Doğalgaz Tesisatı

Tekirdağ Doğalgaz Tesisatı

Tekirdağ Doğalgaz Tesisatı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 561 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Tekirdağ Doğalgaz Tesisatı Firmaları

Ahmet kabakçı

zafer yigit

yigit tesisat

Cenk akbulut

Kalorifer tesisatı,sıhhi tesisat, banyo mutfak tadilatı, kombi radyatör duşakabin ve her türlü tesi

Son gelen Tekirdağ Doğalgaz Tesisatı talepleri

daire içi tadilat nedeniyle doğal gaz tesisat yeri değişecek (tahmini 12 metre boru)
İstanbul / Şişli
Oturma odasına cocuk odasına yatak odasına dogalgaz hattı ve petek gerekiyor Mutfakta boru mevcut petek yoktur Fiyat alabilirmiyim
Çorum / Merkez
daire içi demir dogalgaz borusu çekmek istiyorum.
İstanbul / Sarıyer

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Doğalgaz Tesisatı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Doğalgaz Tesisatı

Tekirdağ Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz, kullanışlı enerji kaynaklarından biridir.  Doğalgazı, evlerinizde ısı enerjisine çevirerek kullanmak için doğalgaz tesisatı yaptırmanız gerekmektedir. Tekirdağ doğalgaz firmalarına ustala.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ustala.com’a üye olarak ilan vermeli ve çevrenizdeki Tekirdağ doğalgaz firmalarından gelen teklifleri değerlendirmelisiniz. Teklifler arasından uygun gördüğünüz firma ile anlaşabilir tesisat işlerinizi yaptırabilirsiniz.

Doğalgaz tesisatı ile ilgili kafanızda oluşan soru işaretlerini gidererek bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Doğalgaz kullanımından, tesisatın yapım aşamalarından ve fiyatlardan bahsedeceğiz. Ayrıca tesisatın ne gibi aşamalardan geçtiğini ve yapmanız gereken işlemleri anlatacağız.  Doğalgaz tesisatı yaptırmadan önce yazımızı incelemeniz faydalı olacaktır.

Doğalgaz Nedir? Nasıl Kullanılır?

Doğalgaz, yer altından elde edilen yanıcı fosil yakıttır. Renksiz, kokusuz, ve havadan hafif bir gazdır. Doğalgaz ısı enerjisi elde etmek amacıyla kullanılmaktadır. Elbette bunun dışında santrallerde ve birçok alanda kullanılmaktadır. Doğalgazın iletimini doğalgaz boru hatlarıyla gerçekleşir ve evlerinizdeki doğalgaz tesisatlarına aktarılarak, kullanımınıza sunulur. Doğalgaz evlerde kullanılabilecek, temiz ve zararsız görülen bir gazdır. Ancak gerekli önlemler ciddi bir şekilde alınmalıdır. Doğalgaz tesisatının, dikkatli ve yönetmeliklere uygun şekilde tasarlanması ve uygulanması gerekmektedir. Tekirdağ doğalgaz firmaları, tesisat projelerinizi dikkatle hazırlayarak, tesisat montajını yaparlar. 

Doğalgaz Kullanımı İçin Neler Gereklidir?

Doğalgaz tesisatı döşenmeden önce belli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Binaya gelen bir doğalgaz hattı bulunmalıdır. Eğer yok ise hat için bölgedeki yetkili doğalgaz dağıtım şirketine başvuru yapılmalıdır. Bina ve daire içerisinde doğalgazın kullanılması için tesisat çekilmesi gerekmektedir. Tesisat için bir Tekirdağ doğalgaz firmaları ile anlaşabilirsiniz. Firma personeli tesisat montajından keşif yapar. Projenin hazırlanması için sahada yapılan keşif oldukça önemlidir. Sonrasında gerekli adımlar uygulanır ve doğalgaz aboneliğiniz açıldığında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı Kimler Tarafından Yapılır?

Doğalgaz tesisatı, doğalgaz dağıtım şirketinden onayı olan yetkili doğalgaz firmaları tarafından yapılmalıdır. Evlerinize doğalgaz yaptırmaya karar verdiyseniz. Ustala.com’a ilan verebilir ve Tekirdağ doğalgaz firmalarının, size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Anlaşma sağlandıktan sonra bölgenizde bulunan doğalgaz dağıtım şirketine başvuru yapmanız gerekir. 

Doğalgaz dağıtım şirketi, evinize gelen doğalgaz hattı olup olmadığını kontrol eder ve yok ise hat çekilmelidir. Anlaştığınız Tekirdağ doğalgaz firmaları evinizin iç tesisat projesini oluşturur. Dağıtım şirketi bu projeyi kontrol eder ve uygunluğuna onay verir. Tesisat montajının ardından gerekli kontrolleri yaparak kullanıma izin verir. Doğalgaz dağıtım şirketleri aboneliğiniz boyunca sizlere doğalgaz tahsis etmekten sorumludur. Doğalgaz ile ilgili yatırımları üstlenerek, arıza ve acil durumlarda teknik destek sağlamaktadır. 

Doğalgaz dağıtım şirketi doğalgaz hizmetlerinin sağlanması konusunda tedarikçi ve denetleyici konumdadır. Binaya kadar gelen hatlar dağıtım şirketinin kontrolündedir. Ancak iç tesisat dağıtım şirketi tarafından yapılmaz. Bunun için Tekirdağ doğalgaz firmaları ile anlaşarak iç tesisatı sizin yaptırmanız gerekmektedir. Doğalgaz dağıtım şirketinin onay verdiği yetkili firmalar iç tesisat projelerini yapabilir. Dağıtım şirketleri gerekli koşulları sağlayan firmalara sertifika vermektedir. Sertifikası bulunan özel şirketler iç tesisat işlerini yürütme yetkisine sahiptir.

Doğalgaz dağıtım şirketi onaylı Tekirdağ doğalgaz şirketleri, ihtiyaçlarınıza uygun ve gerekli güvenlik koşullarını sağlayan tesisat projelerini tasarlar.  Tasarlanan projeler doğalgaz dağıtım şirketlerine onaylatılmak zorundadır. Kontroller sonrasında eksik ve yanlışlar var ise giderilir. Tüm işlemler dağıtım şirketinin belirlediği yönetmeliklere uygun şekilde yürümelidir. Tekirdağ doğalgaz şirketleri, projede belirlenen tüm adımları eksiksiz bir şekilde uygulayarak, gerekli kontrolleri yapar ve tesisatı kullanıma hazır hale getirirler.

Doğalgaz Tesisatı Proje Aşaması

Doğalgaz tesisatında, proje ve tesisat döşeme işlemi olmak üzere iki aşama bulunmaktadır. Proje ve tesisat döşeme işlemleri birbiri ile tutarlı olmalıdır. Ayrıca proje dağıtım şirketlerinin isteklerine ve gerekli yönetmeliklere uygun olmalıdır. Projeler incelendikten sonra onaylanır ve tesisata doğalgaz verilir. 

Doğalgaz projesi, doğalgaz tesisatının ayrıntıları ile görselleştirilmiş halidir. Tesisatı döşeyecek personel projeye göre hareket etmeli ve birebir aynı olmasını sağlamalıdır. Tesisatın tüm elemanları, hatlar ve bağlantılar ayrıntılı bir şekilde projede belirtilmelidir. Projeleri, mühendisler bilgisayar ortamında çeşitli programlar kullanarak çizmektedir. Proje ve tesisat uyumu ön planda tutulmalıdır. Uygulama esnasında hiçbir ayrıntı göz ardı edilmemelidir. 

Doğalgaz Tesisatının Döşenmesi

Doğalgazın kullanıma açılması için tesisatın Tekirdağ doğalgaz firmaları tarafından çekilmesi gerekmektedir. Çizilen projenin eksiksiz bir şekilde montajı yapılmalıdır. Montaj aşamasında projenin dışına çıkılamaz.

Doğalgaz tesisatında kullanılan başlıca malzemeler, doğalgaz tesisatı ana vanası, doğalgaz boruları, doğalgaz dağıtım boruları, basınç regülatörü, manuel vanalar, kolon ve iç tesisatlar ve kombi sistemlerini çalıştıran malzemelerdir. Tesisat tamamlandıktan sonra dağıtım şirketinden bir mühendis gelerek tesisatın uygunluğunu kontrol edebilir. 

Doğalgaz Tesisatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgaz tesisatını bu konuda uzmanlaşmış ve dağıtım şirketleri tarafından onaylanmış firmalara yaptırmanız gerekmektedir. Doğalgaz tesisatında, doğalgaz boruları ulaşılacak bir yerde konumlandırılmalıdır. Bu şekilde gerektiğinde kolayca müdahale edilebilir. Bağlantı noktaları, sızdırmazlık macunu ve ketenle kapatılmalıdır. Çelik olarak üretilen borular gerektiğinde kolaylıkla müdahale edilecek yerlere döşenmelidir. Borular geçtikleri yere kelepçeler yardımıyla sabitlenmelidir. Boruların paslanmaya karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Olası yangınlara karşın doğalgaz tesisatı ile elektrik aksamları arasındaki mesafeler hesaplanmalı ve ona göre belirlenmelidir. Projeler dağıtıcı firmanın yönetmeliklerine uygun tasarlanmalıdır. 

Kombi Nedir? 

Kombi, doğalgaz kullanımı için üretilmiş, ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlardır. Ebatları küçük olduğunda kullanımı pratiktir. Kombiler sessiz çalışır ve küçük olması nedeniyle tercih edilmektedir. Günümüzde hemen hemen her evde kullanılmaktadır. Ayrıca montajı kolay ve kullanımı kolaydır. Kombi seçilirken evin boyutlarına ve şekline dikkat edilmelidir. Ayrıca seçilen kombi güvenli olmalıdır. Evinize uygun kombi seçimi yaparken Tekirdağ doğalgaz firmaları sizlere danışmanlık yapacaktır. Kombi seçimi doğalgaz projelerinde önemli bir yer kaplamaktadır. Düzenli bakımları da yetkili firmalar tarafından yapılmalıdır.

Doğalgaz Sobası Nedir? 

Bahsetmek istediğimiz bir diğer konuda doğalgaz sobalarıdır. Doğalgaz sobası yoğun olmasa da kullanılan cihazlar arasındadır. Doğalgaz sobaları beklentiyi sadece ısınma anlamında karşılamaktadır. Sıcak su beklentisine karşılık vermemektedir. Doğalgaz sobalarının çeşitli dezavantajları bulunmaktadır. Doğalgaz sobaları daha çok eski binalarda kullanılıp, müşteri isteklerine tam olarak yanıt vermeyebilir. Doğalgaz sobası kombinin vereceği verimi vermeyecektir. Kombiler kış günlerinde geceleri kısılarak kullanılabilir. Ancak doğalgaz sobalarının gece kapatılması önerilmektedir.  

Tekirdağ Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Doğalgaz tesisat fiyatları belirlenirken birçok parametreye bakılmaktadır. Her dairenin projesi farklı olmaktadır. Kullanılacak boruların uzunluğu, kullanılacak kombilerin markası ve çeşitli parçaların miktarı fiyatları belirlemektedir. Tecrübeli ve güvenilir firmalarla çalışmanız oldukça önemlidir. 

Doğalgaz Firmasından Beklenenler 

Tekirdağ doğalgaz firmaları, bölgenin doğalgaz dağıtım şirketinden onaylı sertifika almış olmalıdırlar. Bunun yanında projeler profesyonel ve yetkili mühendisler tarafından çizilmelidir. Aynı zamanda tesisat, tecrübeli personel tarafından eksiksiz bir şekilde uygulanmalıdır. Proje dışında herhangi bir malzeme veya belirlenen ölçülerin dışında bir şey yapılmamalıdır. Firmalar müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, projeyi belirlenen zamanda bitirmelidir. Kurulum sonrası müşteri şikayetlerine cevap verebilmelidir. Doğalgaz tesisat işleri tecrübe ve bilgi gerektirir. Ustala.com ile güvenilir Tekirdağ doğalgaz firmalarına ulaşabilir, işlerinizi gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.  

Tekirdağ doğalgaz şirketleri, ustala.com ile daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Üstelik bunu zahmetsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Ustala.com’a üye olarak, çevrenizdeki müşteri ilanlarını inceleyebilir, size uygun ilanlara teklif verebilirsiniz. Reklam masraflarınızdan tasarruf edebilir ve daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.  Ustala.com ile işlerinizi büyütebilir kazançlarınızı rahatlıkla arttırabilirsiniz.