Fayans

Antalya Fayans

Antalya Fayans

Tüm Ustalar

Kayıtlı 315 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Antalya Fayans Firmaları

seramikcim rafet usta

Hakan polat

Mustafa Kutupoğlu

samed Tursak

yalcin bingul

Dogukan

Erol Taş

hasan yasar

Emrullah

Son gelen Antalya Fayans talepleri

Mutfak tezgah arası fayansım az bir yer butcem 250 300
İstanbul / Şişli
Mutfak dolabi sokumuvs
İzmir / Karşıyaka
Mutfak dolabi sokme yerine baska dolap takilmasi
İzmir / Karşıyaka

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Fayans ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Fayans

Fayans Ustalarına Hemen Ulaşın

Evlerinize fayans yaptırmaya karar verdiyseniz, doğru adrestesiniz. Ustala.com’a üye olarak ilan verebilir ve çevrenizdeki Antalya fayans ustalarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Genellikle iyi bir fayans ustası bulmak zor olacaktır. Ustala.com sizlere bu hizmeti sunarak ustalara tek tıkla ulaşmanızı sağlar. Üstelik ustalardan teklif alabilir, gelen teklifleri değerlendirerek uygun gördüğünüz usta ile çalışabilirsiniz.

Fayans Nasıl Yapıştırılır ve Kesilir?

Fayans döşeme işleri, zor ve dikkat gerektiren bir iştir. İnce işçilik, el becerisi ve tecrübe gerektirmektedir. Tecrübeli bir Antalya fayans ustasına işleri emanet etmeniz faydalı olacaktır. Fayanslar hem yapısal hem de tasarım olarak evlerin önemli bir parçasıdır.

Fayans yapımı zahmetli ve tecrübe gerektiren bir iştir. Yeni yapılan evlere fayans yapılabilir veya mevcut eskiyen fayanslarınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Antalya fayans ustası ile anlaştıktan sonra işlemlere geçilecektir. Öncelikle zemin hazırlığı düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Banyo ve tuvalet gibi ıslak alanlarda fayans montajından önce su yalıtımı yapılmalıdır. Fayans aralarındaki derzler silikonlu olsa da su yalıtımı yapmamaktadır. Derzlerin üzerinde bekleyen su zamanla alta geçebilir ve bu istenmeyen bir durumdur. Fayans yapımına su yalıtımı yapıldıktan sonra başlanmalıdır.

Fayans kaplamanın, birinci kuralı zemini olabildiğince düzleştirmektir. Malzemeler özenle seçilmeli ve zemine uygun tercih edilmelidir. Zeminin şapı düz atılmalıdır. Aksi durumda fayans yapıştırıcıları fazla kullanılmak zorunda kalınacaktır. Ayrıca zemin eğri durumda kalabilir. Kaliteli fayans yapımı, kaliteli malzeme seçiminden geçmektedir. Zemin harcı için doğru oranda karıştırılmalıdır.

Fayans Nasıl Yapıştırılır?

Fayans yapımında öncelikli işin düz bir zemin elde edebilmek olduğunu söylemiştik. Fayans döşeme konusunda birçok bilgi bulunmaktadır. Yanlış bilgileri düzeltmek ve sizlere rehber olabilmek adına birkaç bilgilendirme yapacağız. Fayans yapımı ve kesimi hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Fayans döşeme işlerinde kullanılan malzemeler şunlardır; seramik derz malası, seramik malası, düz mala, çekiç, fayans kırmak için seramik pensesi, lastik bir tokmak, seramik veya fayans karoları için derz artısı ve seramik takozlarıdır. Fayans döşemek için gerekli malzemeler fayans, harç ve derz dolgusudur. Bu malzemeler ve aletler fayans yapımında Antalya fayans ustasına yeterli olacaktır. Yapımı tecrübeli ustaların üstlenmesi oldukça önemlidir. Yanlış yapılan uygulamalar ileride ek masraflar çıkabilir. Fayans döşeme işleri kolay gözükse de ufak hatalar pahalıya mal olabilir. Döşeme esnasında sakin yavaş ve dikkatli çalışılmalıdır.

Fayans döşeme işleminden önce planlama yapılmalıdır. Öncelikle kullanmak istediğiniz fayansları seçmelisiniz. İstediğiniz fayans modelini seçtikten sonra satın almalısınız. İlk işlem olarak kaplama yapılacak alanın ölçüleri güzel bir şekilde alınmalıdır. Ölçüler alındıktan sonra kesim ve döşeme işlerine geçilebilir. Henüz bir karar vermediyseniz Antalya fayans ustasından fikir alabilirsiniz. Ölçülere göre fayans modeli seçmek gerekmektedir. Küçük alanlar için seçilecek büyük fayanslar kötü görüntüler oluşturabilir. Duvar ile uyuşmayan parçalar var ise seramik penseleri ile dikkatle kırılmalıdır. Bu işlerin zorluğu ve tecrübeli kişilere emanet edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Fayans seçimi ve gerekli ölçülerin alınmasından sonra sıra zemin hazırlığına gelmektedir. Zemin hazırlığı fayans döşemenin en önemli kısmıdır. Düzgün hazırlanmamış zeminler kısa ve uzun vadede sorunlar yaratabilir. Ayrıca oluşabilecek su sızıntıları hem evinize hem de komşularınıza zarar verebilir.

Antalya fayans ustası, fayans yapımında zemin harcı için mala kullanmalıdır. Fayansların zemindeki görüntüsü kontrol edilmeli müşteri onayladıktan sonra döşemeye başlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki fayans yapımı geri dönüşü zor bir iştir. Zemin harcı çok kalın bir tabaka olmadan sürülebilir. Zemin harcı sürülürken, mala bastırılarak uygulama yapılmalıdır. Harç ile kaplandıktan sonra her bir fayansın alt kısmına da harç sürülmeli ve o şekilde döşenmelidir. Harç mala yardımıyla fayans arkasına sürülebilir. Yeterli harcın sürüldüğünden emin olunduktan sonra diğer işlemlere geçilebilir. Zemin harcı dikkatle kontrol edilmeden diğer işlemlere geçilmemelidir.

Harç işlemi bittikten sonra fayans yavaşça bastırılarak uygulanmalıdır. Yerleştirilen fayanslar ileri geri dairesel hareketlerle yapıştırılmalıdır. Bastırarak hem zemindeki boşlukları kapatır hem de daha sağlam bir uygulama olması sağlanabilir.  Bu işlem sırasında fayanslara baskı uygulamaktan çekinmeyiniz. Uygulama esnasında fayansların kırılma ihtimaline karşı yedek fayans almanız önemlidir. Sağlamlığından iyice emin olduktan sonra diğer parçaların yapıştırılmasına geçilebilir. Fayans döşenirken, derz dolgusu için aralarda boşluk bırakılmalıdır. Fayanslar arası uzaklığı düzgün bir şekilde ayarlamak için fayans aralayıcı, derz artısı olarak arayıp bulabileceğiniz bir ürünü kullanabilir. Yapı markette bu ürünler mevcuttur. Ayrıca internet üzerinden ne istediğiniz kalitede ve tasarımda ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Fayanslarınızı internet üzerinden seçmek mümkündür.

Fayanslar arası boşlukları doldurmak için bir derz dolgusu kullanılmak zorundadır. Derz dolgusu da bir harç gibi uygulanmaktadır. Zemin harcının üzerine fayanslar dizilirken derz boşlukları bırakmak gerektiğinden bahsettik. Bırakılan boşluklar derz malası yardımıyla, derz dolgusu ile doldurulmalıdır. Fayans aralayıcılar kullanarak, hem boşlukları daha düzgün bırakabilir hem de güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Derz dolgusu boşluk bölüme mala kullanılarak iyice yedirilmelidir. Ardından bırakılan tüm boşluklara aynı işlem uygulanmalıdır. Fayansların üzerine derz harcı gelmesinden çekinilmemlidir. Derz dolgusu kuruduktan sonra rahatça temizlik yapabilirsiniz. Bu işlemler sonrası fayanslarınızı nazikçe temizlemelisiniz.

Zemin harcı hazırlanıp uygulandıktan sonra fayans yapıştırıcılar kullanılabilir. 1 torba yapıştırıcıya 6 veya 6,5 lt civarında su eklenerek eşit yoğunluğa sahip olana kadar 10-15dk karıştırılmalıdır. 1 torba fayans yapıştırıcısı 25 kg’dır. Yani 4 m2’lik zemini yapıştırmaya yetecektir. Zeminin şapının iyi ve düzgün olması, ne kadar yapıştırıcı kullanılacağını ve kaliteyi doğrudan etkileyecektir. Markaların kuruma süreleri farklıdır. Bu nedenle 1-1,5 m2’lik yapıştırıcı hazırlanmalıdır. Fayansların zemine düzgün yapışması çok önemlidir. Derz boşluklarına, hazırlanan harçlara dikkat edilmelidir. Aksi halde fayanslarınızın altına su sızabilir.

Derz dolgu malzemesi uygulandıktan sonra fayanslar üzerinde puslu, bulanık bir görüntü oluşabilir. Bu görüntüden kurtulmak için pek çok yapı marketten rahatlıkla edinebileceğiniz temizleyici ürünleri kullanabilirsiniz. Bu temizleyici malzemeleri kullanmadan önce mutlaka beklemelisiniz. Aksi halde döşediğiniz fayansları da riske atabilirsiniz. Temizleyicileri kullandıktan sonra elde ettiğiniz görüntü sizleri mutlu edecektir.

Fayans yapımı için gerekli tüm işlemlerden bahsettik. Her adım dikkatli ve ölçülerek yapılmalıdır. Ölçüleri doğru aldıysa ve zemine fayanslar ilk baştan kuru bir şekilde dizip modeli belirlediyseniz, herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Antalya fayans ustası tüm işlemleri titizlikle gerçekleştirecektir. Antalya fayansçılara ustala.com üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Fayans Nasıl Kesilir?

Fayans kesimi günümüzde gelişen teknoloji ile kolaylaşmıştır. Piyasada kullanım amaçlarına göre çeşitli özelliklere sahip fayans kesme aletleri bulunmaktadır. Anlaştığınız ustalarda fayans kesme makinaları olacaktır. Ustanın tecrübesi ile fayanslar düzgün kesilmeli ve uygulanmalıdır. Aksi takdirde maddi kayıplarla karşılaşılabilir. Bu kayıpları önlemek için işinin uzmanı Antalya fayans ustalarını bulmanız çok önemli olacaktır. İşçilik iyi olmazsa seçilen tasarımların bir anlamı kalmayacaktır. Tüm detaylar dikkatle planlanmalıdır.

Antalya fayans ustası, ustala.com üzerinden müşterilerinize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Müşteri arama derdinden kurtularak, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca müşteri memnuniyetini sağlayarak ve puanlarınızı arttırarak daha fazla müşteri ile etkileşime geçebilirsiniz. Ustala.com müşteri ve ustaları buluşturmak için kurulmuş bir dijital platformdur. Sizlerde bu ailenin bir parçası olarak işlerinizi ileriye taşıyabilirsiniz.