Fayans

Ankara Fayans

Ankara Fayans

Tüm Ustalar

Kayıtlı 315 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Ankara Fayans Firmaları

ahmet narcı

kısaca biz Global Dekorasyon İnşaat kalitenin ve güvenin tek adresiyiz

Abdurrahman Akyürek

ÇAĞATAY ÇELİK

Ali özdemir

ozdemir yapi dekarasyon

MEHMET ATA KAÇAR

Fayans yenileme ve fayans işini ek iş olarak yapıyorum 6 senelik bir tecrübem var. üniversite mezunu

ugur kutru

Ümit tekeş

Adem Aydemir

mahfuz kaçar

Son gelen Ankara Fayans talepleri

Mutfak tezgah arası fayansım az bir yer butcem 250 300
İstanbul / Şişli
Mutfak dolabi sokumuvs
İzmir / Karşıyaka
Mutfak dolabi sokme yerine baska dolap takilmasi
İzmir / Karşıyaka

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Fayans ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Fayans

Ankara Fayans Yapımı

Fayanslar bir mekânın görsel olarak tatmin edici bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olurken hem de işlevsellikleri ile ön plana çıkarlar. Doğru malzemeler ve kaliteli bir işçilikle yapılan fayanslar ilerleyen zamanlarda yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçmek için çok önemlidir. Fayans yapımı işinde doğru ve güvenilir Ankara fayans ustası ile çalışmak için Ustala.com’a üye olarak size en yakın ve en iyi fayans ustasıyla çalışabilirsiniz. Ankara fayans işçilik fiyatları mekânın büyüklüğü ve işin inceliğine göre değişkenlik göstermektedir. Fayans döşeme işçiliğinin iyi olması hem görüntüyü hem de fayansların kullanım ömrünü etkiler. Fayanslar birçok farklı renk seçeneği ve desende üretilmektedir. İstek ve ihtiyaç doğrultusunda kullanılacak mekâna en uygun fayans seçilerek döşeme işine başlanır. Fayans kalitesi ve doğru işçilik ile yapılması fayansların kullanım ömrünü oldukça uzatacaktır. Temizlenmesi de oldukça kolay olan fayanslar banyo, mutfak gibi alanların duvarlarında ve zeminlerinde kullanılabilir

Fayans Döşenirken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hem görsel hem de işlevsel olarak oldukça kullanışlı olan fayansların döşemesi yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli iki nokta vardır. Bunlardan birisi doğru ve kaliteli malzemeleri kullanmak diğeri ise deneyimli ustalarla çalışmaktır. Fayansların döşenmesinde kullanılacak en önemli malzemeler Flex Seramik ve Fayans Yapıştırıcıları ile derz dolgu malzemeleridir. Flex yapıştırıcıyı seçerken kalitesine güvenilen bir marka seçmek oldukça önemlidir. Fayans döşeme işleminin başarıyla sonuçlanabilmesi için döşemeyi yapacak ustalarla iletişimin doğru sağlanması ve isteklerin ayrıntılı bir şekilde aktarılması gerekmektedir. Başarılı bir fayans döşeme işlemi için iyi bir planlama şarttır. Bu sebeple başlamadan önce doğru ve yeterli hazırlık çalışması yapmak için zaman ayırmak gerekir.

Değerlendirme Aşaması: İşe döşemenin yapılacağı yüzey incelenerek başlanmalıdır. Alta veya üst tabakaya hangi döşemenin yerleştirildiği en az fayans döşemesi kadar önemlidir. Düz olmayan duvar yüzeyleri veya esnek zemin gibi yerler harç dökülmesine veya fayansların kırılmasına sebep olabilir. Fayanslar suya dayanıklı destek levhası ve ıslanma ihtimali olan karoların altında kullanılmalıdır. Beton, kontrplak veya destek tahtası olması farketmeksizin alt tabakanın temiz, sağlam ve sabit olması gerekmektedir. Döşenecek duvar veya döşemelerin duvar kağıdı, gevşek sıva, dökülen boya, soyulan fayans ve sağlam olmayan levha döşeme gibi döşeme işlemini engelleyecek yapılardan temizlenmesi gerekmektedir.

Ölçüm Aşaması: Duvarların ölçümü yapılırken istenilen düz bir üst çizgi oluşturmaktır ancak duvarlar genellikle doğrusal değildir bu nedenle üst çizgiye belirlemek için bir çizgi kullanmak faydalı olacaktır. Fayansları çok ince kesmeye gerek kalmadan zeminle aynı hizaya gelecek şekilde yükseklik belirlenir. Duvara önce bir üst ardında orta bir çizgi yerleştirilir. Döşemeye başlamadan önce bunun çalışılacak bütün duvarlarda yapıldığından emin olmalıdır.

Zeminlerin ölçüsü alınırken bitmiş fayans yüzeyinin -yüzey simetrik olmasa dahi- simetrik görünmesini sağlamak için önce merkez bulunur ve ardından yanlardan ölçüm yapılır. Küçük bir alan döşeniyor ise bu kısma özellikle dikkat edilmelidir aksi takdirde bir kenarda geniş bir kenarda dar olan karolar düzensiz bir görüntüye sebep olacaktır. Özellikle eski evlerde bazı yerlerin zeminleri kare olmayabilmektedir ve bu da ölçüm işinin daha komplike bir hal almasına sebep olmaktadır. Bu durumlarda en belirgin duvar temel olarak kullanılır, böylece odaya giren kişiler tarafından temel alınan duvara paralel karo çizgileri görülür ve bu sayede yapılan iş daha düzgün durur. Çalışılacak merkez ve taban çizgisi belirlendikten sonra bir çift dikey tebeşir çizgisi çekilere oda kabaca eşit kadranlara bölünür Bu bölümlerin her birinde belirlenen merkez noktalardan dışa doğru çalışılmaya başlanır.

Fayansların Yerleştirilmesi Aşaması: Merkez noktası bulunan zemin kurulumları için odanın karesi oluşturulduktan sonra fayanslar nasıl bir sonu alınmak isteniyorsa ona göre yapıştırıcı kullanmadan yerleştirilir. Ortaya çıkan sonuçtan memnun kalana kadar fayansların yerleri değiştirilerek final görüntüsünün nasıl olacağı tasarlanır. Yapıştırıcı veya harcı karıştırmadan önce ızgaranın her bir çeyreğinde kurulanır. Fayanslar arasındaki boşluklar düzgün olmalıdır. Fayanslar ne kadar büyükse aralarındaki boşluk bu büyükle paralel olacak şekilde büyük olmalıdır. Eğer bu boşluklar yeterli büyüklükte olmazsa harç iyi yapışamadığından zamanından önce bozulabilir. Bu da sızıntılara veya su hasarlarına sebep olur. Asıl döşeme işlemine geçildiği zaman, bir kadranın dış kenarı boyunca her seferinde bir sıra olacak şekilde çalışılır. Yapıştırmadan önce en az iki kez bantlanır ve kontrol edilir.

Fayansların Kesilme Aşaması: Bu aşamanın ilk adımı kesilmek istenen fayansı istenilen ölçülerde keçeli kalem ile işaretlemek olmalıdır. Döşenecek fayanslar, Kesicinin merkez çizgisinden döşemenin kesileceği eksenle hizalanarak fayans kesici üzerine yerleştirilir. Sonrasında, kesme çarkının takılı olduğu kol kullanılarak kesici fayans yüzeyine doğru sıkı ve eşit bir basınç uygulanarak çekilir. Daha sonrasında fayanslar yapıştırılır. Farklı kesiciler, farklı fayans çeşitlerine sahiptir. Ancak fayans kesicisinin tipi ne olursa olsun, skor çizgisine baskı uygulamak için yüzey kullanılır.

Fayansları Yapıştırma Aşaması: Fayanslar genellikle banyo, mutfak gibi ıslak ve nemli alanlarda kullanıldığı için yapıştırma esnasında kullanılan yapıştırıcıların suya dayanıklı olması gerekmektedir. Önceden karıştırılmış yapıştırıcılar veya harçlar da kullanılabilir ancak harç kullanılmak istendiği takdirde ince bir çeşidi kullanılmalıdır.

Fayans Döşemek Ne Kadar Sürer?

İster ev olsun ister işyeri tadilat yapmak zorlu ve stresli bir süreçtir. İhtiyaç ve isteklerinizi doğru anlayan, işini doğru yapan, ev ve işyerlerinin emanet edileceği ustaları seçmek ise en az tadilat süreci kadar zorlu olabilmektedir. Sitemize ilan vererek Ankara fayans ustaları arasında ihtiyaç ve isteklerinize en uygun ustayı bulabilirsiniz. İşinde iyi, deneyimli bir usta bulunduğu takdirde detaylar konuşularak işin ne kadar süreceği hakkında bilgi alınabilir. Fayans yapımı işinin ne kadar süreceği mekânın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak değişir. Mekân ne kadar küçükse fayans yapımı işlemi o kadar kısa sürecektir. Banyolarda fayans yapımı başlamadan önce su tesisatında sorun olup olmadığını kontrol etmek, varsa öncelikli olarak su tesisatındaki sorunu halletmek ileride su kaçağından kaynaklı olarak oluşabilecek sıkıntıların önüne geçerek fayansların kullanım ömrünün uzamasına yardımcı olacaktır. Ankara fayans fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine göre değişmekle beraber fayans döşeme işleminin süresine herhangi bir etkisi yoktur.

Fayans Seçimi Nasıl Yapılır?

Fayans seçilirken fayansın uygulanacağı mekânın büyüklüğünden ziyade mekânın dekorasyonuna uygun ve kullanıcının zevkine hitap eden modeller seçilmelidir. Geniş renk ve desen yelpazesine sahip fayansların kullanılan mekânın dizaynına uygun olarak seçilmesi dekorasyon açısından oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir.  Fayans seçerken nerede kullanılacağını bilmek son derece önemlidir çünkü farklı ihtiyaçlar için üretilen farklı fayanslar vardır. Banyolar fayans kullanımının en yaygın olduğu mekânların başında gelir. Bunun dışında duvar, yer, dış cephe kaplama ve mutfak gibi alanlarda da rahatlıkla kullanılabilen fayanslar aynı zamanda kolay temizlenebilir olmaları sebebiyle de tercih sebepleridir. Fayans alınırken ihtiyaç duyulan adette fazla alınması, döşeme sırasında kırılma veya hasar gibi durumlara karşı elde yedek fayansların olmasını sağlayacağından, tavsiye edilir.

Gözünüz Ustala.com’da Olsun

 

Müşteri portföyünü arttırmak, yaz kış demeden çalışmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Firmanızın hizmet kalitesini müşterilerinize gösterip daha çok müşteriye ulaşmak istiyorsanız gözünüz ilanlarda olsun. Hakkınızda gelecek olan olumlu yorumlar işlerinizi daha çok arttıracaktır.