Doğalgaz Tesisatı

İzmir Doğalgaz Tesisatı

İzmir Doğalgaz Tesisatı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 524 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İzmir Doğalgaz Tesisatı Firmaları

REFİK KARACA

MEHMET DURMUŞ

Fabrika bölge Servis

Yunus kaçar

Tutay Oklu

Emrah Mıhlı

Önder Öztürk

Sıhhi tesisat ve su tesisatı. Gaz teisatı.

Tolga Melengeç

Rıdvan işçi

Sıhhi tesisat kalorifer sulama yapı onarım tadilat ve dekorasyon....Yılların verdigi ustalık ve tecr

Son gelen İzmir Doğalgaz Tesisatı talepleri

daire 110mt.k 3+1 4,8 metretül petek 1 adet en ufak havlupan malzememelerin hepsi ECA olucak.Full tesisat yapılacak kombi mutfak içinde olucak.Kombi markaları ECA PROTEUS PREMİX 24KW. BOSCH 20KW BUDERUS 20KW
Antalya / Muratpaşa
Ev içi doğalgaz tesisatı döşeme petekler ve kombi
İstanbul / Sarıyer
Dogal gaz kacagi var hemen acil yapilmasi gerek
Erzincan / Merkez

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

104.4k

Kullanıcı

76.9k

İş talebi

71.4k

Mesajlaşma

87.4k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Doğalgaz Tesisatı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Doğalgaz Tesisatı

İzmir Doğalgaz Tesisatı 

Doğalgaz, evleri ısıtmanın en verimli yöntemlerinden biridir. Evlerde doğalgazın kullanılabilmesi için uygun doğalgaz tesisatının yapılması gerekmektedir. Sizlerde evlerinize doğalgaz tesisatı yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ustala.com’a üye olarak ilan verebilir ve çevrenizdeki İzmir doğalgaz şirketlerinden teklif alabilirsiniz. Teklifleri değerlendirerek uygun gördüğünüz İzmir doğalgaz şirketlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Doğalgaz tesisatı ciddiyet gerektirir ve hata kabul etmez. Bu nedenle tecrübeli firmaları tercih etmek faydalı olacaktır. Yazımızın ilerleyen kısımlarında iyi bir doğalgaz tesisatı firmasında olması gereken özelliklerden bahsetmeye çalışacağız. Kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışarak doğru seçimi yapmanızda yardımcı olacağız. 

Doğalgaz Nedir? Nasıl Kullanılır?

Doğalgaz, yeraltından elde edilen yanıcı fosil bir yakıttır. Renksiz, kokusuz ve havadan hafif bir gazdır. Doğalgaz ısı enerjisi elde etmek amacıyla kullanılmaktadır. Doğalgazın yerleşim yerlerine uygun tesisatlar yardımıyla taşınması gerekmektedir. Doğalgaz, evlerde kullanmaya en uygun temiz ve gerekli tedbirler alındığında zararsız bir gazdır. Bilinçsiz yapılan tesisatlar da gaz sızıntıları felakete yol açabilir. İzmir doğalgaz şirketleri, tesisatı yönetmeliklere uygun bir şekilde projelendirme yapılmalı ve montajını yapmalıdır. Projelendirme aşamasında mutlaka alanında yetkin kişiler çalışmalıdır.

Doğalgaz Kullanımında Neler Gereklidir? 

Doğalgaz tesisatı döşenmeden önce ve montaj sırasında uyulması gereken yönetmelikler bulunmaktadır. İzmir doğalgaz firmaları tüm detaylara hakim olmalı proje aşamasından montaja kadar işleri doğru bir şekilde yürütmelidirler. Öncelikle doğalgaz tesisatına başlamadan önce binaya gelen doğalgaz hattı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer mevcut hat yok ise yetkili kurumlara kullanıcı tarafından başvuru yapılmalıdır. Binanın bulunduğu yere hat çekildikten sonra ustala.com üzerinden tecrübeli bir İzmir doğalgaz firması ile anlaşabilirsiniz. Firmanın görevlendireceği personel evinize gelerek keşif yapacaktır. Keşiften sonra doğalgaz tesisatı projelendirilir. Gerekli adımlar uygulandıktan sonra aboneliğinizi açtırarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Doğalgaz Tesisatında Yetkili Kişiler Kimlerdir?

Doğalgaz tesisatı, yetkili kurumlardan onay alan İzmir doğalgaz şirketleri tarafından yapılmaktadır. Evlerinize doğalgaz yaptıracaksanız Ustala.com’a girerek ilanınızı verebilir ve yetkili firmaların teklif vermesini bekleyebilirsiniz. Gelen teklifleri değerlendirip bir firma ile anlaşma sağlandıktan sonra bölgenizde bulunan doğalgaz dağıtım şirketine başvurmanızı gerekmektedir. 

Doğalgaz dağıtım şirketleri başvurunuzu kontrol eder ve hat yoksa ve uygun koşullar mevcut ise evlerinize doğalgaz hattı çekilir. Anlaştığınız İzmir doğalgaz firması eviniz için iç tesisat projesi oluşturur. Oluşturulan proje doğalgaz dağıtım şirketi tarafından denetlenir ve yönetmeliklere uygunluğu onaylanır. Tesisat kurulumunun ardından gerekli kontroller yapılarak kullanıma izin verilir. Doğalgaz dağıtım şirketleri sizlere aboneliğiniz boyunca doğalgaz tesis etmekle mükelleftir. Doğalgaz ile ilgili yatırımları üstlenerek gerekli kontrolleri, yenilemeleri ve bakımları yapmaktadır. Bulunduğunuz konumdaki dağıtım şirketinin numarasını öğrenebilir, arıza ve acil durumlarda yardım isteyebilirsiniz. 

Doğalgaz dağıtım şirketleri doğalgaz enerjisinin kullanımı konusunda tedarikçi ve denetleyici konumdadır. Binanıza kadar gelen hatlar dağıtım şirketinin kontrolündedir. Ancak iç tesisat projelendirmesi ve montajı dağıtım şirketleri tarafından yapılmamaktadır. Bu işlem için ustala.com üzerinden tecrübeli bir İzmir doğalgaz tesisatı firmasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Doğalgaz dağıtım şirketlerinin yetki verdiği firmalar doğalgaz tesisatını üstlenebilir. Dağıtım şirketleri yalnızca gerekli kriterleri sağlayan firmalara sertifika vermektedir. Sertifikası bulunan özel şirketler doğalgaz tesisatı işlerini yürütebilir.

Doğalgaz dağıtım şirketlerinden onaylı İzmir doğalgaz şirketleri, ihtiyaçlarınıza ve yönetmeliklere uygun, gerekli güvenlik kriterlerini sağlayan tesisat projelerinizi yapabilir. Çizilen projeler doğalgaz dağıtım şirketlerine onaylatılmalıdır. Eksikler var ise proje aşamasında tespit edilir ve düzenlenir. Tüm işlemler belirlenen yönetmeliklere uygun şekilde yürütülmelidir. İzmir doğalgaz şirketleri proje ve montaj aşamalarını ihtiyaçlara göre yaparak sizlere teslim etmektedir. 

Doğalgaz Tesisatı Proje Aşaması Nasıl Yapılır?

Doğalgaz tesisatı, proje ve tesisat montajı olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Proje ve tesisat montaj işleri birbiri ile tutarlı olmalıdır. Ayrıca mevcut yönetmeliklere uymak zorundadır. Dağıtım şirketleri proje ve tesisat montajı uyumluluğunu kontrol edecektir. Proje incelendikten sonra hatta doğalgaz verilmektedir.

Doğalgaz projeleri, tesisatın tüm ayrıntıları ile görselleştirilmiş halidir. Doğalgaz tesisatını döşeyecek personel projeye göre hareket etmeli ve birebir aynı olmasını sağlamalıdır. Tesisatın tüm hatları, elemanlar ve bağlantılar projede belirtilmelidir. Projeyi mühendisler çeşitli programlar yardımıyla çizmektedir. Proje ve tesisat birbirine uyumlu olmalıdır. 

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Döşenir?

Doğalgazın kullanıma açılması için İzmir doğalgaz tesisatı firmaları tarafından çekilmesi gerekmektedir. Projenin tüm detayları proje üzerinde gerçekleştirilir. Doğalgaz tesisatında kullanılacak başlıca malzemeler, doğalgaz ana vanası, doğalgaz boruları, doğalgaz dağıtım boruları, basınç regülatörü, manuel vanalar, kolon ve iç tesisatlar ve kombi sistemlerini çalıştıran malzemelerdir. Tesisat tamamlandıktan sonra dağıtım şirketinden gelen bir yetkili tesisatın uygunluğunu kontrol etmektedir. 

Doğalgaz Tesisatı Döşenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğalgaz tesisatını bu işlerde uzmanlaşmış ve doğalgaz dağıtım şirketleri tarafından sertifikalanmış İzmir doğalgaz tesisatı firmaları yapmalıdır. Doğalgaz tesisatında, doğalgaz boruları ulaşılabilir bir yerde konumlandırılmalıdır. Böylece gerekli durumlarda kolayca mücadele edilmektedir. Bağlantı noktaları sızdırmazlık macunu ve ketenle kapatılmalıdır. Çelik olarak üretilen borular gerektiğinde kolayca ulaşılabilir yerde olmalıdırlar. Borular geçtikleri yerlere kelepçeler yardımıyla duvara tutturulmalıdır. Boruların paslanmaya ve çürümeye karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Olası yangınlara karşı doğalgaz tesisatı ve elektrik tesisatı arasındaki mesafeler belirlenmeli yerleşim ona göre yapılmalıdır. Projeler dağıtıcı firmaların yönetmeliklerine uygun tasarlanmalıdır. 

Kombi Nedir?

Kombi, doğalgaz tesisatları için özel tasarlanmış, ısıtma ve sıcak su tesisatını kontrol eden cihazdır. Boyutları küçük olduğundan ev içerisinde kolayca muhafaza edilebilir. İzmir doğalgaz tesisatı firmaları belirlediğiniz yerlere kombileri monte etmektedir. Günümüzde hemen hemen her evde kullanılmaktadır. Montajı ve kullanımı kolay cihazlardır. Kombi seçilirken doğalgaz tesisatının ve evin ölçüleri dikkate alınmalıdır. Ayrıca seçilen kombi güvenli olmalıdır. Evinize uygun kombi seçimi yapılırken İzmir doğalgaz tesisatı firmalarından destek alabilirsiniz. Kombi seçimi doğalgaz tesisatının önemli kısımlarından biridir. Kombi bakımları periyodik olarak yetkili firma tarafından yapılmalıdır.   

Doğalgaz Sobası Nedir? 

Bahsedilmesi gereken bir diğer konu ise doğalgaz sobalarıdır. Doğalgaz sobası kombi kadar yoğun olmasa da ülkemizde kullanılmaktadır. Doğalgaz sobaları beklentiyi sadece ısıtma anlamında karşılamaktadır. Sıcak su tesisatına herhangi bir katkısı bulunmamaktadır. Doğalgaz sobalarının çeşitli dezavantajları bulunmaktadır. Daha çok eski binalarda kullanılan doğalgaz sobaları, müşteri isteklerini tam anlamıyla karşılamayabilir. Doğalgaz sobalarından kombinin vereceği verimi beklememelisiniz. Ancak alternatif olarak kullanılabilir bir ısınma aracıdır. 

İzmir Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

İzmir doğalgaz tesisatı fiyatları belirlenirken, çeşitli parametrelere bakılmalıdır. Her dairenin planlaması farklı olmaktadır. Evlerin boyutları, kullanılacak boruların uzunluğu, kullanılacak kombinin markası, kullanılacak araç gereç ve malzemelerin miktarı fiyatları değiştirmektedir. İzmir doğalgaz tesisatı firmaları keşif yapar ve tesisatı projelendirir. Sonrasında müşteriye fiyat çıkaracaktır. 

İzmir doğalgaz tesisatı firmaları, ustala.com üzerinden daha fazla müşteriye daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Üstelik bunu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra çevrenizdeki müşteri ilanlarını inceleyebilir ve uygun gördüğünüz ilanlar teklif verebilirsiniz. Ustala.com ile işlerinizi büyüterek kazançlarınızı arttırabilirsiniz.