, yarısı ısınmıyorsa
  • Kombinin derecesini yükselttiğin halde peteklerin ısısı yükselmiyorsa
  • Peteklerin altı ısınmıyorsa
  • Bir veya birden fazla çalışmayan petek varsa
  • Kombinin filtresinde sık tıkanmalara oluyorsa

Petek temizliği yaptırmanın vakti gelmiş demektir.

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Peteklerinizde hava olup olmadığını anlamak için dokunarak her kısmının eşit ısıda olduğunu kontrol edebilirsin. Diğer her şey yolunda ve petek temizliğin yakın zamanda yapılmış ise sorun sadece peteğin hava yapmış olmasıdır. Ve bu basit sorunu kendin kolaylıkla çözebilirsin. Hava alma işlemi sırasında kombin çalışır vaziyette olmalıdır. Peteğinin üzerinde bulunan purjor kısmını tornavida ile açık konuma getir, sıcak su akana kadar havanın çıkmasını sağla. Sıcak su geldiyse havası boşalmıştır. Purjor kısmını kapalı konuma getirerek bu petek için işlemi tamamla. Diğer peteklerinde aynı sorun varsa aynı işlemi tekrar et, bu işlemler sırasında kombinin suyunun azalıp azalmadığını takip etmeli, su azaldıysa su takviyesi yapmalısın. Hava alma işlemin bittiğinde kombin arıza uyarısı verebilir, kapayıp tekrar açtığında sorun çözülecektir.

Kombi Arızaları ve Çözümleri

Kombin normalden daha farklı bir ateşleme sesi çıkarıyor veya normalden daha geç ateşliyorsa bu süreçte gazı içeride biriktiriyor demektir. Ustala.com’dan bir kombi ustasıyla iletişime geçerek oluşabilecek tehlikelerin önüne geçmelisin.

En sık karşılaşılan kombi arızalarından biri kombinin su akıtmasıdır. Kombinin su ve basınç seviyesi normal düzeyde mi kontrol et. Normal seviyeye getirip, su akıtmasını çözmeden çalıştırmaya devam etmen kombine zarar verecektir. Eğer normal seviyede olmalarına rağmen sorun devam ediyorsa ortada daha ciddi bir problem olabilir. Parça değişimi gerektiriyor olabilir. Sorunun çözülmesi, kombinin zarar görmemesi ve peteklerinin doğru ısı vermesi için bir Ustala’nın bir kombi ustasından yardım alabilirsin.

Kombinin kırmızı ışığı yanıyorsa, gaz vanalarını kontrol etmelisin. Vanalar açık gaz geliyorsa kombini resetlemeyi denemelisin, sorun çöüzlene kadar üç kez reset atmayı dene, eğer sorun hala çözülmediyse bir kombi ustasıyla iletişime geçmelisin.

Kombinin tüm ışıkları yanıyorsa sorun büyüktür, ana kart yanmış olabilir. Kombini kapayıp, hiç müdahale edip kombini ve can güvenliğini riske atmadan işin uzmanı kombi ustasıyla iletişime geçmelisin.

Kombi Suyu Nasıl Boşaltılır

Kombi sürekli hayatında olacak ve kullanacağın eşyaların başında gelmektedir. Bunun için basit işlemleri nasıl yapacağını bilmeli ve gerektiğinde uygulayabilmelisin. Kombi suyunu boşaltmak kendin yapabileceğin oldukça basit bir işlemdir. Kombi suyu kombinde veya tesisatında fazla ise bu yüksek basınca sebebiyet vererek, sistemin doğru çalışmasına engel olur. Basıncı düşürmenin yolu suyu azaltmaktır. Kombinin altında bulunan tahliye hortumunu kullanarak, kalorifer peteklerinde bulunan tahliye noktalarını kullanarak veya tesisatın ana tahliye musluğunu kullanarak fazla suyu boşaltabilir, bu sayede basıncı düşürebilirsin. Eğer bu işleme rağmen basınç düşmüyorsa veya basınç gerçekten çok ciddi oranda yükseldiyse kombi ustasından yardım almalısın.

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür

Doğalgaz faturasını düşürmenin en etkili yolu kombi ve petek temizliğini düzenli yaptırmaktır. Düzenli bakımı yapılan kombi ve petekler en verimli haliyle çalışacağı için tasarruf sağlar. Bir diğer tasarruf yolu evinde kullanmadığın bir oda veya bölüm varsa oranın peteğini sonuna kadar kapamak olacaktır. Kısa süreliğine evden çıkıyorsan kombini kapamamalısın. Soğuyan petekler tekrar ısınmaya çalıştığında çok daha fazla enerji tüketir. Uzun süre evde bulunmayacaksan kapatabilirsin.

Eğer yapılmamışsa ve imkanın varsa çatı izolasyonu, dış cephe izolasyonu ve iç cephe izolasyonu, ısınmayı arttırıcı en etkili faktörlerdendir.

Kombi ve Petek Bakımı Fiyatları

Kombi ve petek bakımı fiyatları değişiklik göstermektedir. Kombi bakımın sırasında çıkabilecek arızalara, değişmesi gerekebilecek yedek parçalara göre fiyatlarda değişiklik olabilir. Belirli bir servis ücretine, gerekli parçaların ücreti eklenebilir. Petek temizliği fiyatları ise evde kullanılan petek sayısına ve petek uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Hangi ilacın kullanılacağı ve ilacın ne kadar kullanılacağı da fiyatı belirleyen faktörlerdendir. Kombi ve petek bakımı fiyatları için Ustala.com’a verdiğiniz ilana gelen fiyat tekliflerini karşılaştırabilirsiniz. 

Kombi ve Petek Bakımı Ne Kadar Sürer?

En az 1 saat sürecek bu işlem evdeki petek sayısına ve yapılması gereken işlemlere göre değişiklik gösterir. Düzeltilmesi gereken bir arıza veya tek tek ilgilenilmesi gereken petekler varsa süre uzayacaktır. Kombi ve petek bakımı işlemi genelde tek seferde biter. Ancak kombide parça değişimi gerektiren bir arıza varsa tekrar gelinmesi gerekebilir. Bazı durumlarda kombi sökülüp, tamir edilip geri getirilebilir. Eğer her şey normal çalışıyor ve rutin bir bakım yaptıracaksan çok zamanını almayacaktır. Rutin yaptıracağın bakımlar ile büyük arızaların ve maliyetlerin önüne geçebilirsin.